Τι ποσοστό των φίλων σας χρησιμοποιούν Internet;

Τι ποσοστό των φίλων/παρεών σας χρησιμοποιούν internet?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Μόνο εγώ! Ααα, και εκείνο το geek που μου φτιάχνει το pc όταν χαλάσει :P

    Ψήφοι: 0 0.0%

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Όλοι. Αλλά με κάποιους/ες έχω διαφορετικά διαδυκτιακά ενδιαφέροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tuppence

Νεοφερμένος

Η Tuppence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αεροσυνοδός. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αρκετοί - οι περισσότεροι για τα (πολύ) βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα δύο τελευταία χρόνια (με το φαινόμενο του facebook και τα λοιπά δαιμόνια) χρησιμοποιούν το Διαδίκτυο πολλοί άνθρωποι που σνόμπαραν τους υπολογιστές στο παρελθόν. Πίσω στα τέλη του 90' με αρχές του 00', σε κοίταζαν περίεργα αν ήσουν δικτυωμένος. Το ζήτημα τώρα για μένα δεν είναι πλέον πόσοι έχουν πρόσβαση αλλά τι είδους χρήση κάνουν.

Για να θεωρηθείς συνειδητοποιημένος χρήστης δεν αρκεί να κανείς αχαλίνωτο stalking τους παλιούς σου συμμαθητές στο facebook. Είναι θέμα μιας ολόκληρης νοοτροπίας που χρωματίζεται από έναν συνθετικό τρόπο σκέψης που αργά ή γρήγορα αναπτύσσεται με την ενασχόληση (η κριτική σκέψη στην αναζήτηση και αφομοίωση της πληροφορίας, η απόρριψη των παραδοσιακών ΜΜΕ και των mainstream τάσεων, η επίγνωση του ότι δεν έχει σημασία τόσο τι ξέρεις όσο το να ξέρεις τον τρόπο που μπορείς να μάθεις, η ευαισθησία στις λεπτές πτυχές του διαδικτυακού λόγου κοκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Μένω περίπου 20 χλμ από την Αθήνα και λυπάμαι, που κανένας από τους φίλους-ες μου δεν θέλει να μάθει internet. Μόνο αυτοί που το έχουν ανάγκη στη δουλειά τους. Το μορφωτικό τους επίπεδο δεν είναι χαμηλό, και οι ηλικίες είναι ανάμεικτες. Εχουν απομακρυνθεί και από μένα επειδή ασχολούμε, αλλά δεν με πειράζει, ίσως μου κάνει καλό για να δω το χαρακτήρα τους. Θα καταλάβουμε ποτέ πως η γνώση δεν σταματάει ποτέ...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black99

Νεοφερμένος

Ο Black99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Λαρα...''η γνώση δεν σταματά ποτέ!!''...πρέπει να την αποδεχόμαστε!..μόνο έτσι θα καταφέρουμε να εξελιχθούμε...να δούμε όμως, για πόσο ακόμα θα το καταφέρνουμε αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Oι περισσότεροι...Άτομα που δεν ασχολούταν αρχισαν να χρησιμοποιουν..Νομίζω είναι πλέον ενα κομματι της καθημερινοτητας μας και σαφως ενα χρησιμω εργαλειο.Ειναι ικανο να σου προσφερει απο ενημερωση μεχρι διασκεδαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα δύο τελευταία χρόνια (με το φαινόμενο του facebook και τα λοιπά δαιμόνια) χρησιμοποιούν το Διαδίκτυο πολλοί άνθρωποι που σνόμπαραν τους υπολογιστές στο παρελθόν. Πίσω στα τέλη του 90' με αρχές του 00', σε κοίταζαν περίεργα αν ήσουν δικτυωμένος. Το ζήτημα τώρα για μένα δεν είναι πλέον πόσοι έχουν πρόσβαση αλλά τι είδους χρήση κάνουν.


Ίσως μια πιο καίρια ερώτηση θα ήταν, πόσοι από τους φίλους σας ικανοποιούν τουλάχιστον ένα από τα παρακάτω κριτήρια :

1) Είναι γραμμένοι σε φόρουμ

είτε

2) Ενημερώνονται από το ίντερνετ

είτε

3) Μπαίνουν στην wikipedia για να μάθουν για κάποιο θέμα?


Προσωπικά, ΟΛΟΙ μου οι φίλοι χρησιμοποιούν σχεδόν αποκλειστικά το διαδίκτυο μόνο για ...facebook και msn. Οι δικοί σας?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Όλοιιιι!!! :crazy::crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top