Gallup for fun: Πόσο συχνά επικοινωνείτε με τους γονείς σας;

Αν ζείτε σε άλλη πόλη από τους γονείς σας, πόσο συχνά επικοινωνείτε μαζί τους?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ περισσότερο από μια φορά τη μέρα

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ κάθε μέρα

    Ψήφοι: 8 20.0%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ 3-4 φορές τη βδομάδα

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ καμία 10αριά φορές το μήνα

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ λιγότερο από 10 φορές το μήνα

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ κάθε μέρα

    Ψήφοι: 6 15.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ 3-4 φορές τη βδομάδα

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ καμία 10αριά φορές το μήνα

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ περισσότερο από μια φορά τη μέρα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ λιγότερο από 10 φορές το μήνα

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Δεν ανήκω σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες.

    Ψήφοι: 6 15.0%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη Λία (κάτι έχει γίνει τελευταία δεν μπορεί :P) και θα πω ότι ειδικά στο τηλέφωνο, άντε να μιλήσουμε 5 φορές το μήνα. Απλά έχουμε το άλλο σύστημα, που τους έχω μάθει το skype και τα mails και βλεπόμαστε που και που με κάμερα και μιλάμε, ή ανταλλάσσουμε ενδιαφέροντα mail. :D

Παρόλα αυτά, αν εξαιρέσω τα mails, επικοινωνούμε καμιά δεκαριά φορές το μήνα, που ήταν και η επιλογή μου (σιγά την ανώνυμη ψηφοφορία :lol:)
Εξελιγμένοι γονείς!
Εμένα ο πατέρας μου δεν έχει καν κινητό (φοβάται την ακτινοβολία :P) πόσο μάλλον internet (κι όμως, εργάζεται πολλές ώρες σε laptop, αλλά internet noooo! Φοβάται λέει τους ιούς :P)
Η μητέρα μου όσες φορές προσπάθησα να της μάθω να χειρίζεται email και msn κατέληξε το εγχείρημα σε παταγώδη αποτυχία.
Κρίμα και αν έμπαιναν msn θα μιλάγαμε πολυυυυυ συχνότερα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
3. όσο περνούν τα χρόνια και βλέπουν τη ζωή μπροστά τους να μικραίνει... τους πιάνει ένα άγχος να... προλάβουν γιατί ποιος ξέρει τι θα γίνει σε δυο ώρες

νταξ, μόλις μου έλυσες την απορία σχετικά με τη χτεσινοβραδυνή "γκρίνια" της μαμάς μου...
[αν και σε αυτήν δεν ήταν τα χρόνια που "φεύγει η ζωή τελειώνει" που την έχουν πιάσει αλλά το σοκ από το δυστύχημα της κοπέλας στην κέρκυρα την οποία αγαπούσε σαν παιδί της και η οποία "έφυγε" πραγματικά "έτσι", μετά το ραντεβού της με τη μοίρα σε εκείνο το κ*λοφάναρο:/:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εγώ αν και δεν ψηφίζω γιατι μενω ακόμα με τους γονείς μου, ομολογώ πως ακόμα και με τους παππουδες μου κάνω ότι ακριβως και η ΚΕ. δλδ τηλεφωνω κάθε μέρα απλά και μόνο για να τους πως ενα γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ δε ζω σε άλλη πόλη .... ζούσα κάποτε (όταν ήμουν φοιτήτρια), τότε επικοινωνούσα κάθε μέρα με τους δικούς μου (αν προέκυπτε κανένα θεματάκι, μιλούσαμε πάω από 1 φορά). Και όταν ήμουν εξωτερικό πάλι το ίδιο συνέβαινε. Υπήρχαν βέβαια και φορές που δεν μιλούσαμε για μια μέρα, αλλά δε λαμβάνονται υπόψη, διότι ήταν εξαιρέσεις.

Τώρα που γέρασα και μένουμε στην ίδια πόλη, αλλά όχι μαζί ... πάλι κάθε μέρα μιλάμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Επικοινωνώ με τους γονείς μου γύρω στις 4 φορές την εβδομάδα, μέσω τηλεφώνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειμαι φοιτητρια κ ζω πλεον στη λαρισα ενω οι δικοι μου στο πειραια...
τους παιρνω καθε μερα περισσοτερες απο μια φορα γιατι ο μπαμπας μου στεναχςριεται που εφυγα και θελω να τον κανω να νιωθει χαρουμενο που μακουει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Εγώ Ελλάδα, αυτοί εξωτερικό. Επικοινωνούμε σχεδόν κάθε μέρα, είτε με μηνύματα είτε μέσω τηλεφώνου. Έχω πολύ καλές σχέσεις μαζί τους (οι "κολλητοί" μου θα έλεγα) και μου λείπουν πολύ. Ακόμα και ο μικρός αδερφός. Οπότε κάτι γίνεται με το τηλ... Με τους συγγενείς της Αθήνας μιλάω 2-3 φορές την εβδομάδα max. Ο παππούς και η γιαγιά ανησυχούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως τωρα που το σκέφτομαι ο μπαμπάς μου σπάνια με έπαιρνε τηλέφωνο εκείνος, αλλά αν δεν τον έπαιρνα μια μέρα, τα "άκουγα" πως τον ξέχασα.. και δυστυχώς ακόμα και τώρα καμιά φορά (κυρίως αν είμαι έξω) λέω στο άσχετο από μέσα μου "τι ώρα είναι; Να πάρω τον μπαμπά μου τηλέφωνο..".

ΥΓ: ΚΕ; :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Είμαι 18, μένω εκτός ελλάδας.

μιλάμε κάθε μέρα.


καλα 18 δεν ειμαι, αλλά μιλάμε κάθε μερα



μλκιες λεμε, αλλα το θεωρω πολυ ουσιωδες να μιλαμε καθημερινα

γουιθ δεν αντ γουιθ δε μπρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Κάθε μέρα...Εάν η μάνα μου δε με πάρει τηλέφωνο να με ακούσει να της πω ότι ζω και είμαι καλά δεν πρόκειται να κοιμηθεί το βράδυ...Και το ίδιο γίνεται και με τον αδερφό μου...
Το κακό δεν είναι αυτό όμως...Αλλά ότι αν δε με πάρει μέχρι κάποια ώρα μετά αρχίζω και ανησυχώ εγώ μήπως έπαθαν τίποτα και δε με πήραμε τηλέφωνο...Οπότε παίρνω εγώ... :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Και οικογένεια έχω και μένω 5 λεπτά από την μαμά μου αλλά αν δεν την πάρω κάθε πρωί να της πω ότι έφτασα καλά στην δουλειά και καλημέρα καθώς και το τι έκανε το απόγευμα ο μικρός αρχίζει και κάνει διάφορα σενάρια πως κάτι συμβαίνει....Έτσι κάθε πρωί έχει τηλέφωνο και φυσικά μέσα στη μέρα και άλλα για να συνεννοηθούμε ποίος θα πάρει την γιαγιά μου σπίτι που φυλάει το μωρό, μέχρι και αν θέλω κάποιο περιοδικό η εφημερίδα να μου φέρει να διαβάσω μιας και εργάζεται σε περίπτερο και είμαι λαθραναγνώστης. :P Με τον μπαμπά μου μιλάμε 4-5 φορές τον μήνα αλλά μας βλέπουν και τους βλέπουμε σχεδόν καθημερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Μιλάω κάθε μέρα με την μητέρα μου τουλάχιστον 2 φορές, πάω το μεσιμέρι ακόμα από το πάτρικό μου για να φάω, γιατί δεν άρχησα να μαγειρέυω ακόμα κανονικά... (μετά το γάμο).. μένω με τον Γιώργο.
Με τον μπαμπά μου μπορεί αν τον πετύχο σπίτι ώσπου να σχολάσει ο Γιώργος να έρθει να με πάρει, αλλιώς Σαββατο ή Κυριακή.
Στο τηλ δεν μιλάω με τον μπαμπα, πάρα πολύ σπάνια να τον πάρω νατου πω κάτι τηλεφωνικά.
Αλλά την μαμα μιλάμε και να μην παω απο εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Κι εγώ θα μιλήσω μινιμουμ 3-4 φορες τη βδομάδα και κατά μέσο όρο μια φορά τη βδομάδα θα τους δω στανταρ.

Πάντως έχει πλάκα ο μπαμπας μου που αφενός βρίσκει χαζές δικαιολογίες για να με πάρει τηλέφωνο και αφετέρου αμα μάθει ότι πήρα τη μαμά μου τηλ στο γραφείο με παίρνει να μου γκρινιάξει ότι όλο τη μάνα μου παίρνω τηλ και για κεινον αδιαφορώ!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ μένω στην ίδια πόλη με την μαμά μου αλλά σε διαφορετικές περιοχές! Μπορώ να ψηφίσω; :P

Μιλάμε καθημερινά, 3-4 φορές, είτε έχουμε να πούμε κάτι σημαντικό είτε όχι! Συνήθως πέρνει εκείνη, ορισμένες φορές είναι λιγάκι εκνευριστικό :redface:, και αν έχει περάσει πολύ ώρα και δεν έχουμε μιλήσει αρχίζω και ανησυχώ γιατί δεν πήρε! :confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Βασικά, επειδή μου έκανε αίσθηση η λέξη γκάλοπ να προέρχεται από το αγγλικό gallop, έψαξα λίγο το θέμα και τα συμπεράσματα είναι τα εξής:

gallop σημαίνει ως γνωστόν, καλπασμός και χρησιμοποιείται για άλογα και ουδεμία σχέση έχει με το gallup, που είναι το γνωστό μας γκάλοπ και το οποίο βγαίνει από το όνομα του αναλυτή, στατιστικολόγου George Gallup. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πφφφφφφ... μας ήρθε και ο γραμματιζούμενος :P


καλα... ας το διορθώσει κάποιος καλός άνθρωπος που μπορεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κάθε μέρα, σίγουρα 5 φορές τη μέρα, με τη μανούλα.
Αφού σχολιάζουμε τα πάντα, είμαστε κολλητές ντε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
1 φορα τη μερα στα σιγουρα...καποιες φορες μπορει να με παρουν και 2!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top