Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους

Είσαι θεά μιλάμε! Ακριβώς αυτό.:clapup:

Λίγες κοπέλες ξέρω που να προτιμάνε συνομίλικους, οι περισσότερες θέλουν να έχει κάποια χρονάκια παραπάνω, μαζί με την συνοδευούμενη εμπειρία-ωριμότητα-ασφάλεια-ανεξαρτησία (θα πω και "λεφτά" έτσι για να γκρινιάξει η χιμέλα :P).

Αλοίμονο αν ψάχνω άντρα για να με ταϊζει...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αλοίμονο αν ψάχνω άντρα για να με ταϊζει...:sick:
στο στομα γιατι οχι.?:P
αμα σε αγαπαει..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Πρέπει να υπάρχει και μια αυτογνωσία όμως έτσι; Δηλαδή τι έχει να προσφέρει ο 40χρονος στο κοριτσάκι; Και μη μου πεις λεφτά, θα εκνευριστώ.

ωριμοτητα αν και δε νομιζω να ειναι ωριμος και να πηγαινει με 20αρες μαλλον λιγοτερο ωριμος κι απο εφηβο......

look, is not about age, is about love.......θελω να πω αν αγαπιουνται δν υπαρχει προβλημα....αλλιως για μενα ειτε συνομιλικοι ειτε 25αρης-20αρα ειτε 50αρης-19αρα ειτε οτι αλλο θελετε ειναι το ιδιο αν δν αγαπιουνται. με εναν ωριμο ανεξαρτητο 22αρη που δν αγαπας ειναι το ιδιο και με εναν 50αρη.....αφου δν αγαπας. οπως αν υπαρχει αγαπη δν υπαρχει ηλικια ετσι κι αν δν υπαρχει αγαπη δν υπαρχει ηλικια......"μην αγαπας οπως ο λυκος το προβατο μα οπως η μητερα το παιδι" λεει ο σωκρατης στον φαιδρο....α και διαβαστε τη θεωρια της σχετικοτητας, "ο χρονος δν υπαρχει"....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
look, is not about age, is about love.......θελω να πω αν αγαπιουνται δν υπαρχει προβλημα....αλλιως για μενα ειτε συνομιλικοι ειτε 25αρης-20αρα ειτε 50αρης-19αρα ειτε οτι αλλο θελετε ειναι το ιδιο αν δν αγαπιουνται. με εναν ωριμο ανεξαρτητο 22αρη που δν αγαπας ειναι το ιδιο και με εναν 50αρη.....αφου δν αγαπας. οπως αν υπαρχει αγαπη δν υπαρχει ηλικια ετσι κι αν δν υπαρχει αγαπη δν υπαρχει ηλικια......"μην αγαπας οπως ο λυκος το προβατο μα οπως η μητερα το παιδι" λεει ο σωκρατης στον φαιδρο....α και διαβαστε τη θεωρια της σχετικοτητας, "ο χρονος δν υπαρχει"....;)

Ναι βρε μανάρι μου αλλά η αγάπη θα σου συμβεί μόνο μια φορά, άντε δύο. Τότε να δικαιολογήσω μια τέτοια περίπτωση - μου έχει συμβεί κι εμένα. Αλλά το συνεχές είναι κάπως περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μονο μια γτ απο τις δυο η μια θα ειναι απλα πολυ δυνατη, ή θα φενεται....μονο μια λοιπον....ε το συνεχες δε στυριζεται σε αγαπη οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Γιώργο δεν προτιμάνε όλοι οι άντρες τις μικρές. Υπάρχουν και πολλοί (περισσότεροι απ' όσοι νομίζεις) που προτιμούν τις μεγαλύτερες, ειδικά αν μιλάμε για ηλικίες κοντά στα 25. Οπότε φαντάσου τι θα ισχύει για τους μεγαλύτερους. Μη γενικεύεις λοιπόν, επειδή εσένα σου αρέσουν οι 20άρες (που το βρίσκω πολύ λογικό στην ηλικία σου), δεν σημαίνει πως όλοι προτιμούν μια εικοσάρα από μια τριανταπεντάρα. Ειδικά οι μεγαλύτεροι, για τους οποίους επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω πόση γνώση της ψυχοσύνθεσής τους μπορεί να έχεις.
Και τέλος πάντων εγώ όσους πενηντάρηδες ξέρω που κυνηγάνε/κυνηγούσαν μικρές, δεν το έκαναν γιατί ήθελαν σοβαρή σχέση με προοπτικές, ούτε ήταν άντρες που θα μπορούσαν εύκολα να έχουν μια τριανταπεντάρα δίπλα τους (διότι, ως γνωστόν, τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους αν καταλαβαίνεις τι εννοώ!). Κι όχι δεν υποννοώ τίποτα για τις εικοσάρες, έχουν όλα τα καλά του κόσμου επάνω τους και καλά κάνουν. Αλλά ..άλλα πράγματα θέλει μια εικοσάρα κι άλλα μια τριανταπεντάρα. Κι αλλιώς σε βλέπει μια εικοσάρα στα πενήντα σου κι αλλιώς μια τριανταπεντάρα. Και προφανώς δεν έχουν την ίδια δυσκολία κατάκτησης ή διατήρησης μιας σχέσης, ούτε την ίδια ισοτιμία και ικανότητα διαχείρισης διάφορων καταστάσεων. Οπότε ο καθένας ανάλογα με την υποδομή του και το τι θέλει, διαλέγει και παίρνει ή παίρνει ό,τι μπορεί να πάρει τέλος πάντων και δε κοιτάει πιο ψηλά. ;)

ΥΓ: Πασιφανώς το παραπάνω δεν αποτελεί απόλυτη αλήθεια και υπάρχουν κι εξαιρέσεις, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως πρόκειται απλώς ..για εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Θα υποκλιθώ κυρία μου!!! :worship:

Ποτέ δε μου άρεσαν οι πολύ μεγαλύτεροι, το πολύ 3-5 χρόνια.
Ευτυχώς, γιατί αν τα είχα φτιάξει στα 20 μου με έναν 40άρη, τώρα αυτός θα ήταν 53 και θα είχε πατσουρέψει ... κι εγώ που διατηρούμαι σαν το μίσχο, σαν το μπουμπούκι :pfff: ... :P.... τι θα έκανα τώρα; Θα έπρεπε να τον απατήσω, δεν θα έπρεπε;;; :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
να ρωτησω....οταν σ'αρεσει ενας/μια.....ηλικια που ξες??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
να ρωτησω....οταν σ'αρεσει ενας/μια.....ηλικια που ξες??? :P

Τι εννοείς;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
να ρωτησω....οταν σ'αρεσει ενας/μια.....ηλικια που ξες??? :P

Ε φαίνεται υποθέτω. Δηλαδή εύκολο είναι να υπολογίσεις την ηλικία κάποιου +-3 χρόνια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
να ρωτησω....οταν σ'αρεσει ενας/μια.....ηλικια που ξες??? :P
ζητας ταυτοτητα :P

Εγω πιστευω ειναι ενα αγκαθι η μεγαλη διαφορα ηλικιας αναμεσα σε ενα ζευγαρι γιατι μπορει στον παρων χρονο να περνανε ωραια και να ειναι ερωτευμενοι αλλα οσο περνανε τα χρονια και επειδη η διαφορα αναμεσα τους ειναι δυσαναλογη θα δημιουργηθουν προβληματα,γιατι ο ενας θα ειναι πχ 55 και η γυναικα 35,οι αναγκες του καθενος σε αυτες τις ηλικιες ειναι διαφορετικες νομιζω και αλλα θα ζηταει ο ενας και αλλα ο αλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ζητας ταυτοτητα :P

Εγω πιστευω ειναι ενα αγκαθι η μεγαλη διαφορα ηλικιας αναμεσα σε ενα ζευγαρι γιατι μπορει στον παρων χρονο να περνανε ωραια και να ειναι ερωτευμενοι αλλα οσο περνανε τα χρονια και επειδη η διαφορα αναμεσα τους ειναι δυσαναλογη θα δημιουργηθουν προβληματα,γιατι ο ενας θα ειναι πχ 55 και η γυναικα 35,οι αναγκες του καθενος σε αυτες τις ηλικιες ειναι διαφορετικες νομιζω και αλλα θα ζηταει ο ενας και αλλα ο αλλος...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ζητας ταυτοτητα :P

Εγω πιστευω ειναι ενα αγκαθι η μεγαλη διαφορα ηλικιας αναμεσα σε ενα ζευγαρι γιατι μπορει στον παρων χρονο να περνανε ωραια και να ειναι ερωτευμενοι αλλα οσο περνανε τα χρονια και επειδη η διαφορα αναμεσα τους ειναι δυσαναλογη θα δημιουργηθουν προβληματα,γιατι ο ενας θα ειναι πχ 55 και η γυναικα 35,οι αναγκες του καθενος σε αυτες τις ηλικιες ειναι διαφορετικες νομιζω και αλλα θα ζηταει ο ενας και αλλα ο αλλος...

Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά και όταν ο άντρας είναι 35 και η γυναίκα 20, πάλι διαφορετικές ανάγκες έχουν.

Έπειτα αναλογιστείτε και αυτό: η διαφορά 35 άντρας - 20 γυναίκα... είναι σαν να τα φτιάχνει ένας 20χρονος με μια 5χρονη. Και μετά όταν αυτή θα είναι 35, αυτός θα είναι 50 :/:
Και μην ακούω τις μπούρδες ότι οι γυναίκες γερνάνε νωρίτερα .... κάποτε όταν έκαναν 6-7 παιδιά και δούλευαν σαν τα ζώα στα χωράφια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά και όταν ο άντρας είναι 35 και η γυναίκα 20, πάλι διαφορετικές ανάγκες έχουν.

Έπειτα αναλογιστείτε και αυτό: η διαφορά 35 άντρας - 20 γυναίκα... είναι σαν να τα φτιάχνει ένας 20χρονος με μια 5χρονη. Και μετά όταν αυτή θα είναι 35, αυτός θα είναι 50 :/:
Και μην ακούω τις μπούρδες ότι οι γυναίκες γερνάνε νωρίτερα .... κάποτε όταν έκαναν 6-7 παιδιά και δούλευαν σαν τα ζώα στα χωράφια!
Ναι δεν διαφωνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
χμμμ εξαρταται ποσο αυτες οι αναγκες ειναι σημαντικες για το ζευγαρι....θελω να πω ποσο η σχεση τους στιριζεται σε αυτες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
χμμμ εξαρταται ποσο αυτες οι αναγκες ειναι σημαντικες για το ζευγαρι....θελω να πω ποσο η σχεση τους στιριζεται σε αυτες....
Για να είναι ανάγκες... για σκέψου,... η λέξη μόνη της τα λεει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
xmm τοτε ας μην μας παραπλανησει η λεξη....ειναι αναγκης σαρκας σωστα??? και εξαρταται ποση βαρυτητα θα δωσουμε στη λεξη "αναγκη" (σαρκικη θυμιζω). τοτε νομιζω ειναι θεμα αυτοπειθαρχειας απλα. τωρα θα μου πειτε ποιος ο λογος για ολα αυτα? νομιζω πως αν πραγματικα ερωτευτηκες καποιον, οση διαφορα και να εχετε αυτα τα θεματα γινονται αρκετα δευτερευοντα....αλλα ειμαστε αρκετα νεοι, ας μην υποτιμαμε τπτ, ειδικα εγω, ειμαι πολυ μικρος και ανωριμος θα ελεγα για να μπορεσω να εκφρασω αποψη ορθη ωστοσο αυτες οι σκεψεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγώ είμαι μια χαρά με κορίτσια ηλικίας διαφοράς 2 χρονών... Αλλιώτικα δεν γίνεται... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εννοεις 2 πανω, 2 κατω??? παντως γενικα η ηλικια μας δν μας επιτρεπει να ξερουμε και πολλα περι του θεματος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Και ερχόμαστε στο προσφιλές μου "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα".;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
χμμμ ακριβως. "στο κρεβατι του ο καθενας κανει οτι θελει" που λενε??? "στον εωτα και τον πολεμο ολα επιτρεπονται"? τυχαια βγηκαν αυτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top