Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
αμα βγαλεις την μπαταρια και το εχεις με το τροφοδοτικο στο κανει αυτο το προβλημα ?
Το δοκιμασα και αυτο αλλα κανει το ιδιο

παιδια η οθονη μου εχει παρει ενα περιεργο χρωμα δειχνει τα χρωματα αλλα ασ πουμε ειναι υποτονικα τι να κανω??
λαπτοπ εχεισ ή επιτραπεζιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Το δοκιμασα και αυτο αλλα κανει το ιδιο
προφανως μετα κατι δεν εχουν κανει καλα στην επισκευη του λαπτοπ . ισως κατι να μην εχουν κουμπωσει καλα η κατι να εχει ξεκολησει . η γνωμη μου ειναι να το πας σε εναν ηλεκτρονικο να στο ανοιξει να δει αν εχει ξεκολησει κατι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
επιτραπεζιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
προφανως μετα κατι δεν εχουν κανει καλα στην επισκευη του λαπτοπ . ισως κατι να μην εχουν κουμπωσει καλα η κατι να εχει ξεκολησει . η γνωμη μου ειναι να το πας σε εναν ηλεκτρονικο να στο ανοιξει να δει αν εχει ξεκολησει κατι .
μπορει ο ηλεκτρονικος να το ανοιξει? γιατι μ ειπε ενας οτι πρεπει να το στειλει παλι ολλανδια για να το ανοιξουν απο τη σονι, παροτι ειναι εκτος εγγυησης κ κοστιζει πανω απο 250 ευρω. αν το ανοιξει ο τεχνικος ποσο μπορει να μ παρει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μπορει ο ηλεκτρονικος να το ανοιξει? γιατι μ ειπε ενας οτι πρεπει να το στειλει παλι ολλανδια για να το ανοιξουν απο τη σονι, παροτι ειναι εκτος εγγυησης κ κοστιζει πανω απο 250 ευρω. αν το ανοιξει ο τεχνικος ποσο μπορει να μ παρει??

φυσικα και μπορει να στο ανοιξει . το ποσο θα σου παρει δεν μπορω να σου πω ακριβως . αλλα πιστευω να σου παρει περιπου ,για την διαγνωση της βλαβης, 50 ευρω . τωρα αναλογα την βλαβη θα σου πει το ποσο . αλλα να ξερεις πως αν το στειλεις στην σονυ μπορει να το παρεις ξανα χαλασμενο . εχω ακουσει και εχω δει πολλα τετοια περιστατικα με τα σονυ . αυτο συμβαινει ,οχι οτι δεν ειναι καλοι τεχνικοι αλλα επειδη ειναι ενα σερβις για ολη την ευρωπη . οποτε καταλαβαινεις τι θα γινεται . για αυτο σου προτεινω να το πας σε εναν ηλεκτρονικο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
με εμενα τι θα γινει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
με εμενα τι θα γινει??

τι οθονη εχεις ? TFT H CRT ? αν μπορεις ανεβασε μια φωτο για να δουμε πως φαινεται η οθονη σου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
το εβγαλα αλλα δεν βγαινει καλα η φωτο παντωσ μπορω να σου πω οτι το ασπρο εχει γινει μπλε περιπου και μου δειχνει μονο το μπλε και το πρασινο κανενα αλλο χρωμα η οθονη μου ειναι LG λεει πανω FLATRON L194WS αυτα

για να ειμαι πιο ακριβης τα χρωματα εχουν γινει καπωσ περιεργα μουντα ας πουμε ανεβσα τη φωτεινοτητα αλλα τιποτα και οταν παταω ιδιοτητεσ οθονησ μου λεει 32bit χρωματος και απο κατω εχχει μια μπαρα που μου δειχνει μερικα χρωματα(μπλε πρασιονο κιτρινο ασπρο) αν θυμαμαι καλα πριν μου τα ειχε ολα σε αυτην την μπαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
το εβγαλα αλλα δεν βγαινει καλα η φωτο παντωσ μπορω να σου πω οτι το ασπρο εχει γινει μπλε περιπου και μου δειχνει μονο το μπλε και το πρασινο κανενα αλλο χρωμα η οθονη μου ειναι LG λεει πανω FLATRON L194WS αυτα

για να ειμαι πιο ακριβης τα χρωματα εχουν γινει καπωσ περιεργα μουντα ας πουμε ανεβσα τη φωτεινοτητα αλλα τιποτα και οταν παταω ιδιοτητεσ οθονησ μου λεει 32bit χρωματος και απο κατω εχχει μια μπαρα που μου δειχνει μερικα χρωματα(μπλε πρασιονο κιτρινο ασπρο) αν θυμαμαι καλα πριν μου τα ειχε ολα σε αυτην την μπαρα

αν μου τα λες καλα προφανως εχει χαλασει η οθονη σου . αν και δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο επισκευες lcd οθονων προφανως εχει χαλασει τo μερος της οθονης που ειναι για τα χρωματα . red green blue οποτε εχει προβλημα με το red και δεν μπορει να κανει τα αλλα χρωματα . αν εχει εγγυηση στην αντιπροσωπεια αλλιως σε ενα ηλεκτρονικο εργαστηριο για επισκευη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
φυσικα και μπορει να στο ανοιξει . το ποσο θα σου παρει δεν μπορω να σου πω ακριβως . αλλα πιστευω να σου παρει περιπου ,για την διαγνωση της βλαβης, 50 ευρω . τωρα αναλογα την βλαβη θα σου πει το ποσο . αλλα να ξερεις πως αν το στειλεις στην σονυ μπορει να το παρεις ξανα χαλασμενο . εχω ακουσει και εχω δει πολλα τετοια περιστατικα με τα σονυ . αυτο συμβαινει ,οχι οτι δεν ειναι καλοι τεχνικοι αλλα επειδη ειναι ενα σερβις για ολη την ευρωπη . οποτε καταλαβαινεις τι θα γινεται . για αυτο σου προτεινω να το πας σε εναν ηλεκτρονικο .
σε ευχαριστω πολυ!!!! εισαι τεχνικος υπολογιστων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πως γινεται στα win 7 να αλλαξω την εικονα που εχει οταν κανεις log in??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
αν - δεν ξέρω, αν - είναι το ίδιο με άλλες εκδόσεις των windows,
στο μενού της έναρξης κάνεις κλικ πάνω στην εικόνα του χρήστη
(που θα εμφανίζεται κάπου πάνω δεξιά λογικά)
και πατάς το "αλλαγή της εικόνας σας".
δοκίμασε το, κάπως έτσι θα είναι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
αν - δεν ξέρω, αν - είναι το ίδιο με άλλες εκδόσεις των windows,
στο μενού της έναρξης κάνεις κλικ πάνω στην εικόνα του χρήστη
(που θα εμφανίζεται κάπου πάνω δεξιά λογικά)
και πατάς το "αλλαγή της εικόνας σας".
δοκίμασε το, κάπως έτσι θα είναι.. :)
ναι, ετσι γινεται! εγω εχω τα 7 κ επι τη ευκαιρια αλλαξα κ τη δικη μ εικονα τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ωπα,μαλλον εγω δεν ειπα κατι καλα.Εννοω να αλλαξω αυτο:
το γαλαζιο χρωματακι απο πισω σε κατι αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για τα Vista υπάρχει κάτι παρόμοιο, για το backround της οθόνης έναρξης;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Για τα Vista υπάρχει κάτι παρόμοιο, για το backround της οθόνης έναρξης;:redface:

αυτο λογικα θα σε βοηθησει:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top