Προτείνετε ένα βιβλίο

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βαλς με δωδεκα θεους της Λενας Μαντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
"Ιερή Παγίδα"

Λεία Βιτάλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Μ. Καραγάτσης - "Μεγάλη Χίμαιρα" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
"To νησι" της Χισλοπ ειναι καλο βιβλιο, ειναι αρκετα αφηγηματικο αλλα κυλαει ευχαριστα και εχει ενδιαφερον.
Απο Αβραμιδη διαβασα το "Με τα ματια της ψυχης" και δε μου αρεσε. Υπερβολικα προβλεψιμο και απλοικο μου φανηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
"όλα είναι σχετικά όπως λέει ο Αϊνστάιν"-Ζαν Ζακ Γκρεφ
Εκδόσεις Κέδρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Ο ανθρωπος σκια-εκδοσεις ΩΚΕΑΝΙΔΑ.μετα απο αυτο το βιβλιο ολα τα αλλα αστυνομικα μου φαινονται παραμυθακια για μικρα παιδια.Ο δρ Λεκτερ μπροστα του ειναι μαθητης...Κι ας γινομαι ιεροσυλος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ποιος σκότωσε τον Όμηρο; (Εκδόσεις Κάκτος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
στρατος και πολιτικη εξουσια - Χαραλαμπης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
"Ιερή Παγίδα"

Λεία Βιτάλη

Πολυδιαφημισμένο, αλλά δεν με ενθουσίασε....
Η συγγραφέας έχει και blog

Μ. Καραγάτσης - "Μεγάλη Χίμαιρα" :)

Από τα αγαπημένα μου (Και δεν έχω πολλά τα τελευταία χρόνια....)
Το έχω διαβάσει τρεις φορές.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Απο Αβραμιδη διαβασα το "Με τα ματια της ψυχης" και δε μου αρεσε. Υπερβολικα προβλεψιμο και απλοικο μου φανηκε.

Κλασσικό "κενό" βιβλίο. Αν ειναι, βλέπω και τα σίριαλ στην τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Διαβάζω Yalom αυτή την περίοδο και έχει αρχίζει να μου γυρνάει το μυαλό.

Κανείς που να έχει όρεξη να συζητήσει για αυτόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εγώωωωωωωωωωωωωω:clapup:

Yalom... φουλ ψυχοθεραπεία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το Love's Executioner εχω διαβασει μονο, αλλα λενε οτι ειναι απο τα καλα του αν οχι το καλυτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τον Δήμιο του Έρωτα δεν το έχω διαβάσει ακόμη (περιμένει στην βιβλιοθήκη :P) αλλά κ εγώ, όπως λέει ο λόριεν, έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ξερω για τα αλλα του, αλλα αυτο, δε νομιζω οτι ειναι γραμμενο για πολυ ευρυ κοινο. Σχεδον σαν να απευθυνεται σε ατομα του κλαδου το βρηκα. Οχι οτι μιλαει με ορολογιες κλπ, ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Όπως κ σε όλα του.
Εγώ έχω διαβάσει το Ντιβάνι, πολύ καλό, βαρύ σχετικά κ με ορολογίες όπως λές. Αλλά γενικά ο Γιάλομ δε διαβάζεται αν δεν είσαι σε φάση. Κ δεν πρόκειται για λογοτεχνία (δλδ κάτι χαλαρό)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ωραία, λοιπόν εμένα γενικά τα βιβλία επηρρεάζουν τη διάθεση μου για μέρες, ίσως και για πάντα.

Ο Δήμιος του Έρωτα που διάβασα πρόσφατα με έκανε να θέλω να κόψω τις φλέβες μου από θλίψη. Διάβαζα τις ιστορίες μπερδεμένες, τελευταία διάβασα το "λάθος παιδί πέθανε". Έχω φρικάρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
& μόλις τελείωσα χθες βράδυ ένα βιβλίο...μου φαίνεται πως ο Δήμιος θα είναι το επόμενο :P (μου δώσατε ιδέα)
Είμαι κ σε φάση για κόψιμο φλεβών.... όλα καλά δλδ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Terpsi

Νεοφερμένος

Η Terpsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το Κουτσό του Χούλιο Κορτάζαρ (Julio Kortazar)

https://www.iblist.com/book2973.htm

Το έχω διαβάσει χίλιες φορές & παραμένει το #1 αγαπημένο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • rayuela1.jpg
    rayuela1.jpg
    13.6 KB · Εμφανίσεις: 107

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σοβαρα??? παω να τσεκαρω.
το ολοκαυτωμα μου αρεσε. διαβαστε το, αν θελετε να δειτε για τα ωραια γεγονοτα στην εποχη του χιτλερ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top