[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία προϊόντα από αυτή την εταιρεία καλλυντικών για να μας πει εντυπώσεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία προϊόντα από αυτή την εταιρεία καλλυντικών για να μας πει εντυπώσεις; :)

Αμέεε :P
Έχει καλές σκιές και καλά ρουζ :P Γενικά είναι επαγγελματική εταιρεία. Βέβαια συμφέρει να πάρεις παλέττα από το να τα πάρεις ξεχωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι κι η κολλητή μου έχει μείνει ικανοποιημένη από σκιές. Για μανό ψάχνομαι, επειδή έχω ψιλοαπογοητευτεί απ'ό,τι έχω δοκιμάσει. :/:

Από τιμές πώς πάει; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Και να ρωτήσω κάτι..
Τα μαλλιά μου είναι μακριά και ίσια και λέω να πάρω ένα ψαλίδι να κάνω καμιά μπούκλα που και που. Αλλά έχω δει πως με το ψαλίδι οι μπούκλες γίνονται κάπως έτσι:

Και είναι πολύ "στημένες" και "ψεύτικες".

Εγώ θέλω να κάνω κάτι τέτοιο:


Και μια φίλη μου, μου λέει πως πετυχαίνει τέτοιες μπούκλες χρησιμοποιώντας την ισιωτική, με έναν τρόπο που μου εξήγησε.
Πιστεύετε πετυχαίνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraketamoli

Νεοφερμένος

Η paraketamoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ισχύει και εγώ το κάνω με την ισιωτική!Βασικά είναι πολύ εύκολο ,κοίτα θα πάρεις την ισιωτική ( είναι ισιωτικές που τυχαίνει και είναι κάπως κυκλικές εκεί που βρίσκονται οι πλάκες σαν αυτή που έχω και εγώ https://shopday.gr/images/Products_IQ/iq_PC-1040.jpg) και θα τυλίξεις την τούφα ,μέτρα απο το 1 εως το 10 και μετά θα είσαι κομπλέ!
Αν η ισιωτική είναι κάπως μεγάλη και τετράγωνη απο πάνω μην το προσπαθήσεις..τον χρόνο σου θα χάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Α, ωραία τότε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraketamoli

Νεοφερμένος

Η paraketamoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Απλά για να σου κρατήσουνε μετά πέρνα τες και μια με λακ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ναι κι η κολλητή μου έχει μείνει ικανοποιημένη από σκιές. Για μανό ψάχνομαι, επειδή έχω ψιλοαπογοητευτεί απ'ό,τι έχω δοκιμάσει. :/:

Από τιμές πώς πάει; :redface:

Είναι αρκετά ακριβή μάρκα. Δε θα πρότεινα τα μανό. Best μανό ever OPI και Essie, Pupa και Orly.


Α, ωραία τότε. :)

Η μπούκλα στο ψαλίδι γίνεται σφιχτή όταν την κρατάς πολλή ώρα και σε κάθετη γωνία. Για να βγαίνουν οι μπούκλες όπως θες χρειάζεσαι φαρδύ ψαλίδι μπούκλας (πάνω από 3 πόντους). Για μπούκλες με σίδερο ισιώματος (εφόσον είναι μικρό σε μέγεθος) δες

Στο τέλος τις παίζεις με τα δάχτυλα για να πέσουν ή απλά τις βουρτσίζεις απαλά. Aπλά μην αφήνεις το σίδερο πολλή ώρα πάνω στην τούφα γιατί η μπούκλα γίνεται όλο και πιο σφιχτή. Το γρηγορότερο το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι καλά, πάρτε αυτά που έχει το jumbo με 2 ευρώ και θα δείτε. Τα καλύτερα μανό που έχω δοκιμάσει σε απίστευτη τιμή. Στην αρχή πήρα ένα από περιέργεια και ήμουν σίγουρη θα βγει μούφα. Τελικά όχι μόνο απλώνεται τέλεια, στεγνώνει γρήγορα και κρατάει περισσότερο αλλά δεν πήζει αμέσως στο μπουκάλι και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μέχρι να τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Είναι αρκετά ακριβή μάρκα. Δε θα πρότεινα τα μανό. Best μανό ever OPI και Essie, Pupa και Orly.

OPI και Essie δεν θα πρότεινα σε καμία. Είναι υπερβολικά ακριβά και το αποτέλεσμά τους πολύ μέτριο και το κερδίζεις και με λιγότερο κόστος. Άσε που ξεφτίζουν στην παραλία.:mad: Το ίδιο ισχύει και για τα Erre Due. Mια χαρά είναι και οι όζες (:P) από τα H&M ή από ανώνυμα μαγαζιά. Το καλύτερο έβερ βερνίκι ήταν ένα Chanel αλλά και πάλι αρκετά ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μιας και λέμε για βερνίκια, έχει δοκιμάσει καμιά τα μόνιμα; Πήγα να πάρω τζελ εχθές και τα πήρε το μάτι μου.
Από ότι μου είπε η κοπέλα το δουλεύεις σαν κανονικό βερνίκι και για να το αφαιρέσεις βάζεις ασετόν και το τρίβεις απαλά με τη λίμα. Μου φάνηκε πρακτικό γιατί το τζελ θέλει σχετικά δύναμη στο ξύσιμο και πολλές φορές καταστρέφεις και το νύχι σου.
Η τιμή από ότι μου είπε ήταν 15 ευρώ. Αξίζει λέτε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
OPI και Essie δεν θα πρότεινα σε καμία. Είναι υπερβολικά ακριβά και το αποτέλεσμά τους πολύ μέτριο και το κερδίζεις και με λιγότερο κόστος. Άσε που ξεφτίζουν στην παραλία.:mad: Το ίδιο ισχύει και για τα Erre Due. Mια χαρά είναι και οι όζες (:P) από τα H&M ή από ανώνυμα μαγαζιά. Το καλύτερο έβερ βερνίκι ήταν ένα Chanel αλλά και πάλι αρκετά ακριβό.

Εγώ πάλι Chanel δεν θα πρότεινα με την καμία. :P Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν στην Ελλάδα, κάνα 30άρι φαντάζομαι, που δεν το αξίζουν με την καμία. Στα 1-2 χρόνια ξεραίνονται και πήζουν πολύ γρήγορα. Από τα 4-5 που είχα 1 επιβίωσε. Βέβαια έχει την καλύτερη μασκαρα που έχω δοκιμάσει ποτέ και, φυσικά, απίστευτα αρώματα. Πήρα ένα H&M αλλά δεν το 'χω δοκιμάσει ακόμα!

Επίσης μου έκαναν δώρο 5 από αυτή την εταιρεία, η οποία δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα, αλλά είναι γαμάτα. Και free από κάτι ουσίες που δεν είμαι σίγουρη τι κάνουν. :P

ZoeXal, εκτός του ότι ανατρίχιασα με την περιγραφή με τη λίμα, αλλάζω πανεύκολα διάθεση και χρώματα στα νύχια, οπότε δεν με τρελαίνει το άκουσμα του "μόνιμου". :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ZoeXal, εκτός του ότι ανατρίχιασα με την περιγραφή με τη λίμα, αλλάζω πανεύκολα διάθεση και χρώματα στα νύχια, οπότε δεν με τρελαίνει το άκουσμα του "μόνιμου". :D

Κοίτα για να πω την αμαρτία μου, δεν ασχολούμαι καθόλου με τα δικά μου νύχια (τα δικά μου δλδ δε τα βάφω) απλά μου αρέσει να φτιάχνω των άλλων (φίλες, αδερφές κτλ), που χρησιμοποιώ και τζελ. Απλά κάθε φορά τρώω χρόνο για να τους κάνω σχέδια και στη τελική μετά από 2-3 μέρες κάθομαι και τα διορθώνω ή φτιάχνω τα μπαλώματα και έτσι σκέφτηκα να τα πάρω να δω τι παίζει. Και πραγματικά το άτιμο σαν βερνίκι κανονικό είναι και είχε τέλεια χρώματα.
Γιατί ανατρίχιασες καλέ με τη λίμα;:P Δεν είναι κάτι το τραγικό, δε ξύνεις το δικό σου νύχι, το τζελ ξύνεις, απλά μερικές φορές πιάνεις και λίγο νύχι και γίνεται κάπως τραχύ η επιφάνεια. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ πάλι Chanel δεν θα πρότεινα με την καμία. :P Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν στην Ελλάδα, κάνα 30άρι φαντάζομαι, που δεν το αξίζουν με την καμία. Στα 1-2 χρόνια ξεραίνονται και πήζουν πολύ γρήγορα. Από τα 4-5 που είχα 1 επιβίωσε. Βέβαια έχει την καλύτερη μασκαρα που έχω δοκιμάσει ποτέ και, φυσικά, απίστευτα αρώματα. Πήρα ένα H&M αλλά δεν το 'χω δοκιμάσει ακόμα!

Επίσης μου έκαναν δώρο 5 από αυτή την εταιρεία, η οποία δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα, αλλά είναι γαμάτα. Και free από κάτι ουσίες που δεν είμαι σίγουρη τι κάνουν. :P

Μπορείς να κρατήσεις βερνίκι πάνω από 1 χρόνο; Εμένα όλα τελειώνουν μέσα στο χρόνο. :redface:

Τα butter τα έχω δοκιμάσει κι εγώ και πράγματι είναι φοβερά!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κοίτα για να πω την αμαρτία μου, δεν ασχολούμαι καθόλου με τα δικά μου νύχια (τα δικά μου δλδ δε τα βάφω) απλά μου αρέσει να φτιάχνω των άλλων (φίλες, αδερφές κτλ), που χρησιμοποιώ και τζελ. Απλά κάθε φορά τρώω χρόνο για να τους κάνω σχέδια και στη τελική μετά από 2-3 μέρες κάθομαι και τα διορθώνω ή φτιάχνω τα μπαλώματα και έτσι σκέφτηκα να τα πάρω να δω τι παίζει. Και πραγματικά το άτιμο σαν βερνίκι κανονικό είναι και είχε τέλεια χρώματα.
Γιατί ανατρίχιασες καλέ με τη λίμα;:P Δεν είναι κάτι το τραγικό, δε ξύνεις το δικό σου νύχι, το τζελ ξύνεις, απλά μερικές φορές πιάνεις και λίγο νύχι και γίνεται κάπως τραχύ η επιφάνεια. :redface:

Αχαχαχχ τι καμμένη! Αφού δεν αφορά τα δικά σου νύχια, κομπλέ, μάθε πόσο περισσότερο κρατάνε τα μόνιμα μανό από το τζελ και κρίνε ανάλογα. Αν είναι και να μην ταλαιπωρείσαι και να κρατάει περισσότερο, μια χαρά. Όλο και κάποια πιο εξοικειωμένη θα βρεθεί να σου απαντήσει! Ανατριχιάζω στην ιδέα, δεν ξέρω γιατί, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ τζελ. :redface:

Μπορείς να κρατήσεις βερνίκι πάνω από 1 χρόνο; Εμένα όλα τελειώνουν μέσα στο χρόνο. :redface:

Τα butter τα έχω δοκιμάσει κι εγώ και πράγματι είναι φοβερά!! ;)

Ναι, επειδή περνάω φάσεις, μπορεί 6μήνες να μην τα βάψω καθόλου (όπως πέρσι σχεδόν σε όλο το α' έτος) και τους επόμενους 6 να μη σταματάω. Είμαι κουλή, το ξέρω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ πάλι Chanel δεν θα πρότεινα με την καμία. :P Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν στην Ελλάδα, κάνα 30άρι φαντάζομαι, που δεν το αξίζουν με την καμία. Στα 1-2 χρόνια ξεραίνονται και πήζουν πολύ γρήγορα. Από τα 4-5 που είχα 1 επιβίωσε. Βέβαια έχει την καλύτερη μασκαρα που έχω δοκιμάσει ποτέ και, φυσικά, απίστευτα αρώματα. Πήρα ένα H&M αλλά δεν το 'χω δοκιμάσει ακόμα!

Επίσης μου έκαναν δώρο 5 από αυτή την εταιρεία, η οποία δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα, αλλά είναι γαμάτα. Και free από κάτι ουσίες που δεν είμαι σίγουρη τι κάνουν. :P

ZoeXal, εκτός του ότι ανατρίχιασα με την περιγραφή με τη λίμα, αλλάζω πανεύκολα διάθεση και χρώματα στα νύχια, οπότε δεν με τρελαίνει το άκουσμα του "μόνιμου". :D

Αααα ναι η butter london είναι πάρα πολύ καλή και η nails inc αλλά όσα έχω τα έχω πάρει από το Λονδίνο.
Θάλεια σιγά μην δώσω 12 ευρώ για να τα πάρω από sephora :P τα παίρνω από το ebay από μια καλή seller η οποία τα δίνει 6 $ το ένα ! Με ένα καλό base coat και top coat αντέχει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θάλεια σιγά μην δώσω 12 ευρώ για να τα πάρω από sephora :P τα παίρνω από το ebay από μια καλή seller η οποία τα δίνει 6 $ το ένα ! Με ένα καλό base coat και top coat αντέχει αρκετά.

Αααα, ε πες έτσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Βούτηξα από την ξαδέλφη μου τα μικρά μανό Meybeline mini colorama που έχουν υπέροχα φωτεινά χρώματα, πολύ καλή υφή και τελικά δεν τα κρατάς και για χρόνια αφού είναι μικρούλια.



Το θέμα είναι οτι δεν τα έχω βρει στα hondos center. Τα έχει πάρει καμιά το μάτι της; Δεν ξέρω καν πόσο κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βούτηξα από την ξαδέλφη μου τα μικρά μανό Meybeline mini colorama που έχουν υπέροχα φωτεινά χρώματα, πολύ καλή υφή και τελικά δεν τα κρατάς και για χρόνια αφού είναι μικρούλια.



Το θέμα είναι οτι δεν τα έχω βρει στα hondos center. Τα έχει πάρει καμιά το μάτι της; Δεν ξέρω καν πόσο κάνουν...

Εγώ τα έχω δει στης Θεσσαλονίκης. Μέσα σε κάτι τεράστια μπολ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top