Ιδέες και προτάσεις για δώρα

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κ εγώ θα ήθελα απο αυτά που λέει η kajira (άραγε να διαβάζει στέκι ο Άγ. Βασίλης? :P)

Εγώ επειδή είμαι κ νονά, εκτός των άλλων δώρων που θα πάρω, πρέπει να πάρω κ δώρο στην μικρή... Τι αγοράζουν οι νονές τα Χριστούγεννα? Παπούτσια? Ή παπούτσια παίρνουν το Πάσχα? :/:Έχω φάει ένα μπέρδεμα με αυτό το θέμα...πότε αγοράζουμε παπούτσια π.χ., ξέρει κανείς? (μου την δίνουν αυτές οι παλαιομοδίτικες συνήθειες :mad:)

Παπούτσια το Πάσχα σίγουρα.
Τώρα μπορείς να της αγοράσεις ένα παιχνίδι, ή ένα βιβλίο, ή ρούχα, αναλόγως τί της αρέσει. Εγώ θα πρότεινα παιχνίδι πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω Χριστουγεννα της αγοραζω παιχνιδι κι ισως καποιο ρουχαλακι. Δεν θυμαμαι κατι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ααα, ευχαριστώ :D (τουλάχιστον έμαθα πότε να πάρω παπούτσια:P)

Μάλλον θα της πάρω κάτι σε παιχνίδι τελικά, αλλά να είναι κ επιμορφωτικό παράλληλα (έχει μαζέψει όλα τα παιχνίδια του τζάμπο πια, έλεος) κ ίσως να πάρω κ κανένα φορεματάκι. Κ είμαι κομπλέ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κ εγώ θα ήθελα απο αυτά που λέει η kajira (άραγε να διαβάζει στέκι ο Άγ. Βασίλης? :P)

Εγώ επειδή είμαι κ νονά, εκτός των άλλων δώρων που θα πάρω, πρέπει να πάρω κ δώρο στην μικρή... Τι αγοράζουν οι νονές τα Χριστούγεννα? Παπούτσια? Ή παπούτσια παίρνουν το Πάσχα? :/:Έχω φάει ένα μπέρδεμα με αυτό το θέμα...πότε αγοράζουμε παπούτσια π.χ., ξέρει κανείς? (μου την δίνουν αυτές οι παλαιομοδίτικες συνήθειες :mad:)
Ε μη τις ακολουθεις ! Παρε οτι νομιζεις και νιωθεις καλυτερο.

Αγιοβασιλιτικα εσωρουχα ; Χωρις κατι για απο πανω ; Θα παγωσετε ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε μη τις ακολουθεις ! Παρε οτι νομιζεις και νιωθεις καλυτερο.

Αγιοβασιλιτικα εσωρουχα ; Χωρις κατι για απο πανω ; Θα παγωσετε ! :P
Μην ανησυχείς, κάποιος θα βρεθεί να μου αγοράσει και την υπόλοιπη στολή φαντάζομαι! :P :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α ...το χεις μελετησει εσυ. Πολυ πιθανον αυτοι που θα στα αγορασουν, να το μαθουν τελευταιοι :P


https://www.hot-heels.com/en/Kostueme/Merry_X-Mas/nav.aspx?s=2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Η αγορά δώρων, τόσο για τον εαυτό μου όσο και για τους άλλους (μην πω, κυρίως για τους άλλους) είναι κάτι που με μαγεύει. Τρελλαίνομαι να βολτάρω στις χριστουγεννιάτικες βιτρίνες και να ψωνίζω για φίλους και συγγενείς.

Φέτος όμως (δυστυχώς) αποφασίσαμε με τον καλό μου να μην αγοράσουμε καθόλου δώρα, σε κανέναν, διότι ετοιμάζουμε το σπίτι μας, επιπλέον μαζεύουμε λεφτά για τον γάμο μας και όσοι μας αγαπούν πρέπει να μας κατανοήσουν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α ...το χεις μελετησει εσυ. Πολυ πιθανον αυτοι που θα στα αγορασουν, να το μαθουν τελευταιοι :P


https://www.hot-heels.com/en/Kostueme/Merry_X-Mas/nav.aspx?s=2
Φχαρστώ για το λινκι, τέλειο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω ενα δωρο θελω, τιποτα αλλο.











βρειτε το μονοι σας! σιγα μην σας το πω :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Πάρτε το μοναδικό δώρο που αξίζει πραγματικά...

Ένα βιβλίο!

Όταν ο πατέρας μου σε ηλικία 10 χρονών μου πήρε για δώρο Χριστουγέννων τον Πινόκιο (μόνο αυτό, ούτε ένα παιχνιδάκι) κόντεψα να πέσω σε βαριάς μορφής μελαγχολία. Αλλά μετά του έβαλε χέρι η θεία μου και πήγαμε σε ένα παιχνιδάδικο και πήρα και παιχνίδι.

Συμπέρασμα: Υπέροχο δώρο το βιβλίο, αλλά σε ηλικίες κάτω των 11 είναι καταστροφικό αν δεν συνοδεύεται και από ένα παιχνίδι :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όταν ο πατέρας μου σε ηλικία 10 χρονών μου πήρε για δώρο Χριστουγέννων τον Πινόκιο (μόνο αυτό, ούτε ένα παιχνιδάκι) κόντεψα να πέσω σε βαριάς μορφής μελαγχολία. Αλλά μετά του έβαλε χέρι η θεία μου και πήγαμε σε ένα παιχνιδάδικο και πήρα και παιχνίδι.

Συμπέρασμα: Υπέροχο δώρο το βιβλίο, αλλά σε ηλικίες κάτω των 11 είναι καταστροφικό αν δεν συνοδεύεται και από ένα παιχνίδι :P ;)

Μάλλον έχεις δίκιο... εγώ πάντως (ως γνωστός χαρτοπόντικας) διάβασα το πρώτο Χάρι Πότερ στη δευτέρα δημοτικού, μέσα σε 5 μέρες! Δε συνοδευόταν από παιχνίδι.

(ελπίζω να είναι άσχετο το ότι το έπιασα με το ζόρι, καθώς ήθελα παιχνίδι αντί για βιβλίο, παρόλα αυτά, στην 3η με 4η σελίδα, είχε γίνει αχώριστος σύντροφος για τις επόμενες πέντε μέρες!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω παντως και στην ηλικια που ειμαι, αμα καποιος μου κανει δωρο βιβλιο.. θα του το φερω στο κεφαλι! Χωρις παρεξηγηση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγω παντως και στην ηλικια που ειμαι, αμα καποιος μου κανει δωρο βιβλιο.. θα του το φερω στο κεφαλι! Χωρις παρεξηγηση! :P

Οπωσδήποτε δεν παρεξηγώ! :)
Δικαίωμά σου ούτως ή άλλως.
Οφείλω όμως να σου πω ότι αν δεν διαβάζεις βιβλία, τα εγκεφαλικά κύτταρα πάνε περίπατο και αρχίζεις μετά να τραβιέσαι από δω και από κει με αλτσχάιμερ και πάρκινσον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγω παντως και στην ηλικια που ειμαι, αμα καποιος μου κανει δωρο βιβλιο.. θα του το φερω στο κεφαλι! Χωρις παρεξηγηση! :P
Γιατι βρε ; Κανει για σκαλοπατακι ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εμένα το δώρο που πραγματικά δε μου άρεσε καθόλου μέχρι που τελείωσα το γυμνάσιο σχεδον, ήταν τα ρούχα. Προτιμούσα να μην μου έφερναν τίποτα παρά μπλούζες, ποτζάμες και διάφορα τέτοια "βαρετά" δώρα.
Τα βιβλία αντιθέτως πάντα μου άρεσαν. Κι επειδή δεν έχω αδέρφια για να παίζαμε κάποιο επιτραπέζιο πολλές φορές προτιμούσα το βιβλίο παρά ένα τέτοιο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οπωσδήποτε δεν παρεξηγώ! :)
Δικαίωμά σου ούτως ή άλλως.
Οφείλω όμως να σου πω ότι αν δεν διαβάζεις βιβλία, τα εγκεφαλικά κύτταρα πάνε περίπατο και αρχίζεις μετά να τραβιέσαι από δω και από κει με αλτσχάιμερ και πάρκινσον.

Το "χωρις παρεξηγηση" δεν το ειπα για σενα, αλλα γι' αυτον που θα φαει [λεμε τωρα] το βιβλιο στο κεφαλι. :D
Οσο για τα εγκεφαλικα μου κυτταρα.. πονεμενη ιστορια! :confused::teasing:

Γιατι βρε ; Κανει για σκαλοπατακι ! :P

εχμ.. εχω υψοφοβια. :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια σημερα ειχε γενεθλια μια πολυ καλη φιλη αλλα δεν το ηξερα, και θελω μεχρι το σαββατο να της παρω ενα δωρο. Να σημιωσω οτι στα γενεθλια μου μου ειχε παρει ενα παααααρα πολυ ωραιο (αλλα φτηνο) δωρο, οποτε θελω και εγω να της παρω κατι που αρεσει, αλλα δεν εχω ιδεα τι να της παρω... καμια ιδεα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κανένα κηροπήγιο για κεράκι; (μαζί με το κεράκι ε; :P)
Μμμμ...σκουλαρικάκια; :hmm:


Λοιπόν...θέλω κι εγώ βοήθεια (νταξ αύριο θα πάω να πάρω το δώρο..προλαβαίνω απλά θέλω να ακούσω γνώμες ή αν λέω χαζομάρες :P)...Επειδή το αμόρε γιορτάζει και δεν είμαστε και πολύ καιρό μαζί, δεν ξέρω τι να του πάρω....
Σκέφτηκα κανένα καλό πουκάμισο αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα πετύχω το σωστό μέγεθος με τίποτα...
Σκέφτηκα κανένα βιβλίο (μιας που διαβάζει) αλλά επειδή διαβάζει πολύ και δεν ξέρω κι ακριβώς τι τον ενθουσιάζει (ε...του αρέσουν λίγο απ' όλα,φοβάμαι μην διαλέξω κάτι που ήδη έχει και ούτε θέλω κανένα κλασσικό γούτσου γούτσου βιβλίο έρωτας είναι...φιλί είναι κλπ :P) το απέρριψα κι αυτό :P
Σκέφτηκα για κανένα ωραίο κολλητό μποξεράκι αλλά μήπως κι αυτό είναι πάλι κλασσικό;


Δεν αντέχω να πρέπει να σκεφτώ δώρα για άντρες :P
Α...καλός αναπτήρας δεν παίζει, είναι μη καπνιστής... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Θέλει κανεις μήπως να με κάνει νονά για να έχω πάλι ένα μικρουλι???? Είμαι καλή νονά, αλήθεια! :)
Εγώ θα σε κάνω νονά:clapup:
Όχι πολύ σύντομα, αλλά ντάξει, πριν το 2010 ελπίζω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αααααααααα και εγω εχω το ιδιο προβλημα. Του εχω παρει κατα καιρους διαφορα. Δεν θελω παλι ρουχα. Δεν καπνιζει. Οτι χομπυ εχει του τα εχω εξοπλισει. Τι να κανωωωωωωω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top