Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
δεν ισχυει παντα αυτο..υπηραν ατομα που μετα εντονη ερωτικη απογοητευση(οχι ολοι βεβαια,καποιοι)εγιναν ομοφυλοφιλοι..αυτοι το επελεξαν κατα ενα μερος...
Διαβασες καποια ερευνα γιαυτο ; Πως ξερεις οτι δεν τον ειχαν μεσα τους και απλα η ερωτικη απογοητευση (ως θεμα χρονου πια) ηταν απλά το εναυσμα ;

εγω ειμαι κατα της ομοφυλοφιλιας,που παει να επιβαλει η μοδα -για διαφορους λογους-ως μη βλαπτικη για τον ανθρωπο που την εξασκει...δικαιωμα μου ειναι..χουντα εχουμε?αυτη ειναι η αποψη μου και πολλων αλλων ανθρωπων και καποιων ψυχιατρων ακομα...
Δεν θυμαμαι εαν ηταν σε αυτο το τοπικ, αλλά ειχαμε συζητησει το θεμα οτι η μοδα προσπαθει να επιβαλλει την ομοφυλοφιλια και να την παρουσιασει ως μη βλαπτικη...και δεν ειχες πεισει κανεναν οτι αυτη σου η εντυπωση εχει καποια βαση. Τωρα λες οτι ειναι και ψυχιατρων. Θα ηταν ενδιαφερον να δουμε μια, οχι επειδη θα ειναι σωστη επειδη ειναι ψυχιατρου, αλλα για να δουμε πως την τεκμηριωνει, μηπως και ξεχασαμε κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το πρβκτικο σεξ ειναι παραφυσει επισημως...
μεταξυ οποιονδηποτε...και μην μιλησουμε οτι το ειτζ κολαει κατα μεγαλη πλειοψηφεια ετσι..επειδη δεν υπαρχει αμυνα του οργανισμου οπως στο αιδειο..

ολοι σχεδον οι αρρωστοι απο ειτζ ειναι ή ομοφυλοφιλοι ήναρκομανεις αν δεν ειναι ομοφυλοφιλοι ή εχουν κανει κατι τεοιο καποτε..

μιας επιστημονας που επασχε απο ειτζ..το ερευνησε..πηγε σε ολες τις κλινικες και προσπαουσε να βρει στρειτ μη ναρκομανη αρωστο αο ειτζ..και δεν εβρισκε!και μολις αρχισε να διαδιδει αυτα τα απο τλεσματα την απκλεισαν απο ολα τα ιατρικα περιοδικα ,..

και ο στοματικο σεξ παλι διαστροφη ειναι..και για τον ιδιο λογο με το πρωκτικο-μη φυσικες ανοσιακες αντιστασεις
μολυνει πολυ συχνα και ευκολα απο τον κανονικο τροπο με τον κολπο..

επισης παλι ειναι διαστροφη να σε ελκει να κανουν σεξ μεταξυ τους γυναικες..
και οι γυναικες ακριβως επειδη δεν παραβιαζουν τοσο οσο οι ανδρες ομοφυλοφιλοι τν φυση τους οταν κανουν "ερωτα" πιο ευκολα γινονται απο στρειτ γκει και αντιστροφως.

ερευνα μεταλλαγης ανθρωπινης σεξουαλικοτητας εδειξε οτι οι γυναικες αλλαγουν πιο ευκολα και συχνα προσανατολισμο..ενω οι ανδρες..αν γινει δυσκολα αλλαζει..

και ερωτω γιατι ειναι τοσο περισσοτεροι οι τραβεστι που απο ανδρες γινονται γυναικες και πολλλοι λιγοι το αντιστροφο?

εχω την εντυπωση οτι οι ανδρες ομοφυλοφιλοι -οχι που εδειξαν καποια ομοφυλοφιλικη συμπεριφορα καποτε-ειναι περισσοτεροι απο τις γυναικες..

και τελος..τα "γεννιεσαι ,δεν γινεσαι"στις περισοτερες συμπεριφορες και χαρακτηριστικα του ανθρωπου..και κυριως τα ψυχολογικα-οπως η ομοφυλοφιλια-παντα υπαρχει ενα ποσοστο επηροης του περιβαλοντος σε καποιες περιπτωσεις....

και επισης το οτι γεννιεσαι με αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και καλο για σενα..απειρες ανωμαλιες σωματος και ψυχης ειναι εκ γεννετης..αυτο δεν τις κανει μη ανωμαλιες..

το ξερω gadalf οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι αυο που κανεις ειναι καλο για σενα..αλλα μην προσπαθεις να πεισεις και ολον τον αλλο κοσμο.δοξα το θεώ δεν ειμαστε ολοι ιδιοι
https://theamapati.wordpress.com/2006/12/18/181206/

Μαίρη Παπαγιαννίδου: “Αποκαλύπτοντας το AIDS”

Δεκεμβρίου 18th, 2006 Αφάσιος Γράψτε ένα σχόλιο Go to comments
Μαρία Κ. [a.k.a. Μαίρη Παπαγιαννίδου]: Πώς νίκησα το AIDS [εκδ. Καστανιώτη]
Η Μ. Παπαγιαννίδου είναι δημοσιογράφος στο Βήμα [πολιτιστικά-κριτική βιβλίου]. Δεν διάβασα ακόμη το βιβλίο της. Χτές το “Ε” της Ελευθεροτυπίας δημοσίευσε μια “συνέντευξή” της. Ισχυρίζεται ότι το AIDS είναι μια απάτη – κατασκεύασμα του ιατροφαρμακευτικού κατεστημένου.
Στο ενδιαφέρον site της HivWave – Αποκαλύπτοντας το AIDS θα βρείτε πολύ περισσότερες πληροφορίες. Παραθέτω κάποια αποσπάσματα της ομιλίας της την ημέρα που παρουσιάστηκε το βιβλίο της:
«Διαβάζω και γράφω συστηματικά και εξ επαγγέλματος 20 ΧΡΟΝΙΑ τώρα. Παρόλα αυτά, για το AIDS δεν είχα να πω τίποτε από το 1995 που βρέθηκα οροθετική.
Και ξαφνικά, γράφω το 2006 το «Πώς νίκησα το AIDS». Ιατρικό θαύμα; Καθόλου.
Απλώς χρειάστηκε να σβήσω όλες τις πληροφορίες που μας παρέχονται σε μορφή πλύσης εγκεφάλου, και να εξετάσω τα γεγονότα. Δεν μπορεί ο καθένας να το κάνει. Αλλά εγώ είχα ζήσει με το AIDS πάρα πολύ καιρό. [...]
Ήμουν βέβαιη ότι δεν είχα συναντήσει ποτέ πουθενά άντρα ετεροφυλόφιλο οροθετικό μη ναρκομανή.
Αποφάσισα να το εξιχνιάσω. Και έθεσα το ερώτημα στην ιστοσελίδα μου https://hivwave.gr/ευθέως: ας μου απαντήσει ανωνύμως οποιοσδήποτε γνωρίζει κάποιον ή είναι ο ίδιος. Ήθελα να προχωρήσω τη ζωή μου μαζί με κάποιον, όλο και πιο επίμονα τώρα.
Οσο περνούσε ο καιρός, τόσο συνειδητοποιούσα κάτι φοβερά ενοχλητικό. Ότι όλοι επαναλαμβάνουμε ένα ψέμα αδιαμαρτύρητα. Μέχρι σήμερα, μετά από 120.000 επισκέψεις από όλο τον κόσμο, δεν με έχει διαψεύσει κανείς.
Και το χειρότερο από όλα είναι η ΣΙΩΠΗ όλων των επισήμων οργανισμών που με επισκέφτονται. Δεν διαφωνούν, ούτε συμφωνούν, ούτε έχουν τίποτε να πουν. Αφήνουν τον κόσμο να πιθανολογεί.[...]
Ξέρετε πόσα συμπτώματα AIDS έχουμε στην Ελλάδα από το 1981 που εμφανίστηκε;
Συνολικά, άντρες και γυναίκες, το 2005 ήταν 7.718 κρούσματα, σύμφωνα με τις επίσημες στατιστικές του ΚΕΕΛ. Ας πούμε 8.000 περιπτώσεις μέσα σε 25 χρόνια. Μάλιστα τα επίσημα αποτελέσματα του 1999 φέρονται να είναι ίδια με αυτά του 2005. Δηλαδή, μηδενική αύξηση. Οι δε περιπτώσεις θανάτων από το AIDS στην Ελλάδα, είναι λιγότερες από 100 ανά χρόνο.
Στις στατιστικές, πάλι, πάντα ο αριθμός των αντρών οροθετικών είναι μεγαλύτερος από των γυναικών, ενώ στην αληθινή ζωή δεν κυκλοφορεί κανείς άντρας ετεροφυλόφιλος οροθετικός – γιʼ αυτό και κανείς δεν μου απάντησε…»
https://www.hivwave.gr/pages/index.php


και ενα σαιτ με πολυ καλες αποψεις κατα τη γνωμη μου

https://www.psyche.gr/omosex_oldforum.htm



https://www.alopsis.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=1050

ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Με τον όρο Ομοφυλοφιλία αναφερόμαστε στην ερωτική έλξη και πρακτικές, που απευθύνονται συνειδητά και αποκλειστικά σε άτομα του ίδιου φύλου. Ομοφυλοφιλική συμπεριφορά μπορεί να υπάρχει παράλληλα με ερωτική έλξη και πρακτικές προς το αντίθετο φύλλο, ή οι δύο μορφές ερωτικής συμπεριφοράς να εναλλάσσονται κατά την διάρκεια της ζωής του ατόμου (αμφισεξουαλική συμπεριφορά).
Ο όρος ομοφυλοφιλία επινοήθηκε από τον Ούγγρο ιατρό Benkert (υπό το ψευδώνυμο Kerteny) και αντικατέστησε τους μέχρι τότε χαρακτηρισμούς που ευθέως παρέπεμπαν στην σεξουαλική ασυδοσία, ασέλγεια, ακολασία, λαγνεία, αισχρότητα, ανωμαλία, διαστροφή. Στην ελληνική γλώσσα από την αρχαιότητα έως πρόσφατα χρησιμοποιούντο οι ορισμοί κίναιδος και αρσενοκοίτης (7).
Η ομοφυλοφιλία συμπεριλήφθηκε ως ψυχιατρική διαταραχή (κοινωνιοπαθητική διαταραχή προσωπικότητας) στην πρώτη έκδοση του Διαγνωστικού και Στατιστικού Εγχειριδίου των Ψυχιατρικών Διαταραχών (DSM-I) της Αμερικανικής Ψυχιατρικής Εταιρείας, το 1952. Στην δεύτερη έκδοση (DSM-II) το 1968, η ομοφυλοφιλία συμπεριλήφθηκε στις σεξουαλικές αποκλίσεις (που δεν είναι δυνατόν να υποκαταστήσουν την φυσιολογική συμπεριφορά). Το 1973, μετά από μεγάλες πιέσεις από το κίνημα των ομοφυλοφίλων, αποφασίστηκε με ψηφοφορία στην Αμερικανική Ψυχιατρική Εταιρεία και 58% πλειοψηφία (περίπου 10.000 ψήφοι) να μην θεωρείται πλέον η ομοφυλοφιλία ψυχιατρική διαταραχή. Έτσι, η τρίτη έκδοση του Διαγνωστικού και Στατιστικού εγχειριδίου των Ψυχιατρικών Διαταραχών (DSM-III) το 1980 περιελάμβανε μόνο τον όρο «εγω-δυστονική» ομοφυλοφιλία, στην γενική κατηγορία των «ψυχοσεξουαλικών διαταραχών», εννοώντας ότι εφʼ όσον το άτομο δεν ενοχλείται από την ομοφυλοφιλία του, δεν συνιστά αυτή ψυχιατρική διαταραχή. Στην επόμενη αναθεωρημένη έκδοση (DSM-III-R) τo 1987 και ο όρος «εγω-δυστονική ομοφυλοφιλία» παύει να υφίσταται. Γίνεται μόνο μία αναφορά σε «σημαντική και επίμονη δυσφορία ως προς τον σεξουαλικό προσανατολισμό». To 1992 η κατηγορία «ομοφυλοφιλία» αφαιρείται και από την Διεθνή Ταξινόμηση των Ασθενειών (ICD-10), του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (WHO) (8). Το 1997 η Αμερικανική Ψυχολογική Εταιρεία υποστήριξε το δικαίωμα των ομόφυλων γάμων (που όμως δεν έχουν νομοθετηθεί μέχρι σήμερα). Το 1998 και το 2000, η Αμερικανική Ψυχιατρική Εταιρεία, μετά από πρόταση των ομοφυλοφίλων και αμφισεξουαλικών ψυχιάτρων της εταιρείας, δημοσίευσε την αντίθεσή της σε θεραπείες που έχουν στόχο να αλλάξουν τις σεξουαλικές προτιμήσεις των ομοφυλοφίλων, αποδεχόμενη όμως ότι σε ορισμένες περιπτώσεις αυτό είναι απαραίτητο (9). Ορισμένοι ψυχίατροι φθάνουν στο σημείο νʼ αρνούνται την θεραπεία ακόμη και όταν τους ζητείται (10). Αντίθετα, μεγάλη μερίδα ψυχιάτρων θεωρεί την άρνηση αυτή ανήθικη και αντιδεοντολογική (8).
Πρόσφατη έκδοση (10) του γνωστού βιβλίου Ψυχιατρικής των Kaplan & Sadock, αφιερώνει διπλάσιο χώρο από προηγούμενες εκδόσεις στην ομοφυλοφιλία (παρά το ότι δεν κατατάσσεται πλέον στις ψυχιατρικές διαταραχές), αναπτύσσοντας την άποψη περί «φυσιολογικότητας» της ομοφυλοφιλίας. Χαρακτηριστικά αναφέρει: «οι περισσότερες θεωρίες κατά το πρώτο μισό του 20ου αιώνα αντιμετώπισαν την ομοφυλοφιλία σαν μία μορφή ψυχοπαθολογίας, ή ένα σταμάτημα της ανάπτυξης. Κατά το δεύτερο μισό, θεωρίες έξω από την Ιατρική και την Ψυχιατρική, διαμόρφωσαν την «μοντέρνα» άποψη περί της ομοφυλοφιλίας, ως φυσιολογικής παραλλαγής της σεξουαλικότητας». Η άποψη αυτή βασίστηκε σε «φιλοσοφικά, κοινωνιολογικά και πολιτικά δεδομένα».Υποστηρίχτηκε από τα κινήματα για τα δικαιώματα των ομοφυλοφίλων μέσα σε ένα κλίμα έντονης συναισθηματικής φόρτισης. Οι πολιτικές και ηθικές διαμάχες γύρω από το θέμα αυτό έφθασαν σε άκρα, εμποδίζοντας και συσκοτίζοντας κάθε προσπάθεια αντικειμενικής επιστημονικής διερεύνησης. Από την μία πλευρά, οι ομοφυλόφιλοι συχνά αντιμετωπίστηκαν σαν πολίτες δεύτερης κατηγορίας, που άξιζαν το μίσος, την απομόνωση και την περιφρόνηση. Από την άλλη πλευρά, οι υποστηρικτές της ομοφυλοφιλίας θεωρούν τους εαυτούς τους σύγχρονους διαφωτιστές και αποκλειστικούς εκπροσώπους των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και χαρακτηρίζουν κάθε ένα με διαφορετική άποψη ως καταπιεστή, καταπατητή των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, οπισθοδρομικό, «ομοφοβικό». Στο βιβλίο που προαναφέραμε συνιστάται στους γιατρούς να μην δείχνουν με κανένα τρόπο ότι θεωρούν φυσιολογικές τις σχέσεις μόνο μεταξύ ανδρών-γυναικών, να επιβεβαιώνουν τις σεξουαλικές προτιμήσεις των ασθενών τους, καθώς επίσης, να έχουν στην αίθουσα αναμονής περιοδικά φιλικά προς την ομοφυλοφιλία!
Ακόμα χειρότερα, στο ίδιο βιβλίο προτείνεται η χορήγηση φαρμάκων που βοηθούν την στύση σε ομοφυλοφίλους που πάσχουν από AIDS, «επειδή παρουσιάζουν μείωση στην σεξουαλική λειτουργία καθώς η νόσος εξελίσσεται»! Είναι όμως γνωστό ότι ιδίως σε τελικά (όπως και σε αρχικά) στάδια η νόσος είναι εξαιρετικά μεταδοτική και πρόσφατη έρευνα έδειξε ότι η χορήγηση τέτοιων φαρμάκων (με συνέπεια σεξουαλική δραστηριότητα) συνδέεται με αυξημένη μετάδοση της νόσου (11,12). Είναι απαράδεκτο και αντιδεοντολογικό να σύρεται η ιατρική επιστήμη πίσω από άλλες σκοπιμότητες και αντί να ωφελεί, να βλάπτει.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
το πρβκτικο σεξ ειναι παραφυσει επισημως...
μεταξυ οποιονδηποτε...και μην μιλησουμε οτι το ειτζ κολαει κατα μεγαλη πλειοψηφεια ετσι..επειδη δεν υπαρχει αμυνα του οργανισμου οπως στο αιδειο..
Το ότι είναι "παράφυση" (όπως και το στοματικό, οι προσέλκυση από λεσβίες και ό,τι άλλο ανέφερες), δε τα καθιστά και βλαβερά. Πως συνάγεται αυτό το συμπέρασμα;
ολοι σχεδον οι αρρωστοι απο ειτζ ειναι ή ομοφυλοφιλοι ήναρκομανεις αν δεν ειναι ομοφυλοφιλοι ή εχουν κανει κατι τεοιο καποτε..
Αν έχει κάποιος ή κάποια aids μάτια μου, με όποιον ή όποια και να πάει, θα τον κολλήσει από όπου κι αν του/της μπει (αιδοίο, πρωκτός).
Το συμπέρασμα είναι ότι η έλλειψη προφυλάξεων και η κοινή χρήση συρίγγων αυξάνει τις πιθανότητες να κολλήσει κανείς aids. Όχι ότι η ομοφυλοφιλία και η χρήση ναρκωτικών προκαλούν aids και κατά συνέπεια είναι βλαπτικές για το λόγο αυτό. :P
Για να σε ενημερώσω, οι μεν τοξικομανείς μπορούν εύκολα να κολλήσουν λόγω της κοινής χρήσης σύριγγας (συνεπώς ένας με aids κολλάει τους άλλους λόγω του αίματος που μένει μέσα σε αυτή) και οι δε ομοφυλόφιλοι λόγω του μεγάλου αριθμού των σεξουαλικών συντρόφων (συνεπώς ένας που πάει με πολλούς αρκεί για να μολύνει 10δες άλλους) και της πρωκτογεννητικής σεξουαλική επαφής (πηγή η livepedia). Ο πρωκτός μπορεί εύκολα να υποστεί τραυματισμό και κατά συνέπεια να μεταδοθεί ο ιός. Σε ποια "άμυνα του οργανισμού όπως στο αιδοίο" αναφέρεσαι;

Ακόμα δε μας είπες πως προκύπτει ότι η ομοφυλοφιλία, το πρωκτικό σεξ κτλ είναι βλαπτικά. Εκτός κι αν το μόνο επιχείρημά σου είναι αυτό περί του aids που εν τέλει αποδείχνεται αβάσιμο.
Δεν έχω ακούσει κανέναν να υποστηρίζει την άποψη και θαρρώ ότι δε χρειάζεται ούτε ο gandalf ούτε ο οποιοσδήποτε άλλος να κάνει κάποια "προσπάθεια" να πείσει είτε τον εαυτό του είτε τους άλλους ότι αυτό που κάνει δεν είναι... βλαπτικό.
Η απροσεξία και η ημιμάθεια μπορούν να βλάψουν. :)

Ποιο το point του πρώτου άρθρου;
Όσο για το 2ο, το έχεις ξανά αναφέρει (ψυχίατρος - κολάζ αν θυμάσαι :P) , σου είχα απαντήσει και δεν ξανά έλαβα απάντηση από τότε.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
το πρβκτικο σεξ ειναι παραφυσει επισημως...

και ο στοματικο σεξ παλι διαστροφη ειναι..



δοξα το θεώ δεν ειμαστε ολοι ιδιοι


Αυτό λέω κι εγώ :P:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Γρήγορη απορία : Πως είχαν οι ομοφυλόφιλοι το 1973 τέτοια ισχύ ώστε να ανατρέψουν και να επηρεάσουν ολόκληρο αμερικάνικο ψυχιατρικό σύλλογο??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σε ποια "άμυνα του οργανισμού όπως στο αιδοίο" αναφέρεσαι;

εντονα οξινο περιβαλλον που σκοτωνει πολλα μικροβια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ερευνα μεταλλαγης ανθρωπινης σεξουαλικοτητας εδειξε οτι οι γυναικες αλλαγουν πιο ευκολα και συχνα προσανατολισμο..ενω οι ανδρες..αν γινει δυσκολα αλλαζει..


..."ερευνα έδειξε"?
Πως λέμε "το άκουσα τον μάκη που το άκουσε από τον τάκη που το έμαθε απο τον σάκη κλπ"


Κατά τα άλλα, κανονικά δεν έπρεπε να σε χαλάει ρε μαν. Όσο περισσότεροι οι "τοιούτοι",
τόσο περισσότερες οι διαθέσιμες γυναίκες.
Σωστά;
Πάμε μαζί... Ιτ'ς οου-κέι το μπι γκέι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
το πρβκτικο σεξ ειναι παραφυσει επισημως...
μεταξυ οποιονδηποτε...και μην μιλησουμε οτι το ειτζ κολαει κατα μεγαλη πλειοψηφεια ετσι..επειδη δεν υπαρχει αμυνα του οργανισμου οπως στο αιδειο..
Bασικα η μεταδοση του HIV γινεται συχνα με πρωκτικο επειδη λογω τριβης δημιουργουνται μικροσκοπικες ασυνεχειες στους βλενογονους, οχι επειδη το αιδοιο εχει καποια αμυνα εναντιον του.

ολοι σχεδον οι αρρωστοι απο ειτζ ειναι ή ομοφυλοφιλοι ήναρκομανεις αν δεν ειναι ομοφυλοφιλοι ή εχουν κανει κατι τεοιο καποτε..
I think not.

και ο στοματικο σεξ παλι διαστροφη ειναι..και για τον ιδιο λογο με το πρωκτικο-μη φυσικες ανοσιακες αντιστασεις
μολυνει πολυ συχνα και ευκολα απο τον κανονικο τροπο με τον κολπο..
Τι εννοεις ; Ποιος μολυνει ποιον ; Το στομα εχει και πολλα μικροβια αλλα και πολλες αμυνες.

και ερωτω γιατι ειναι τοσο περισσοτεροι οι τραβεστι που απο ανδρες γινονται γυναικες και πολλλοι λιγοι το αντιστροφο?
Γιατι σαν αντρες τους βγηκε το λαδι απο τις γυναικες και ειδαν οτι συμφερει να γινουν γυναικες να τελειωνει το προβλημα ! Παντως μη νομιζεις οτι ειναι τεραστια η διαφορα. 1 προς 2 ή προς 3 ειναι.

και επισης το οτι γεννιεσαι με αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και καλο για σενα..απειρες ανωμαλιες σωματος και ψυχης ειναι εκ γεννετης..αυτο δεν τις κανει μη ανωμαλιες..
Το "ανωμαλια" εχει νοημα σαν λεξη, που της εχουμε δωσει εμεις. Και αφορα κατι οχι που απλα διαφερει, αλλα και που ειναι δυσλειτουργικο. Ενας ομοφυλοφιλος, δεν ειναι δυσλειτουργικο ον. Να αναπαραχθει με το "ταιρι" του δε μπορει μονο.

Η σελιδα της Παπαγιαννιδου για τον HIV που κολλαει ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Με μια πρόχειρη έρευνα στο ίντερνετ (από τη Βικιπαίδεια βασικά),διαβάζεις ότι :

  • Στο στόμα,υπάρχουν ήδη μικροοργανισμοί που δεν είναι βλαβεροί για τον άνθρωπο. Για τα βλαβερά μικρόβια πάλι,υπάρχει μια ουσία στο σάλιο,η λυσοζύμη,που διασπά ό,τι επικίνδυνο εισέρχεται στο στόμα. Και,επίσης,για ότι καταλήγει στο στομάχι,υπάρχει η πλέον όξινη ουσία του ανθρώπινου σώματος,το υδροχλωρικό οξύ,που έχει διαβρωτικές ιδιότητες- καταλύει και καταστρέφει όλα τα μικρόβια που ίσως εισέλθουν.
  • Σχετικά με τον πρωκτό,η μόνη βλάβη που θα μπορούσε να επέλθει από ομοφυλοφυλική συμπεριφορά,θα ήταν η χαλάρωση του σφιγκτήρα,που και πάλι δεν είναι στάνταρ επακόλουθο,αλλά συνέπεια σεξουαλικής κατάχρησης, υπερ-κορεσμού. Και με αιδοίο το ίδιο θα συνέβαινε.. Αλλά ειδικά,για θέμα μικροβίων, είναι δεδομένο οτι στο έντερο υπάρχουν ωφέλιμα μικρόβια (φυσιολογική μικροχλωρίδα),τα οποία 'ανταγωνίζονται' ξενόφερτα μικρόβια,αλλά και τα εντερικά υγρά που εγκλωβίζουν τα μικρόβια αυτά και τα αποβάλλουν με βλεννοειδείς εκκρίσεις.
Άρα,δεν τίθεται θέμα βλάβης του οργανισμού,εκτός απο τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα,που και πάλι δεν αφορούν αποκλειστικά τους γκέι,όπως ξέρουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
επισης παλι ειναι διαστροφη να σε ελκει να κανουν σεξ μεταξυ τους γυναικες..

Αν είναι έτσι, ομολογώ χωρίς φόβο και πάθος ότι είμαι ένας διεστραμμένος.



ps: ποιος ορίζει τι είναι "καλό"-"κακό" για κάποιον, συναρτήσει των σεξουαλικών του προτιμήσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατι σαν αντρες τους βγηκε το λαδι απο τις γυναικες και ειδαν οτι συμφερει να γινουν γυναικες να τελειωνει το προβλημα ! Παντως μη νομιζεις οτι ειναι τεραστια η διαφορα. 1 προς 2 ή προς 3 ειναι.

δεν με πειθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aυτο δεν ηταν για να σε πεισω, πλακα εκανα. Τα υπολοιπα ηταν, αλλα δεν ξερω αν τα προσεξες. Αν ναι και εχεις καποιες σκεψεις γιαυτα, να τις ακουσουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
το πρωκτικο σεξ ειναι παραφυσει επισημως...
μεταξυ οποιονδηποτε...
επισήμως ; το γράφει η εφημερίς της κυβερνήσεως ;

ολοι σχεδον οι αρρωστοι απο ειτζ ειναι ή ομοφυλοφιλοι ήναρκομανεις αν δεν ειναι ομοφυλοφιλοι ή εχουν κανει κατι τεοιο καποτε..
να τανε στον κόσμο το ψέμα αλήθεια , θα χάνονταν όλα τα παραμύθια

μιας επιστημονας που επασχε απο ειτζ..το ερευνησε..πηγε σε ολες τις κλινικες και προσπαουσε να βρει στρειτ μη ναρκομανη αρωστο αο ειτζ..και δεν εβρισκε!και μολις αρχισε να διαδιδει αυτα τα απο τλεσματα την απκλεισαν απο ολα τα ιατρικα περιοδικα ,..
ευκλείδια λογική , άρρηκτη συνοχή , ανεπανάληπτο επιχείρημα

και ο στοματικο σεξ παλι διαστροφη ειναι..και για τον ιδιο λογο με το πρωκτικο-μη φυσικες ανοσιακες αντιστασεις
μολυνει πολυ συχνα και ευκολα απο τον κανονικο τροπο με τον κολπο..
:confused:

ερευνα μεταλλαγης ανθρωπινης σεξουαλικοτητας εδειξε οτι οι γυναικες αλλαγουν πιο ευκολα και συχνα προσανατολισμο..ενω οι ανδρες..αν γινει δυσκολα αλλαζει..
δώσε στοιχεία , λινκ και ομάδα αίματος

και ερωτω γιατι ειναι τοσο περισσοτεροι οι τραβεστι που απο ανδρες γινονται γυναικες και πολλλοι λιγοι το αντιστροφο?

είναι πιο εύκολη η εγχείρηση


και τελος..τα "γεννιεσαι ,δεν γινεσαι"στις περισοτερες συμπεριφορες και χαρακτηριστικα του ανθρωπου..και κυριως τα ψυχολογικα-οπως η ομοφυλοφιλια-παντα υπαρχει ενα ποσοστο επηροης του περιβαλοντος σε καποιες περιπτωσεις....
ψυχολογικό είναι η κούραση και το να θέλεις να καπνίσεις . Όχι οι ορμόνες

και επισης το οτι γεννιεσαι με αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και καλο για σενα..απειρες ανωμαλιες σωματος και ψυχης ειναι εκ γεννετης..αυτο δεν τις κανει μη ανωμαλιες..
σε αυτό θα συμφωνήσω , ας αφήσουμε τον μέγα αδόλφο να μας ορίσει το ορθόν και το μη ορθόν

το ξερω gadalf οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι αυο που κανεις ειναι καλο για σενα..αλλα μην προσπαθεις να πεισεις και ολον τον αλλο κοσμο.δοξα το θεώ δεν ειμαστε ολοι ιδιοι
αυτό ξαναπέστο

επισης παλι ειναι διαστροφη να σε ελκει να κανουν σεξ μεταξυ τους γυναικες..

ντάξει όλα τα άλλα να τα καταπιώ , αυτό δεν καταπίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://omofylofilia.wordpress.com/


Το ποσοστό των νέων περιπτώσεων AIDS που μεταδόθηκε από άντρες σε άντρες μέσω σεξουαλικής επαφής παρουσίασε πτώση από 71% το 1981, σε 44% το1996, και έκτοτε παραμένει σταθερό, παρά τις προβλέψεις για περαιτέρω σημαντική μείωση (37). Το 2005, το 75% των νέων μολύνσεων σε άνδρες, στις Η.Π.Α. και Καναδά αφορούσε σε άνδρες που είχαν σεξουαλική επαφή με άντρες (23). Το πρόβλημα για την δημόσια υγεία είναι σημαντικό καθώς αφορά κυρίως σε νέα άτομα, που συχνά δεν γνωρίζουν ότι είναι φορείς του ιού. Το 2002 11,8 εκατομύρια νέων 15-24 ετών ήταν φορείς του ιού. Το 25% των φορέων του ιού στις Η.Π.Α. προσβλήθηκαν από τον ιό στην εφηβεία.(24) To 25-48% των ατόμων που έχουν μολυνθεί, δεν το γνωρίζουν. (23,25)
O ενεργητικός έλεγχος του πληθυσμού για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα υστερεί διεθνώς, αν και είναι αναγνωρισμένη η αξία του και η σημασία του. (23,26, US Centers for Disease Control and Prevention 2006) Τουλάχιστον θα ήταν καλό να θεσπιστεί υποχρεωτική εξέταση για ηπατίτιδα και HIV/AIDS σε όλους τους ασθενείς στους οποίους απαιτούνται επεμβατικές μέθοδοι διάγνωσης και θεραπείας, ώστε να προστατευτούν το ιατρικό/νοσηλευτικό προσωπικό και άλλοι ασθενείς από την μετάδοση σοβαρών νόσων. Η φαρμακευτική αγωγή έχει μειώσει τον αριθμό των θανάτων αλλά παράλληλα έχει αυξήσει τον
το ξερω οτι ολοι οι προοδευτικοι του φορουμ θα αποριψουν και αυτα τα στοιχεια για το ειτζ πχ και γενικα ολες τις αποψεις που δεν θεωρουν την ομοφυλοφιλια φυσιολογικη....οπως λεει η πολιτικα ορθη αποψη που μασουλανε ολοι σημερα..
οτι δεν συμφωνει με τη γνωμη σας το απορριπτετε...ανοιχτο μυαλο Ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
https://omofylofilia.wordpress.com/

το ξερω οτι ολοι οι προοδευτικοι του φορουμ θα αποριψουν και υτα τα στοιχεια για το ειτζ πχ και γενικα ολες τις αποψεις που δεν θεωρουν την ομοφυλοφιλια φυσιολογικη....
οτι δεν συμφωνει με τη γνωμη σας το απορριπτετε...ανοιχτο μυαλο Ε?
Στα τόσα επιχειρήματα και παρακλήσεις να απαντήσεις, πιάνεσαι από μερικές φράσεις των απαντήσεων, λες κάτι γενικό και αόριστο, για να δείξεις ότι κάτι έχεις να πεις ως υπεκφυγή για να απαντήσεις.

Σου εξηγήθηκαν πολλάκις οι λόγοι για τους οποίους οι ομοφυλόφιλοι εμφανίζουν υψηλά ποσοστά. Σου εξηγήθηκε μάλιστα και ο παραλογισμός στον οποίο πέφτεις και αρνείσαι να παραδεχθείς ότι έχεις άδικο. :/:
Σε λίγο θα μας πεις ότι το AIDS είναι αρρώστια των gay και ότι πριν το '60 που διαγνώστηκε για πρώτη φορά, δεν υπήρχαν ομοφυλοφιλικές συνουσίες.

Για τους μονολόγους υπάρχουν και τα blogs.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
πωπω, μία μέρα έλειψα και έγινε το έλα να δεις!!

το πρβκτικο σεξ ειναι παραφυσει επισημως...
μεταξυ οποιονδηποτε...και μην μιλησουμε οτι το ειτζ κολαει κατα μεγαλη πλειοψηφεια ετσι..επειδη δεν υπαρχει αμυνα του οργανισμου οπως στο αιδειο..

παρα φύσιν επισήμως.....με την βούλλα του πάππα να φανταστώ??
αν ήταν παρα φύσιν ο πισινός (δεν λέω την λέξη από κ για να μην ρίξω το επίπεδο) και το μπούστο και τα χείλη τότε η φύση θα έπρεπε να έχει προνοήσει και δεν θα πρεπε οι ζώνες αυτές να διεγείρουν τον άνθρωπο ερωτικά..ερωτικά θα έπρεπε να διεγείρει μόνο το αιδοίο...κι όμως, βλέπω πως έχει ανοίξει ολόκληρο topic στο e-steki με το τι σας ανάβει περισσότερο:clapup:

τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα θεούλη μου.....

ολοι σχεδον οι αρρωστοι απο ειτζ ειναι ή ομοφυλοφιλοι ήναρκομανεις αν δεν ειναι ομοφυλοφιλοι εχουν κανει κατι τεοιο καποτε..

δλδ το 1/4 του πληθυσμού της Αφρικής που πάσχει από AIDS "ειναι ή ομοφυλοφιλοι ήναρκομανεις, αν δεν ειναι ομοφυλοφιλοι ή εχουν κανει κατι τεοιο καποτε"

η επιστήμων που αναφέρεις παρακάτω μήπως ζει σε άλλον πλανήτη???
ααα, και πώς κόλλησε aids, αφού δεν είναι ομοφυλόφιλη ούτε ναρκομανής??????



μιας επιστημονας που επασχε απο ειτζ..το ερευνησε..πηγε σε ολες τις κλινικες και προσπαουσε να βρει στρειτ μη ναρκομανη αρωστο αο ειτζ..και δεν εβρισκε!και μολις αρχισε να διαδιδει αυτα τα απο τλεσματα την απκλεισαν απο ολα τα ιατρικα περιοδικα ,..

κάτι μου λέει πως δεν το έψαξε καλά.....αφού η ίδια είναι str8 και μη ναρκομανής!!!!
φαντάζομαι ακόμα αναρωτιέσαι γιατί την απέκλεισαν.....

επισης παλι ειναι διαστροφη να σε ελκει να κανουν σεξ μεταξυ τους γυναικες..

οκ....άρα το 90% του str8 πληθυσμού (του αντρικού) είναι διεστραμμένοι!!!
το υπόλοιπο 10% απλώς τυχαίνει να μην έχει δει λεσβιακή τσόντα :P
(ε δεν γινόταν να μην το ρίξω το επίπεδο με αυτά που ακούω εδώ μέσα!!!!)

και οι γυναικες ακριβως επειδη δεν παραβιαζουν τοσο οσο οι ανδρες ομοφυλοφιλοι τν φυση τους οταν κανουν "ερωτα" πιο ευκολα γινονται απο στρειτ γκει και αντιστροφως...

??????????????????
οι γυναίκες επειδή δεν παραβιάζουν την φύση τους όταν κάνουν έρωτα γίνονται πιο εύκολα απο στρειτ γκέι (δηλαδή παραβιάζουν εν τέλει την φύση τους!!!!)

ααα, ισχύει και το αντίστροφο!!!!!
οι άντρες (οι ομοφυλόφιλοι) επειδή παραβιάζουν την φύση τους όταν κάνουν έρωτα δεν γίνονται εύκολα από str8 γκέι (δηλαδη δεν παραβιάζουν εν τέλει την φύση τους!!!)

........πολυ εύστοχο επιχείρημα..........

ερευνα μεταλλαγης ανθρωπινης σεξουαλικοτητας εδειξε οτι οι γυναικες αλλαγουν πιο ευκολα και συχνα προσανατολισμο..ενω οι ανδρες..αν γινει δυσκολα αλλαζει.....

δεν θα αρχίσω να ασχολούμαι με έρευνες διότι σε αυτές που παραθέτεις μπορώ κι εγώ να σου βρω άλλες τόσες που να ισχυρίζονται το αντίθετο από αυτό που λες οπότε δεν έχει και πολύ νόημα...

και ερωτω γιατι ειναι τοσο περισσοτεροι οι τραβεστι που απο ανδρες γινονται γυναικες και πολλλοι λιγοι το αντιστροφο?...

απ'την πόλη έρχομαι και στην κορυφή κανέλλα....
που κολλάνε οι τραβεστί??????? είναι σαν να μιλάμε για μπανάνες και για αγγούρια και να ρωτάει κάποιος "γτ τα μήλα είναι πιο κόκκινα απ'τα πορτοκάλια???"




και επισης το οτι γεννιεσαι με αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και καλο για σενα..απειρες ανωμαλιες σωματος και ψυχης ειναι εκ γεννετης..αυτο δεν τις κανει μη ανωμαλιες..

το ξερω gadalf οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι αυο που κανεις ειναι καλο για σενα..αλλα μην προσπαθεις να πεισεις και ολον τον αλλο κοσμο.δοξα το θεώ δεν ειμαστε ολοι ιδιοι

λοιπόν, στο σημείο αυτό θα σου πω μια ιστοριούλα, μιας και αναφέρθηκες στον gandalf προσωπικά

όταν ο gandalf ήταν 13 χρονών και άρχισε να συνειδητοποιεί ότι τον ελκύουν περισσότερο τα αγόρια από τα κορίτσια θεωρούσε ότι ήταν ένα απόβλητο, ένα σκουπίδι, κοιμόταν και ευχόταν την επόμενη μέρα να μην ξυπνήσει, έκλαιγε κάθε τρεις και λίγο και φυσικά όλα αυτά κάτω από την μύτη της οικογένειας του, που θεωρούσε απλώς ότι περνάει δύσκολη εφηβεία όταν αδυνατούσε να τους εξηγήσει προς τι η φασαρία

έτσι, ο gandalf αποφάσισε να μην κάτσει με σταυρωμένα χέρια: θα καταπολεμούσε την κατάρα της ομοφυλοφιλίας που τον είχε περιβάλλει!! άρχισε να κάνει περισσότερη παρέα με τα παιδιά στο σχολείο, αφομοιώθηκε σε μια str8 παρέα , έγινε μάλιστα πρότυπο στα αγόρια αυτά διότι τα χε φτιάξει με μια κοπέλα για να καλυφτεί και θεωρούταν "έμπειρος" (ουδέν σχόλιον)
τέλος πάντων, παρόλα αυτά προχωρώντας στην εφηβεία οι ορμές προς το ίδιο φύλο έγιναν πιο δυνατές, και η δυστυχία του gandalf όλο και μεγάλωνε...έτσι, αποφάσισε να μιλήσει 2 χρόνια πριν σε έναν φίλο με τον οποίο είχε έρθει πιο κοντά και απτον οποίο ήλπιζε να βρει κάποια κατανόηση...στο σημείο αυτό να σημειώσω πως είχε αποδεχτεί το γεγονός ότι τίποτα πλέον δεν μπορούσε να γίνει για να αλλάξει, και πως δεν μπορούσε άλλο να το κρατάει μέσα του γιατί τον έκαιγε...
συνεπώς, μίλησε στο φιλαράκι του και έγινε κάτι ανέλπιστο...ο φίλος του τον αποδέχτηκε και μάλιστα ήρθαν πιο κοντά από ποτέ! όχι μόνο αυτό, αλλά συνέβη και κάτι που δεν το περίμενε....ο gandalf τον ερωτεύτηκε! φυσικά ο φίλος του ήταν str8 οπότε τίποτα δεν μπορούσε να γίνει, οπότε βασικά από το ένα μυστικό που είχε εκμυστηρευτεί ο gandalf βρέθηκε να φυλάει ένα άλλο, το οποίο τον έκαιγε πολύ περισσότερο

Όμως τότε ο gandalf συνειδητοποίησε και το εξής...πώς είναι δυνατον μια "διαστροφή" όπως την αποκαλούν, να τον ωθεί να νιώθει τόσο δυνατά και αγνά αισθήματα για τον φίλο του?? Για πρώτη φορά κατάλαβε πως η ομοφυλοφιλία είναι κάτι πολύ περισσότερο, πολύ ουσιαστικότερο και ανώτερο απο το "παρα φύσιν πρωκτικό σεξ" όπως θέλουν να το παρουσιάσουν ορισμένοι...πώς μπορεί αυτό να τον βλάπτει??? Η ομοφυλοφιλία τον έχει κάνει τον άνθρωπο που είναι, τον άνθρωπο που θα έδινε τα πάντα για τον φίλο του, για να βρίσκεται μαζί του, για να μιλάει μαζί του, η ομοφυλοφιλία τον έχει κάνει έναν άνθρωπο με αισθήματα, που πονάει και που κυρίως αγαπάει....η ομοφυλοφιλία τον έφερε στο σημείο που είναι, τον ώθησε να προβληματιστεί και να μάθει πραγματικά ποιος είναι και που πηγαίνει...και πως όταν το παίζει str8 είναι τόσο βαρετός!!!
διότι πολύ άπλά δεν του ταιριάζει, δεν έχει γεννηθεί για να είναι str8 όπως οι υπόλοιποι

οπότε αν στο τέλος αποβεί καλό η κακό το ότι είναι γκέι, καμμιά σημασία δεν έχει, γιατί δεν μπορεί να είναι αλλιώς

και δόξα τω θεώ, συνειδητοποίησε ότι δεν είμαστε όλοι οι ίδιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Ο αγγελος εχει πει οτι επασχε απο ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη με ομοφυλοφοβικη ιδεοληψια (κατα την οποια καποιος φοβαται οτι θα μπορουσε να γινει ομοφυλοφιλος), ειναι λογικο και επομενο να αντιτιθεται τοσο σθεναρα.

Οι περισοτεροι ανθρωποι που ειναι ΤΟΣΟ αντιθετοι στην ομοφυλοφιλια εχουν ομοφυλοφιλικες τασεις (ο αγγελος δεν εχει ειναι διαφορετικη περιπτοση, εινα ο φοβος - ΟΧΙ η επιθυμια - το λεω γιατι ειχα πρωην με την ιδια παθηση, νομιζε οτι θα μπορουσε να γινει λεσβια). Και ειναι λογικο, γουσταρουν αλλα το θεωρουν απρεπες οποτε γινονται πολεμιοι στην προσπαθεια τους να κρυφτουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο αγγελος εχει πει οτι επασχε απο ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη με ομοφυλοφοβικη ιδεοληψια (κατα την οποια καποιος φοβαται οτι θα μπορουσε να γινει ομοφυλοφιλος), ειναι λογικο και επομενο να αντιτιθεται τοσο σθεναρα.

Οι περισοτεροι ανθρωποι που ειναι ΤΟΣΟ αντιθετοι στην ομοφυλοφιλια εχουν ομοφυλοφιλικες τασεις (ο αγγελος δεν εχει ειναι διαφορετικη περιπτοση, εινα ο φοβος - ΟΧΙ η επιθυμια - το λεω γιατι ειχα πρωην με την ιδια παθηση, νομιζε οτι θα μπορουσε να γινει λεσβια). Και ειναι λογικο, γουσταρουν αλλα το θεωρουν απρεπες οποτε γινονται πολεμιοι στην προσπαθεια τους να κρυφτουν.

μπραβο που το διευκρινιζεις..γιατι κατι ψυχολογοι πηγαιναν να με πεισουν οτι ειμαι ομοφυλοφιλος και οτι δεν ειναι κακο και με εκανα χειροτερα...
θα πρεπει να καταλαβαινουμε την καλυμμενη επιθυμια απο βασανιστικες ιδεες..
καποιες φορες μπορει να συνδεονται καποιες φορες ομως οχι...


το λεω γιατι ειχα πρωην με την ιδια παθηση, νομιζε οτι θα μπορουσε να γινει λεσβια
και καθαρισε το μυαλο της τελικα?

να σαι καλα gandalf....και μακαρι να γινεις πραγματικα ευτυχισμενος στη ζωη σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
[κακία mode on]Συνεπώς τα περί προσπάθειας του gandalf να πείσει τον εαυτό του για κάτι, μάλλον από άλλη "πλευρά" θα έπρεπε να ειπωθεί. :whistle: [/κακία mode on]

Όπως και να 'χει δεν δικαιολογούνται ορθολογικά τέτοιου είδους διαστρεβλώσεις γεγονότων και παραλογισμοί.
Η ομοφυλοφιλία δεν είναι βλαπτική και δε θεωρείται από καμία πλειοψηφία ατόμων ως τέτοια. Μη αποδεκτή πράξη για ηθικούς λόγους ναι, βλαπτική όχι.

μπραβο που το διευκρινιζεις..γιατι κατι ψυχολογοι πηγαιναν να με πεισουν οτι ειμαι ομοφυλοφιλος και οτι δεν ειναι κακο και με εκανα χειροτερα...
Είναι αντιληπτό ότι το πρόβλημα δεν είναι η ομοφυλοφιλία (και ό,τι αφορά αυτή, ακόμα και το αν είναι βλαπτική ή όχι), αλλά οι λάθος συμβουλές του ιατρού;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλο αυτο..

Η ομοφυλοφιλία δεν είναι βλαπτική και δε θεωρείται από καμία πλειοψηφία ατόμων ως τέτοια.
και αλλο αυτο..δεν μπορεις να ξερεις τι περασε καποιος για βρισκεται στην ψυχικη κατασταση που βρισκεται τωρα..
θυμηθηκα και τον δικο μου παιδικο και εφηβικο εφιαλτη για αλλους λογους..δεν πρεπει να κρινουμε ευκολα και γρηγορα εναν ανθρωπο οταν δεν τον ξερουμε προσωπικα.αυτο το λαθςο εκανα και το αναγνωριζω..
Συνεπώς τα περί προσπάθειας του gandalf να πείσει τον εαυτό του για κάτι, μάλλον από άλλη "πλευρά" θα έπρεπε να ειπωθεί. :whistle:
αλλα ο ιδιος ειπε..
οπότε αν στο τέλος αποβεί καλό η κακό το ότι είναι γκέι, καμμιά σημασία δεν έχει, γιατί δεν μπορεί να είναι αλλιώς
οποτε αφηνω το μυαλο μου ανοιχτο..προς ολες τις κατευθυνσεις..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top