Πρόβλημα με μη κατοικίδια που όμως έχουν γίνει..

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Λοιπον εδώ και πααααααρα πολλα χρόνια στον ακάλυπτο της πολυκατοικίας μαζεύονται γατες.Απο παλια η γειτονισσα τους πεταγε φαγητο και σε συνδιασμο το γεγονος οτι ο ακαλυπτος ειναι πολυ σκιερο και με πολλα δεντρα χωρος εχει μεινει μονιμη κατασταση να εχουν εγκατασταθει εδω και χρονια εκει.
Ομως εμεις μενουμε στο ισογειο το οποιο συνδεεται αμμεσα με το μπαλκονι μου και λογω του οτι ανεβαινουν στο μπαλκονι μας εχουμε βρει παααααρα πολλες φορες στο τραπεζι πανω και στις καρεκλες που καθόμαστε απο βρωμιά και απο τρίχες μέχρι και αίματα απο τις γατες.Δεν εχω κατι με τα ζωα ειμαι φιλοζωη αλλα αυτο νομιζω ειναι παρατραβηγμενη κατασταση μιας και οι γατες αυτες ειναι σε πολυ χαλια κατασταση αλλα επισης επηρρεαζει και την δικη μας υγεια.(φανταζομαι καταλαβαινετε τι σημαινει στο τραπεζι που θελεις να φας να βρισκεις ολα τα παραπανω ετσι?:mad:)

Της γειτονεισσας της εχουμε κανει παρα πολλες συστασεις να μην τις ταιζει και ερχονται εδω και εκεινη μας απανταει πως δεν το κανει εκεινη και πως και εκεινη θελει να φυγουν πραγμα που δεν ισχυει!
Αν και το τελευταιο διαστημα πεταει πιο σπανια φαγητο εκεινες πλεον εχουν εγκατασταθει μονιμα και δεν λενε να φυγουν..

Επισης εγω εχω ενα σκυλακι που καθε τρεις και λιγο του επιτιθονται με αποτελεσμα να μην μπορω να το αφησω να βγει στο μπαλκονι μου,προσφατα πηγε μια να του βγαλει το ματι..Εσταζε ολοκληρο αιμα..

Δεν αντεχω αλλο αυτην την κατασταση..:mad:Οποιος θελει ζωο ας το κρατησει σπιτι του δεν εχω προβλημα,οπως κανω και εγω αλλωστε!Εχουν φτασει σε σημειο να ενοχλουν την δικη μου ελευθερια και την δικη μου υγεια:mad:.Τα ζωα τα αγαπαω ιδιαιτερα αλλα αυτην την κατασταση δεν την αντεχω αλλο..

Ισως το μεγαλυτερο μου προβλημα δεν ειναι το πως θα αντιμετωπισω την γειτονισσα αφου καλα καλα δεν παραδεχεται οτι εκεινη τις εχει μαζεψει κατα καποιο τροπο:confused:,και αρνηται οτι τις θελει.Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να τις διωξω γτ δεν γινεται να περιορισεις μια γατα που θα αναιβει..Ειναι φυσει αδυνατο!
Τι να κανω??????:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Υπάρχουν στο εμπόριο ειδικά απωθητικά! Βέβαια οι γάτες είναι πολύ πεισματάρες αλλά ίσως παραιτηθούν από την διεκδίκηση του ....ακάλυπτου.
Ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση η διάθεση να βοηθήσω


Εναλλακτικά, μπορείς να ρίξεις στον ακάλυπτο 2-3 bulldog :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αν θα τους δεινετε το φαγητο σε καπιο αλλο χωρο σιγα-σιγα να πανε εκει που θελετε,ειναι το πιο ανθρωπηνο τροπο απαλαγης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top