Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Τα εσωτερικά χαρίσματα έχουν αξία. Το λέω τελείως φιλικά.
Ζητώ συγνώμη για την παρέμβαση.
Φιλικά,
Λυσιστράτη.

Το ιδανικό ύψος για την γυναίκα είναι 1,65 μ. Για τον άνδρα 20 εκατοστά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Στη γυναίκα είναι διαφορετικά, γιατί και κοντούλα να ναι, είναι χαριτωμένο.
Να το πω αλλιώς. Ο άντρας πρέπει να ναι ψηλός, αλλιώς εεε δεν είναι ωραίο.
Η γυναίκα αν είναι ψηλή, είναι ωραίο.
Αν δεν είναι όμως, δεν πειράζει. Θα ναι μια χαρά κι έτσι.


ότι να'ναι.:hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Στη γυναίκα είναι διαφορετικά, γιατί και κοντούλα να ναι, είναι χαριτωμένο.
Να το πω αλλιώς. Ο άντρας πρέπει να ναι ψηλός, αλλιώς εεε δεν είναι ωραίο.
Η γυναίκα αν είναι ψηλή, είναι ωραίο.
Αν δεν είναι όμως, δεν πειράζει. Θα ναι μια χαρά κι έτσι.



"Ο άντρας πρέπει να ναι ψηλός, αλλιώς εεε δεν είναι ωραίο......Αν δεν είναι όμως, δεν πειράζει."

ή το ένα ισχύει ή το άλλο για κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μήπως δεν τα εξέφρασα σωστά.
Πιστεύω πως για μένα ο άντρας ΠΡΕΠΕΙ να είναι ψηλός.
Αν η γυναίκα δεν είναι ψηλή, δεν είναι ελάττωμα. Δηλαδή αν είναι ψηλή, καλώς. Αν δεν είναι, δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

Κατάλαβες τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μήπως δεν τα εξέφρασα σωστά.
Πιστεύω πως για μένα ο άντρας ΠΡΕΠΕΙ να είναι ψηλός.
Αν η γυναίκα δεν είναι ψηλή, δεν είναι ελάττωμα. Δηλαδή αν είναι ψηλή, καλώς. Αν δεν είναι, δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

Κατάλαβες τώρα?

κατανοητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όμως, για να μην σε αποπάρω, γιατί πρέπει να σ έχω φοβίσει, άσχετα από όσα γράφουμε εδώ, άσχετα από το τί πιστεύει ο καθένας, ξέρω ένα σωρό γυναίκες που βλέπουν άντρες κανονικού, μέτριου ή και ανύπαρκτου ύψους και τρελαίνονται. Δηλαδή σκέψου τον Tom Cruise. Το ύψος του δεν του στάθηκε εμπόδιο σε τίποτα. Λέμε, γράφουμε, ξαναλέμε, ξαναγράφουμε, λες και βρήκαμε το σοβαρό το τόπικ, και έχει σημασία το ύψος του καθενός. Στην τελική αυτά όλα είναι υποκειμενικά. Μπορεί κάποιος να διαβάζει αυτά που γράφω και να λέει "Σιγά που πρέπει ντε και καλά ο άντρας να ναι ψηλός", και να διαβάζει κι εσένα και να λέει "Ε μα, δεν είσαι ψηλός". Σε νοιάζει? Πραγματικά σε νοιάζει? Να χαίρεται ο κάθε άνθρωπος τον υπέροχο εαυτό του, να βλεπει τον εαυτό του σαν γίγαντα (γιατί η ψυχή δεν μετριέται με μεζούρα) και όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία.

Κι εγώ που τόσο καιρό λεω και ξαναλέω υπέρ των ψηλών ανθρώπων, προτιμώ χίλιες φορές ένα νάνο με καλή ψυχή, παρά ένα κάφρο μπασκετμπολίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όμως, για να μην σε αποπάρω, γιατί πρέπει να σ έχω φοβίσει, άσχετα από όσα γράφουμε εδώ, άσχετα από το τί πιστεύει ο καθένας, ξέρω ένα σωρό γυναίκες που βλέπουν άντρες κανονικού, μέτριου ή και ανύπαρκτου ύψους και τρελαίνονται. Δηλαδή σκέψου τον Tom Cruise. Το ύψος του δεν του στάθηκε εμπόδιο σε τίποτα. Λέμε, γράφουμε, ξαναλέμε, ξαναγράφουμε, λες και βρήκαμε το σοβαρό το τόπικ, και έχει σημασία το ύψος του καθενός. Στην τελική αυτά όλα είναι υποκειμενικά. Μπορεί κάποιος να διαβάζει αυτά που γράφω και να λέει "Σιγά που πρέπει ντε και καλά ο άντρας να ναι ψηλός", και να διαβάζει κι εσένα και να λέει "Ε μα, δεν είσαι ψηλός". Σε νοιάζει? Πραγματικά σε νοιάζει? Να χαίρεται ο κάθε άνθρωπος τον υπέροχο εαυτό του, να βλεπει τον εαυτό του σαν γίγαντα (γιατί η ψυχή δεν μετριέται με μεζούρα) και όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία.

Κι εγώ που τόσο καιρό λεω και ξαναλέω υπέρ των ψηλών ανθρώπων, προτιμώ χίλιες φορές ένα νάνο με καλή ψυχή, παρά ένα κάφρο μπασκετμπολίστα.

σε πολλά συμφωνώ..απλά η διαφορά μας είναι ότι αντικειμενικά μια γυναικά στο ύψος σου εγώ θεωρώ οτι είναι πανύψηλη πολύ πάνω απο το μέσο όρο..άσχετα με εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
σε πολλά συμφωνώ..απλά η διαφορά μας είναι ότι αντικειμενικά μια γυναικά στο ύψος σου εγώ θεωρώ οτι είναι πανύψηλη πολύ πάνω απο το μέσο όρο..άσχετα με εμένα.

Εγώ αυτό το παίρνω σαν κοπλιμέντο λοιπόν.
Μακάρι με το 1.76 να είμαι πανύψηλη.
Θα θελα να μουν και ψηλότερη, αλλά ατύχησα.
Οπότε, σ ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ αυτό το παίρνω σαν κοπλιμέντο λοιπόν.
Μακάρι με το 1.76 να είμαι πανύψηλη.
Θα θελα να μουν και ψηλότερη, αλλά ατύχησα.
Οπότε, σ ευχαριστώ πολύ :)

Είναι και γενετικό το θέμα. Πάντως είναι ιδανικό το ύψος σου. Εγώ είμαι 1.72. Να πω την αλήθεια δεν θα με απασχολούσε καθόλου όσο και να ήμουν.

Φιλικά,
Λυσιστράτη

Υ/Γ Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνομαι αντικείμενο χλευασμού επειδή δίνω έμφαση στα ψυχικά χαρίσματα και όχι στα εξωτερικά, όπως το ύψος (δε μιλάω για το φόρουμ, αλλά και γενικότερα). Τόσο κακό είναι, δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υ/Γ Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνομαι αντικείμενο χλευασμού επειδή δίνω έμφαση στα ψυχικά χαρίσματα και όχι στα εξωτερικά, όπως το ύψος (δε μιλάω για το φόρουμ, αλλά και γενικότερα). Τόσο κακό είναι, δηλαδή;

Όχι ρε δεν είναι κακό απλά ξέρεις ακούγεται σαν το κλασσικό στερεότυπο ''εμένα δε με νοιάζει ο εσωτερικός κόσμος'' που λένε όλες ενώ κυνηγάνε όλους τους παίδαρους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όχι ρε δεν είναι κακό απλά ξέρεις ακούγεται σαν το κλασσικό στερεότυπο ''εμένα δε με νοιάζει ο εσωτερικός κόσμος'' που λένε όλες ενώ κυνηγάνε όλους τους παίδαρους :D

Σ' ευχαριστώ ρε φίλε. Να κι ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει. Εγώ πάντως δεν κυνηγάω αυτό που λες.
Για την ακρίβεια δεν θέλω κανένα ούτε ψηλό ούτε μεσαίο ούτε κοντό ούτε τίποτα. Καλά είμαι μόνη μου και έχω την ησυχία μου. Ε, πια! :(Anyway! Για να μην φεύγω από το θέμα, το ύψος -δε λέω- είναι ένα φυσικό χάρισμα, αλλά ας μην του δίνουμε και υπερφυσικές διαστάσεις. Από μόνο του δεν κρατάει τη σχέση. Συγνώμη για τον τρόπο που εκφράστηκα.

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γυναικες για λαθος υψος συζητατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γυναικες για λαθος υψος συζητατε.

Εισαι σιγουρος πως θα σε συμφερε να γινεται συζητηση για αλλο υψος, αντρα; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πιστεύω πως ενα καλό ύψος για μια γυναίκα είναι το 1.75 (αρκετα ψηλό) ενω για άντρα θα προτιμούσα 1,83 εσεις συμφωνείτε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με το ύψος της γυναίκας, δεν με απασχόλησε ποτέ πόσο ψηλή ή κοντή είναι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εισαι σιγουρος πως θα σε συμφερε να γινεται συζητηση για αλλο υψος, αντρα; ;)
Καθολου δεν εχω τετοια κολληματα.Καλυτερο απο το να λεει η αλλη, εγω τον αντρα δεν τον θελω κατω απο 1,85 ή πανω απο 1,90.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ειμαι 1,72 αλλα νταξει θα ψηλωσω που θα παει :P Οι κοντες εχουν την χαρηηηηη ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ειμαι 1,72 αλλα νταξει θα ψηλωσω που θα παει :P Οι κοντες εχουν την χαρηηηηη ^^

Έχουμε το ίδιο ύψος, αλλά εσύ θα με περάσεις. 10-15 πόντους θα τους πάρεις σίγουρα, ίσως και παραπάνω. Μην ανησυχείς. Τα αγόρια μέχρι το 21ο έτος της ηλικίας τους ψηλώνουν. Εδώ εγώ που είμαι γυναίκα το τελευταίο εκατοστό το πήρα σε ηλικία 19 ετών. Από το 15ο έτος και μετά τα αγόρια ψηλώνουν απότομα. Έχω έναν ανιψιός 19 ετών. Ε, τι να σου πω; Στα 15 του ήταν μετρίου αναστήματος. Τώρα με περνάει μισό κεφάλι. Σου συνιστούσα να καταναλώνεις τροφές πλούσιες σε ασβέστιο (γάλα, γιαούρτι, κίτρινα τυριά, πορτοκάλια, λάχανο, αμύγδαλα, ψάρι, μοσχαρίσιο κρέας κ.ά.). Θα σε βοηθήσουν πολύ στο να κερδίσεις ύψος. Επίσης, αν έχεις χρόνο, να παίζεις λίγο μπάσκετ. Βοηθάει κι αυτό πολύ στο να κερδίσεις επιπλέον εκατοστά. Συγνώμη για τις συμβουλές. Ίσως να σου είπα πράγματα που τα ξέρεις. Εγώ ήθελα απλώς να σου διώξω το άγχος με το ύψος. Σε καταλαβαίνω. :)Πέρασα κι εγώ κάποτε απ' την ηλικία σου και είχα ανάλογους προβληματισμούς.

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ωραία!!!! ψηλωνες μέχρι τα 19!!!!_____;;;;;;;
Κι όχι μόνο, η ανάπτυξη συνεχίζεται και μετά τα 19.


Προς τα πλάγια... :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top