• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Παρενέργειες ενεργειακών ποτών

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ο εγκέφαλος χρειάζεται ζάχαρη για να λειτουργήσει ομως. Ο μαθηματικος μας ελεγε πριν την εξεταση στα μαθηματικα κατευθυνσης να φάμε ακομα και μια κουτάλια ζάχαρη αν νιώθουμε αδύναμοι. Εκτος και αν ελεγε ψέματα και ήθελε να μας κανει κακο :P Δεν μιλαμε για τεχνητή ζάχαρη απο χυμούς με συντηρητικά,μιλαμε για φρούτα,φρεσκα φρούτα. Αν δεν κανουν καλο ουτε τα φρούτα τι να πω,δεν εχω τι αλλο να προτείνω :P

Αλλο ενα κουταλακι ζαχαρη και αλλο 15 που εχουν οι χυμοι. Φυσικη ειναι η ζαχαρη, αλλα παραμενει ζαχαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Καλημερα στο forum. Επειδη σιγα σιγα εχουμε αρχισει να μην παμε σχολειο ξυπναμε να διαβασουμε. Αλλα εγω προσωπικα δεν αντεχω χωρις 1-2 καφεδες, η 1 καφε και ενα redbull. Η ερωτηση μου λοιπον ειναι πιο πολυ για τους γιατρους μας. Πειραζει να πινω για 2 μηνες συνεχόμενα 2 redbull η 2 καφεδες την μερα η θα εχω τεραστια προβληματα μετα? Αλλιως δεν βγαινει με τιποτα η μερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Γιατρός δεν ειμαι αλλα ενας καφές την ημέρα δεν νομίζω να σε πειράξει τόσο. Αλλα τι καφε πίνεις συνήθως; Ας πούμε ο φραπές ειναι βαρύς και κυρίως, δεν έχει και τόσο καλή ποιότητα και μπορει να προκαλέσει προβλήματα στο στομάχι αν πίνεις συνέχεια. Γενικα θα πρότεινα να πίνεις ενα καφε την ημέρα και δυο σε περίπτωση που νιώθεις πολυ κουρασμένος. Για τα ενεργειακά ποτά δεν ξερω αλλα απο διαφορα που εχω ακούσει,δεν κανουν καθολου καλό. Ειδικά αν πίνεις δυο την ημέρα. Και εγώ έπινα καφε οταν έδινα αλλα μερα παρά μερα συνήθως. Καμία φορά τύχαινε να πίνω και δεύτερο μεσα στην ίδια μερα αλλα όχι συνέχεια. Θα πρότεινα όπως βλέπω οτι εχω γράψει και παραπάνω,καλό ύπνο και καλή διατροφή για να εχεις ενέργεια και να μην χρειάζεσαι δυο καφέδες ή δυο ενεργειακά ποτά την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Σχεδον καθε μερα παιρνω ενα freddo cappucino γλυκο. Δεν θα ελέγα οτι ειναι και βαρυς καθως περιεχει αφρογαλα και μπολικο νερακι-παγακια. Θα το ρισκαρω με 2 καφεδες να δω πως θα παει και οτι γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σχεδον καθε μερα παιρνω ενα freddo cappucino γλυκο. Δεν θα ελέγα οτι ειναι και βαρυς καθως περιεχει αφρογαλα και μπολικο νερακι-παγακια. Θα το ρισκαρω με 2 καφεδες να δω πως θα παει και οτι γινει.

Θα το ρισκάρεις?΄λολ
Περιμένεις με 2 καφέδες την ημέρα, για 2 μήνες να πάθεις κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρω άτομο που πίνει τουλάχιστο 6 καφέδες τη μέρα και δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του. Δείχνει συνεχώς κουρασμένος και φυσικά δεν κοιμάται καλά. Ο καφές δεν προσφέρει και πολλά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ο καλύτερος καφές είναι ο ύπνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Νομιζω οτι αν δεν πιω μια μερα νιωθω κουρασμενος :( Καθε μερα εχω μαθημα και εχω αναγκη ενα κουτακι γτ δεν με κανει καλα τιποτα. Πως μπορω να τα ελαττώσω χωρις να εχω αυτο το αισθημα της κουρασης-υπνηλιας?

Ενταξει μην το παρατραβαμε δεν νιωθω κουρασμενος σηνεχεια αλλα οταν εχω μαθημα :P
Δηλαδή, είσαι υποχρεωτικά καθιστός σε ένα βαρετό μάθημα και πίνεις ρεντ μπουλ που δίνει φτερά για να σε κρατήσουν,να μην πέσεις ξερός πάνω στο θρανίο.
Τότε η μόνη λύση για να κόψεις τα ρεντ μπουλ, είναι να κόψεις το μάθημα.
Ή να περιορίσεις τα ρεντ μπουλ, κάνοντας το μάθημα... λιγότερο βαρετό.

τέλος πάντων, αν δεν γίνονται τα παραπάνω :
επαρκής ύπνος ; Ο π ω σ δ ή π ο τ ε !
φραπέ ; Ούτε έναν !
Κι αν είναι να πίνεις πάνω από έναν καφέ την ημέρα, επέλεξε να είναι απ' τους λιγότερο βλαβερούς και έως δύο ανά ημέρα (άντε εκτάκτως μια μέρα να φτάσουν τους τρεις... με το ζόρι τους τέσσερις), π.χ. ελληνικούς... όχι διπλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Εδώ και σχεδόν δύο χρόνια πίνω 3-4 καφέδες (συνήθως φρεντο εσπρεσο ή ζεστό καπουτσινο) την ημέρα, δεν έχω πάθει και τίποτα. Απλά δεν πρέπει να τους χρησιμοποιείς ως υποκατάστατο για τον ύπνο και να μην πίνεις καφέ το απόγευμα για να μπορείς να κοιμηθείς μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν σε επηρεάζει ιδιαίτερα, εγώ μπορώ να πιω καφέ και να την πέσω αμέσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Δεν σε επηρεάζει ιδιαίτερα, εγώ μπορώ να πιω καφέ και να την πέσω αμέσως.

Αν πιω καφέ μετά τις 6, δεν θα κοιμηθώ μέχρι τις 2 με τίποτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν πιω καφέ μετά τις 6, δεν θα κοιμηθώ μέχρι τις 2 με τίποτα! :P

λολ μακάρι να μ έπιανε κι εμένα έτσι η καθημερινότητα θα ταν πολύ πιο easy mode
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ούτε εμένα με "πιάνει" ο καφές..
Βέβαια δεν έχω επιχειρήσει να πιω μεγάλη ποσότητα ή πιο "ενισχυμένο"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι η καφεΐνη που υποτίθεται σε κρατάει ξύπνιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
λολ μακάρι να μ έπιανε κι εμένα έτσι η καθημερινότητα θα ταν πολύ πιο easy mode

Το ότι είμαι ξύπνιος δεν σημαίνει ότι είμαι και αποδοτικός, δυστυχώς. Με πιάνει ο καφές για λίγο και είμαι turbo, και μετά μου μένει μόνο η αϋπνία. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ οταν νιώθω ατονία ή εχω δουλειά να κανω,ο καφές με τονώνει, αλλα σε περίπτωση που δεν εχω κοιμηθεί καλα με κανει ακομα χειρότερα. Νιώθω σαν ζόμπι :P Ο ύπνος ειναι το πιο σημαντικο, αν δεν εχεις κοιμηθεί τι να σου κανει ο καφές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Πολλοί πίνουν μόλις έναν καφέ λιγότερο… απ’ όσους τους βλάπτουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top