Δεν εμφανίζεται ο δεύτερος εσωτερικός σκληρός δισκος

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Πριν μια εβδομάδα αγόρασα έναν δευτερο εσωτερικο σκληρο δίσκο τύπου "Σατα" και ενώ τον έχω βάλει κανονικά στον υπολογιστή και στη διαχείριση συσκευών τον εμφανίζει κανονικότα και λέει ότι λειτουργεί κανονικα δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω γιατι δεν τον βρίσκω πουθενά σε κανένα εικονίδιο. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει γιατι ο σκληρός ο πρώτος δεν χωράει άλλα πράγματα και δεν θέλω να αρχίσω να σβήνω για να κερδίσω χώρο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Για να τον δουν τα windows θα πρέπει πρώτα να διαμορφώσεις τον δίσκο.
Κατέβασε το https://www.easeus.com/download.htm, εγκατάστησέ το, άνοιξε το πρόγραμμα και μετά βρες τον νέο δίσκο και κάνε ένα format (διαμόρφωση) σε filesystem: NTFS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν είσαι σε Windows Vista ή 7, θα πρότεινα να έκανες την δουλειά με τον Partition Manager που έχουν τα ίδια τα Windows.
Εναλλακτικά, αν θες να χρησιμοποιήσεις άλλο λογισμικό, εγώ θα πρότεινα το gparted.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αντι για διαχειριση συσκευων πατα διαχειριση δισκων πρς το τελος..και κει φορμαρισε τον δισκο..
και εγω ειχα αυτο το κουφο προβλημα και ειχα πανικοβληθει στην αρχη και μετα γελαγα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αν είσαι σε Windows Vista ή 7, θα πρότεινα να έκανες την δουλειά με τον Partition Manager που έχουν τα ίδια τα Windows.
Εναλλακτικά, αν θες να χρησιμοποιήσεις άλλο λογισμικό, εγώ θα πρότεινα το gparted.

...είναι στον πίνακα ελέγχου στα εργαλεία διαχείρησης σε περίπτωση που δεν το έχεις ξαναδοκιμάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Για να τον δουν τα windows θα πρέπει πρώτα να διαμορφώσεις τον δίσκο.
Κατέβασε το https://www.easeus.com/download.htm, εγκατάστησέ το, άνοιξε το πρόγραμμα και μετά βρες τον νέο δίσκο και κάνε ένα format (διαμόρφωση) σε filesystem: NTFS.

φίλε ευχαριστώ έκανα διαμόρφωση στον δεύτερο σκληρό και τώρα λειτουργεί μια χαρά. :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι μαρκα και μεγεθος ειναι?πες μετα εντυπωσεις αποδοσης,θορυβου κλπ εδω..
γιατι θελω και εγω να παρω ενα δευτερο 500αρη αλλα ειμαι μεταξυ wd και seagete..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top