Chuck Palahniuk - Ο Κυνικος...

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Δεν ξερω απο σας ποσοι εχετε διαβασει CP. Εγω εχω διαβασει τρια βιβλια του. Το fight club, ο επιζων και το νανουρισμα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο ανθρωπος ειναι μια ιδιοφυια. Τα βιβλια του ειναι γεματα απο παρακμη και τελειωμενες καταστασεις οι οποιες στο τελος θα οδηγησουν σε κατι ελπιδοφορο.
Ποιοι απο σας μπηκαν στο κοπο να αφουγκραστουν τα νοηματα των πυκνογραμμενων ιστοριων του CP;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ι used to love chuck.

Έχω διαβάσει το fight club, τον επιζώντα, το choke και το invisible monsters.

Έχουν περάσει χρόνια βεβαίως, αλλά όντως θαρρώ είναι υπερβολικά έξυπνος.

Αυτό που με είχε εντυπωσιάσει πιοτερο από όλα, ήταν μία συνέντευξη του που είχα διαβάσει στο περιοδικό σινεμά, προ αμνημονεύτων αιώνων, όπου σκιαγραφόταν μία προσωπικότητα και μία ιδιοσυγκρασία τόσο ήρεμη και γλυκιά.

Εγώ περίμενα να δω ένα ψυχάκια και στη θέση του βρισκόταν το αντίθετο.
Έλεγε πάνω κάτω ότι βγάζει τόση αρρώστια και σχιζοφρένια στα βιβλία του για να είναι ήρεμος στη ζωή του, ζώντας στη μονοκατοικία του και παίζοντας με τα σκυλιά του στην αυλή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Εγώ περίμενα να δω ένα ψυχάκια και στη θέση του βρισκόταν το αντίθετο.
Έλεγε πάνω κάτω ότι βγάζει τόση αρρώστια και σχιζοφρένια στα βιβλία του για να είναι ήρεμος στη ζωή του, ζώντας στη μονοκατοικία του και παίζοντας με τα σκυλιά του στην αυλή :)

Μπρααβο!? Αυτο δεν το φανταζομουν με τιποτα. Η αισθηση που σου αφηνουν τα βιβλια του δεν εχει καμια σχεση με τη ζωη του αν ειναι ετσι οπως τα λεει. Θυμαμαι σ'ενα σημειο στο Fight Club που συμφωνα με τα πιστευω του ηρωα ηταν τραγελαδικο να φερνεις βολτα ενα σκυλο και ο Chuck στη πραγματικη του ζωη εχει ποσα σκυλια.
Ισως απλα εκτονονεται και βγαζει τα απωθημενα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top