Εδώ κάνουμε δίαιτα!

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχχχχχχ kajira μου ποσο σε νιωθω... πως κρατιεμαι δεν ξερω και γω για να χασω δεκα κιλα , αν τα καταφερω δηλ:( ισως οταν ανοιξει ο καιρος και ξεκινησω και λιγο περπατημα θα φοηθησει απο οτι μου ειπε η διαιτολογος... ξερετε ειναι πολυ σημαντικο να μιλας με ατομα που σε καταλαβενουν και μοιραζεσαι τον πονο σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Αν σε βοηθά κι εδώ παίζει πείνα. Ξεκίνησα δίαιτα την Δευτέρα γιατί έχω παχύνει επικίνδυνα, μαζί με ποδήλατο και έχω χάσει ένα κιλό έως σήμερα. Αλλά πεινάω φρικτά. Τόσο πολύ που σήμερα δεν άντεξα και την ψιλοχάλασα τρώγοντας εκτός από ψητό κοτοπουλο (χωρίς πέτσα)/ σαλάτα και μερικές τηγανητές πατάτες (με λίγη σως) και λίγο παγωτό γιαούρτι στο τέλος. :redface:
Πείναγα όμως τόσο πολύ που με είχε πιάσει τρέμουλο. :(
Να δω πως θα χάσω τα οκτώ με δέκα κιλά που θέλω.. :/:

kajiraki και εγώ τόσα θέλω να χάσω... αλλά δεν εχω αρχισει τιποτα.... υπομονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
σημερα ζυγιστηκα και εχασα ενα κιλο:P μου ειπε οτι ειναι καλα να χανω ενα κιλο την βδομαδα... αλλα παιδια περναω ενα μαρτυριο νομιζω οτι με καταλαβενετε, το βραδυ κατα τις 11-12 με πιανει μια πειναααααααα τρελλενομαι:crazy: την βγαζω με νερο και κανα μηλο οταν με πιανει:/: να δουμε ποσο θα αντεξω:( παιδια την συμπαρασταση σας :console:

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω...
Μία εποχή που είχα χάσει γύρω στα 9 κιλά με σωστή διατροφή, χωρίς διαιτολόγο ή διατροφολόγο, μπορεί να πεινούσα μετά από λίγο, ενώ είχα φάει και φαγητό ελαφρύ και φρούτο
οπότε εν συνεχεία την έπεφτα στο νερό και τα ...παγάκια

τώρα πια εννοείται πως δεν έχω τόση αυτοκυριαρχία,
και αν αρχίσει η πείνα θα την πέσω σε τοστ και στη συνέχεια σε κάτι άλλο, συνήθως γλυκό :S

συμβουλή: όταν πεινάς φάε 2-3 φέτες γαλοπούλα βραστή ή καπνιστή
και μετά φεύγει τελείως η αίσθηση της πείνας
δεν έχει τόσες θερμίδες και σε κρατάει μια χαρά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, αν έχετε αίσθηση πείνας και κάνετε πρόγραμμα με διατροφολόγο, ΠΕΙΤΕ το. Για να ξέρει πού βαδίζετε, να σας πει κανένα κόλπο, όλα. Εννοείται προσπαθήστε να την καταπολεμήσετε, ειδικά αν είναι ψυχολογική πείνα, αλλά μιλάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Eπίσης...βάση της δικής μου εμπειρίας, η πείνα είναι μόνο το πρώτο καιρό...μετά συνηθίζεις και δεν πεινάς...ή δεν την σκέφτεσαι καθόλου...

Θυμάμαι ειδικά την πρώτη εβδομάδα να ουρλιάζω συνέχεια...πεινάωωωωωωωωωωω!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savi

Νεοφερμένος

Ο Savi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μπαααα η πείνα είναι συνεχής! Ισως επειδή είμαι άντρας να πεινάω περισσότερο.
Ειδικά όταν περνάω από σουβλατζίδικο μου έρχεται να μπω μέσα και να φάω το κρέας και την σούβλα μαζί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μπα, εγώ από τη Δευτέρα που άρχισα, δεν μπορώ να πω πως υποφέρω.
Κι αν κάποιες στιγμές πάω να νιώσω κάτι, σκέπτομαι το ποθούμενο αποτέλεσμα και μου περνάει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savi

Νεοφερμένος

Ο Savi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ισως να είναι πιο έντονο σε εμένα επειδή έχω αρκετό καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
γιδι μου ρωτησα την διαιτολογο και μου λεει φαε κανα δυο κριτσινια:mad: λες και μου πε φαε κανα γυρο:clapup: αχ τι ειπα τωρααααα.... να, δειτε μιλαει το υποσυνειδητο :cry_x:
kalypso μου ευχαριστω για την συμβουλη θα το δοκιμασω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι που δεν ξερω?? υπαρχει περιπτωση να χανεις ποντους αλλα να μην χανεις κιλα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Nαι moonlight.. Γενικα το λενε μαλιστα, οτι απο ενα σημειο και μετα, αν τα κιλα σου ειναι οκ, παλευεις να αλλαξεις τα ποσοστα λιπους/μυικης μαζας. Αν βλεπεις διαφορα στα ρουχα, πας καλα :)

Οσο για μενα, σημερα βρηκα κατι φωτοζ μου πριν 2-3 χρονια που ημουν στα κιλα που πρεπει, και μου κοπηκε η ορεξη μια και καλη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχ σοβαρα?? χαρηκα πολυ τωρα!!! λοιπον μετα απο αυτο αποφασισα να σταματησω την συγκεκριμενη διαιτολογο γιατι το μονο που μου λεει δεν εχασες και δεν εχασες αλλα ποτε δεν μετρα αν εχασα ποντους:( αστε που εχει ενα υφος δεν γελα δεν μιλα και με ρωτα εμενα καθε φορα τι φαγητο να μου βαλει και της λεω πεστε μου εσεις τι επιλογες εχω με αποτελεσμα εδω και 4 βδομαδες να τρωω τα ιδια πραγματα..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μοοnlight στις πρωτες βδομαδες συνηθως αν εχεις ..αποθεμα κιλων ειναι περιεργο οντως να μην χανεις και βαρος παραλληλα με τους ποντους. Συνηθως μετρανε ποντους/κανουν λιπομετρηση μετα απο κανενα μηνα διαιτας, κι αφου εχεις χασει καποια κιλα.
Για το διαιτολογιο που σε ρωταει, θα μπορουσες εσυ να προτεινεις καποια φαγητα που σου λειπουν -περα απ'τα στεγνα ψητα με σαλατες και τα γνωστα ανοστα διαιτητικα-, και να σε βοηθησει να τα προσαρμοσετε σε πιο υγιεινη διατροφη.. ετσι γινεται χρησιμος ο διαιτολογος, αν σου δινει καθε βδομαδα τα ιδια που τα χεις ακουσει κι αλλες 1000 φορες απο δω κι απο κει, τι νοημα εχει :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μα αυτο ειπα και γω αμα ειναι να μου δινει τα ιδια φαγητα συνεχεια τι να το κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι στη δεύτερη εβδομάδα δίαιτας κάπου 14 μέρες και πηγαίνω καλά ιδιαίτερα από πόντους.
Μέχρι χθες δεν με ένοιαξε καθόλου, αλλά χθες το βράδυ με έπιασε αϋπνία και κατά τις 1:30 κατάλαβα ότι ηταν νεύρωση στομάχου, σηκώθηκα και έφαγα μόνο ένα γιαουρτάκι 2% και μετά κοιμήθηκα.
Σήμερα το πρωί την έβγαλα με ένα κουλούρι Θεσσαλονίκης, αλλά όταν πήγα για βόλτα στην Αίγινα κατά τις 11:30 με έπιασε μια "λόρδα" και μια νευρικότητα, και πήρα άλλο ένα κουλούρι και με κράτησε.
Συνεχίζω όμως.
Θέλω να πω ότι δεν πτοούμαι, και ότι έρχονται μερικές στιγμές αδυναμίας, δεν σημαίνει όμως ότι θα φάμε του σκασμού, κάτι να κόψει ίσα-ίσα την πείνα και μετά πάλι στον στόχο μας.
Ο αγώνας συνεχίζεται μέχρι το τελικό αποτέλεσμα (αν και μετά είναι τα δύσκολα, η συντήρηση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
καλά όλα τα κορίτσια του e-steki δίαιτα κάνουν????γιατί ρε κορίτσια???το βραδινό τα κάνει όλα..να το έχετε φάει μέχρι 20.30 το βράδυ κ μετα αν είνα κανα φρουτάκι.Καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάτε..παλιά έκανα κι εγώ κάποια στιγμή δίαιτα κ αυτό που θυμάμαι είναι οτι τα βράδια στις αρχές στέγνωνε το στόμα μου κ δεν μπορούσα καθόλου..δεν ξέρω αν κάποια το έχει πάθει αλλά πραγματικά δεν αντεχόταν..καλή συνέχεια σε όλες!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
κορίτσια και ...αγόρια έτσι;
Είναι και θέμα υγείας εκτός από αισθητικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savi

Νεοφερμένος

Ο Savi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Eτσι έτσι δημήτρη :P Εγώ για την υγεία μου το κάνω και για να αισθάνομαι καλά. Ποσώς με ενδιαφέρει τι λένε οι άλλοι. «Οι άλλοι» για μένα είναι ρατσιστές. Και είναι πολλοί αυτοί «οι άλλοι».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Επειδή δεν κατάλαβα το μήνυμά σου, δεν είμαι ούτε ρατσιστής ούτε "άλλος", συμμετέχω με καλή διάθεση σε αυτό το τόπικ (όπως και σε άλλα), και το προηγούμενο μήνυμά μου ήταν με διάθεση χιούμορ.
Μην δημιουργούμε παρεξηγήσεις στα καλά καθούμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savi

Νεοφερμένος

Ο Savi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Επειδή δεν κατάλαβα το μήνυμά σου, δεν είμαι ούτε ρατσιστής ούτε "άλλος", συμμετέχω με καλή διάθεση σε αυτό το τόπικ (όπως και σε άλλα), και το προηγούμενο μήνυμά μου ήταν με διάθεση χιούμορ.
Μην δημιουργούμε παρεξηγήσεις στα καλά καθούμενα.

Mα δεν αναφέρθηκα σε εσένα...:confused::eek: Γενικά μίλησα.
Το ρατσιστές πήγαινε γενικά για τον κόσμο εκεί έξω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top