• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και που κραταει τοσο,τι καταλαβαμε?το θεμα ειναι χειρουργει τοσες ωρες ή παιζουν κανα ποκερακι?
:P φυσικά και χειρουργεί τόσες ώρες δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται απ έξω. Αυτό που κρατάει περισσότερο χρόνο είναι τα ράμματα τα οποία δε πρέπει να αφήνουν μεγάλο σημάδι (γιατί σημάδι αφήνουν) για αυτό χρειάζεται καλό χέρι σε αυτή την διαδικασία.

κοιτα giorgali εξαρταται και τη ζημια εχει κανει στο καθενα μας,δεν ειμαστε ολοι στην ιδια μοιρα....οσον αφορα εσενα fockos,απο τη στιγμη που γνωριζεις και βλεπεις οτι καποιοι ανθρωποι χρειαζονται μια "καθοδηγηση" γιατι δε μας ενημερωνεις πριβε με τα ονοματα αυτων των γιατρων?
γιατί απλά δε θα αλλάξατε ότι και να πω.
Είπα πως οι καλύτεροι ιατροί είναι στο ΕΣΥ αρκεί να τους βρεις. (πολλοί λίγοι με πίστεψαν) οι περισσότεροι θα δίνουν 3000+ χιλιάρικα για να κάνουν την επέμβαση.

___
Πάντως εγώ δε θα έκανα εγχείρηση στη μύτη μου σε έναν άνθρωπο μη επικοινωνιακό και ψυχρό θα προτιμούσα έναν πιο άπειρο με καλή συμπεριφορά και σεβασμό στον ασθενή, πιστεύω ότι ο δεύτερος θα κάνει καλύτερη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αμα δεν έχεις γνωστό στον ιατρικό χώρο να σε κατατοπίσει και να πας συστημένος, δεν τον βρίσκεις εύκολα τον καλό γιατρό που θα σε προσέξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
:P φυσικά και χειρουργεί τόσες ώρες δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται απ έξω. Αυτό που κρατάει περισσότερο χρόνο είναι τα ράμματα τα οποία δε πρέπει να αφήνουν μεγάλο σημάδι (γιατί σημάδι αφήνουν) για αυτό χρειάζεται καλό χέρι σε αυτή την διαδικασία.


γιατί απλά δε θα αλλάξατε ότι και να πω.
Είπα πως οι καλύτεροι ιατροί είναι στο ΕΣΥ αρκεί να τους βρεις. (πολλοί λίγοι με πίστεψαν) οι περισσότεροι θα δίνουν 3000+ χιλιάρικα για να κάνουν την επέμβαση.

___
Πάντως εγώ δε θα έκανα εγχείρηση στη μύτη μου σε έναν άνθρωπο μη επικοινωνιακό και ψυχρό θα προτιμούσα έναν πιο άπειρο με καλή συμπεριφορά και σεβασμό στον ασθενή, πιστεύω ότι ο δεύτερος θα κάνει καλύτερη δουλειά.

απλα επειδη μπαινουμε εδω περα για να βοηθαμε και οχι να περναμε το χρονο μας,γι αυτο σου ζητησα να μας στειλεις ονοματα..απο κει και περα αν δε το επιθυμεις,δε πειραζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παλιότερα με ενδιέφερε πολύ το θέμα, πλέον όχι τόσο αλλά το σκέφτομαι απο καιρό σε καιρό. Η μύτη μου δεν είναι και καμια τραγική περίπτωση, απλά θεωρώ οτι μου χαλάει πολυ το υπόλοιπο πρόσωπο, ιδιαίτερα σε προφιλ. Αυτό που κυρίως (εκτός απο τα χρήματα) με έχει αποτρέψει μέχρι στιγμής απο το να κάνω είναι οτι έχω δει περιπτώσεις που απέτυχε και τρόμαξα. Δεν έχω βρει πουθενά όμως κάποιο στατιστικό για το ΠΟΣΟ είναι το ποσοστό αποτυχίας μιας τέτοιας επέμβασης. Μήπως γνωρίζει κανείς; Επίσης υπάρχει κανείς που έχει κάνει;


Γεια σας! Αναρωτιεμαι εαν τα αποτελεσματα που προβαλλουν καποιοι γιατροι
ειναι αληθινα η αποτελεσματα ρετους........ Ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γεια σας! Αναρωτιεμαι εαν τα αποτελεσματα που προβαλλουν καποιοι γιατροι
ειναι αληθινα η αποτελεσματα ρετους........ Ε???


heartie εχει πολλα αποτελεσματα απο ρετους και αλλες περιπτωσεις ασθενων απο sites που ανηκουν σε ξενους γιατρους...παραδειγμα ενας γνωστος πλαστικος(που δεν εχει αναφερθει εδω) ο οποιος εχει κειμενο και φωτο απο αμερικανο γιατρο και τα παρουσιαζει ολα ως δικα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
απλα επειδη μπαινουμε εδω περα για να βοηθαμε και οχι να περναμε το χρονο μας,γι αυτο σου ζητησα να μας στειλεις ονοματα..απο κει και περα αν δε το επιθυμεις,δε πειραζει.
Δεν πρέπει να εμπιστεύομαστε για θέματα υγείας αγνώστους από ένα forum. Επίσης μια αποτυχημένη εγχείρηση (ή κάποιες) δε σημαίνει ότι είναι άσχετος ο ιατρός (ούτε φυσικά και το αντίθετο) .:redface:
Χωρίς να προτείνω κάποιον ( ο λόγος είναι ότι δε θέλω να φάω κανέναν) προτείνω αν εμπιστεύσεστε έναν ιατρο και κάνει ένα λάθος να εμπιστεύεστε πάλι στον ίδιο την διόρθωση του λάθους του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δεν πρέπει να εμπιστεύομαστε για θέματα υγείας αγνώστους από ένα forum. Επίσης μια αποτυχημένη εγχείρηση (ή κάποιες) δε σημαίνει ότι είναι άσχετος ο ιατρός (ούτε φυσικά και το αντίθετο) .:redface:
Χωρίς να προτείνω κάποιον ( ο λόγος είναι ότι δε θέλω να φάω κανέναν) προτείνω αν εμπιστεύσεστε έναν ιατρο και κάνει ένα λάθος να εμπιστεύεστε πάλι στον ίδιο την διόρθωση του λάθους του.

συμφωνω με ολα αυτα που λες..ακουω καποιον δε σημαινει οτι κελινω ραντεβου για εγχειρηση..τεσπα..οσον αφορα το αλλο,αν τον εμπιστευτηκες να σ διορθωσει το προβλημα που εκανε και παλι εκανε κακη δουλεια τι κανεις?τον σκοτωνεις?γτ νομικα δε κατοχυρωνεσαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
fockos ο γιατρος μου εκανε λαθος πρεπει να το αναγνωριζει και να το διορθωνει

τωρα αν ο καθενας που δινει 4.000 στον σκουρα πρεπει να του ξαναδωσει αλλα 4.000 επειδη "κατεστρεψε" την μυτη του, εγω δεν συμφωνω

κανονικα σε σοβαρες περιπτωσεις (οχι ηθελα την μυτη μου γαλλικη και δεν μου την εκανες) πρπει ο συγκεκριμενος γιατρος και ο καθε γιατρος να ζηταει μονο τα νοσοκομειακα εξοδα και να διορθωνει το λαθος του!

......αλλα ποιος εχασε το φιλοτιμο να το βρει ο σκ...ς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Παρακαλείστε να είστε πολύ προσεκτικοί σχετικά με το πως παραθέτετε τις εμπειρίες σας. Κατά βάση απαγορεύεται η χρήση ονομάτων, αλλά αν το επιθυμείτε θα πρέπει να βάζετε και το δικό σας όνομα από κάτω, ώστε αν τεθεί θέμα συκοφαντικής δυσφήμησης να έχετε εσείς την ευθύνη. Σε κάθε άλλη περίπτωση τα ονόματα θα διαγράφονται ή θα μένουν μόνο τα αρχικά του ονόματος - μπορεί ακόμα και να διαγραφεί και όλο το ποστ, όπως αναγκαστήκαμε να κάνουμε τώρα. Καταλαβαίνω πως ίσως κάποιοι θέλετε να βοηθήσετε ή νομίζετε πως έτσι βοηθάτε άλλους, αλλά η συζήτηση αυτή δεν φτιάχτηκε για να γράφουμε τα παράπονα ή τα θετικά κάθε ιατρού, αλλά για να αναλύουμε γενικά την εμπειρία μιας ρινοπλαστικής, ώστε να βοηθηθούν όσοι θέλουν να κάνουν. Παρακαλείστε λοιπόν να αποφεύγετε κάθε είδους χαρακτηρισμό, είτε θετικό είτε αρνητικό, ειδάλλως θα βρεθούμε στην δυσάρεστη θέση να διαγράψουμε μηνύματα και πιθανά να ρίξουμε και ποινές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
fockos ο γιατρος μου εκανε λαθος πρεπει να το αναγνωριζει και να το διορθωνει

τωρα αν ο καθενας που δινει 4.000 στον σκουρα πρεπει να του ξαναδωσει αλλα 4.000 επειδη "κατεστρεψε" την μυτη του, εγω δεν συμφωνω

κανονικα σε σοβαρες περιπτωσεις (οχι ηθελα την μυτη μου γαλλικη και δεν μου την εκανες) πρπει ο συγκεκριμενος γιατρος και ο καθε γιατρος να ζηταει μονο τα νοσοκομειακα εξοδα και να διορθωνει το λαθος του!

......αλλα ποιος εχασε το φιλοτιμο να το βρει ο σκ...ς!!!
όταν έχει κάνει λάθος και έχεις δίκιο μπορείς να το κυνηγίσεις δικαστικά.

Το να γράφεις σε ένα forum κάνοντας έμμεσα κακο στον ιατρό (δυσφήμιση) δε θα λύσει το πρόβλημα σου ούτε θα σε γλυτώσει από τα πρόσθετα έξοδα της επιδιόρθωσης.

Δε πιστεύω ότι σου την κατέστρεψε απλά δε ήταν όπως την περίμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
εγω λεω την αποψη μου για τον γιατρο που εκανα εγω την επεμβαση δεν δυσφημω κανεναν!

μερικοι εχουν γραψει οτι ειναι καλος κτλ, δεν εκατσα εγω να κρινω την αποψη που εχει ο καθενας

ξερεις δεν περιμενα καμια γαλλικη μυτη,μια κανονινη ανδρικη λειτουργικη μυτη περιμενα οπως μου ελεγε ο ...γιατρος που πηγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγω λεω την αποψη μου για τον γιατρο που εκανα εγω την επεμβαση δεν δυσφημω κανεναν!

μερικοι εχουν γραψει οτι ειναι καλος κτλ, δεν εκατσα εγω να κρινω την αποψη που εχει ο καθενας
ΔΙαφωνώ και με τους άλλους οι οποίοι πιστεύω ότι δημιουργούν περισσότερα δυνατικά προβλήματα από σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EthnicNose

Νεοφερμένος

Η EthnicNose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά,
ενδιαφέρομαι κι εγώ για ρινοπλαστική!! έχω ήδη επισκεφτεί 2 γιατρούς και θέλω να επισκεφτώ άλλους 3.
Το πρόβλημά μου είναι στο ακρορίνιο, είναι αρκετά φαρδύ/χοντρό. Στο κόκκαλο δεν έχω πρόβλημα, δεν έχω καμπούρα, ούτε στραβό διάφραγμα.
Το σίγουρο είναι πως δεν πρόκειται να πάω στον κο Σκ. γιατί μετά από την ανάγνωση 138σελίδων του φόρουμ κατάλαβα ότι το ακρορίνιο είναι το μόνο στο οποίο δεν παρεμβαίνει! :)
Μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες μήπως δει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα τη μύτη μου, προκειμένου να με βοηθήσει? Ποια είναι η διεύθυνση URL??? έχω τις εικόνες αποηκευμένες στον υπολογιστή μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
όταν έχει κάνει λάθος και έχεις δίκιο μπορείς να το κυνηγίσεις δικαστικά.

Το να γράφεις σε ένα forum κάνοντας έμμεσα κακο στον ιατρό (δυσφήμιση) δε θα λύσει το πρόβλημα σου ούτε θα σε γλυτώσει από τα πρόσθετα έξοδα της επιδιόρθωσης.

Δε πιστεύω ότι σου την κατέστρεψε απλά δε ήταν όπως την περίμενες.


Focko εσύ έχεις κάνει κάποια επέμβαση ή απλά μιλάς ως κάποιος που κινείται στον ιατρικό χώρο;;;

το να γράφεις σε ένα forum μπορεί και να έχει καλές προθέσεις προς αυτούς που θέλουν να αποφασίσουν για μια επέμβαση στο μέλλον. Και δεν κατάλαβα γιατί κατά τη γνώμη σου να μην δυσφημιστεί ένας γιατρός που έχει βγάλει τόσα χρήματα εις βάρος ασθενών; ούτε συμφωνώ με αυτό που λες ότι μπορεί να μην ήταν το αποτέλεσμα που περίμενε κάποιος, δεν μπορείς να ξέρεις τί πρόβλημα μπορεί να προκλήθηκε σε κάποιον και αν απλά το θέμα είναι ότι δεν ήταν απλά πως την περίμενε. Εσυ έχεις κάνει ρινοπλαστική ή ενδιαφέρεσαι να κάνεις ή ασχολείσαι με την ρινοπλαστική κινούμενος στον ιατρικό χώρο; γιατί έχεις ισχυρή άποψη επί του θέματος απ' 'ο,τι καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.
Μπήκα κι εγώ να γράψω την εμπειρία μου αφού έχω κάνει ρινοπλαστική εδώ και δέκα μέρες στον κο Α.Σ.

Θα σας πω τα στραβά πρώτα. Και περίμενα αρκετή ώρα στο χειρουργείο να έρθει, καθυστέρησε πάααρα πολύ, με αποτέλεσμα να πιάσω συζήτηση με τον αναισθησιολόγο, και μετά η προσοχή του ήταν ανύπαρκτη. Δηλαδή με το ζόρι να μου πει μια κουβέντα, πως πήγε. Το δικό μου χειρουργείο κράτησε 5 ώρες, γιατί ήμουν πάρα πολύ δύσκολη περίπτωση, το διάφραγμά μου ήταν απερίγραπτο. Ευτυχώς όλοι οι άλλοι, οι βοηθοί του, οι άλλοι γιατροί και το προσωπικό του νοσοκομείου ήταν ευγενέστατοι και σε ότι ήθελα με εξυπηρέτησαν.
Το δύσκολο ήταν μετά το χειρουργείο οι τρεις πρώτες μέρες, που είχα τα ταμπόν και έπρεπε κάθε λίγο να αλλάζω τη γαζούλα. Ήταν άβολο και σπαστικό. Με το που ξαναπήγα για να μου βγάλουν τα ταμπόν, ένιωσα άλλος άνθρωπος. By the way, όσοι θα το κάνετε, αυτό με τα ταμπόν είναι λίγο πίκρα. Είναι σαν να σου τραβάνε τα μέσα σου. Ευτυχώς κρατάει λίγα δευτερόλεπτα για το κάθε ρουθούνι. Μετά πήγα αρκετές φορές για καθαρισμό της μύτης, (τον οποίο τον κάνουν οι βοηθοί του γιατρού) και την Πέμπτη θα πάω για να μου αφαιρέσουν το νάρθηκα. Την άλλη Πέμπτη θα πάω να μου αφαιρέσου τις σιλικόνες.

Το αποτέλεσμα δε ξέρω να σας το πω γιατί ακόμα δεν έχω δει τίποτα και θα κάνει καιρό να ξεπρηστεί η μύτη μου, οπότε ούτε και όταν μου βγάλουν το νάρθηκα θα ξέρω κάτι να σας πω.
Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ έμεινα ευχαριστημένη από τη συμπεριφορά του σε πολλά πράγματα. Όσο περίμενα στο νοσοκομείο για να μου κάνουν τον καθαρισμό, έτυχε να πιάσω συζήτηση με διάφορους άλλους ασθενείς. Άλλοι ήταν σαν εμένα, για καθαρισμό, αλλά ήταν και άλλοι πολλοί που είχαν κάνει καιρό την επέμβαση.
Θα σας πω τί είδα. Οι περισσότεροι, όχι όλοι βέβαια, είχαν κάνει και αλλού επέμβαση, και χτυπούσαν το κεφάλι τους που δεν είχαν πάει από την αρχή στον Α.Σ. Μια κοπέλα με την οποία μιλήσαμε αρκετά, το είχε κάνει άλλες δύο φορές. Εγώ εξέφρασα τα παράπονά μου για τη συμπεριφορά του κτλ, και όλοι μου έλεγαν το ίδιο: "Έχεις δίκιο, έτσι είναι όπως τα λες. Αλλά μην ασχολείσαι. Να χαίρεσαι που ήρθες σ αυτόν και η μύτη σου θα βγει τέλεια και για όλα τα άλλα απλά μη δίνεις σημασία!".

Τώρα τί να σας πω. Ούτε τον υπερασπίζομαι, ούτε τίποτα, καμία σχέση. Σας λέω κι εμένα με εκνεύρισε πάρα πολύ κάποια στιγμή. Απλά ελπίζω για το καλύτερο. Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι ότι ενώ η μύτη μου είναι γεμάτη σιλικόνες, ράμματα κτλ, αναπνέω όπως ποτέ άλλοτε. Είδα πως έιναι να αναπνέει κανείς.
Μακάρι βρε παιδιά να είμαι τυχερή και να μου αρέσει το αποτέλεσμα. Γιατί πολύ θα στενοχωρηθώ αν ξαφνικά η μύτη μου πάρει το ίδιο σχήμα όπως πριν (που διάβασα ότι έγραφε κάποιος).

Τώρα κάνω συνέχεια πλύσεις με φυσιολογικό ορό, βάζω 5 φορές αλοιφή τη μέρα, συνεχίζω την αντιβίωση (μου είπε να πάρω κι άλλη), και ελπίζω για το καλύτερο. Αν έχετε οποιαδήποτε άλλη απορία, εδώ είμαι να με ρωτήσετε.

Α. Ο συγκεκριμένος γιατρός αν του το ζητήσεις, σου κάνει μια έκπτωση. Μικρή μεν, αλλά σου κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
να ρωτησω κατι;;;μην με αποπαρετε ομως οπως κανουν ολοι.....αν ειχατε μια γαλλικη μυτη....θα σκεφτοσασταν την αλλαγη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
να ρωτησω κατι;;;μην με αποπαρετε ομως οπως κανουν ολοι.....αν ειχατε μια γαλλικη μυτη....θα σκεφτοσασταν την αλλαγη;;;

Γιατί να σε αποπάρουμε? Το θέμα είναι καθαρά αισθητικό. Έχω δει άπειρες γαλλικές μυτούλες που δεν ταιριάζουν στα πρόσωπα που τις έχουν. Οπότε φυσικά και θα άλλαζα κάτι αν δεν μου ταίριαζε. Άλλωστε η γαλλική μύτη δεν είναι το ζητούμενο. Το ζητούμενο είναι η αρμονική μύτη με το εκάστοτε πρόσωπο.

Κατά την ταπεινή μου άποψη οι γαλλικές μυτούλες δεν είναι και ωραίες.

Υπάρχουν λύσεις, αν ενδιαφέρεσαι να μπεις σε αυτή τη διαδικασία για κάτι αισθητικό.
Εγώ πχ δε θα το έκανα καν αν δεν υπήρχε θέμα αναπνοής.
It s your choice..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
καθαρα απο αισθητικης αποψεως το ψαχνω...και ισως να μην το κανω ποτε βεβαια...αλλα γενικα θελω να το ψαξω....ειχα επισκεφθει καποιον πλαστικο...οχι για την μυτη ...θεμα επιδερμιδας...κ μου ειχε πει οτι σε καμια περιπτωση δεν θα εχω καλυτερο αποτελεσμα αισθητικα απο την μυτη που τωρα εχω...
ισως να μου εχει μεινει απωθημενο απο πλευρας συζητησης...γιατι οταν ακουω κατηγορηματικα οχι...δεν μπορω να ξεχωρισω τα υπερ και τα κατα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εγω δεν πειραζω τιποτα πανω μου, γιατι δεν μου αρεσει αυτη η εκ των ανωθεν αισθητικη....
Βεβαια εχω μυτη ταγκανικας, :P αλλα την θεωρω ελαχιστης σημασιας να το λεπτολογησω.

Πιστευω οτι οπως γεννηθηκαμε ετσι ακριβως ειμαστε ομορφοι και αυτα που ακουω μα να ηταν λιγο πιο ετσι και πιο αλλιως
τα βρισκω οτι υπαρχουν μονο για να κονομανε οσοι εμπλεκονται.
Τουτεστιν αν ειμαι ομορφος η οχι αυτο το ξερω εγω και προσωπικα μου αρκει.

Ολα αλλαζουν βεβαια αν εχεις ιατρικο προβλημα, εκει ειναι αλλη η συζητηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
να ρωτησω κατι;;;μην με αποπαρετε ομως οπως κανουν ολοι.....αν ειχατε μια γαλλικη μυτη....θα σκεφτοσασταν την αλλαγη;;;
Αν είχα γαλλική μύτη θα μου άρεσε και δεν θα σκεφτόμουν να την αλλάξω. Ισως άλλαζα κάτι άλλο που με ενοχλεί, πχ αν είχα μικρά χείλια θα έβαζα σιλικόνη. Το θέμα είναι, εσένα σ' αρέσει? Αν δεν σε ενοχλεί σε σημείο κόμπλεξ, θα έλεγα ότι είναι τζάμπα λεφτά και ταλαιπωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top