[Γυναίκες] Μυστικά ομορφιάς

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είπα να το βάλω στο "Γυναικείο Σαλόνι" αλλά σκέφτηκα ότι θα χαθεί. Μπορούμε να γράψουμε μεθόδους που χρησιμοποιούμε για να διατηρήσουμε την μοναδική μας ομορφιά, είτε εννοώντας προϊόντα, είτε συνήθειες και ότι έρθει στην καθεμία!:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ωραίο θέμα!

Αλλά να πάμε κατ' ευθείαν στα μυστικά και τα κόλπα;
Γιατί πχ, ένα βασικό μυστικό είναι η καθημερινή φροντίδα... και το να ξεβάφεται κανείς πάαααντα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
συνήθως πουλάμε την ψυχή μας στο διάβολο (βλ. Ντόριαν Γκρέυ:P:P:P) και είμαστε πάντα νέες κι όμορφες, αλλά το καλύτερο και αποτελεσματικότερο μυστικό είναι το σεκς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ωραίο θέμα!

Αλλά να πάμε κατ' ευθείαν στα μυστικά και τα κόλπα;
Γιατί πχ, ένα βασικό μυστικό είναι η καθημερινή φροντίδα... και το να ξεβάφεται κανείς πάαααντα!!!

Ναι ρε! Μυστικά και κόλπα. Τι στο καλό, το ξεβάψιμο και ο καλός ύπνος είναι πολύ στάνταρ!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν, θα πω ένα δικό μου :)
Αν και έχω τελείως άστατο ωράριο, καπνίζω σαν φουγάρο, καφέδες πίνω (πλέον όχι πολύ συχνά αλλά παλιότερα πολύ), δεν αθλούμαι και έχω αρκετή προδιάθεση για κυτταρίτιδα απο τη μητέρα μου δεν έχω σχεδόν καθόλου επειδή κατεβάζω απίστευτες ποσότητες νερού καθημερινά (μπορεί και 8 λίτρα ημερησίως) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να πω κι εγώ μερικά μυστικά της ακαταμάχητης γοητείας μου:P .

  • Ενυδάτωση: από αυτά που δεν πρέπει να παραλείπει καμία γυναίκα. Πέρα από την απαραίτητη κρέμα δεν βλάπτει να χρησιμοποιούμε μάσκες, serum και άλλα υπέροχα σκευάσματα! Είμαι φανατική των Biotherm. Αλλά αν ξέρετε να φτιάχνετε αυτοσχέδιες μάσκες δώστε κανά tip!
  • Απολέπιση: είμαι υστερική με την απολέπιση. Είναι το Α και το Ω για λαμπερό πρόσωπο. Πέρα από το απολεπιστικό προϊόν χρησιμοποιώ 2 φορές την εβδομάδα τα μαντηλάκια της Neutrogena που είναι από την μία πλευρά για απολέπιση και από την άλλη για ενυδάτωση. Είναι θεϊκά. Αλλά και στο σώμα η απολέπιση είναι σημαντική, εγώ τρίβομαι με ένα γάντι μέχρι να πονέσω.:redface: Αλλά φημίζομαι για το απαλό μου δέρμα.:rolleyes:
  • Body-lotion: μην την αμελείτε, βάζετε πάντα μετά το ντους. Τα αποτελέσματα είναι φοβερά. Είστε απαλές και μοσχομυρίζετε!
  • Να μην ξεχνάτε εναλλαγές νερού. Όταν καθαρίζετε το πρόσωπό σας να χρησιμοποιείτε πολύ ζεστό νερό να ανοίγουν οι πόροι. Κρύο νερό για σύσφιξη.
  • Αν έχετε μεγάλο στήθος όπως εγώ μην παραλείπετε μια καλή συσφικτική κρέμα. Κοστίζουν αλλά η διαφορά όταν τις χρησιμοποιούμε είναι μεγάλη.
Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας πω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
  • Body-lotion: μην την αμελείτε, βάζετε πάντα μετά το ντους. Τα αποτελέσματα είναι φοβερά. Είστε απαλές και μοσχομυρίζετε!
Αυτό το λατρεύει και ο φίλος μου όταν το κάνω!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
  • Αν έχετε μεγάλο στήθος όπως εγώ μην παραλείπετε μια καλή συσφικτική κρέμα. Κοστίζουν αλλά η διαφορά όταν τις χρησιμοποιούμε είναι μεγάλη.
Δεν τον ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα!!!
Που μπορώ να το βρω για να το αγοράσω? και πόσο κάνει? τι μάρκα να πάρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
[/list]Δεν τον ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα!!!
Που μπορώ να το βρω για να το αγοράσω? και πόσο κάνει? τι μάρκα να πάρω?

Υπάρχουν πολλά που μπορείς να βρεις είτε σε καταστήματα καλλυντικών είτε σε φαρμακεία. Η Dior είναι τέλεια και κρατάει πολύ, γύρω στα 40και ευρώ. Η Biotherm κι η Elancyl είναι καλές αλλά κρατάνε ένα μήνα και δεν λέει! Η δεύτερη είναι η πιο φτηνή εκ των 2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλά που μπορείς να βρεις είτε σε καταστήματα καλλυντικών είτε σε φαρμακεία. Η Dior είναι τέλεια και κρατάει πολύ, γύρω στα 40και ευρώ. Η Biotherm κι η Elancyl είναι καλές αλλά κρατάνε ένα μήνα και δεν λέει! Η δεύτερη είναι η πιο φτηνή εκ των 2!

Thanks! ΘΑ το δοκιμάσω όπωσδήποτε! ;)
Αχ να 'ναι καλά το στέκι για τις πολύτιμες γνώσεις που μου προσφέρει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
  • Να μην ξεχνάτε εναλλαγές νερού. Όταν καθαρίζετε το πρόσωπό σας να χρησιμοποιείτε πολύ ζεστό νερό να ανοίγουν οι πόροι. Κρύο νερό για σύσφιξη.

Το ζεστό νερό δεν κάνει στην μούρη. Δημιουργεί χαλάρωση και ρυτίδες! Αν θες να ανοίξουν οι πόροι, κάτσε πάνω από νερό που βράζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
johnson's baby oil ανακατεμμένο με ζάχαρη σε ένα μπωλάκι και έχουμε home made peeling για τέλεια απαλά μεταξένια χέρια!!:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
johnson's baby oil ανακατεμμένο με ζάχαρη σε ένα μπωλάκι και έχουμε home made peeling για τέλεια απαλά μεταξένια χέρια!!:clapup: :clapup:
αυτό το κάνω εγώ σε όλο το σώμα , αλλά με λάδι κανονικό και είναι τέλειο!!!!!!!!
μετά το σώμα σου γίνεται απαλό.και δςεν χρειάζεσαι ούτε κρέμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ κάνω εβδομαδιαία peeling και μάσκα προσώπου... Για το σώμα το βαριέμαι, έχω όμως σκληρό σφουγγάρι! Μάσκα προσώπου παίρνω ή της Apivita, αυτή με το μέλι, ή κάνω μόνη μου, με γιαούρτι (ή γάλα) και μέλι...


Μετά από ΚΑΘΕ ντους καλή "επικρέμωση"... Και στα μαλλιά μάσκα, έχω μία πολύ καλή της Klorane, αν και πού και πού κάνω κάτι φυσικές, με αυγό και λάδι!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το ζεστό νερό δεν κάνει στην μούρη. Δημιουργεί χαλάρωση και ρυτίδες! Αν θες να ανοίξουν οι πόροι, κάτσε πάνω από νερό που βράζει!

Άντε ρε.:hmm: Δεν το είχα ξανακούσει. Πάντως δεν μου έχει παρουσιαστεί πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλά που μπορείς να βρεις είτε σε καταστήματα καλλυντικών είτε σε φαρμακεία. Η Dior είναι τέλεια και κρατάει πολύ, γύρω στα 40και ευρώ. Η Biotherm κι η Elancyl είναι καλές αλλά κρατάνε ένα μήνα και δεν λέει! Η δεύτερη είναι η πιο φτηνή εκ των 2!

πραγματικα αναρωτιεμαι τι μπορει να κανει μια κρεμα σε αυτο!
εκτος απο πεταμενα λεφτα, το θεωρω τελειως χαζο... την κρεμα στο στηθος εννοω.
ενταξει για ελαστικοτητα, να μην υπαρξουν ραγαδες (οπου καλη ειναι και η βαζελινη που δεν κοστιζει 40ε) αλλα.... συσφιξη?:confused:
αυτο δε γινεται σχεδον ουτε με γυμναστικη.


τελειο το πιλινκ της soyl..! κανα αλλο?
και καμια φυσικη μασκα μαλλιων, αυτο σχεδια? τα μαλλια μου παρολο που τα προσεχω πολυ (dove Μασκα και λορεαλ κρεμα παντα, λουσιμο οχι συχνο, πιστολακι απο μακρια) ..καταστρεφονται! οι ακρες ειναι σ κ α τ @. γμτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
πραγματικα αναρωτιεμαι τι μπορει να κανει μια κρεμα σε αυτο!
εκτος απο πεταμενα λεφτα, το θεωρω τελειως χαζο... την κρεμα στο στηθος εννοω.
ενταξει για ελαστικοτητα, να μην υπαρξουν ραγαδες (οπου καλη ειναι και η βαζελινη που δεν κοστιζει 40ε) αλλα.... συσφιξη?:confused:
αυτο δε γινεται σχεδον ουτε με γυμναστικη.

Giovanna ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ, έχουν αποτελέσματα. Εγώ αν δεν βάλω για μια εβδομάδα (στις περιπτώσεις που μου τελειώνει ας πούμε) αισθάνομαι το στήθος μου πολύ πιο χαλαρό. Και μιλάω μόνο για σύσφιξη, για ραγάδες δεν χρησιμοποιώ.Βάζω εδώ και 6 χρόνια και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Κυρίως το καλοκαίρι με την θάλασσα (κολύμπι και κρύο νερό) ο συνδυασμός είναι φανταστικός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω ξερω οτι για προσωπο δεν κανει καλο ουτε το πολυ ζεστο νερο ουτε το πολυ κρυο..δηλαδη ενδεικνυται το χλιαρο :p
Για το σωμα κανω συνηθως με χλιαρο προς ζεστο, και μια γυρα στο τελος με κρυο οσο αντεχω..το καλοκαιρι εξαρχης με παγωμενο, να σφιιιιιξουν ολα (ε δε φτανει λιγο κρυο νερο αλλα τελος παντων, βοηθαει!).
Για το στηθος συμφωνω με Gio..ειδικα αν ειναι μεγαλο βρε παιδια τι να σου κανει μια κρεμουλα? Εδω με γυμναστικη και λενε οτι το συγκεκριμενο σημειο ειναι αμφιβολο αν βοηθιεται, θα το βοηθησει να σταθει στο υψος του μια κρεμα? Απ'την αλλη εγω γενικως θεωρω πεταμενα λεφτα ολες αυτες τις μαγικες κρεμες οποτε δεν ξερω αν πιανεται η αποψη μου :p

Δικο μου (σχεδον) ευρημα που νομιζω εχω ξαναγραψει στο γυναικειο σαλονι ειναι για ενυδατωση.. Οποτε ψιλοτραβαει το προσωπο, μετα απο σαπουνισμα, σπαω μια καψουλα eviol care (βιταμινη ε σε ενα πρασινο κουτακι ειναι..), το αφηνω για κανα 10λεπτο και το ξεπλενω..πολυ αποτελεσματικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν και ξέρω οτι δεν κάνει καλό, μόνο με ΚΑΥΤΟ νερό απολαμβάνω το ντους. Πολύ καυτό όμως, ίσα να το αντέχω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
... τα μαλλια μου παρολο που τα προσεχω πολυ (dove Μασκα και λορεαλ κρεμα παντα, λουσιμο οχι συχνο, πιστολακι απο μακρια) ..καταστρεφονται! οι ακρες ειναι σ κ α τ @. γμτ.

Καλό μου, βάζεις σιλικόνη στις άκρες; Εγώ είχα πάντα πολύυυ λεπτή τρίχα, πάντα ψαλίδα (ειδικά το χειμώνα, με το πιστολάκι, άστα...) κι από τότε, που μετά από κάθε λούσιμο βάζω σιλικόνη, είναι τέλεια!! Απαλές άκρες και καθόλο ψαλίδα. Επίσης, δες μήπως πάρεις κάποιο σαμπουάν ή μαλακτικό, ή κρέμα για μετά το λούσιμο, για ξηρά μαλλιά. Δηλαδή ξηρές τρίχες, όχι δέρμα. Είχα πάρει ένα της Redken σε γκρι μπουκαλάκι και είχα τέλειο μαλλί!!!


Εγω ξερω οτι για προσωπο δεν κανει καλο ουτε το πολυ ζεστο νερο ουτε το πολυ κρυο..δηλαδη ενδεικνυται το χλιαρο :p

Όντως, όχι και καυτό νερό, αλλά το χλιαρό καλό κάνει, με εναλλαγή με κρύο "εξασκεί" την ελαστικότητα του δέρματος και απομακρύνει καλύτερα τη λιπαρότητα... Μου το έχει επιβεβαιώσει και δερματολόγος. Αλλά μετά ΠΑΝΤΑ κρύο, και στο σώμα...
Η μητέρα μου έκανε πάντα ξέβγαλμα με κρύο νερό, κι όταν είχε πάει στα 50 της να δει μία πλαστική χειρουργό, της είπε ότι είχε δέρεμα σε απίστευτα καλύτερη κατάσταση, λόγω αυτού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top