Νεολαία και σχολικές γιορτές: δοκίμιο

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Εξηγω πως λειτουργει το συστημα και με ποια κριτηρια. Το τι συμβαινει ειπα, δεν εξεφερα αποψη. Τα περι παραμορφωσης δεν ξερω πως τα εβγαλες σα συμπερασμα σα να ειμαι υπερ ενω δεν ειμαι κι εχω πολλάκις γραψει τις αποψεις μου για οσα λαθη συμβαινουν στον εκπαιδευτικο χωρο. Προσωπικά ειμαι υπερ της διδασκαλίας της πειθαρχίας, του μαζέματος. Και οι παρουσίες γι'αυτόν τον λόγο υπάρχουν κι οχι για να αναγκασουν τα παιδιά να γιορτάσουν. Τωρα, το πως περνιέται η αισθηση της γιορτης στα παιδιά απο δασκαλους και καθηγητές είναι ένα αλλο κομμάτι,το οποίο δεν έχουμε συζητήσει. Είμαι υπερ της διδασκαλίας της ελεύθερης σκέψης κι οχι του προσηλυτισμού. Με τον Χάουζ θα μπορούσα να συνεννοηθώ και με οποιονδήποτε, που θα γράψει οχι κατακριτικά αλλά προσπαθώντας να εξηγήσει το φαινόμενο και να προτείνει λύσεις
Οσο για τη γιορτή εισαι κατά του εορτασμού της απελευθέρωσης της χώρας, δηλαδή; Εγώ δεν είμαι κι ίσως εκεί να έγκεινται οι διαφορές μας, διότι άνθρώπινες ζωές χάθηκαν εκείνη την εποχή κι αν μη τι άλλο το θεωρώ ιερόσυλο να μην τιμώνται

Εχουμε ριζικες διαφορες ως προς το τι ονομαζουμε "μορφωση" και δεν ειναι του παροντος.
Οσον αφορα στις εορτες.
Εχω ευχαριστησει πολλακις οσους πεθαναν για να ειμαι εγω σημερα ημι-ελευθερη.
Αυτο με κανει ιεροσυλη που δεν γουσταρω να ντυνομαι καραγκουνα και να χορευω το χορο του ζαλογγου,πραγμα που μου το υπαγορευει αμετακλητα το σχολειο;Με κανει ιεροσυλη που δεν παιρνω μερος σε αυτο το φασιστοτεχνασμα,την παρελαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχουμε ριζικες διαφορες ως προς το τι ονομαζουμε "μορφωση" και δεν ειναι του παροντος.
Ναι; Δε θυμάμαι να έχουμε ποτέ κουβεντιάσει εμείς οι δύο, αλλά για να το λες, προφανώς κάτι θα χεις δει γραπτό σε μένα που δε θα σου άρεσε. Οκ, οι απόψεις διύστανται και δεν περιμένω όλοι να συμφώνουν με όλους
Οσον αφορα στις εορτες.Εχω ευχαριστησει πολλακις οσους πεθαναν για να ειμαι εγω σημερα ημι-ελευθερη.
Αυτο με κανει ιεροσυλη που δεν γουσταρω να ντυνομαι καραγκουνα και να χορευω το χορο του ζαλογγου,πραγμα που μου το υπαγορευει αμετακλητα το σχολειο;Με κανει ιεροσυλη που δεν παιρνω μερος σε αυτο το φασιστοτεχνασμα,την παρελαση;
Οι παρουσίες είναι ζήτημα πειθαρχίας, θα το πω αλλη μία φορά. Αλλιώς με αυτό το σκεπτικό να κόψουμε τις παρουσίες γενικά γιατί με αυτό πάλι το σκεπτικό είναι φασιστικό με το ζόρι να πηγαίνεις σχολείο. Υποσημείωση- σιγά σιγά μπαίνουν παρουσίες και στις Ανώτατες σχολές-. Κανένας αγαπητή Διοτίμα δε σε υποχρεώνει να παρακολουθήσεις τη γιορτή ούτε να παρελαύνεις. Πας, δίνεις την παρουσία σου και κάτσε στο προαύλιο αν θέλεις να γυρίσεις την πλάτη σου στη γιορτή. Πως ομως τους ευχαριστείς αν δε δηλώσεις την παρουσία σου; Εχεις κι εσύ (εκανα την ίδια ερωτηση στον Χαουζ, αλλα απαντηση δεν πηρα) να προτείνεις κάτι διαφορετικό; Να σταματήσουν να φορώνται οι στολές; Να σταματήσουν οι γιορτές; Να μην ξαναγίνουν παρελάσεις; Πες μου ποιό θα ήταν το ιδανικό για σένα, έχω περιέργεια και ολη την καλη διαθεση να ακουσω κατι ενδιαφερον και διαφορετικο. Θυμήθηκα με τις στολές που ανέφερες, στην ορκωμοσία που κάποιοι δεν ήθελαν να φορέσουν τήβεννο γιατί το θεωρούσαν καραγκιοζιά. Εγώ πάλι είμαι αντίθετης γνώμης και την φόρεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Κανένας αγαπητή Διοτίμα δε σε υποχρεώνει να παρακολουθήσεις τη γιορτή ούτε να παρελαύνεις
Να υποθεσω πως ησουν απο τα παιδια που δεν εχουν δει το εκδικητικο προσωπειο του σχολειου,λογω επιλογων τους.
Να σε πληροφορησω λοιπον αγαπητη mindcircus πως εχω παρει 5μερη αποβολη απο το σχολειο λογω συνεχομενων απουσιων απο τις παρελασεις του ετους,οπως επισης και για τον αντιλογο που ειχα με τη διευθυντρια.Φυσικα,δεν ημουν ευγενικη οταν μου ειπε πως ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μου προς τους πεσουντες να παραστω σε τετοιου ειδους γιορτες,τελετες κλπ. αλλιως θα δεχθω ΠΟΙΝΗ [που και συνεβη ως προειπα].Μη μιλησω για τη συμπεριφορα των καθηγητων απεναντι μου διοτι ειχα απαλλαγη απο τα θρησκευτικα.
Και ξαναρωτω.Ειμαι ιεροσυλη που απουσιαζω;Ειμαι ιεροσυλη που σεβομαι τους προπαππουδες μας με το δικο μου τροπο;
Γιατι να ειναι καταναγκαστικη η παρουσια του παιδιου και οχι επιλογη του;
Γιατι τα σχολεια βασει επιβολης εχουν μορφωσει τα παιδια και οχι βασει ελευθεριας
Και το παιδι,ασχετως ιδεολογιας,απο τη στιγμη που δεν εχει λαβει τα απαραιτητα μηνυματα,δεν ειναι σε θεση να καταλαβει τι του συμβαινει οταν του επιβαλεις,την εν λογω γιορτη πχ.
[βγαζω τον εαυτο μου απεξω διοτι ειχα ιδεολογικο υποβαθρο και δε δεχομουν να παρω μερος]
Και συνειρμικα παει το μυαλο μου στα ελευθεριακα σχολεια,που δε θα αναπτυξω διοτι ειναι ξεχωρο θεμα.Θα σε παραπεμψω ομως [αν δε γνωριζεις] σε ενα γοογλε σερτς η μια βολτα απο το αισκουλ.

πς Οχι δεν εχουμε ξανασυζητησει ποτε,δε σε "γνωριζω",επι τουτου σου απαντησα για τις διαφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
καλα, είναι γνωστό οτι πολλοί κουλτουριάριδες ξινίζουν φριχτά με τις γιορτές και τις παρελάσεις..
βγάζουν αφρούς με οτιδήποτε εθνικό
θα προτιμούσαν αντι για γιορτή να γινόταν κατάληψη..

τιμή και δόξα στους ήρωες του 21!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειμαι ιεροσυλη που απουσιαζω;Ειμαι ιεροσυλη που σεβομαι τους προπαππουδες μας με το δικο μου τροπο;
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Ιεροσυλία κατά τη γνώμη μου, όπως έγραψα και πιο πίσω, είναι να γυρνά κάποιος την πλάτη σε όσους θυσιάστηκαν
διότι άνθρώπινες ζωές χάθηκαν εκείνη την εποχή κι αν μη τι άλλο το θεωρώ ιερόσυλο να μην τιμώνται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μα βρε mindcircus μη μου βαζεις τη μιση προταση απο αυτο που ειπες.Συνδιασες απουσια και ιεροσυλια...
Γι'αυτο σε ρωτω.Δεν υπηρχε περιπτωση να ρωτησω κατι ασχετο μονο και μονο για να διαφωνησω.Δεν εχω εγω τετοιες τεχνικες [και οχι αυτο δεν παει σε σενα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χαουζ, καταλαβενω τι θες να πεις, αλλα θα συμφωνισω με την mind οτι δεν προτινεις τιποτα...!

Diotima αμα ειχες τετοια προβληματα στο σχολειο ισως επρεπε να ειχες σκευτει να αλλαξεις σχολειο. Η ισως κατι εφταιγε στην γενικοτερη συμπεριφορα σου. Εγω προσωπικα δεν ειδα ποτε παιδι να αντιμετωπιζει οποιοδηποτε προβλημα επειδη ειχε παρει απαλαγη, ουτε καν το ξερανε οι καθηγιτες εκτος του θεολογου. Δεν ειχα ποτε προβλημα ο ιδιο παροτι δεν παρελαζα ποτε και η μοναδικη φορα που πατησα σε γιορτη στο λυκειο ητανε σε μια γιορτη που ειμουν οργανοπαικτης και η γιορτη ειχε σχεδιαστει απο εμας σε συνεργασια με τον υπευθυνο καθηγητη, κατι που οπως καταλαβενεις δεν αρεσε καθολου σε μερικους και ο συγκεκριμενος καθηγητης ειχε προβλημα με αυτο, αλλα οι μαθητες δεν ειδαμε καμια διαφορα στην καθημερινοτιτα μας...!
Να μην μιλισω για εκλησιασμους, φανταζομαι καταλαβενεις οτι ουτε το 1/3 του σχολειου δεν πατουσε ποτε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Λοιπον επειδη βλεπω οτι το θεμα εχει ξεφυγει,οι περισσοτεροι σχολιαστες ειναι τουλαχιστον εκτος θεματος,θα ηθελα να σχολιασω οτι σε καμια περιπτωση το παραπανω κειμενο που εγραψα δεν εδωσε αφορμη για σχολιασμο των εθνικων εορτων,θεμα καταργησης τους η οχι,αλλα με εναυσμα αυτες και με την οπτικη γωνια των γεγονοτων τους ως επαναστασεις του λαου σε δυσκολους καιρους και τιποτα παραπανω,δοθηκε βημα για σχολιασμο της σημερινης καταστασης των νεων,της παθητικης και κομφορμιστικης τους στασης εναντι των μεγαλων κοινωνικων και οικονομικων εξελιξεων που μας περιβαλλουν,αλλα οπως φαινεται το περιεχομενο του δεν εγινε κατανοητο.

Θα παρακαλουσα η συζητηση να παρει την πορεια που της αρμοζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
καποτε σε κλασμενη σχολική γιορτή 17 Ν ακουσα αυτό το ποίημα.
αν κ γινόταν τίγκα θόρυβος και φασαρία εμένα με αγγιξε κ με ταρακούνησε πολύ. δεν ξερω πως, εντελώς αφθόρμητα.

σκέφτηκα ότι ήταν πολύ εύκολο να βρουμε γύρω μας τέτοιους ανθρωπους αλλά και να γίνουμε και οι ίδιοι έτσι.
για καποιες μερες, αφου το βρηκα στο ιντερνετ και το εκτυπωσα, το κουβαλαγα μαζί μου για να μην το ξεχασω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Στο πλαίσιο έρευνας που έγινε από το Τµήµα Iστορίας του Iονίου Πανεπιστηµίου (Kωνσταντίνος Aγγελάκος - Eλένη Σάρρου), µεγάλο τµήµα των µαθητών δεν ήταν σε θέση να διηγηθεί το «τι», το «πώς» και το «γιατί» ενός από τους σταθµούς της νεοελληνικής Ιστορίας.

Στις απαντήσεις τους ξεπρόβαλε πραγµατική «σαλάτα» που αναδεικνύει την απουσία της Ιστορίας από το ελληνικό σχολείο. ∆ύο στους δέκα µαθητές δεν απάντησαν καθόλου σε ερώτηση που τους ζητούσε να γράψουν τα όπλα που οι ίδιοι πιθανολογούσαν ότι χρησιµοποιήθηκαν στην Επανάσταση του ‘21, στον Πελοποννησιακό Πόλεµο, στους Περσικούς Πολέµους, στις Σταυροφορίες και στον A’ Παγκόσµιο Πόλεµο. Βρέθηκαν ξιφολόγχες, µολότοφ και πυρηνικές βόµβες στον A’ Παγκόσµιο, χαντζάρια και τουφέκια στα χέρια των Aθηναίων και των Σπαρτιατών κατά τον Πελοποννησιακό Πόλεµο, τουφέκια στους Περσικούς Πολέµους και οι Σταυροφόροι χρησιµοποιούσαν τη σάρισα...

Σε άλλη έρευνα σε µαθητές Γυµνασίων (Ηµερησίων και Εσπερινών) και Επαγγελµατικών Σχολών (ΕΠΑΣ) µεγάλο µέρος των ερωτηθέντων δεν γνώριζε τι ακριβώς γιορτάζουµε την 25η Μαρτίου, την 28η Οκτωβρίου και τη 17η Νοεµβρίου. Μάλιστα, ένα µέρος των µαθητών µπέρδευε τα γεγονότα των τριών επετείων, άλλοι θεωρώντας ότι την 25η Οκτωβρίου γιορτάζουµε τη νίκη των Ελλήνων απέναντι στους Γερµανούς και άλλοι ότι στο Πολυτεχνείο πολέµησαν οι Ελληνες µε τους Γερµανούς.


https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4623894

Κατά τα άλλα "γιορτούλα"
:/: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
καλα, είναι γνωστό οτι πολλοί κουλτουριάριδες ξινίζουν φριχτά με τις γιορτές και τις παρελάσεις..
βγάζουν αφρούς με οτιδήποτε εθνικό
θα προτιμούσαν αντι για γιορτή να γινόταν κατάληψη..

τιμή και δόξα στους ήρωες του 21!

:P: Σου βάζω -, επειδή ακριβώς θεωρώ, ότι ατιμάζεις με τα "γλυκόλογά "σου, εκείνους που υποτίθεται ότι τιμάς, με την αποστροφή σου για τους "κουλτουριάρηδες"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μα βρε mindcircus μη μου βαζεις τη μιση προταση απο αυτο που ειπες.Συνδιασες απουσια και ιεροσυλια...

Δεν ξέρω.. ή...δε μου'ρχεται κάποιος άλλος τρόπος να υμνείς κάποιον.. κάτι..:/:πέραν της εσωτερικής μας χαράς.. ή πένθους.. μέσα μας.. και με τις πράξεις μας.. αλλά γιορτές τέτοιου είδους.. ακόμα και κηδείες ας πούμε.. εγώ πάω.. είμαι υπερ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
:P: Σου βάζω -, επειδή ακριβώς θεωρώ, ότι ατιμάζεις με τα "γλυκόλογά "σου, εκείνους που υποτίθεται ότι τιμάς, με την αποστροφή σου για τους "κουλτουριάρηδες"!

όχι έτσι μίλαγαν, για τον Καραϊσκάκη δηλαδή που αναφέρεται στην αρχή έχω ακούσει ότι ήταν πολύ αλητεία, πρέπει να είναι δικά του λόγια αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στο πλαίσιο έρευνας που έγινε από το Τµήµα Iστορίας του Iονίου Πανεπιστηµίου (Kωνσταντίνος Aγγελάκος - Eλένη Σάρρου), µεγάλο τµήµα των µαθητών δεν ήταν σε θέση να διηγηθεί το «τι», το «πώς» και το «γιατί» ενός από τους σταθµούς της νεοελληνικής Ιστορίας.

Στις απαντήσεις τους ξεπρόβαλε πραγµατική «σαλάτα» που αναδεικνύει την απουσία της Ιστορίας από το ελληνικό σχολείο. ∆ύο στους δέκα µαθητές δεν απάντησαν καθόλου σε ερώτηση που τους ζητούσε να γράψουν τα όπλα που οι ίδιοι πιθανολογούσαν ότι χρησιµοποιήθηκαν στην Επανάσταση του ‘21, στον Πελοποννησιακό Πόλεµο, στους Περσικούς Πολέµους, στις Σταυροφορίες και στον A’ Παγκόσµιο Πόλεµο. Βρέθηκαν ξιφολόγχες, µολότοφ και πυρηνικές βόµβες στον A’ Παγκόσµιο, χαντζάρια και τουφέκια στα χέρια των Aθηναίων και των Σπαρτιατών κατά τον Πελοποννησιακό Πόλεµο, τουφέκια στους Περσικούς Πολέµους και οι Σταυροφόροι χρησιµοποιούσαν τη σάρισα...

Σε άλλη έρευνα σε µαθητές Γυµνασίων (Ηµερησίων και Εσπερινών) και Επαγγελµατικών Σχολών (ΕΠΑΣ) µεγάλο µέρος των ερωτηθέντων δεν γνώριζε τι ακριβώς γιορτάζουµε την 25η Μαρτίου, την 28η Οκτωβρίου και τη 17η Νοεµβρίου. Μάλιστα, ένα µέρος των µαθητών µπέρδευε τα γεγονότα των τριών επετείων, άλλοι θεωρώντας ότι την 25η Οκτωβρίου γιορτάζουµε τη νίκη των Ελλήνων απέναντι στους Γερµανούς και άλλοι ότι στο Πολυτεχνείο πολέµησαν οι Ελληνες µε τους Γερµανούς.


https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4623894

Κατά τα άλλα "γιορτούλα"
:/: :hmm:


@IL PENSIERO + αυτοί που δώσατε θετικές. Κλασικό άρθρο προπαγάνδας που πουλάει. Όταν κάνετε αντίστοιχες ερωτήσεις στους μεγάλους αυτοί που δεν θα γνωρίζουν τις απαντήσεις θα είναι πολλαπλάσιοι. Η σημερινή νεολαία δεν συγκρίνετε σε ποσότητα και ποιότητα γνώσεων με τις παλαιότερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
..................
Σε εφημεριδα γραφω...αλλα γιατι να μην υπαρχουν και σε φορουμ?Δοκιμια ειναι,ανοιχτα για κουβεντα.
Πάρα πολύ καλά κάνεις και γράφεις σε εφημερίδα! (επειδή το λες δεν είναι υποχρεωτικό και να το πιστέψουμε)
Όμως, αντιλαμβάνομαι κάτι σαν βαθύτατο μίσος να βγάζεις και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί!

Οσο για την κατεύθυνση του μίσους, αυτό είναι φανερό…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top