e-steki: The new era (part 1: forum)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τόσο πολλοί μένουν κέντρο;
Α, τώρα είδα ότι έχεις βάλει και 1-2 δήμους (Γλυφάδα - Ηλιούπολη :P).


Αν δεν βάλουμε δήμους, Αθήνα θα δηλώσουν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α, τώρα είδα ότι έχεις βάλει και 1-2 δήμους (Γλυφάδα - Ηλιούπολη :P).


Αν δεν βάλουμε δήμους, Αθήνα θα δηλώσουν. :/:
Παραπάνω δήμους έχω βάλει.
Αν έχω ξεχάσει κάποιον, πες να τον προσθέσω, όπως έκανε η Molka. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παραπάνω δήμους έχω βάλει.
Αν έχω ξεχάσει κάποιον, πες να τον προσθέσω, όπως έκανε η Molka. :)
Εδώ έχει αρκετά. :)

Code:
https://hellas.teipir.gr/Thesis/LekanopedioAttikhs/greek/lekanopedio.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όχι ακριβώς, έγιναν όμως κάποια polls για θέματα για τα οποία είχα αμφιβολίες:Είμαι μάλιστα σχεδόν σίγουρη οτι σε κάποιο απο αυτά είχα επιχειρήσει να σας "ψαρέψω" και για τα χρώματα.
Στο 4ο. Το οποιο ειχα ξεχασει, καλα που το θυμησες. Θα κανω καποιες παραθεσεις απο κει , γιατι ταιριαζουν στην κουβεντα μας.

Η εμφάνιση μου αρέσει πολύ, τη θεωρώ πρωτότυπη, ίσως να ήταν καλό βέβαια να προσθέσουμε περισσότερες επιλογές σε αυτήν, πχ. περισσότερες επιλογές themes....
Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate Πάντως όποια κι αν είναι η αλλαγή, ακόμα κι αν δεν μου αρέσει καθόλου, δεν θα επηρρεάσει τη γνώμη μου για το φόρουμ, είναι άλλα πράγματα που έχουν πιο καθοριστικό ρόλο.
Αρχική Δημοσίευση από kajira όχι σκούρα, όχι έντονα, κάτι σε παλ πάλι για να είναι χαλαρό και ξεκούραστο..
Γιδι : Όσο για την αισθητική, μου αρέσουν αυτοί οι γήινοι τόνοι, αν και πιο σημαντικό είναι το ότι έχετε αποχρώσεις ενός χρώματος, βασικά, και τέτοιες που δεν απέχει μίλια ο ένας τόνος από τον άλλον!
Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate Δεν εννοεί μονόχρωμο, αλλά σε αποχρώσεις του ίδιου χρώματος όπως είναι τώρα, και όχι σαν γύφτικο καρναβάλι.
Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirateΔεν έχεις δει γύφτικο ντύσιμο;
Ολα τα χρώματα παρέα..... κόκκινο παντελόνι με κίτρινο πουκάμισο, πράσινο σακάκι και πορτοκαλί γραβάτα. Ασπρο παπούτσι και κάλτσα μια μπλε και μια καφέ.
Δεν πάνε όλα μαζι.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle

Υπάρχει τρόπος να συνδυαστούν πολλά χρώματα και το αποτέλεσμα να μην είναι άσχημο. Πχ το παρακάτω site το θεωρείς άσχημο;;; Κι όμως, δες πόσα χρώματα έχει. https://www.kalamogiorgos.com/
Συγνωμη αλλα εσυ το θεωρεις ομορφο αυτο το site ? Εγω νομιζω οτι εσυ μπορεις να κανεις καλυτερο με το αριστερο ποδι και μεθυσμενη ! Εβαλε 6-7 παραλληλες γραμμες χρωματα και το υπολοιπο ασπρο.Σιγα την εμπνευση. (και μιλαμε για σχεδιο και χρωματα, οχι για το flash και αν εχει λιγα κλικς). Και οπως και να χει ειναι μια σελιδα σαν CV, ο ανθρωπος δε χρειαζοταν να κανει τιποτα φοβερο. Θα πας μια φορα το μηνα και αν. Αν ηταν ετσι ενα φορουμ θα αυτοκτονουσαμε απο βαρεμαρα στο 10ημερο ! :P

Underwater: Τα χρώματα μου αρέσουν επειδή με χαλαρώνουν και δεν θα μου άρεσε ξαφνικά να έβλεπα κόκκινα κι έντονα πράσινα ας πούμε, επειδή θα τσιτωνόμουν!
Michelle : @underwater: Με ενδιαφέρει η άποψη σας ΚΥΡΙΩΣ για το θέμα του τίτλου, όχι για να μου πείτε πόσο "ωραίο" είναι το παρόν theme. Απλά βγήκαμε λίγο offtopic αλλά δεν πειράζει και αυτά που μου λέτε χρήσιμα είναι αν και φοβάμαι οτι μερικοί ίσως απογοητευτείτε σε μερικούς μήνες.
XA ! το ξερες ! :P

Insomniac : Για το theme: Προσωπικα εγω ποτε δεν μπορεσα να συνηθισω το νεο theme που καθιερωθηκε πλεον (rebirth), και εχω παραμεινει "κλασσικος". Αν δεν υπηρχε επιλογη, θα δυσκολευομουν πολυ να προσαρμοστω στην οπτικη εικονα του site. Στο classic, βρισκω ιδιαιτερα ευχαριστα τα χρωματα, και αρκετα λιτο ωστε να μην χτυπαει στο ματι.
-------------------------------------

Πάντως εξέτασα κάπως πιο αναλυτικά το feature αυτό και κατέληξα οτι είναι μεν σχετικά εύκολο να υλοποιηθεί, απαιτεί όμως ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολλή "αγγαροδουλειά" (κουραστική και επαναλαμβανόμενη εργασία). Οπότε σίγουρα δεν αρκεί να το θες μόνο εσύ για να το κάνω. Πρέπει να το ζητήσουν τουλάχιστον 4-5 μέλη.
Ακουσατε, Morien,Forien,Borien,Norien ? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτά τα βελάκια στις τελευταίες συζητήσεις σε ποιο ποστ καταλήγουν;Μερικά πηγαίνουν σε ποστς πολύ πριν το τελευταίο.

Πολύ καλό αυτό που έγινε να μην μετράνε τα ποστ του chat n fun.

υγ.Πού πηγε η εικόνα της υπογραφής μου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ίσως θα μπορούσε να μπει μια επιλογή να εμφανίζονται σχεδόν τα πάντα (όχι μόνο τα μηνύματα) στο χρώμα που έχει επιλέξει ο χρήστης για τα posts του. Πως θα σου φαινόταν κάτι τέτοιο;

Συγγνώμη που δε διάβασα τα ενδιάμεσα ποστς, πολλά λέτε βρε παιδιά :P αλλά εγώ θα το ήθελα πολύ αυτό!
έχω βάλει τα ποστ να είναι όλα στο ίδιο χρώμα και πάλι η πολυχρωμία μου προκαλεί πονοκέφαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ με την άποψη να βλέπει ο καθένας όλο το site στο χρώμα της επιλογής του.

Μισέλ, δε δουλεύει το κουμπί που σε προωθεί στο τελευταίο μήνυμα. Με πηγαίνει συνήθως μια σελίδα πριν την τελευταία ενός θέματος.. Με εκνευρίζει αφάνταστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συγγνώμη που δε διάβασα τα ενδιάμεσα ποστς, πολλά λέτε βρε παιδιά :P αλλά εγώ θα το ήθελα πολύ αυτό!
έχω βάλει τα ποστ να είναι όλα στο ίδιο χρώμα και πάλι η πολυχρωμία μου προκαλεί πονοκέφαλο
2 μέχρι στιγμής :)
Συγνωμη αλλα εσυ το θεωρεις ομορφο αυτο το site ? Εγω νομιζω οτι εσυ μπορεις να κανεις καλυτερο με το αριστερο ποδι και μεθυσμενη ! Εβαλε 6-7 παραλληλες γραμμες χρωματα και το υπολοιπο ασπρο.Σιγα την εμπνευση.
Οκ, πολύ απλά εδώ σταματάω τη συζήτηση, δεν πρόκειται να συννενοηθούμε και είναι και κουραστικό και για τους 2.
Αν μαζευτούν 5 μέλη πάντως που ζητάνε την επιλογή αυτή, θα τηρήσω την υπόσχεση μου.

Αυτά τα βελάκια στις τελευταίες συζητήσεις σε ποιο ποστ καταλήγουν;Μερικά πηγαίνουν σε ποστς πολύ πριν το τελευταίο.

Πολύ καλό αυτό που έγινε να μην μετράνε τα ποστ του chat n fun.

υγ.Πού πηγε η εικόνα της υπογραφής μου; :P
Τα βελάκια καταλήγουν στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα.
Η εικόνα της υπογραφής σου ίσως να είναι με παλιό URL. Κοίταξε το. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Τα βελάκια καταλήγουν στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα.

Αυτή είναι και απάντηση στο δικό μου ερώτημα, μάλλον. Δεν το θεωρώ χρήσιμο αυτό. Το κουμπάκι αυτό πρέπει να σε πηγαίνει νομίζω στο τελευταίο δημοσιευμένο μήνυμα:/: Κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αυτή είναι και απάντηση στο δικό μου ερώτημα, μάλλον. Δεν το θεωρώ χρήσιμο αυτό. Το κουμπάκι αυτό πρέπει να σε πηγαίνει νομίζω στο τελευταίο δημοσιευμένο μήνυμα:/: Κάνω λάθος;

Ετσι ηταν και στο παλιο στεκι. Νομιζω οτι αν πατησεις πανω στο "τελευταιο δημοσιευμενο μηνυμα" (νομιζω ειναι λινκ) σε παει.

ψ. Απο τοτε που ανακαλυψα το κουμπακι για το πρωτο μη διαβασμενο μηνυμα, εγινε η στεκιστικη ζωη μου απιστευτα πιο ευκολη. Ναι, μου πηρε πολυ καιρο να το ανακαλυψω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
υγ.Πού πηγε η εικόνα της υπογραφής μου; :P
Έτοιμος. :P
Είχε το παλιό λινκ, όπως είπε η Λία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ίσως τότε είχα καταλάβει λάθος εγώ. Νόμιζα πως το κουμπακι αυτό στο παλιό στέκι, σε πήγαινε απευθείας στο τελευταίο δημοσιευμένο μήνυμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ίσως τότε είχα καταλάβει λάθος εγώ. Νόμιζα πως το κουμπακι αυτό στο παλιό στέκι, σε πήγαινε απευθείας στο τελευταίο δημοσιευμένο μήνυμα..

Οχι οταν βλεπεις τα νεα μηνυματα. Μονο οταν βλεπεις τα πιο προσφατα δημοσιευμενα απο την αρχικη σελιδα. Αν θυμασαι στο παλιο στεκι ειχε δυο στηλες, η μια με τους τιτλους των ανανεωμενωω θρεντ, και η αλλη με τον ποιος εγραψε το τελευταιο μηνυμα. Το κουμπακι στην πρωτη στηλη σε πηγαινε στο πρωτο μη διαβασμενο, και το κουμπακι στην δευτερη στο τελευταιο μηνυμα.


Σωστα τα λεω?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα τώρα..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα τώρα..:confused:
Λέει οτι απο τα "Νέα μηνύματα" μπορείς να πας και στο τελευταίο και στο πρώτο αδιάβαστο, ενώ απο τις τελευταίες συζητήσεις είναι εφικτό μόνο το 2ο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τα βελάκια καταλήγουν στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα.
Η εικόνα της υπογραφής σου ίσως να είναι με παλιό URL. Κοίταξε το. :)

Έτοιμος. :P
Είχε το παλιό λινκ, όπως είπε η Λία.

Θενκς!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
2 μέχρι στιγμής :)

Οκ, πολύ απλά εδώ σταματάω τη συζήτηση, δεν πρόκειται να συννενοηθούμε και είναι και κουραστικό και για τους 2.
Αν μαζευτούν 5 μέλη πάντως που ζητάνε την επιλογή αυτή, θα τηρήσω την υπόσχεση μου.

Αν εννοεις να κανεις κατι απλο και γρηγορο (απο την αποψη της δικης σου εργασιας, οχι οπτικα - σε χρονο φορτωσης) κανε τους 3. Προτιμαω κατι πιο λιτο, οπως το παλιο classic. Αν πχ μπορεις να επαναφερεις και εκεινο, οκ.

Αν εννοουμε να σε βαλουμε στον κοπο να κανεις μερες ολοκληρες να φτιαχνεις νεο theme (&να φας και χρονο απο το υπολοιπο 85% που σου μενει - & το θελουν πολυ πιο πολλοι χρηστες), ε οχι, δεν ειμαι και σαδιστης. Θα το συνηθισω. Ή εστω, ας μαζευτουν παραπανω ατομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν εννοεις να κανεις κατι απλο και γρηγορο (απο την αποψη της δικης σου εργασιας, οχι οπτικα - σε χρονο φορτωσης) κανε τους 3. Προτιμαω κατι πιο λιτο, οπως το παλιο classic. Αν πχ μπορεις να επαναφερεις και εκεινο, οκ.

Αν εννοουμε να σε βαλουμε στον κοπο να κανεις μερες ολοκληρες να φτιαχνεις νεο theme (&να φας και χρονο απο το υπολοιπο 85% που σου μενει - & το θελουν πολυ πιο πολλοι χρηστες), ε οχι, δεν ειμαι και σαδιστης. Θα το συνηθισω. Ή εστω, ας μαζευτουν παραπανω ατομα.
Δεν θα κάνω νέο theme, απλά θα τροποποιήσω το τωρινό, ώστε όλα τα ορθογώνια tables να εμφανίζονται στο ίδιο χρώμα αν κάποιος επιλέξει τη συγκεκριμένη επιλογή. Ωστόσο κάτι τέτοιο απαιτεί αρκετή αγγαροδουλειά, με όποιο τρόπο και να το σκεφτώ, αυτό εννοώ οτι είναι κοπιαστικό. Όχι δύσκολο τεχνικά, απλά κουραστικό και βαρετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα παντως με κουραζει καπως..
γιαυτο και τελευταια εχω μειωσει επισκεψεις (το ξερω οτι χοροπηδατε που με ξεφορτωνεστεεε!:P) αν και προσπαθω, οσο μπορω, να το συνηθισω.

το σαιτ που αναφερθηκε πριν, το πολυχρωμο, μου αρεσει πολυ!
φαινεται επαγγελματιας ο τυπος..

αλλα οχι, νομιζω το στεκι οπως ειναι τωρα, δεν μπορει να παρομοιασθει με εκεινο, απο την πλευρα χρωματων.. εκεινο εχει σαφεστατα λιγοτερο χρωμα στις σελιδες του, ενω εδω γινεται της κακομοιρας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top