• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άσπρη τρίχα στην εφηβεία

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Σημερα και καθως καθομουνα βρηκα στα μαλλια μου μια ασπρη τριχα και την ξεριζοσα γιατι απο τοσο μικρη ηλικια εβγαλα ασπρη τριχα??
Και ειναι κακο που την ξεριζοσα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οχι,,και γω εχω βγαλει ασπρες τριχες παλιοτερα

συνηθως ειναι θεμα αγχους και ψυχολογικο
δεν σημαινει κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταρχιν τι χρωμα μαλια εχεις; Εγω που ειμαι ξανθος εχω μερικες ασπρε τριχες απο παιδι, οπως και μαυρες και στα γενια μου που ειναι τα ενωμενα χρωματα τις beneton εχω 2 ασπρες τριχε απο οταν πρωτοεβγαλα γενια. Μην σε αγχονει μια τριχα... Δεν θα παθεις τιποτα που την ξεριζωσες, ουτε και θα κερδισεις ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
E, πως δεν θα κερδίσει. Από την στιγμή που την ξερίζωσε θα κάνει καιρό να ξαναβγεί.
Μην ανησυχείς ο,τι χρώμα μαλλιά και να έχεις. Εγώ είμαι καστανή και την πρώτη μου άσπρη τρίχα την βρήκα στα 17. Φυσιολογικότατο, συμβαίνει σε πολύ κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εμμ εχω μαυρα μαλλια αλλα τωρα σκευτομαι μηπως ειναι λογω του ηλιου γιατι ουτως η αλλως λογω του ηλιου ξανθενουν κιολας τα μαλλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
αααα :( βρηκα μια ασπρη τριχα στο χερι μου και ξεχωριζει παρα πολυυ..ειναι πολυ περιεργη και δεν εχει ιδια υφη με τις αλλες..πιο χοντρη:worry: :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
E, πως δεν θα κερδίσει. Από την στιγμή που την ξερίζωσε θα κάνει καιρό να ξαναβγεί.
Μην ανησυχείς ο,τι χρώμα μαλλιά και να έχεις. Εγώ είμαι καστανή και την πρώτη μου άσπρη τρίχα την βρήκα στα 17. Φυσιολογικότατο, συμβαίνει σε πολύ κόσμο.
Θα ξαναβγει ομως, δεν την την αφανισε για παντα :P

εμμ εχω μαυρα μαλλια αλλα τωρα σκευτομαι μηπως ειναι λογω του ηλιου γιατι ουτως η αλλως λογω του ηλιου ξανθενουν κιολας τα μαλλια..

Μαυρη τριχα να ασπρισε απο τον ηλιο, δεν νομιζω...! Ορμονικο θα ειναι μαλλον, αγχος στην ηλικια σου δεν νομιζω να μπορει να σου ασπρισει τριχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Σημερα και καθως καθομουνα βρηκα στα μαλλια μου μια ασπρη τριχα και την ξεριζοσα γιατι απο τοσο μικρη ηλικια εβγαλα ασπρη τριχα??
Και ειναι κακο που την ξεριζοσα??

εχω ακουσει πως δε πρεπει να τις βγαζεις τις ασπρες τριχες.εγω δεν την ξεριζωσα !:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μια χαρά κάνει να ξεριζώνεις άσπρες τρίχες. Ναι, θα ξαναβγούν, αλλά θα αργήσουν περισσότερο από το να τις κόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι την ξεριζωσες καλε? Σιγα το πραγμα. Ισα ισα, ενα ωραιοτατο ιδιαιτερο σου. ;) Eμενα πολυ μ'αρεσουν καποια μικρα ιδιαιτερα στους ανθρωπους, δινουν ταυτοτητα..
Παντως δεν επαθες κατι, μην ανησυχεις. Τοσες ξεριζωνουμε καμμια φορα με το βουρτσισμα, η μια θα μας νοιαξει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εγω φοβαμαι μην ξεκινησω να γεμιζω με ασπρες τριχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εγω φοβαμαι μην ξεκινησω να γεμιζω με ασπρες τριχες

οχι βρε.απλα αν δεις κι αλλη τοτε ναι ειναι ανησυχητικο-->δερματολογος..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ελα μωρε... το πιο πιθανο να σου ξαναβγει. Και τι εγινε δλδ? Τι ακριβως σε φοβιζει? Μην κανεις ασπρες τριχες πολλες? Ωραια, αν και δεν παιζει κατα τη γνωμη μου να συμβει εκτος αν εχεις κληρονομικοτητα, πες πως συμβαινει. Ηρθε το τελος του κοσμου? Ισα ισα, γοητεια... εγω δλδ δε θα απερριπτα ανθρωπο απο αυτο. Απορω ρε παιδι μου ωρες ωρες με τους ανδρες που παθαινετε τραμπακουλο ειτε με τις τριχες, ειτε με τις καραφλες (θεμα επικαιρο του στεκιου), με τις κοιλιες, το ενα το αλλο! Εμεις δλδ τι να κανουμε που αλλαζουμε γρηγοροτερα; Να τρελαθουμε; Οκ, σε μερικα χρονια αναμενω ρυτιδες προσωπικα. Θα προσπαθησω να τις επιβραδυνω οσο μπορω κρατωντας το προσωπο μου λιπαρο κι ανθεκτικο, αλλα δε θα τις αποφυγω. Ε με χαρα να ερθουν να με βρουν. Εσενα σε βρηκε τωρα μια ασπρη τριχα. Και τι εγινε? Ο πρωτος η ο τελευταιος εισαι νομιζεις? Γιατι αν το νομιζεις, γελιεσαι. Πολλα ατομα ασπριζουν νωριτερα λογω κληρονομικοτητας - η καραφλιαζουν ή βγαζουν μονο μια ασπρη τριχα ή ή ή πολλά ακόμα ξαφνικά που λογικά είναι καθώς ο οργανισμός αναπτύσσεται. Αν δειτε κατι παραξενο, επισκεφτειτε εναν ειδικο να σας λυσει τις αποριες. Αλλα πραγματικα, ειμαι της αποψης πως πρεπει ν'ασχολειται ο ανθρωπος με πιο σημαντικα πραματα. Το πως θα εξελιχθει σαν ατομο ειναι το βασικοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αμα κάθεσαι και ψάχνεσαι, θα βρεις κι άλλη. Εγώ έχω χρόνια να ψαχτώ και δεν έχω βρει καμία! Ούτε πρόκειται ο κόσμος να κοιτάει το κεφάλι σου...άντε να σου βρει ο κομμωτής καμία. Και στην τελική κάποια στιγμή όλοι θα γεμίσουμε άσπρες, αμα σε ενοχλει τόσο πολύ τότε τα βάφεις και τελείωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε,νομιζω οι περισσοτεροι εχουν,κιεγω εχω μια δεν ειναι κάτι ανησυχητικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Πφφφφ...σιιιγα
Εγω βρηκα ασπρη τριχα στα 15 μου,δεν την ξεριζωσα γιατι ηξερα το ερμπαν λετζεντ που αναφερει ο δεσμωτακος [αγκου],και λογω κληρονομικοτητας εγω καμποσες πια.Εως πολλες.
Αλλα μια ασπρη τριχα μπορει να ειναι κατι ορμονικο..το πιο πιθανο δλδ
Μη σε πιανει μανια και ξεριζωνεις τα μαλλακια σου..τι σου εχουν κανει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
;)Χαλαρά, μην τρελαίνεσαι........

Όλοι είχαμε μια-δυο άσπρες τρίχες σ΄ αυτή την ηλικία. Εγώ τις ξερίζωνα και σήμερα μου φαίνεται αστείο το πόσο με άγχωναν τότε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Και εγώ έχω βρεί 2 φορές στα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω αν είναι άσπρες ή πάρα πολύ ξανθές. Πάντως είχα ρωτήσει και μου είχαν πει πως τέτοιες τρίχες λειτουργούν ως "οδηγοί" για τα υπόλοιπα μαλλιά μας. Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω, ούτε και αν αληθεύει σίγουρα αυτό.
Και στο σώμα έχω βρίσκω κατά καιρούς καμία σαν αυτή που λέει η φρι, και τις τραβάω με το τσιμπιδάκι για τα φρύδια. Δεν νομίζω να πειράζει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι ενοεις "οδηγοι";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καθορίζουν την κατεύθυνση των υπόλοιπων τριχών νομίζω. Δεν ξέρω και παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top