Ποσο σας επηρεάζει ο τρόπος που μιλάει η γυναίκα;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Με προλαβε μιλαμε ο Ανδρεας...ακριβως κατι τεοιο θα ποσταρα...
Προσωπικα επειδη κι εγω υπαρχουν στιγμες που μιλαω με ασχημες λεξεις, δεν ξερω αν θα μπορουσα μια κοπελα που θα μου ηταν24/7 σαν να μιλαω με τον Ζουραρη...
Οχι οτι θελω να -μου- μιλαει οπως κανας νταλικερης,αλλα και να λεει και καμια ασχημη κουβεντα πανω στην συζητηση καθε αλλο παρα με ενοχλει.
Απο την αλλη εαν κατσω και συγκρινω τις κοπελες (μιας και μιλαμε για κοπελες) με τις οποιες ειχα την οποιαδηποτε σχεση κι εβριζαν λιιιιγο περισσοτερο απ'οσο θα επρεπε, και τις κοπελες οι οποιες σωνει και ντε επρεπε να μου δειξουν οτι ειναι ψαγμενες,σοφιστικε,κι εχουν βρει το νοημα του συμπαντος, με αποτελεσμα να μου λενε μπουρδες με "Μ" κεφαλαιο.....:sick:
Ε!Τοτε 1000 φορες μερικες κακες λεξουλες παραπανω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά πιστέυω ότι η βρησιά είναι ανάλογα τον άνθρωπο, εγώ ναι είμαι στην κατηγορία νταλικέρης άλλα έτσι είμαι ολόκληρη, δεν είμαι η στηλάτη που προσέχει ντυσήματα και γενικά φτιαξίματα, άλλα πάντα τα βγάζω μόνη μου πέρα, ενώ μπορώ να πώ ότι με ενοχλεί όταν βλέπω ντυμένη φτιαγμένη γατούλα γυναίκα να βρήζει μόνο όπου θέλει να το πέξει μάγκας και όταν χρειαστεί ανάγκη ζητάει βοήθεια απο άλλους ή θέλει αφού βρήσει και υπάρξουν συνέπειες να κρίβετε πίσω απο αντρικό παντελόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Βασικά πιστέυω ότι η βρησιά είναι ανάλογα τον άνθρωπο, εγώ ναι είμαι στην κατηγορία νταλικέρης άλλα έτσι είμαι ολόκληρη, δεν είμαι η στηλάτη που προσέχει ντυσήματα και γενικά φτιαξίματα, άλλα πάντα τα βγάζω μόνη μου πέρα, ενώ μπορώ να πώ ότι με ενοχλεί όταν βλέπω ντυμένη φτιαγμένη γατούλα γυναίκα να βρήζει μόνο όπου θέλει να το πέξει μάγκας και όταν χρειαστεί ανάγκη ζητάει βοήθεια απο άλλους ή θέλει αφού βρήσει και υπάρξουν συνέπειες να κρίβετε πίσω απο αντρικό παντελόνι.

Συμφωνώ.Αν κάποια βρίζει για να το κάνει για μαγκιά και για να πουλήσει φούμαρα είναι σπαστικό και τις περισσότερες φορές φαίνεται!Αντίθετα αν το στυλ μιας κοπέλας είναι τέτοιο που να ρίχνει και κανά μπινελίκι δε με πειράζει(ποιος δε ρίχνει άλλωστε) συνήθως αν και πιο πάνω έγραψα ότι με ενοχλεί μια κοπέλα να βρίζει.Αυτό επειδή όσες κοπέλες έχω γνωρίσει που έβριζαν το έκαναν για να το παίξουν κάποιες!Οπότε με πειράζει ανάλογα την περίσταση!(καταστάλαξα επιτέλους!):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δυστυχως ή ευτυχώς ολοι επηρεάζονται απο τα εξωτερικά χαρακτηριστικά.Ειναι δύσκολο να μην στραβώσει καποιος οταν δει μια κοπέλα να μιλάει σαν νταλικιέρης:/:.

Εγώ πάλι στραβώνω τελείως. Μάλιστα εχω τη υποψία ότι είναι μόδα οι όμορφες να μιλάνε μάγκικα. Για να δέιξουν ότι "δεν μασάνε". Και να μιλούσαν σαν νταλικέρηδες πάει στα κομμάτια ομως οι γυναίκες όταν προσπαθουν να μιλήσουν σαν μάγκες πολλάκις καταλήγουν να μιλάνε απλά σαν... άντρες... Είναι πολύ αντιαισθητικό και απογοητευτικό...

Σκεφτείτε τώρα τη φάση. Είσαι με την κουκλάρα για πρωτη φορα. ΦΙλιά κακό χάδια τελικά την έχεις γδύσει. Σε παρατηρεί για πρώτη φορά γυμνό. Ας πουμε ότι έχεις πέος λίγο άνω του μετρίου. Τότε εκείνη σου λέει: "Θα με παλουκωσεις τώρα παιδαρά μου;"

Ξενερώνεις τότε ή δεν ξενερώνεις κυριε Πρόεδρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ πάλι στραβώνω τελείως. Μάλιστα εχω τη υποψία ότι είναι μόδα οι όμορφες να μιλάνε μάγκικα. Για να δέιξουν ότι "δεν μασάνε". Και να μιλούσαν σαν νταλικέρηδες πάει στα κομμάτια ομως οι γυναίκες όταν προσπαθουν να μιλήσουν σαν μάγκες πολλάκις καταλήγουν να μιλάνε απλά σαν... άντρες... Είναι πολύ αντιαισθητικό και απογοητευτικό...

Σκεφτείτε τώρα τη φάση. Είσαι με την κουκλάρα για πρωτη φορα. ΦΙλιά κακό χάδια τελικά την έχεις γδύσει. Σε παρατηρεί για πρώτη φορά γυμνό. Ας πουμε ότι έχεις πέος λίγο άνω του μετρίου. Τότε εκείνη σου λέει: "Θα με παλουκωσεις τώρα παιδαρά μου;"

Ξενερώνεις τότε ή δεν ξενερώνεις κυριε Πρόεδρε;

Ναι ξενερώνεις αλλα όταν είναι το παράδειγμα που έδωσα παραπάνω, η γυναίκα όταν είναι νταλικέρης γενικά δεν χαλιέσε άν βρήσει γιατί ξέρεις ότι βγήκες με έναν τύπο γυναίκας αλλα όταν είναι να βρήζει μόνο απο μαγκιά είναι ξενέρα,δεν σου αρέσουν νταλικεράτες δεν βγαίνεις και είσαι οκ και σε καταλαβενω απόλυτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
πωπω..με καταστρεψατε...!!!
η αληθεια ειναι πως...εμμ..ενταξι μωρε.....ειμαι λιγακι οχετος....αλλα μονο οταν μιλαω σε φιλες η οταν εχω νευρα...εχω αρχισει και το κοβω ομως.
επισης ειμαι και πολυ κυνικη και αυτοσαρκαζομαι αλλα ποτε μα ποτε δεν αποκαλυπτω τον σκοτεινο και βρωμικο(:P) εαυτο μου σε κοσμο που δεν γνωριζω η δεν εχω οικειοτητα.

σε γενικες γραμμες ρε παιδια νορμαλ ειμαι,ουτε νταλικερισσα ουτε βοθρατζου
απλα ιδιεταιρα εκφραστικη θα ελεγα χαχαχα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Μέχρι τη Β' γυμνασίου ήμουν το κλασσικό σπασικλάκι που δε μιλούσε πολύ. Μετά άρχισα τις κακές παρέες (:P) που με έκαναν να είμαι πιο ανοιχτή και αυθόρμητη. Από κει και έπειτα νομίζω μου βγήκε όλη η καταπίεση που ένιωθα από μικρή. Γενικά βρίζω αρκετά - η μαμά μου καμιά φορά με βρίζει που βρίζω:eek:. Δεν ξέρω γιατί το κάνω, μου αρέσει, βγάζω τα νεύρα μου. Δηλαδή εκεί που οδηγείς και τσακώνεσαι με την μπροστινή σου που πάει με 20χλμ σε άδειο δρόμο δεν πρέπει να ρίξεις κι ένα μπινελίκι;:whistle:

Μάλλον γεννήθηκα με νεύρα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σαν να βλεπω την αδελφη μου...βριζει συνεχως και για πολυ ελαφρες αιτιες..
και η πλακα ειναι οτι εγω βριζω πολυ λιγοτερο..
και μετα λενε οτι οι ανδρες βριζουν περισσοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το βρησκω αντι-sexy να βριζει μια γυναικα πολυ. αλλα οσο αντι-sexy το βρησκω για μια γυναικα αλλο τοσο το βρησκω και για εναν αντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλες οι βρισιές πέραν του μαλάκας είναι εντελώς αντιαισθητικές και θα πρέπει να αποφεύγονται και από τα δύο φύλα, αλλά ιδιαίτερα από τις γυναίκες, καθώς μειώνει την χάρη τους.

Επίσης κάποιες λέξεις πρέπει να είναι ταμπού και να μην χρησιμοποιούνται έτσι ώστε να διατηρούν την πλήρη τους δύναμη όταν χρησιμοποιηθούν για πονηρούς σκοπούς :shifty:
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αν είχα ένα ευρώ όλα αυτά τα χρόνια για κάθε φορά που κάποιος έλεγε ότι "είναι αντιαισθητικό να βρίζουν οι γυναίκες". Γιατί στον πούτσο να πειράζει ρε φίλε;
_________________________________
That said, έχουν και οι βρισιές τον τόπο και τον χρόνο τους, σε αυτό δε διαφωνώ. Να, εδώ, για παράδειγμα, η έκφραση "γιατί στον πούτσο" δείχνει ακριβώς το μέγεθος της αγανάκτησης που νιώθω και δε θεωρώ ότι κάποια άλλη έκφραση θα μπορούσε να βγάλει απ το στόμα μου ακριβώς αυτό που σκέφτομαι και νιώθω, μιας και οι βρισιές βοηθούν να επιστήσεις την προσοχή κάποιου (σε μία κάζουαλ πάντως κουβέντα).

Προσωπικά δε νιώθω άνετα με τα γαμωσταυρίδια, ούτε από άντρες ούτε από γυναίκες, θεωρώ πως είναι εξαιρετικά disrespectful οι βλασφημίες. Έπειτα για απόψε, θα ήθελα να θίξω ένα ακόμη ζήτημα: η λέξη πούτσα είναι στην καθομιλούμενη αρκετά glorified, σε αντίθεση με το μουνί που είναι πραγματικά άσχημη και άκομψη λέξη και σε πολύ υψηλότερη θέση συγκριτικά στην κλίμακα των πρόστυχων λέξεων.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν είχα ένα ευρώ όλα αυτά τα χρόνια για κάθε φορά που κάποιος έλεγε ότι "είναι αντιαισθητικό να βρίζουν οι γυναίκες". Γιατί στον πούτσο να πειράζει ρε φίλε;

Πειραζι επειδή είναι αντιαισθητικο. Δε ρωτάς γιατί μια φάτσα είναι αντιαισθητικη απλά τη κοιτάς και το ξέρεις. Έτσι και με αυτό.


Έπειτα για απόψε, θα ήθελα να θίξω ένα ακόμη ζήτημα: η λέξη πούτσα είναι στην καθομιλούμενη αρκετά glorified, σε αντίθεση με το μουνί που είναι πραγματικά άσχημη και άκομψη λέξη και σε πολύ υψηλότερη θέση συγκριτικά στην κλίμακα των πρόστυχων λέξεων.

Και οι δύο αυτές λέξεις πρέπει να είναι ταμπού και να μην χρησιμοποιούνται στην καθομιλουμενη. Αν θες να αναφερθείς στο μουνι σου μιλά για την εσχάρα σου.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πειραζι επειδή είναι αντιαισθητικο. Δε ρωτάς γιατί μια φάτσα είναι αντιαισθητικη απλά τη κοιτάς και το ξέρεις. Έτσι και με αυτό.
Το πρόσωπο όμως δεν έχει φύλο. Οι βρισιές γιατί έχουν;

Και οι δύο αυτές λέξεις πρέπει να είναι ταμπού και να μην χρησιμοποιούνται στην καθομιλουμενη. Αν θες να αναφερθείς στο μουνι σου μιλά για την εσχάρα σου.
Κάθε λέξη έχει έναν σκοπό κι αν είναι να κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλό μου με γλυκές λεξούλες να μην προσβληθούν οι συνομιλητές μου, τότε αυτός ο σκοπός χάνεται. Θα το ξαναπώ βέβαια, εφόσον το επιτρέπει το context, δε θα πω στην καθηγήτρια της Διεθνούς Περιβαλλοντικής Διακυβέρνησης ότι το μάθημά της το έχω γραμμένο στην πούτσα που δεν έχω γι αυτό και δεν το παρακολουθώ, θα της στείλω ένα ευγενικό μέιλ με τα στοιχεία μου για την εξέταση μιας και δεν της τα έδωσα στο μάθημα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πρόσωπο όμως δεν έχει φύλο. Οι βρισιές γιατί έχουν;

Είπα ότι είναι και για τους άντρες αντιαισθητικο. Είναι περισσότερο αντιαισθητικο για τις γυναίκες γιατί δείχνει άτομο αξεστο που για τις γυναίκες είναι πιο επιζήμιο χαρακτηριστικό. Μη ρωτήσεις γιατί.

Κάθε λέξη έχει έναν σκοπό κι αν είναι να κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλό μου με γλυκές λεξούλες να μην προσβληθούν οι συνομιλητές μου, τότε αυτός ο σκοπός χάνεται. Θα το ξαναπώ βέβαια, εφόσον το επιτρέπει το context, δε θα πω στην καθηγήτρια της Διεθνούς Περιβαλλοντικής Διακυβέρνησης ότι το μάθημά της το έχω γραμμένο στην πούτσα που δεν έχω γι αυτό και δεν το παρακολουθώ, θα της στείλω ένα ευγενικό μέιλ με τα στοιχεία μου για την εξέταση μιας και δεν της τα έδωσα στο μάθημα.

Δεν πρέπει να είναι ταμπού για να μην προσβληθεί ο άλλος αλλά για να διατηρούν την καυλωτικη τους δύναμη όταν λέγονται στο σεξ όπως όλα τα ταμπού. ;)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top