Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
πες ποιο browser έχεις και ποιο antivirus είχες βάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
πες ποιο browser έχεις και ποιο antivirus είχες βάλει.

Οκ πλάκωσαν οι ειδικοί, την κάνω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Θέλω την βοήθεια σας...έχω κατεβάσει το Camera Raw για το Adobe Photoshop CS3. Έχω προσπαθήσει να το βάλω αλλά κάτι δεν γίνεται σωστά...Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει; :angel: :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Κάτι δεν κάνεις σωστά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
έλαααααααα ;;; :spasiklas: :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Σίγουρα έχεις κατεβάσει το σωστό πρόγραμμα?! Το εγκατέστησες και δεν λειτουργεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σίγουρα έχεις κατεβάσει το σωστό πρόγραμμα?! Το εγκατέστησες και δεν λειτουργεί?

Ακριβώς! Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία να δω τι ξεχνάω;;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θα ρίξω μιά ματιά και θα επανέλθω...:D

Ευχαριστώ Bill
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παιδιά τα έκανα όλα αλλά ακόμα δεν λειτουργεί. Μου βγάζει όταν βάζω ένα raw αρχείο το εξής μήνυμα: "This is not the right kind of document"

Επανεγκατέστησα όλη την suite αλλά και πάλι τίποτα.

To install with Adobe Creative Suite 3 or Photoshop CS3:
1. Exit Photoshop CS3.
2. Open My Computer.
3. Double-click Local Disk (C:).
4. Navigate to: c:\Program Files\Common Files\Adobe\Plug-Ins\CS3\File Formats
5. Move the existing Camera Raw.8bi plug-in to another location (for example, a new folder on your desktop). Ensure you keep this version in case you need to revert back.
6. Copy the Camera Raw plug-in, Camera Raw.8bi, from the download into the same folder as in step 7. Launch Photoshop CS3 or Adobe Bridge.

Ακολούθησα αυτά τα βήματα αλλά τό μόνο πρόβλημα που αντιμετωπισα είναι ότι δεν υπάρχει ο φάκελος "File Formats" και έτσι έκανα αντιγραφή το Camera Raw.8bi στον φάκελο CS3. O μόνος φάκελος που υπάρχει μέσα στον CS3 είναι ο Media Core...

Δεν ξέρω τί άλλο να κάνω! :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το έχεις κάνει απεγκατάσταση από τα προγράμματα?
Ναι, δεν είμαι τόσο άσχετη:P
πες ποιο browser έχεις και ποιο antivirus είχες βάλει.
Έχω firefox 3.6.3 και το antivirus ήταν το kaspersky (trial 2010 νομίζω).
Tα κουμπάκια είναι: View attachment 30158
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό το σβήνεις από το firefox, δηλαδή πήγαινε στα addon (επιλογές νομίζω) και αφού το επιλέξεις πάτα unistall
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ok, thanks
Τελικά ήταν: Εργαλία-Πρόσθετα-Επεκτάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εχω ενα προβλημα με το νετμπουκ μου.. εχω win 7 starter... και δεν γινεται να αλλαξω το φοντο .. μηπως ξερετε καποιο προγραμμα για να το αλλαξω?
επισης εχω προβλημα με την προφυλαξη οθονης.. πχ θελω να κανω καποιες αλλαγες... αλλα δεν τις κανει ..
ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Οταν λές δεν τις κάνει πατάς apply και δεν εφαρμόζονται ή δεν βρίσκεις πως γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drigios

Νεοφερμένος

Ο Drigios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδες καλησπερα ειμαι νεο μελος και εχω ενα προβλημα με το pc μου.Λοιπον εκει που επαιζα ξαφνικα εκλεισε και εγω συνεχιζα να παιζω στην συνεχεια ανοιξε και κολησε το παιχνιδι του εκανα επανακινηση και μετα απο κανενα 10 λεπτο εκλεισε και δεν ξανανοιξε το εχει ξαναπαθει και του ειχανε κανει κατι με την μπαταρια και ξαναπειρε μπρος αλλα τωρα δεν ξερω τι εχει παθει η motherboard δεν καϊκε ουτε το τροφοδοτικο αλλα μυριζε κατι σαν να καικε.Επεισης η δικια μου motherboard εχει στο κατω μερος ενα πρασινο λαμπακι που αν αναψει δεν εχει καιει τπτ και στην προκιμενει περιπτωση δεν εχει καει τπτ αλλα δεν ανοιγει ο υπολογιστης οποιος ξερει αν ειναι να μου στειλει e-mail retpapas[at]gmail[dot]com η να ποσταρει εδω ειναι μεγαλη αναγκη (και να λεει πως και αν γινεται να το φτιαξω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παιδες καλησπερα ειμαι νεο μελος και εχω ενα προβλημα με το pc μου.Λοιπον εκει που επαιζα ξαφνικα εκλεισε και εγω συνεχιζα να παιζω στην συνεχεια ανοιξε και κολησε το παιχνιδι του εκανα επανακινηση και μετα απο κανενα 10 λεπτο εκλεισε και δεν ξανανοιξε το εχει ξαναπαθει και του ειχανε κανει κατι με την μπαταρια και ξαναπειρε μπρος αλλα τωρα δεν ξερω τι εχει παθει η motherboard δεν καϊκε ουτε το τροφοδοτικο αλλα μυριζε κατι σαν να καικε.Επεισης η δικια μου motherboard εχει στο κατω μερος ενα πρασινο λαμπακι που αν αναψει δεν εχει καιει τπτ και στην προκιμενει περιπτωση δεν εχει καει τπτ αλλα δεν ανοιγει ο υπολογιστης οποιος ξερει αν ειναι να μου στειλει e-mail retpapas[at]gmail[dot]com η να ποσταρει εδω ειναι μεγαλη αναγκη (και να λεει πως και αν γινεται να το φτιαξω)


Πείραξες μήπως τίποτα καλώδια του τροφοδοτικού? Αν και φαίνεται να είναι υπερθέρμανση κάποιου εξαρτήματος(cpu,gpu), η motherboard παίζει να βραχυκύκλωσε. Αν έχει βραχυκυκλώσει το πράσινο λαμπάκι θα ανάβει κανονικά, αλλά ο υπολογιστής caput. Απ'αυτά που λες όμως παίζει να είναι και GPU σου. Εγγύηση έχεις? Παίζει να την χρειαστείς. Επείσης θα σου έλεγα να βγάλεις την μπαταρία της μητρικής για κανα 10λεπτο και να την ξαναβάλεις αλλά απ'ότι κατάλαβα το έκανες ήδη. Δεν πιστεύω να δοκίμασες κάνα o/c γιατί τότε φίλε μου την πάτησες και δεν θα σε καλύπτει ούτε η εγγύηση. Καλή σου τύχη φίλε, ελπίζω να το φτιάξεις.;)


Φίλε σου στέλνω και ένα π.μ για ένα site που μπορείς να απευθηνθείς για το θέμα σου και εκεί 99% θα βρεις την σωστή λύση(αν υπάρχει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Οταν λές δεν τις κάνει πατάς apply και δεν εφαρμόζονται ή δεν βρίσκεις πως γίνεται;
ναι δεν τις εφαρμοζει....!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ναι δεν τις εφαρμοζει....!!!:mad:


Όχι ότι είχα ποτέ τα Starter αλλά από φίλους μου έχω ακούσει ότι ΔΕΝ γίνεται να αλλάξεις φόντο. Τώρα δεν ξέρω κατα πόσο αληθεύει αυτό πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι τα Starter δεν θα έπρεπε να βγαίνουν. Ελάχιστες δυνατότητες. Βάλε Ultimate 32 bit και θα δεις διαφορά σε πολλά πράγματα.:clapup: https://isohunt.com/torrent_details/158428289/windows+7+ultimate+32+bit?tab=summary :whistle:Bέβαια θα χρειαστείς ένα Εξωτερικό DVD Drive ή ένα bootable USB Stick.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
βρε συ μια χαρα ειναι για μενα τα σταρτερ (νετμπουκ ειναι ετσι κ αλλιως) αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν γινονται οι αλλαγες που θελω στην προφυλαξη οθονης :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top