Εδώ κάνουμε δίαιτα!

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ!!!!
Ξεκιναω διαιτα!!! ΤΕΛΟΣ!! ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΕΠΕΙ!!!:vroum::vroum::vroum::vroum::vroum:

Παιδια δωστε κουραγια...:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
κ εγώ 9έλω να χάσω 2-3 κιλά :D
είμαι 59,κάτι .. σχεδόν 60 κιλά :hmm:
κ φαίνεται λίγο η κοιλίτσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
και γω το ιδιο.. λοιπον πειτε μου τι συμβαινει γιατι δεν μπορω να το καταλαβω... :worry: ενω το πρωι τρωω ενα bar weetabix , το μεσημερι πολυ λιγο μαγειρευτο φαγητο και το βραδυ παλι πολυ λιγο ελαφρυ φαγητο δεν φευγουν τα κιλα που θελω. θα μου πειτε θες και γυμναστικη, αλλα τι στο καλο κανονικα δεν επρεπε να χασω εστω και λιγο?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
κ εγώ 9έλω να χάσω 2-3 κιλά :D
είμαι 59,κάτι .. σχεδόν 60 κιλά :O
κ φαίνεται λίγο η κοιλίτσα :P

:eek::eek::eek: να φυγετε κυρια μου!! να πατε αλλου!!:mad::mad::mad:
δεν μιλανε ποτε σε ενα τετοιο θεμα για 2-3 κιλα!!!:mad::mad::mad:

Υπαρχουν και πονεμενοι ανθρωποι..:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
βασικά.. 9έλω να φτάσω εκεί που ήμουν παλιά...
κάπου στα 55kg :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δύναμη και θυσίες θέλει. Μουν σκέφτηκες ότι με τόσο λίγο φαγητό μπλοκάρεις το μεταβολισμό σου; Λογικό είναι να μη χάνεις, ο οργανισμός σου το κάνει σαν άμυνα (κάπου θα σπάσει βέβαια), δεν είναι καλό το τόσο λίγο φαγητό. Καλύτερα πολλά μικρά γεύματα χαμηλά σε θερμίδες παρά να ψοφάς στην πείνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγω μεσα στις Πανελλήνιες,ειχα φτάσει 70 και αποφάσισα μολις τέλειωσα να φτάσω στα παλιά μου (66).
Για ενα μήνα,έκανα 3 ώρες γυμναστική (2 ώρες συνεχές τρέξιμο - γύρω στα 20 χλμ minimum την μέρα) και έτρωγα το πρωι αρκετα καλά,το μεσημέρι κανονικά και το απόγευμα ενα φρούτο.
Τώρα εχω φτάσει 63 και συνεχίζω να χάνω,παρολο που δεν θελω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Εγω μεσα στις Πανελλήνιες,ειχα φτάσει 70 και αποφάσισα μολις τέλειωσα να φτάσω στα παλιά μου (66).
Για ενα μήνα,έκανα 3 ώρες γυμναστική (2 ώρες συνεχές τρέξιμο - γύρω στα 20 χλμ minimum την μέρα) και έτρωγα το πρωι αρκετα καλά,το μεσημέρι κανονικά και το απόγευμα ενα φρούτο.
Τώρα εχω φτάσει 63 και συνεχίζω να χάνω,παρολο που δεν θελω :P

Μα πως μπορειται και τρεχετε τοσες ωρες??:(:( το βαριεμαι ελεεινα...:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εμένα μου εχει γίνει συνήθεια πια.
Σιγα σιγα,θα αρχίσεις.Στην αρχή,2 γυρους.Την επόμενη 3.Την παραεπόμενη 4.Η με πιο χαλαρούς ρυθμους,αν θες.
Και καλο στο τρεξιμο,ειναι να παιρνεις σωστες αναπνοες και να κρατας εναν σταθερο ρυθμό(οχι απαραιτητα γρηγορο),χωρις να σταματας.Εαν αυξομειώνεις την ταχυτητα σου,κουράζεσαι πιο εύκολα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Εμένα μου εχει γίνει συνήθεια πια.
Σιγα σιγα,θα αρχίσεις.Στην αρχή,2 γυρους.Την επόμενη 3.Την παραεπόμενη 4.Η με πιο χαλαρούς ρυθμους,αν θες.
Και καλο στο τρεξιμο,ειναι να παιρνεις σωστες αναπνοες και να κρατας εναν σταθερο ρυθμό(οχι απαραιτητα γρηγορο),χωρις να σταματας.Εαν αυξομειώνεις την ταχυτητα σου,κουράζεσαι πιο εύκολα.;)

οταν πηγαινα γυμναστηριο εκανα κι εγω διαδρομο..αλλα με μιση καρδια..:(:(:( δεν ειναι μονο η κουραση..ειναι βαρεμαρα που νιωθω το να ''προχωραω'' μονη μου..:redface::redface: δεν περναει ο χρονοοοοςςς!!!!:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Α,εγω κάνω κατι φανταστικές συζητήσεις με τον εαυτό μου ... Υψηλού επιπέδου :P
Εκει ειναι το πρόβλημα;Παρε ενα mp3 και άκου μουσικούλα ή πεισε καμια φίλη/φίλο να πηγαίνετε μαζί ;)
Δες αν υπάρχει καποιο δημοτικό γηπεδο ,κοντα στην περιοχη σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μα πως μπορειται και τρεχετε τοσες ωρες??:(:( το βαριεμαι ελεεινα...:(:(:(:(




Δεν θα έπρεπε.

Έχεις από τα ομορφότερα μέρη της Αθήνας
για αθλοπαιδείες,
δίπλα σου.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.



Δεν θα έπρεπε.

Έχεις από τα ομορφότερα μέρη της Αθήνας
για αθλοπαιδείες,
δίπλα σου.






Το υποθεσω οτι λες το αλσος??:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Δύναμη και θυσίες θέλει. Μουν σκέφτηκες ότι με τόσο λίγο φαγητό μπλοκάρεις το μεταβολισμό σου; Λογικό είναι να μη χάνεις, ο οργανισμός σου το κάνει σαν άμυνα (κάπου θα σπάσει βέβαια), δεν είναι καλό το τόσο λίγο φαγητό. Καλύτερα πολλά μικρά γεύματα χαμηλά σε θερμίδες παρά να ψοφάς στην πείνα.

μα τοσο ετρωγα παντα..:/: οταν ημουν φοιτητρια υπηρξα 49-50 κιλα.. μετα σιγα σιγα εβαλα λιγο εφτασα στα 53 και ημουν μια χαρα ουτε κοιλια ουτε τιποτα.
πριν δυο χρονια μετα απο κατι αντιβιωσεις και ενα προβλημα με τον αυχενα που με εκανε να ακινητοποιηθω αρχισα να βαζω κιλα. εγινα 63.. απλα τωρα δεν θεωρουμε παχουλη ουτε εχω παραπονο προς θεου καλα να ειμαστε στην υγεια μας αυτο ειναι το σημαντικοτερο απλα αναρωτιεμαι ενω η διατροφη μου ειναι καλη, δεν τρωω βλακειες και αρχισα να κινουμαι πιο πολυ τωρα, δεν χανω κιλα. το προβλημα μου ειναι στην κοιλια βασικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
μη ξεχνας πως συνηθως απο τα 25 και μετα αρχιζουμε να χανουμε μυικη μαζα και συνεπως ο μεταβολισμος μας πεφτει. Απο τα 30 νομιζω αρχιζει να γινεται αισθητη η πτωση του μεταβολισμου. Αν εισαι τωρα 30 και τρως το ιδιο με οταν ησουν 20, το βρισκω λογικο να μη μπορεις να χασεις βαρος. Πιστευω πως αν ξεκινουσες ασκησεις με βαρη για να αυξησεις την μυικη σου μαζα θα εχανες πιο ευκολα βαρος με την ποσοτητα φαγητου που τρως τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ναι οντως ο μεταβολισμος αλλαξε σιγουρα τωρα στα 30.. βαρη δυστυχως δεν μπορω να κανω ουτε 5κιλα λογω αυχενα.. ενα διαστημα οτι ασκηση εκανα αντιδρουσε ο αυχενας μου ή το χερι μου. θα πρεπει να βρω κατι, δεν γινεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν και ειχα απελπιστει σε καποια φαση γιατι γυρισα τελη Ιουνη απο τις πρωτες μου διακοπες 64,7 κιλα, το μαξιμουμ που εχω φτασει ποτε καταφερα Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ να πεσω στα 59,7. Σε εναμησι μηνα -5 κιλα, χωρις πολλες στερησεις, απλα με αλλαγη στις συνηθειες, κομμενο το βραδινο, οι υπερβολες, πολλες σαλατες, φρουτα και νερο και 4 φορες τη βδομαδα γρηγορο περπατημα με εναλλαγες με τρεξιμο για 5-6 χιλιομετρα. Ειδα γρηγορα αλλαγη γι'αυτο ενθουσιαστηκα και δεν το εβαλα κατω. Ισως να φταιει και η ζεστη που με κανει να μην αντεχω το πολυ φαι, αλλα πραγματικα καταχαιρομαι που μετα απο 3 χρονια ειδα τη ζυγαρια να κατεβαινει κατω απο τα 60. Στα 58-59 λεω να σταματησω, γιατι μετα αρχιζει και φαινεται αχαρο στο υψος μου, αλλα Χ Α Ι Ρ Ο Μ Α Ι.
Ελπιζω με το που γυρισω Αθηνα να μην ξανακυλισω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Παιδια εχασα 4 κιλα:clapup: κόβοντας το βραδινο,πηγαινα καθε μερα για μια ωρα για τρεξιμο και θαλασσα περιπου στις 3 ωρες και συνεχιζω ακαθεκτη..Αλλα 6 κιλα θελω να χασω...:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top