Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια. Πάντως ιός δεν είναι. Έκανα 2 full scan με το Malwarebytes Anti-Malware και το SUPERAntiSpyware και δεν βρήκε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Που βλέπουμε τα προγράμματα που φορτώνουν κατά την έναρξη;;;

Πολύ καλό το advanced system care ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πας Εναρξη->Γραφεις msconfig->Πατας enter->Και στο προγραμματακι που θα βγει πας στην καρτελα "εκκινηση στοιχειων"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Τι ειναι η εικονικη μνημη του υπολογιστη και τι σημαινει οταν σου βγαζει μηνυμα οτι εχεις μικρη ή ελαχιστη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

Ωχ τωρα μου δημιουργηθηκαν νεες αποριες.Επειδη μπερδευω λιγο τους τεχνολογικους ορους μπορεις να μου εξηγησεις, οσο πιο απλα (αν ξερεις φυσικα) τι ειναι η μνημη RAM και τι ειναι το αρχειο σελιδοποιησης για ολες τις μοναδες δισκου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η κύρια μνήμη (RAM), είναι το τμήμα του υπολογιστή, όπου αποθηκεύονται προγράμματα και δεδομένα, προσωρινά. Είναι σα μια αποθήκη γρήγορα προσπελάσιμων δεδομένων, που μοιράζονται μεταξύ της ΚΜΕ και των συσκευών Ι/Ο (εισόδου-εξόδου). Ο χώρος αυτός γίνεται αντιληπτός σαν ένας συνεχόμενος χώρος από λέξεις, καθεμιά με τη δική της διεύθυνση.
Κι επειδή η φόρτωση των προγραμμάτων και των δεδομένων είναι προσωρινή, μόλις διακοπεί η παροχή του ρεύματος με τον Η/Υ, τότε χάνεται ό,τι υπήρχε σ' αυτή.

Το αρχείο σελιδοποίησης, xρησιμοποιείται όταν δεν επαρκεί ο χώρος της μνήμης RAM. Έτσι τα δεδομένα μας μετακινούνται σ' ένα προσωρινό μέρος (αρχείο σελιδοποίησης) στο δίσκο, για να απελευθερωθεί η μνήμη RAM, ώστε να εκτελέσει το έργο της.

Όπως λέει και στη σελίδα που σου έδωσα πρωτύτερα, η λύση για τα μηνύματα σφαλμάτων περί χαμηλής εικονικής μνήμης, είναι είτε με αύξηση της RAM (η καλύτερη λύση, μιας κι η ανάγνωση απ' τη RAM είναι πιο γρήγορη), είτε αύξηση του αρχείου σελιδοποίησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Η κύρια μνήμη (RAM), είναι το τμήμα του υπολογιστή, όπου αποθηκεύονται προγράμματα και δεδομένα, προσωρινά. Είναι σα μια αποθήκη γρήγορα προσπελάσιμων δεδομένων, που μοιράζονται μεταξύ της ΚΜΕ και των συσκευών Ι/Ο (εισόδου-εξόδου). Ο χώρος αυτός γίνεται αντιληπτός σαν ένας συνεχόμενος χώρος από λέξεις, καθεμιά με τη δική της διεύθυνση.
Κι επειδή η φόρτωση των προγραμμάτων και των δεδομένων είναι προσωρινή, μόλις διακοπεί η παροχή του ρεύματος με τον Η/Υ, τότε χάνεται ό,τι υπήρχε σ' αυτή.

Το αρχείο σελιδοποίησης, xρησιμοποιείται όταν δεν επαρκεί ο χώρος της μνήμης RAM. Έτσι τα δεδομένα μας μετακινούνται σ' ένα προσωρινό μέρος (αρχείο σελιδοποίησης) στο δίσκο, για να απελευθερωθεί η μνήμη RAM, ώστε να εκτελέσει το έργο της.

Όπως λέει και στη σελίδα που σου έδωσα πρωτύτερα, η λύση για τα μηνύματα σφαλμάτων περί χαμηλής εικονικής μνήμης, είναι είτε με αύξηση της RAM (η καλύτερη λύση, μιας κι η ανάγνωση απ' τη RAM είναι πιο γρήγορη), είτε αύξηση του αρχείου σελιδοποίησης.

Α κατι επιασα τωρα. Θα κατσω να διαβασω πιο προσεκτικτα τι γραφει και θα προσπαθησω να ακολουθησω τις οδηγιες για να λυσω το προβλημα. Ευχαριστω. Εν τω μεταξυ, καθως σου γραφω τωρα, μολις μου το ξαναεβγαλε αυτο το μηνυμα. Ολο και πιο συχνα μου το βγαζει τωρα τελευταια. Πρεπει να κατσω να ασχοληθω, να δω τι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εδω και καποιο διαστημα οταν μπαινω στο ιντερνετ μου βγαζει παρα πολυ συχνα μηνυμα "ο internet explorer δεν ανταποκρινεται" και μετα εγω πρεπει να πατησω επανεκκινηση ή κλεισιμο προγραμματος κλπ. ξερει κανεις γιατι γινεται, τελευταια ειναι ιδιαιτερα συχνο και σπαστικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
εδω και κπ διαστημα οταν μπαινω στο ιντερνετ μου βγαζει παρα πολυ συχνα μηνυμα "ο internet explorer δεν ανταποκρινεται" και μετα εγω πρεπει να πατησω επανεκκινηση ή κλεισιμο προγραμματος κλπ. ξερει κανεις γιατι γινεται, τελευταια ειναι ιδιαιτερα συχνο και σπαστικο
Δεν είναι τίποτα, σου υπενθυμίζει ο ίδιος ο explorer ότι πρέπει να τον αλλάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αντικατέστησε τον IE με ένα απο τα παρακάτω:


Problem solved.

Η αν σου αρέσει ο Internet Explorer,αναβάθμισέ τον στην τελευταία έκδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ευχαριστω!!!!
α,mercury εχεις καποια προτιμηση λογω εμπειριας;
θενκ ιου βερι μουτς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Προσωπικά προτιμώ τον Chrome.
Minimal με πολύ ελευθερο χώρο,χωρίς ενοχλητικά toolbars που δεν χρειάζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
thanks! ειχα προσπαθησει να το κατεβασω αλλα κατι στραβωσε στην εγκατασταση ή μαλλον μετα απο αυτην.
Εμεις τα tech-free Θα το παλεψουμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εχω εγκατεστημενο το media monkey στο pc εναντι του itunes για να κανω sync το iphone μου.


Καθε φορα που το συνδεω με το laptop ανοιγει το media momnkey απο μονο του!!!εψαξα αρκετα τις ρυθμισεις και δεν εχω βρει ακομα πως να σταματησει να το κανει αυτο.Ξερει καποιος τι να κανω;;;

δοκιμασα να παω tools/ options/Portable/Audio devices και να κανω uncheck το iphone.dll


Επισης,υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα(freeware κατα προτιμηση) για να κανω sync το iphone περα απο το itunes;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι?εχω το virtual dj home 7 free.μπορεις να μου πει καποιος πως μπορεις να αποθηκευσεις ενα τραγουδι που εκανες?εγω το αποθηκευω,παω να το ακουσω αλλα δεν ακουγεται τιποτα,και η μορφη του δεν ειναι mp3,ειναι αλλη.τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
media momnkey απο μονο του!!!εψαξα αρκετα τις ρυθμισεις και δεν εχω βρει ακομα πως να σταματησει να το κανει αυτο.Ξερει καποιος τι να κανω;;;


Μην τρως μπροστα στο λαπτοπ μπανανες..:hypno::hypno::shifty::angel::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μην τρως μπροστα στο λαπτοπ μπανανες..:hypno::hypno::shifty::angel::hehe:

καταλυτική η συνεισφορα σου στη λυση του προβληαμτος μου...


Για το mdeiamonkey αν εχει καποιος το ιδιο θεμα με εμενα,

Εναρξη/Αναζητηση/Autoplay enter

επιλεγεις εκει που λεει Iphone τι θες να γινεται οταν συνδεεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι?εχω το virtual dj home 7 free.μπορεις να μου πει καποιος πως μπορεις να αποθηκευσεις ενα τραγουδι που εκανες?εγω το αποθηκευω,παω να το ακουσω αλλα δεν ακουγεται τιποτα,και η μορφη του δεν ειναι mp3,ειναι αλλη.τι να κανω?

ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά εχω ένα Pdf αρχείο..υπάρχει τρόπος να εκτυπώσω μόνο μερικές από τις σελίδες του ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top