Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
1,69 τι θεωρούμαι??Μέτριος προς κοντός?
Μια χαρά είσαι καλέ, εγώ σε λέω σε χαλάει "ηχητικά αυτό το 60", 1,71 να ήσουν 2 πόντοι διαφορά δηλαδή δεν θα ένιωθες κοντός γιατί θα "άκουγες το 70" :P


Αν σε παρηγορεί,στους περισσότερους φίλους μου αρέσουν κοντές γυναίκες και αποκαλούν τις ψηλές, αγγούρια :P

Με παρηγορεί λέει;;;;;; :D
Έτσι έτσι, άλλη χάρη έχουμε οι κοντούλες ρε, μας θέλετε πιο πολύ για το γουτσου γουτσου, η μικροκαμωμένη που θέλει προστασία, χάδια αγκαλίτσες να τις σπάσουμε τα κόκαλα και άλλες τέτοιες αηδίες :P ενώ στις ψηλές για αρχή μένετε στα...πόδια και μετά πάτε και στα υπόλοιπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι καλέ, εγώ σε λέω σε χαλάει "ηχητικά αυτό το 60", 1,71 να ήσουν 2 πόντοι διαφορά δηλαδή θα ένιωθες κοντός γιατί θα "άκουγες το 70" :P




Με παρηγορεί λέει;;;;;; :D
Έτσι έτσι, άλλη χάρη έχουμε οι κοντούλες ρε, μας θέλετε πιο πολύ για το γουτσου γουτσου, η μικροκαμωμένη που θέλει προστασία, χάδια αγκαλίτσες να τις σπάσουμε τα κόκαλα και άλλες τέτοιες αηδίες :P ενώ στις ψηλές για αρχή μένετε στα...πόδια και μετά πάτε και στα υπόλοιπα :P

πάντως άλλο κοντή γυναίκα και άλλο κοντός άνδρας..αλλιώς κρίνονται!

γουτσου γούτσου τον κοντό πάει!!

το βράδυ έχουμε να βγούμε και η κοπέλα μου θα βάλει πλατφόρμα..θα με φτάσει με 14αρι τακούνι..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το τί θεωρούμε ιδανικό, δεν έχει να κάνει με το δικό μας ύψος?
Φαντάζομαι πως το ιδανικό είναι να περνάει ο άντρας τη γυναίκα κατά 15 περίπου cm..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το τί θεωρούμε ιδανικό, δεν έχει να κάνει με το δικό μας ύψος?
Φαντάζομαι πως το ιδανικό είναι να περνάει ο άντρας τη γυναίκα κατά 15 περίπου cm..

άρα εγώ τι είμαι με αυτή την λογική?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
άρα εγώ τι είμαι με αυτή την λογική?:hmm:

Επειδή δεν έχω διαβάσει τα προηγουμενα, τί ύψος έχεις εσύ και τι ύψος η κοπελιά σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Επειδή δεν έχω διαβάσει τα προηγουμενα, τί ύψος έχεις εσύ και τι ύψος η κοπελιά σου?

1,69 με 1,51
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μια χαρά διαφορά έχετε. Την περνάς αρκετά κιόλας. :)

απλά οι παρέες της με θεωρούν κοντό..και αυτή επίσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μια χαρά διαφορά έχετε. Την περνάς αρκετά κιόλας. :)

Εγώ που είμαι 1,50 με 1,77 ? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
έχει 2 φίλες που με περνάνε αρκετά και πέφτει πολύ δουλεμα...που τον πας τον ζουμπά και τέτοια..πλάκα βέβαια αλλά αστα να πάνε:mad:

Εγώ που είμαι 1,50 με 1,77 ? :/

30 πόντοι κοντά!Είσαι πολύ κοντή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1,69 τι θεωρούμαι??Μέτριος προς κοντός?
αν εχεις καταλληλη προσωπικοτητα θα σε βλεπουν και 3 μετρα οι γυναικες

ολα ειναι στο μυαλο..
ε,,εκτος και αν εισαι πολυ ακραια ψηλος η κοντος,,προβληματικες περιπτωσεις..

το μεσο ελληνικο υψος παλια ηταν 170 που ηξερα,,τωρα φαγαμε και πηγε 180 διαβασα-ιδιο με το αμερικανικο,,ειναι δυνατον?-
οποτε εισαι λιγο κατω απο το μεσον
εγω ειμαι 180,και με νομιζα για αρχη ψηλων
και τωρα με βγαζουνε μεσο..

αστα να πανε στο διαλο
η προσωπικοτητα μετραει
και στους ανδρες και στις γυναικες

οι ωραιοι ανδρες και ωραιες γυναικες κυριως απο το προσωπο και την εκφραση κρινονται
το σωμα απλα επεκταση ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τους αντρες οσο πιο ψηλοι ειναι τοσο το καλύτερο.(προσωπικη αποψη:P) Αρκει να εχουν και τον καταλληλο σωματοτυπο,για παραδειγμα να μην ειναι πολυ αδυνατοι-κοκαλιαρηδες..
Για τις γυναίκες πάλι θεωρω το 1.68-175 ειναι το πιο καταλληλο απο κει και περα ειναι καπως υπερβολικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Για τους αντρες οσο πιο ψηλοι ειναι τοσο το καλύτερο.(προσωπικη αποψη:P) Αρκει να εχουν και τον καταλληλο σωματοτυπο,για παραδειγμα να μην ειναι πολυ αδυνατοι-κοκαλιαρηδες..
Για τις γυναίκες πάλι θεωρω το 1.68-175 ειναι το πιο καταλληλο απο κει και περα ειναι καπως υπερβολικο..

Εγώ είμαι 1,76. Κόβομαι? Δεν το πέρασα το μάθημα??? :P:P:P:P
Εμένα το 1,68 μου φαινεται λίιιιγο χαμηλο για μια γυναίκα.
Αλλά πέρα από τα ύψη, και τις υψοφοβίες, ο άνθρωπος μετράει.
Τι έχει μεγαλύτερη σημασία? Ένα ψηλό πόδι ή μια τεράστια καρδιά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Gilda;3236076[U:
]Εγώ είμαι 1,76[/U]. Κόβομαι? Δεν το πέρασα το μάθημα??? :P:P:P:P
Εμένα το 1,68 μου φαινεται λίιιιγο χαμηλο για μια γυναίκα.
Αλλά πέρα από τα ύψη, και τις υψοφοβίες, ο άνθρωπος μετράει.
Τι έχει μεγαλύτερη σημασία? Ένα ψηλό πόδι ή μια τεράστια καρδιά???

Ρε μη τα λες έτσι απότομα αυτά, θα επιστρέψει το κομπλεξ, θα πάω να πηδήξω απ΄τη ταράτσα ή θα κυκλοφορώ μόνο με τακούνια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ είμαι 1,76. Κόβομαι? Δεν το πέρασα το μάθημα??? :P:P:P:P
Εμένα το 1,68 μου φαινεται λίιιιγο χαμηλο για μια γυναίκα.
Αλλά πέρα από τα ύψη, και τις υψοφοβίες, ο άνθρωπος μετράει.
Τι έχει μεγαλύτερη σημασία? Ένα ψηλό πόδι ή μια τεράστια καρδιά???
Ε,τωρα τα οριακα δεν τα κοιταμε τι 1.76 τι 1,75.Μιλαω για αριθμους που ξεφευγουν για τις γυναικες πχ 1,82 1,85..Βεβαια αν εχει το καταλληλο σωμα και το υποστηριζει μπορει να φαινεται ομορφο,αλίμονο,απλά λέω με βαση οσα εχω δει πως μια γυναικα στα 180+ χανει ελαφρωςτην θηλυκοτητα της,ίσως να κάνω και λάθος.Και φυσικα το υψος δεν εχει να κάνει τοσο οσο ο χαρακτηρας αλλα κουβεντα να γινεται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
έχει 2 φίλες που με περνάνε αρκετά και πέφτει πολύ δουλεμα...που τον πας τον ζουμπά και τέτοια..πλάκα βέβαια αλλά αστα να πάνε:mad:



30 πόντοι κοντά!Είσαι πολύ κοντή
Κι εσύ πολύ ευγενικός:redface::redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
πάντως να ξέρεις δεν είναι κόμπλεξ, απλά ρεαλισμός..δεν μπορώ να λέω ότι είμαι ψηλός και ξαφνικά θα γίνω.
Πρακτικά όχι, δεν θα ψηλώσεις. Οι άλλοι όμως δεν θα σε βλέπουν ακριβώς στο ύψος που έχεις αλλά λιγάκι παραπάνω. Δεν θέλω να στο αναλύσω περισσότερο βέβαια. Σύμφωνα με την τόση σημασία που δίνεις στο ύψος σου μόνο πιο κοντός δείχνεις στον εαυτό σου και στους άλλους. Ω ναι! κι ας μην πιστεύεις/καταλαβαίνεις

Βρε ότι θα μείνεις κοντός,θα μείνεις, δεν θα ψηλώσεις, απλά θα ξεγελάσεις τον εαυτό σου, θα σου ανέβει το ηθικό, πως το λένε...!
Να ξεγελάσει τον εαυτό του; Δεν πάει ακριβώς έτσι.

διαφωνώ.Αν βρίσκεσαι σε μια παρέα και όλοι σε περνάνε σίγουρα νιώθεις κάπως.Δεν ξέρω αν το έχεις νιώσει αυτό.
γίνεσαι κουραστικός δλδ:P

εγω μπορει να ειμαι κοντος μα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις ψηλες.

τις κερδιζε ο χαρακτηρας μου,
τα γλυκα λογια μου
η ζεστη καρδιά μου,
το παθος μου για τη ζωη,
και τα κλειδιά της BMW
που επαιζα στα δακτυλα ολη την ωρα.
:P

Τόση και τόση σημασία σε ένα στοιχείο του πως φαινόμαστε; Γιατί το κάμετε τούτο στον εαυτό σας; Συνέλθετε.
Και σαν άτομο στο 1.63 το μόνο θέμα μου ήταν πάντα και μόνο στο μπάσκετ.
Paplaki κοίταξε τι βγάζεις και πως το βγάζεις προς τους άλλους και ξέχνα τις ηλιθιότητες με το ύψος. Δλδ μόνο το ύψος έχεις σαν άνθρωπος που θέλουμε να τον κρίνουμε εξωτερικά; Πόδια, χέρια, μάτια, μαλλιά, σώμα/κιλά, πλάτη, ντύσιμο, περπάτημα, στάση, αύρα κλπ κλπ όλα αυτά δεν υπάρχουν σε εσένα ώστε να τα κρίνει κάποιος; Όχι; Μη μου πεις πως απλά το ύψος μπορεί να σε χαρακτηρίσει, δεν θα το αντέξω. Αν είναι μόνο το ύψος τότε μπράβο είσαι ένας αόρατος κοντός. Και γω ρεαλίστρια είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ε,τωρα τα οριακα δεν τα κοιταμε τι 1.76 τι 1,75.Μιλαω για αριθμους που ξεφευγουν για τις γυναικες πχ 1,82 1,85..Βεβαια αν εχει το καταλληλο σωμα και το υποστηριζει μπορει να φαινεται ομορφο,αλίμονο,απλά λέω με βαση οσα εχω δει πως μια γυναικα στα 180+ χανει ελαφρωςτην θηλυκοτητα της,ίσως να κάνω και λάθος.Και φυσικα το υψος δεν εχει να κάνει τοσο οσο ο χαρακτηρας αλλα κουβεντα να γινεται:)

αν το 1.68 είναι λιγο για μια γυναικα για έναν άνδρα τι είναι??;)

εεεελά καλέ; τι μου λες; δε το ξέρα! :P

Ζωή συγνώμη αν σε προσέβαλα..δεν το ήθελα.:(

αν το 1.68 είναι λιγο για μια γυναικα για έναν άνδρα τι είναι??;)

και το 1,75-1,76 για γυναίκα ξεφευγει νομιζω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top