Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Φυσικά και αξίζει.
Στην Θεσ/νικη βρίσκεις με 45€(και λίγο παραπάνω αν δεν είσαι φοιτητής) κροσφιτ+γυμναστήριο μαζί οπότε ή σε κλέβουν ή δεν ξέρω τι παίζει.
Συνδυάζει αερόβια άσκηση + βάρη και σε κάνει τούμπανο στην αντοχή.
Επίσης μπορείς να κατεβαίνεις και σε αγώνες.

Ναι, όντως,. 35€ το μήνα μου είπαν (8 προπονήσεις). Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
για χασιμο ποντων πρεπει να κανω πολλες επαναληψεις με λιγα βαρη:rolleyes: ή πολλα βαρη και λιγες επαναληψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
για χασιμο ποντων πρεπει να κανω πολλες επαναληψεις με λιγα βαρη:rolleyes: ή πολλα βαρη και λιγες επαναληψεις?

κανε οτι σε βολευει και μια χαρα θα εισαι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
για χασιμο ποντων πρεπει να κανω πολλες επαναληψεις με λιγα βαρη:rolleyes: ή πολλα βαρη και λιγες επαναληψεις?
Καλητερη διατροφη και περισσοτερη αεροβια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος εδώ που να κάνει Pilates;:worry:
Θέλω να μου πει περί τίνος πρόκειται διότι τα μόνα πράγματα που μ'αρέσουν για άθληση είναι ο χορός (όπου δεν μπορώ να πηγαίνω λόγω προγράμματος) το κολύμπι (γιατί μετά επειδή το μόνο επίπεδο που υπάρχει για την ηλικία μου είναι το προαγωνιστικό και δε με ενδιαφέρει.Η άλλη επιλογή είναι πόλο που απορρίπτεται διότι θα καταντήσω με τις διπλάσιες πλάτες) και η ZUMBA την οποία έχω ψιλοβαρεθεί.
Καμία ιδέα;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
για χασιμο ποντων πρεπει να κανω πολλες επαναληψεις με λιγα βαρη:rolleyes: ή πολλα βαρη και λιγες επαναληψεις?

Η επαναληψεις και τα κιλα(αμα μιλαμε για μπαρα/αλτηρες κτλ) παιζουν ρολο στην γραμμωση και στον ογκο απο οτι ξερω.

Παντως για ζεσταμα πολυ καλο ειναι και το σχοινακι. Οχι κολπα και τετοια, το κλασσικο φτανει. Αμα κανετε 10-15 λεπτα ειστε μια χαρα.
Και επισης αμα μπορειτε 2-3 φορες αεροβια τη βδομαδα ακομα καλυτερα. Τα βαρη και τα σχετικα ειναι ασκησης απομονωσης οποτε δν γυμναζουν πολλες μυικες ομαδες, οποτε θελει περισσοτερο χρονο. Αμα μπορειτε βαθιες καμψεις(δηλαδη τα ποδια με τα χερια σε αλλο υψος) ή μονοζυγο ειναι πολυ καλες ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Η επαναληψεις και τα κιλα(αμα μιλαμε για μπαρα/αλτηρες κτλ) παιζουν ρολο στην γραμμωση και στον ογκο απο οτι ξερω.

Τα βαρη και τα σχετικα ειναι ασκησης απομονωσης οποτε δν γυμναζουν πολλες μυικες ομαδες,
όι, δες αρσεις θανατου ,καθισματα και πιεσεις παγκου που ειναι συνθετες,οπως και οι κωπηλατικες.Και αυτες με βαρη εκτελουνται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
όι, δες αρσεις θανατου ,καθισματα και πιεσεις παγκου που ειναι συνθετες,οπως και οι κωπηλατικες.Και αυτες με βαρη εκτελουνται:P

Εχεις απολυτο δικιο απλα συνειρμικα με τα βαρη μου ερχεται αυτο. Πλακα-πλακα κυριολεκτικα ειναι θανατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ρε το σκοινακι βοηθαει για αεροβια ασκηση? Εχω ακουσει καλα λογια και σκεφτομαι να αγορασω ενα, αλλα αν ειναι να μην κανει τιποτα, τζαμπα το δουλεμα που θα τρωω. Αξιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ρε το σκοινακι βοηθαει για αεροβια ασκηση? Εχω ακουσει καλα λογια και σκεφτομαι να αγορασω ενα, αλλα αν ειναι να μην κανει τιποτα, τζαμπα το δουλεμα που θα τρωω. Αξιζει?

Κι εγω εχω ακουσει καλα λογια,αλλα περα απ'αυτο,αμα θες να κανεις αγορα,δεν παιρνεις ενα μονοζυγο πορτας(ασχετο απο αεροβια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Κι εγω εχω ακουσει καλα λογια,αλλα περα απ'αυτο,αμα θες να κανεις αγορα,δεν παιρνεις ενα μονοζυγο πορτας(ασχετο απο αεροβια:P)
Μην ξεφευγουμε, για σκινακι λεμε τωρα :P

Επίσης δεν ξερω αν βασταει ενα μονοζυγο η πορτα του δωματιου μου, γιατι ειναι αρκετα παλια. Ξερουμε αν φθειρουν καθολου την πορτα αυτα? Επισης ποσο κοστιζει ενα τετοιο? Και επισης απαντησε και για το σκινακι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μην ξεφευγουμε, για σκινακι λεμε τωρα :P

Επίσης δεν ξερω αν βασταει ενα μονοζυγο η πορτα του δωματιου μου, γιατι ειναι αρκετα παλια. Ξερουμε αν φθειρουν καθολου την πορτα αυτα? Επισης ποσο κοστιζει ενα τετοιο? Και επισης απαντησε και για το σκινακι :P
Nομιζω οτι υπαρχουν μονοζυγα με πιαστρακια -με τα οποια μπορεις να βγαλεις το μονοζυγο απο την πορτα,χωρις να τη φθειρεις,τα αλλα εχω την εντυπωση οτι χαλανε τις κασες.
Εγω εχω ενα-χωρις πιαστρακια:P,το οποιο εχω στεριωσει σε μια κασα. 14 ευρω εκανε.
Βεβαια υπαρχουν και πιο ακριβα:P
Για σκοινακι δεν ξερω να σου πω,αλλα εχω ακουσει καλα λογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Για σκοινακι δεν ξερω να σου πω,αλλα εχω ακουσει καλα λογια.

μονο αν εισαι τελειως αγυμναστος. Διαφορετικα ειναι καλο για ταχυτητα και ελαφραδα στα ποδια η ζεσταμα αλλα τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.


καλή ιδέα ρε γκάης. μπορείτε, άμα είστε και πολλοί, να παίζετε και παιχνίδια :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μην ξεφευγουμε, για σκινακι λεμε τωρα :P

Επίσης δεν ξερω αν βασταει ενα μονοζυγο η πορτα του δωματιου μου, γιατι ειναι αρκετα παλια. Ξερουμε αν φθειρουν καθολου την πορτα αυτα? Επισης ποσο κοστιζει ενα τετοιο? Και επισης απαντησε και για το σκινακι :P

Εγώ που είχα πήγε να κάνει η ξαδέρφη μου και το ξεκόλλησε..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Φίλε με το μονόζυγο,μου άνοιξε το κάσωμα της πόρτας εμένα.Αν είναι με προσοχή που θα το βάλεις.(εεε πρόστυχοι σε πια πόρτα εννοώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μεν,εκει που εδιαβαζα για το αυριανο μαθημα και βαρεθηκα απο την αφορητη ζεστη που εχει εδω, σκεφτηκα το εξης:
Βοηθαν τα γυμναστηρικα μηχανηματα στην αποκτηση δυναμης , ηοποια εχει πρακτικη χρηση στην καθημερινη μας ζωη;(πχ οταν σηκωνουμε ενα βαρυ αντικειμενο)
Και γενικα,για να μεταφερουμε τη "γυμναστηριακη δυναμη" και εκτος του χωρου του γυμναστηριου, τι προσεγγιση απαιτειται σε μια προπονηση(δηλαδη τι ειδος ασκησεων;-πχ ασκησεις που χρησιμοποιουν το σωματικο μας βαρος ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Για να παρατηρήσεις αύξηση της μυικής σου δύναμης θα πρέπει η προπόνηση σου να είναι με πολλά κιλά ώστε να μη βγάζεις πάνω από 3-5 επαναλήψης σε κάθε σετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Παιδιά, η γυναίκα μου θέλει να χάσει στη περιφέρεια μερικά κιλά. Τι προτείνετε; Τώρα θα αρχίσει γυμναστήριο και θέλει να ξέρει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ρε το σκοινακι βοηθαει για αεροβια ασκηση? Εχω ακουσει καλα λογια και σκεφτομαι να αγορασω ενα, αλλα αν ειναι να μην κανει τιποτα, τζαμπα το δουλεμα που θα τρωω. Αξιζει?
Εγώ κάνω σχοινάκι.
Λένε ότι 10 λεπτά σχοινάκι είναι 30 λεπτά τρέξιμο δεν ξέρω αν αληθεύει πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι μετά από κάποια σετ που βγάζω γίνομαι μούσκεμα ενώ όταν τρέχω ιδρώνω ελαφρώς. + ότι οι αθλητές που ασχολούνται με bodybuilding προτιμούν το σχοινάκι.

Παιδιά, η γυναίκα μου θέλει να χάσει στη περιφέρεια μερικά κιλά. Τι προτείνετε; Τώρα θα αρχίσει γυμναστήριο και θέλει να ξέρει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλή διατροφή, 5-6 μικρά γεύματα-σνακ την μέρα και να λιώσει στο ελλειπτικό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top