Θα ομολογούσατε μια απιστία;

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γιατί όταν ερωτεύεσαι νομίζεις ότι θα είναι για πάντα.Ότι κανείς στον κόσμο δεν ικανός να σε κάνει ευτυχισμένο εκτός απο τον άνθρωπο που επιθυμείς.Γιατί σε γεμίζει και μόνο η παρουσία του άλλου.
Γιατί τη συντροφικότητα την έχουν όλοι ανάγκη αφού καλύψουν την καυ**.
Η συνήθεια τα χαλάει όλα.Και εκεί είναι η μαγκιά, να την κρατήσεις μακριά....
Σωστά όλα αυτά, αλλά δεν απαντούν στο ερώτημά μου........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ολοι εσείς που απαντάτε σε αυτήν την ερώτηση, είναι σαν να αποδέχεστε το γεγονός οτι κάποια στιγμή αν σας δινόταν η κατάλληλη ευκαιρία,θα δοκιμάζατε και κάτι άλλο.
Θα ήθελα λοιπόν να θέσω το εξής ερώτημα:
Αφού είστε πρόθυμοι να κάνετε κάτι τέτοιο, γιατί κάνετε σχέσεις;
Τι νόημα έχει να είσαι με κάποιον αν δεν μπορείς ή δεν θέλεις να του αφοσιωθείς ολοκληρωτικά;
Δεν μοιάζει λίγο με την παροιμία "και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο";

Οι σχέσεις δεν είναι μόνο σεξ. Όταν απατάς έτσι όπως λέμε, το μόνο που κάνεις με το άλλο πρόσωπο είναι σεξ. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Συνεπώς αυτό δεν ακυρώνει όλη σου την σχέση - διότι η σχέση έχει και αγάπη κι εκτίμηση και σεβασμό και φιλία και συντροφικότητα και παιδιά κι ένα σωρό άλλα πράγματα που σε κρατάνε μαζί με τον άλλον και που δεν ακυρώνονται επειδή ένα βράδυ σου γυάλισε κάτι άλλο!

Και για να καταλάβεις τι λέω θα σου δώσω ένα απλοϊκό παράδειγμα: σ' αρέσουν τα μακαρόνια πολύ, αλλά έχεις φάει και χαβιάρι μια φορά στη ζωή σου. Αυτό δεν σημαίνει πως ξαφνικά μισείς τα μακαρόνια, σημαίνει πως απλά θέλησες να δοκιμάσεις και κάτι άλλο. Ναι, οκ, πολύ απλοΪκό παράδειγμα, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο τώρα.. Πάντως στο δικό μου μυαλό μπορώ να τα διαχωρίσω εντελώς!

Δεν είναι όλα ή άσπρο ή μαύρο. Φυσικά επειδή όλα έχουν επιπτώσεις, πρέπει πάντα, ανά πάσα στιγμή, να είμαστε έτοιμοι να αναλάβουμε τις ευθύνες μας..

Ναι αλλά η μη σύγχιση αυτών δε συγχωρεί το όποιο αμάρτημα! Καταλαβαίνω ότι η καυ.. είναι κάτι αυθόρμητο και δύναμαι να το συγχωρέσω μία φορά (όπως και έχω κάνει) αλλά αυτό δε σημαίνει πως πρέπει να θεωρείται "στάνταρ εξοπλισμός" σε κάθε σχέση και μια φορά απιστίας επειδή "είναι καυ..". Άμα έχει ορεξούλες η μαντάμ ας βάλει το χεράκι κι ας κάνει δουλειά της να παίρνω μάτι και να γουστάρω άμα δε με θέλει να συμμετέχω. Αλλά όχι, "Σ' αγαπώ αλλά δε μπορώ να κρατήσω το παντελόνι μου κουμπωμένο". Εγώ δηλαδή πως το κρατάω;:confused:

Σαφώς δεν είπα πως είναι απαραίτητο πως σε κάθε σχέση θα υπάρχει απιστία, αν και το θεωρώ σχεδόν δεδομένο για τις πολύ μακροχρόνιες σχέσεις (και άκρως φυσιολογικό δηλ..) Δηλ σκεφτείτε το λογικά.. στα 20 ή 30 χρόνια με τον ίδιο άνθρωπο, πόσο απίθανο είναι πια να σου γυαλίσει κάποιος άλλος/η; Και αυτό από μόνο του δεν είναι απιστία; Εννοώ και το που σκέφτηκες άλλον, χωρίς να πας κιόλας; Ε, αν τύχει και πας θα είσαι μάλλον χαζός για μένα να τα τινάξεις όλα στον αέρα για μια "σχεσούλα"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το παράδειγμα με το μαθητή είναι τουλάχιστον ατυχές.
Τα λάθη είναι ανθρώπινα, αλλά αν κάποιος δεν μπορεί να ορίσει τις πράξεις του, τον εαυτό του, τις ορμές του, τότε γιατί να κάνει σχέση;
Τίποτα δεν έχει αποδειχθεί, και ούτε και θα αποδειχθεί, αλλά αφού απαντά στο να θα ομολογούσε μια απιστία ή όχι, έχει ήδη απαντήσει μέσα του στο ερώτημα αν θα έκανε ποτέ μια απιστία.
Και η απάντησή του είναι προφανώς "ναι"

Δηλαδή αν απαντήσει κάποιος σε μια ερώτηση "με ποιόν τρόπο θα αυτοκτονούσατε αν ποτέ το αποφασίζατε" σημαίνει οτι έχει πάρει απόφαση οτι κάποτε θα αυτοκτονήσει;
Η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο.
Επιπλέον συμφωνώ με soydelseur.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οι σχέσεις δεν είναι μόνο σεξ. Όταν απατάς έτσι όπως λέμε, το μόνο που κάνεις με το άλλο πρόσωπο είναι σεξ. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Συνεπώς αυτό δεν ακυρώνει όλη σου την σχέση - διότι η σχέση έχει και αγάπη κι εκτίμηση και σεβασμό και φιλία και συντροφικότητα και παιδιά κι ένα σωρό άλλα πράγματα που σε κρατάνε μαζί με τον άλλον και που δεν ακυρώνονται επειδή ένα βράδυ σου γυάλισε κάτι άλλο!

Και για να καταλάβεις τι λέω θα σου δώσω ένα απλοϊκό παράδειγμα: σ' αρέσουν τα μακαρόνια πολύ, αλλά έχεις φάει και χαβιάρι μια φορά στη ζωή σου. Αυτό δεν σημαίνει πως ξαφνικά μισείς τα μακαρόνια, σημαίνει πως απλά θέλησες να δοκιμάσεις και κάτι άλλο. Ναι, οκ, πολύ απλοΪκό παράδειγμα, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο τώρα.. Πάντως στο δικό μου μυαλό μπορώ να τα διαχωρίσω εντελώς!

Δεν είναι όλα ή άσπρο ή μαύρο. Φυσικά επειδή όλα έχουν επιπτώσεις, πρέπει πάντα, ανά πάσα στιγμή, να είμαστε έτοιμοι να αναλάβουμε τις ευθύνες μας..
Σωστή η προσέγγισή σου στη θεωρία,
στην πράξη όμως πόσοι είναι έτοιμη να αποδεκτούν μια σχέση κατά την οποία ο ένας ή και οι δύο θα δοκιμάζουν και χαβιάρι και σολωμό κκι άλλα πολλά εδέσματα;
Σίγουρα υπαρχουν και τέτοιες περιπτώσεις, αλλά ποιο είναι το σύνηθες στην ελληνική κοινωνία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δηλαδή αν απαντήσει κάποιος σε μια ερώτηση "με ποιόν τρόπο θα αυτοκτονούσατε αν ποτέ το αποφασίζατε" σημαίνει οτι έχει πάρει απόφαση οτι κάποτε θα αυτοκτονήσει;
Η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο.
Επιπλέον συμφωνώ με soydelseur.
Επίσης ατυχές παράδειγμα.:)
Eπειδή η ζωή μας δεν είναι μόνο άσπρο-μαύρο, εγώ θα απαντούσα οτί δεν έχω σκοπό να αυτοκτονήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Δηλαδή όσοι άνθρωποι ξεκίνησαν μία σχέση και τους πέτυχε και κράτησε "for ever"..τί έπρεπε να σκεφτούν στην αρχή της?
ότι στην περίπτωση που κάαποτε κερατώσουν , φρόνιμο θα ήταν να μην ξεκινήσουν καν τη σχέση? ...Γιατί να χάνανε αυτή την ευκαιρία να ευτυχίσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δηλαδή όσοι άνθρωποι ξεκίνησαν μία σχέση και τους πέτυχε και κράτησε "for ever"..τί έπρεπε να σκεφτούν στην αρχή της?
ότι στην περίπτωση που κάαποτε κερατώσουν , φρόνιμο θα ήταν να μην ξεκινήσουν καν τη σχέση? ...Γιατί να χάνανε αυτή την ευκαιρία να ευτυχίσουν?
΄
Βασικά δεν είχα αυτόν το συλλογισμό στο μυαλό μου.
Το "είμαι έτοιμος να κάνω μια σχέση με τον άνθρωπο που αγαπώ και θέλω να είμαι συνέχεια μαζί του, χωρίς να έχω ανάγκη κάτι άλλο" μου κάνει πιο λογικός.
Αν στην πορεία κάτι δεν πάει καλά..... χωρίζουν οι δρόμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα ελεγα τιποτα γιατι δεν θα εκανα κατι τετοιο...
Οσο και αν αυτο μπορει να το λεω και μερικοι να στραβοχαμογελανε και να κουνανε το κεφαλι τους και να λενε "Δεν μας χεζεις ρε Νταραλα", σορυ αλλα ειμαι καθετος σε κατι τετοιο.
Οχι απο εσας...απο εκει οξω μιλαω.Στην "παρεα" μου.
Οταν ειμαι σε καποια σχεση (πρωτη λεξουλα που παει να ξεφτυλιστει γενικα) και με καποιον ανθρωπο που ειμαι ερωτευμενο-τον αγαπαω (ακομα δυο λεξουλες που πανε προς τα εκει.) ΔΕΝ μπορω να διανοηθω να κανω ειτε one night stand ειτε fast F@ck ειτε οτιδηποτε.
ΔΕΝ εχω την αναγκη και δεν αισθανομαι την οποιαδηποτε περιεργεια να δοκιμασω κατι αλλο.
Υποτιθεται οτι ειμαι με τον αλλλο για ορισμενους λογους τους οποιους αν τους γραψω εν συντομια θα ειναι "Με καλυπτει.Με γεμιζει.Με ολοκληρωνει."
Εαν κατι δεν παει καλα στην σχεση υπαρχει και κατι πανω μας που εχει τρομεη χρησιμοτητα.Λεγεται στομα και χρησιμευει για να μιλαμε και για να λυνουμε τα οποια "προβληματα".Απιστιες κατα την γνωμη μου (κρυφες γιατι προσωπικα αμφιβαλλω εαν θα την συγχωρουσα) πολλες φορες αντι να τα λυσουν τα κανουν ακομα χειροτερα.
Δεν ξερω κατα ποσο μπορει να φανω πουριτανος, αλλα οταν μια κοπελα ειναι "κοπελα" και μεθαυριο γυναικα μου δεν θα μπορουσα να διανοηθω ποτε ειτε να μου κανει κατι τετοιο ή να το κανω αυτο.
Καλες οι ορμες και οι ορμονες αλλα και η χαλιναγωγηση αυτων ειναι καλη.
Κι επειδη πλατιασα απιστευτα το θεμα και ζητω συγγνωμη στο αρχικο ερωτημα να σας πω την αληθεια δεν μπορω να απαντησω...
Θα φροντιζα πολυ απλα να μην βρεθω σ' αυτη την θεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχ, αχ.. δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο βρε παιδιά! Τέλος πάντων, ο καθένας έχει την γνώμη του, σε φόρουμ είμαστε άλλωστε, μακάρι σε δέκα χρόνια να έχετε ακόμα την ίδια άποψη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε θα την εκανα εξαρχης, αλλα αν γυρνουσε ο κοσμος αναποδα τελικα νομιζω οτι θα το "ομολογουσα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αχ, αχ.. δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο βρε παιδιά! Τέλος πάντων, ο καθένας έχει την γνώμη του, σε φόρουμ είμαστε άλλωστε, μακάρι σε δέκα χρόνια να έχετε ακόμα την ίδια άποψη! :)

Δεν ειναι θεμα ασπρου και μαυρου για εμενα τουλαχιστον.;)
Ειναι πολυ απλα οτι ορισμενα πραγματα τα "σιχαινομαι" πως να το πω;
οταν ειμαι με μια κοπελα και την αγαπαω δεν κανω μονο "κρεββατι μαζι της" ουτε απλως ενα @@#$! της στιγμης.Κανω ερωτα.
Μοιραζομαι παρα πολλα μαζι της εκεινη την ωρα αλλα και οχι μονο και μονο το γεγονος οτι εκανε τα ιδια στα χερια καποιου αλλου και μοιραστηκαν εστω τα κορμια τους εμενα μου προκαλλει αποστροφη.
Δεν προεξοφλυει φυσικα οτι θα την χωριζα ετσι;
Απλως οταν αγαπας καποιον ΓΙΑΤΙ μα ΓΙΑΤΙ να πας με αλλον;:/:
Και μην ακουσω ετυχε...ετυχε να πατησω να μια τσιχλα στον δρομο κι εκανα σκ@τα ενα χαλι.
Οχι ετυχε να κοιταζω μια βιτρινα και κοιμηθηκα με την Τζεσυ!:P
Και οσο κι αν ακουστει οξυμωρο ΔΕΝ ειμαι ζηλιαρογατος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Απλως οταν αγαπας καποιον ΓΙΑΤΙ μα ΓΙΑΤΙ να πας με αλλον;:/:

Γιατί απλά είσαι (όχι εσύ, γενικά μιλάω) αδύναμος χαρακτήρας, πιό αδύναμος από άλλους δηλαδή. Γι αυτό δε μπορείς να κρατήσεις τα παντελόνια σου όρθια! Γι αυτό και πάντα θα υπάρχουν πιό δυνατοί χαρακτήρες από σένα και θα σε πετάνε σα σκουπίδι, ακριβώς επειδή έχεις δώσει δικαιώματα με τις πράξεις σου να σε λογαριάζουν σα σκουπίδι.

Υπόψιν, για όλα όσα λες, να αγιάσει το μυαλό σου, το στόμα σου αλλά και ο αντρισμός που κουβαλάς στα παντελόνια και στον τρόπο ζωής σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα ελεγα τιποτα γιατι δεν θα εκανα κατι τετοιο...
Οσο και αν αυτο μπορει να το λεω και μερικοι να στραβοχαμογελανε και να κουνανε το κεφαλι τους και να λενε "Δεν μας χεζεις ρε Νταραλα", σορυ αλλα ειμαι καθετος σε κατι τετοιο.
Οχι απο εσας...απο εκει οξω μιλαω.Στην "παρεα" μου.
Οταν ειμαι σε καποια σχεση (πρωτη λεξουλα που παει να ξεφτυλιστει γενικα) και με καποιον ανθρωπο που ειμαι ερωτευμενο-τον αγαπαω (ακομα δυο λεξουλες που πανε προς τα εκει.) ΔΕΝ μπορω να διανοηθω να κανω ειτε one night stand ειτε fast F@ck ειτε οτιδηποτε.
ΔΕΝ εχω την αναγκη και δεν αισθανομαι την οποιαδηποτε περιεργεια να δοκιμασω κατι αλλο.
Υποτιθεται οτι ειμαι με τον αλλλο για ορισμενους λογους τους οποιους αν τους γραψω εν συντομια θα ειναι "Με καλυπτει.Με γεμιζει.Με ολοκληρωνει."
Εαν κατι δεν παει καλα στην σχεση υπαρχει και κατι πανω μας που εχει τρομεη χρησιμοτητα.Λεγεται στομα και χρησιμευει για να μιλαμε και για να λυνουμε τα οποια "προβληματα".Απιστιες κατα την γνωμη μου (κρυφες γιατι προσωπικα αμφιβαλλω εαν θα την συγχωρουσα) πολλες φορες αντι να τα λυσουν τα κανουν ακομα χειροτερα.
Δεν ξερω κατα ποσο μπορει να φανω πουριτανος, αλλα οταν μια κοπελα ειναι "κοπελα" και μεθαυριο γυναικα μου δεν θα μπορουσα να διανοηθω ποτε ειτε να μου κανει κατι τετοιο ή να το κανω αυτο.
Καλες οι ορμες και οι ορμονες αλλα και η χαλιναγωγηση αυτων ειναι καλη.
Κι επειδη πλατιασα απιστευτα το θεμα και ζητω συγγνωμη στο αρχικο ερωτημα να σας πω την αληθεια δεν μπορω να απαντησω...
Θα φροντιζα πολυ απλα να μην βρεθω σ' αυτη την θεση.
Αυτή είναι η πιο ξεκάθαρη και η μοναδική ειλικρινά τεκμιριωμένη άποψη από όλα όσα έχουν γραφτεί.
Μπορεί εγώ προσωπικά να διαφωνώ με αυτόν τον τρόπο ζωής, όμως όσα είπε ο Μάριος είναι τεκμιριωμένα και απαντούν πλήρως στο ερώτημα που έθεσα παραπάνω.
Εύγε φίλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε θα την εκανα εξαρχης, αλλα αν γυρνουσε ο κοσμος αναποδα τελικα νομιζω οτι θα το "ομολογουσα".

same here...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ανθρώπινες αδυναμίες, αλλά δεν είναι δικαιολογία. αλλά πραγματικά όλα δεν είναι ασπρο μαυρο. εξαρτάται η φάση, η σχέση, το κέρατο κ πως το εκλαμβάνει κανείς. εγώ εχω βρεθει σε αυτή τη θέση. μου το είπε κ τον εκτίμησα περισσότερο για το θλαρρος του. δεν θα το συγχωρούσα δευτερη φορά αλλά όλοι δικαιούνται 2η ευκαιρία.
βρέθηκα κ στην αντίστοιχη θέση, κ από σεβασμό στο πρόσωπο του άλλου το είπα. ξέρεις ότι πληγώνεις τον άλλον, αλλά ήξερα ότι θα πληγωνόταν περισσότερο αν δεν είμουν ειληκρινής.
όχι δεν θα είμουν τόσο ειληκρινής σε όλες τις σχέσεις μου. κ όχι δεν είναι να κερατωνείς όταν είσαι σε μια σχέση, αλλά ποτέ δεν πρέπει να είσαι απόλυτος.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
άνετα και χαλαρά θα τα ξερνούσα όλα, δεν θα μπορούσα να ζώ με έναν άνθρωπο που δεν θα με ακούσει ή που δεν θα ακούσει γιατί το έκανα, πάντος τον προετυμάζω άπο τώρα σε τοιχόν καμάκι ή ρίξημο βαρή για να ξέρει τι θα ακολουθήσει:P

Πραγματικά τώρα θα το μάθει σίγουρα δεν έχω μάθη να λέω ψέματα στον σύντροφο μου άν το έκτυβα θα ειχα τύψεις και δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
άνετα και χαλαρά θα τα ξερνούσα όλα, δεν θα μπορούσα να ζώ με έναν άνθρωπο που δεν θα με ακούσει ή που δεν θα ακούσει γιατί το έκανα, πάντος τον προετυμάζω άπο τώρα σε τοιχόν καμάκι ή ρίξημο βαρή για να ξέρει τι θα ακολουθήσει:P

Πραγματικά τώρα θα το μάθει σίγουρα δεν έχω μάθη να λέω ψέματα στον σύντροφο μου άν το έκτυβα θα ειχα τύψεις και δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ:)
Καλά εσύ δεν θα είχες τύψεις που του τα φόρεσες, και θα είχες τύψεις που δεν του το είπες;;;:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλά εσύ δεν θα είχες τύψεις που του τα φόρεσες, και θα είχες τύψεις που δεν του το είπες;;;:clapup: :clapup: :clapup:

Ναι :hmm:
περίεργη απάντηση άλλα ναι θα το έκανα σε μια πιθανή αδυναμία και μετά θα ενοιωθα τύψεις που την ειχα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κατ'αρχήν δεν θα το έκανα. Αλλά αν το έκανα θα είχα τόσες τύψεις μετά που, ακόμη κι αν δεν το ομολογούσα, σίγουρα θα χώριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Βλέπω πως κάποιοι και μόνο που το συζητάμε θεωρούν δεδομένο οτι θα το κάνουμε κιόλας. Απλά θέλω να απαντήσω πως τίποτα δεν είναι δεδομένο και όλα πρέπει να περνάνε από το μυαλό μας χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν θα ξεκινήσουμε μια σχέση από φόβο μήπως κάααποια στιγμή χαλαρώσουν τα πράγματα και παραστρατήσουμε ;) Προσωπικά αν και θα με πλήγωνε πάαααααααρα πολύ αν μάθαινα πως μου την έκανε, πιστεύω πως είναι κάτι που μπορεί να τύχει στον καθένα. Κι επειδή κάποιος πιο πάνω δεν δέχεται τον όρο "τυχει" το θέτω αλλιώς. Μπορεί κάποια στιγμή (μακρυά απο μας) να κουραστούμε με τον άλλο να νιώσουμε μόνοι (πράγμα που ειδικά σε έναν γάμο συμβαίνει μετά από κάποια χρόνια λόγω διαφόρων συγκυριών, αλλά και ρουτίνας) αν τότε εκεί που νιώθουμε πως ο άλλος μας έχει δεδομένους και πως δεν ασχολείται μαζί μας, κάποιος άλλος ασχοληθεί και μάλιστα πολύ έντονα, εμ εκεί δεν έχεις και πολλές άμυνες... Οπότε αν με καεράτωνε σίγουρα θα είχα ευθήνη κι εγώ γι αυτό γιατί του άφησα αυτό το κενό! Τωρα η διαφορά με την παραλληλη σχέση είναι απλή. Ενα one night μπορεί να το μετανιώσεις και μάλιστα να συνηδητοποιήσεις πως δεν άξιζε να ρισκάρεις την σχέση σου γι αυτό κι έτσι να προσπαθήσεις να ξαναδώσεις ζωή στην σχέση σου. Μια παράλληλη σχέση σημαίνει πως η σχέση σου έχει είδη τελειώσει, δεν υπάρχει γυρισμός και απλά δεν έχεις τα κότσια να το παραδεχτείς στον άλλο, σπαταλόντας τον χρόνο του και παίζοντας ενα άσχημο παιχνίδι στις πλάτες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top