Τι θέλουν οι άνδρες απο τις γυναίκες; Αλλά και ως άνδρες γνωρίζετε τι ζητάτε;

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η γυναίκα θέλει πολλά από έναν άνδρα, ενώ ο άνδρας θέλει μόνο ένα.
Κονσταντίν Μελιχάν, Ρώσος χιουμορίστας
Γυναίκες και άνδρες, ότι και αν θέλουν θα πρέπει να ξέρουν ότι είναι ένα πακέτο και δεν μπορούν να πάρουν το περιεχόμενο μοναχά.
Θα πρέπει πρώτα να πάρουν το πακέτο, να το φροντίσουν μη σπάσει – χαλάσει και λοιπά, μη το ξεχάσουν σε κάποιο ράφι. Μη το τσακίσουν από την επιθυμία τους, μη-μη –μη………………….. και ύστερα να γνωρίζουν ότι η σχέση είναι σαν τον μούστο.
Με τον καιρό ή θα γίνει νέκταρ ή θα γίνει ξύδι.
Οι προϋποθέσεις υπάρχουν, μένει η βούληση για να γίνει κρασί ή ξύδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κοντός123

Νεοφερμένος

Ο Κοντός123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ο Αντρας απο μια γυναίκα θέλει την γυναίκα . Την θηλυκότητα της ρε παιδί μου .
Βέβαια κάποιοι έχουν κάποιες διαφορετικές προτιμίσεις , την θέλουν γλυκιά , δυναμική , σκύλα ή όλα μαζί .

Καλό είναι να υπάρχει λίγο απο όλα για να υπάρχει σασπενς στην σχέση .

Να μην είναι ούτε πολύ συναισθηματική (όλη μέρα τηλέφονα και αγάπες και καρδούλες)
Ούτε πολυ ζηλιάρα , δηλαδή "γιατί κοίταξες εκεί "και μην κοιτάς εκείνη "και μην κοιτάς την άλλη "


Προσωπικά ως αγόρι, αυτό θα ήθελα απο την κοπέλα μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ο Αντρας απο μια γυναίκα θέλει την γυναίκα . Την θηλυκότητα της ρε παιδί μου .
Βέβαια κάποιοι έχουν κάποιες διαφορετικές προτιμίσεις , την θέλουν γλυκιά , δυναμική , σκύλα ή όλα μαζί .

Καλό είναι να υπάρχει λίγο απο όλα για να υπάρχει σασπενς στην σχέση .

Να μην είναι ούτε πολύ συναισθηματική (όλη μέρα τηλέφονα και αγάπες και καρδούλες)
Ούτε πολυ ζηλιάρα , δηλαδή "γιατί κοίταξες εκεί "και μην κοιτάς εκείνη "και μην κοιτάς την άλλη "


Προσωπικά ως αγόρι, αυτό θα ήθελα απο την κοπέλα μου !
Λίγα πράματα δηλαδή!
Θέλω να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις τα συναισθήματα που προκαλείς στην κοπέλα σου, όταν καρφώνεσαι στο στιγμιαία περαστικό στριγκάκι ως χρωματιστή πινέζα ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Λίγα πράματα δηλαδή!
Θέλω να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις τα συναισθήματα που προκαλείς στην κοπέλα σου, όταν καρφώνεσαι στο στιγμιαία περαστικό στριγκάκι ως χρωματιστή πινέζα ; :redface:

ὕπαγε ὀπίσω μου, σατανᾶ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
H kajira έχει πάαααρα πολύ δίκιο σε αυτό που λέει. Οι άντρες έχουν υποστεί τέτοια πλύση εγκεφάλου από την κοινωνία για την υποτιθέμενη γκρινο-λαγνεία των γυναικών που στην παραμικρή έκφραση δυσαρέσκειας για οτιδήποτε, είτε έχει η γυναίκα δίκιο είτε όχι, νομίζουν ότι βλέπουν την γκρίνια για την οποία άκουγαν από τους άλλους τόσο καιρό και αντιδρούν ανάλογα.

Όχι. Όταν βρίσκετε παντού στραβά και εκφράζετε δυσαρέσκεια για το παραμικρό κάθε πέντε λεπτά, τότε δεν είναι "υποτιθέμενη γκρινολαγνεία". Όντως γκρινιάζετε. Είναι μέθοδος ελέγχου. Γνωστή και ως "τράβηγμα από τη μύτη", ή "χορός στο ταψί", ή "μουρμούρα". Το τελευταίο, ειδικά το βράδυ μετά την κατάκλιση ("κρεββατομουρμούρα") αποτελεί σαδιστικό βασανιστήριο και κανονικά θα έπρεπε να απαγορευτεί με διεθνείς συμβάσεις και προσφυγή στο Eυρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Μα φυσικα το μυαλο της,εαν εχει ενας αντρας την υπομονη να ακουσει την συντροφο του,θα διαπιστωσει οτι αυτο που στην αρχη του φανταζε σαν γκρινια,ειναι μια ολοκληρωμενη σκεψη,με απαντηση σε ολα τα υποερωτηματα που μπορουν να προκυψουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Όχι. Όταν βρίσκετε παντού στραβά και εκφράζετε δυσαρέσκεια για το παραμικρό κάθε πέντε λεπτά, τότε δεν είναι "υποτιθέμενη γκρινολαγνεία". Όντως γκρινιάζετε. Είναι μέθοδος ελέγχου. Γνωστή και ως "τράβηγμα από τη μύτη", ή "χορός στο ταψί", ή "μουρμούρα". Το τελευταίο, ειδικά το βράδυ μετά την κατάκλιση ("κρεββατομουρμούρα") αποτελεί σαδιστικό βασανιστήριο και κανονικά θα έπρεπε να απαγορευτεί με διεθνείς συμβάσεις και προσφυγή στο Eυρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.
Η ιδανικη γυναικα ομως παιρνει τον Καραγκιοζινο της αγκαλιτσα ....του τριβεται γλυκα...του κανει απαλο μασαζ στη πλατουλα για να τον ξεκουρασει αποτην κουραση της ημερας.....τον ακουει σιωπηρα ....σε οτι γκρινια και παραπονο εχει εκεινος συσσωρευσει απο τη δυσκολη μερα του...τον ξεκουραζει και τον χαλαρωνει με οποιο τροπο εκεινον ευχαριστει....si?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Η ιδανικη γυναικα ομως παιρνει τον Καραγκιοζινο της αγκαλιτσα ....του τριβεται γλυκα...του κανει απαλο μασαζ στη πλατουλα για να τον ξεκουρασει αποτην κουραση της ημερας.....τον ακουει σιωπηρα ....σε οτι γκρινια και παραπονο εχει εκεινος συσσωρευσει απο τη δυσκολη μερα του...τον ξεκουραζει και τον χαλαρωνει με οποιο τροπο εκεινον ευχαριστει....si?
ΣΟΚ!:worry: ΓΚΛΟΥΠ! :worry:
Θεέ μου Rosa μου είμαι τόσο ελλιπής....
Του τα κάνω αυτά... δεν λέω... αλλά όχι γ'αυτόν , για μένα...:devil:
όποτε έχω όρεξη να :whistle:
Θα του λέω ότι τα κάνω γ'αυτόν. :pfff:
Σιωπηρά τον ακούω , δεν λέω...αλλά επειδή βαριέμαι ν'ανοίξει η συζήτηση...:whistle:
λέω ¨μαρινάκι άστον τώρα να τα πει , να ξεθυμάνει, και μην μιλάς καθόλου, να τελειώνουμε μια ώρα αρχίτερα¨...:whistle:
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Η ιδανικη γυναικα ομως παιρνει τον Καραγκιοζινο της αγκαλιτσα ....του τριβεται γλυκα...του κανει απαλο μασαζ στη πλατουλα για να τον ξεκουρασει αποτην κουραση της ημερας.....τον ακουει σιωπηρα ....σε οτι γκρινια και παραπονο εχει εκεινος συσσωρευσει απο τη δυσκολη μερα του...τον ξεκουραζει και τον χαλαρωνει με οποιο τροπο εκεινον ευχαριστει....si?

No.

To μασαζ το κάνει ο Καραγκιόζης. Και κάθεται και ακούει. Αλλά όλα στην ώρα τους. Όταν λέμε για γκρίνια, εννοούμε κάθε λίγα λεπτά, για το παραμικρό. Αλλιώς δεν μετράει για γκρίνια. Προφανώς αν η κυρία Καραγκιόζαινα είχε άσχημη μέρα στη δουλειά, λογικό και ανθρώπινο είναι να θέλει να τα πει να ξεσκάσει. και αν δει ότι ο Καραγκιόζης κάνει κάτι στραβά, δεν δικαιούται απλώς αλλά υποχρεούται να του το υποδείξει. Και αυτό λογικότατο είναι. Μία φορά όμως. Και χωρίς υπενθυμίσεις κατόπιν της διορθώσεως. Γίνεται βασανιστήριο όταν είναι επαναληπτικός καταιγισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, ποιος νοήμων άνθρωπος γκρινιάζει με το κάθε τι αν δεν του φταίει κάτι;
Και μη μου πεις ότι μας φταίνε τα πάντα. :Ρ
Απλά μεταφράζετε τα πάντα σε γκρίνια.

Συζήτηση:
Εγώ: Θέλω το τάδε.
Αυτός: Βρήκα αυτό.
Εγώ: Μήπως το έχει και σε άλλη μορφή;
Αυτός; Πω Πω γκρίνιααα.

Εμ, δε γκρίνιαζα αλλά σας αρέσει να το βλέπετε έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, ποιος νοήμων άνθρωπος γκρινιάζει με το κάθε τι αν δεν του φταίει κάτι;
Και μη μου πεις ότι μας φταίνε τα πάντα. :Ρ
Απλά μεταφράζετε τα πάντα σε γκρίνια.

Συζήτηση:
Εγώ: Θέλω το τάδε.
Αυτός: Βρήκα αυτό.
Εγώ: Μήπως το έχει και σε άλλη μορφή;
Αυτός; Πω Πω γκρίνιααα.

Εμ, δε γκρίνιαζα αλλά σας αρέσει να το βλέπετε έτσι.

Ουσιαστικά "Αυτός" γκρινιάζει. :hmm:
Για να μην πω ότι τις περισσότερες φορές οι άνδρες γκρινιάζουν παρά οι γυναίκες... :confused:
Εμείς τα παίρνουμε και λίγο στο "ντούκου" και λέμε "έλα μωρέ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, ποιος νοήμων άνθρωπος γκρινιάζει με το κάθε τι αν δεν του φταίει κάτι;
Οκ, δεν είναι θέμα νοημοσύνης, είναι θέμα χαρακτήρα...
Σκηνικό...( Υπάρχει και η σιωπηλή γκρίνια...)
Σου την έχει σπάσει γιατί... γιατί....τι να πούμε τώρα...:hmm:γιατί κοίταξε έναν @ωλο που όλοι στο μαγαζί άντρες-γυναίκες τον κοίταζαν,ως φυσιολογικός άνθρωπος τον κοίταξε και αυτός , και εσύ τον κοίταξες άλλωστε...
Μπαίνετε στ'αμάξι... κοιτάς συνοφρυωμένη έξω από το παράθυρο, με ύφος τώρα θα σε φτιάξω παλιο@@@@... θα σε τσιτσιρίσω! :mpinelik:
Εκείνος ανυποψίαστος... ¨αγάπη μου είσαι καλά;¨:worry:
-¨Καλά είμαι...¨ :pfff:- με μισή καρδιά να καταλάβει ότι έχεις κάτι...- :rant:
(Εξακολουθείς να έχεις κρεμάσει προβοσκίδα σαδιστικά....)
-¨Αγάπη μου σίγουρα είσαι καλά ;;;¨ εκείνος ανυποψίαστος...:worry:
-¨Ναι...:pfff: το κεφάλι μου πονάει ....¨ :rant:(κοιτάς μόνο έξω από το παράθυρο)
-¨σίγουρα; μήπως έκανα κάτι που σε πείραξε;;;¨:worry:
-¨Εσύ ; οχι βέβαια... σαν τί να κάνεις δηλαδή;;;απλά βαριέμαι :pfff: ...¨:rant:
-¨εντάξει μωρό μου... που θέλεις να πάμε για καφέ; Ostria, le palmier, πού γουστάρεις;;;¨
-¨άστο μωρέ... δεν γουστάρω...άλλαξα γνώμη... πάμε σπίτι...¨:pfff:
:hehe:
Μετά , άμα του πρήξεις τα ούμπαλα με τα μούτρα και βαρεθεί ο άνθρωπος, και πάψει ν'ασχολείται και να σε παρακαλάει και να σε ρωτάει, πας τσουκουτσούκου
:mpinelik:
¨ρεζίλι με έκανες με αυτήν την ξανθιά... σαν ξελιγωμένος την κοίταζες...:mpinelik: τελείως αδιάκριτα!και εγώ καθόμουν δίπλα σου σαν τον μα@ακα... :mpinelik:
¨και σιιιιιγά μωρέ τον κώλο... σιιιγά την γκόμενα...Κυτταρίτιδα με το τσουβάλι... ¨ :pfff:

:hehe:
(Ξου ξου ξου, Μακριά από μένα τέτοιες συμπεριφορές.....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για τι ηλικίες μιλάμε; :Ρ
Εντάξει το γνωστό ''τι έχεις; τίποτα'' αλλά δε νομίζω να έκανα σκηνή επειδή είδε έναν κώλο.
Μάτια έχει και είδε, δε με απάτησε κιόλας για να κάνω σαν υστερική, προς θεού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Για τι ηλικίες μιλάμε; :Ρ
Εντάξει το γνωστό ''τι έχεις; τίποτα'' αλλά δε νομίζω να έκανα σκηνή επειδή είδε έναν κώλο.
Μάτια έχει και είδε, δε με απάτησε κιόλας για να κάνω σαν υστερική, προς θεού.
Οκ, ένα παράδειγμα έφερα...:P
Γενικώς θεωρώ την γκρίνια γένους θηλυκού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Α μπα.
Σου έτυχε να γριπωθεί το αμόρε;
Δε στο εύχομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ: Θέλω το τάδε.
Αυτός: Βρήκα αυτό.
Εγώ: Μήπως το έχει και σε άλλη μορφή;

Το παραπάνω δεν θα το μετέφραζα σε γκρίνια. Όταν λέμε γκρίνια, εννοούμε αυτό:

Αυτή: Θέλω το τάδε
Εγώ: Βρήκα αυτό.
Αυτή: Μήπως το έχει σε άλλη μορφή;
Εγώ: Μισό να δώ... Δες εδώ, κάνει αυτό;
Αυτή: Χμμ. Οχι, δεν ξέρω, ίσως. Τώρα που το σκέφτομαι, όχι βέβαια, αφού έχει το τάδε, και ξέρεις ότι δεν μου αρέσει το τάδε!
Εγώ: Να ψάξω για κάτι άλλο;
Αυτή: ...
Εγώ: Θα ψάξω για κάτι άλλο. Περίμενε. (Αρχίζω να ψάχνω)
Αυτή: Μα τι κάνεις τόση ώρα;
Εγώ: Ψάχνω... κάτσε
Αυτή: Ναι αλλά με έχεις και περιμένω τόση ώρα, γιατί με κάνεις συνέχεια να περιμένω; Ολο εγώ περιμένω εσένα..
Εγώ: Μα...
Αυτή: Και είναι και αυτά τα μαγαζιά, τίποτα δεν έχουν, γιατί ήρθαμε εδω; Θα μπορούσαμε να είχαμε πάει εκεί...
Εγώ: Ναι αλλά...
Αυτή: Αν ήξερα ότι δεν θα το έχουν εδώ, θα είχα κανονίσει να πάμε εκεί. Γιατί δεν μου είπες ότι δεν θα το έχουν εδώ;
Εγώ: Και που να το ξέρω;
Αυτή: Μα, καλά, τίποτα δεν ξέρεις; Όλα εγώ πρέπει να τα μελετάω και να τα φροντίζω; Αν σε αφήσω να κάνεις εσύ κουμάντο θα γίνουν όλα μπάχαλο!
Εγώ: Ε...
Αυτή: Και επιτέλους τι γίνεται με το τάδε, ακόμα να το βρείς;
Εγώ: Βρήκα αυτό, σου κάνει;
Αυτή: Εμ βέβαια, έχω γίνει υπηρέτρια σου, δεν μπορείς τίποτα να καταφέρεις μόνος σου, έχεις συνηθίσει να σου τα φέρνει όλα έτοιμα στο χέρι η μαμάκα σου.
Εγώ: Είπα, βρήκα ΑΥΤΟ. Σου κάνει;
Αυτή: Μη μου υψώνεις εμένα τον τόνο της φωνής σου! Ορίστε μας, ανέχομαι όλα τα άλλα, έχω κι εσένα να μου φωνάζεις μπροστά σε όλο τον κόσμο, μα τι τραβάω. Κάτσε να δώ τι βρήκες... Μα, τί είναι αυτό;;;
Εγώ: Αυτό που βρήκα... πως σου φαίνεται;
Αυτή: Μα με κοροϊδεύεις τώρα, πόσο αναίσθητος είσαι τέλος πάντων;
Εγώ: Μα, αυτό δεν έχει το τάδε που δεν σου αρέσει, έχει το δείνα που σου αρέσει, γιαυτό το διάλεξα, υπέθεσα ότι...
Αυτή: Βέβαια, υπέθεσες, όλο υποθέσεις κάνεις όπως σε συμφέρει. Ναι, συνήθως δεν μου αρέσει το δείνα και προτιμώ το τάδε αλλά σήμερα άλλαξα γνώμη και προτιμώ το δείνα, αλλά που να το καταλάβεις εσύ, δεν έχεις ιδέα και δεν φρόντισες καν να ενδιαφερθείς και να με ρωτήσεις αν άλλαξα γνώμη σήμερα, γιατί είσαι αναίσθητος και εγωϊστής και κάφρος και δε σε νοιάζει...


Αυτό εννοούμε όταν λέμε γκρίνια. Είναι κατανοητή η διαφορά, ή να το αναλύσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Α μπα.
Σου έτυχε να γριπωθεί το αμόρε;
Δε στο εύχομαι. :P
Τί εννοείς;Ότι είναι μέσα στη γκρίνια;;;
:hmm: Mου έχει τύχει μετά από εγχείρηση στο πόδι που έκανε, οκ, ήταν γερο-ιδιότροπος....και οκ , γκρίνιαζε...έφαγα πολύ καψόνι...
Αλλά εγώ όταν είχα κρεβατωθεί με πρόβλημα στη μέση
ήμουν νομίζω πολύ χειρότερη... όλο κλάμα και κατάθλιψη και μιζέρια... Πήγαινα να μιλήσω και τρεμούλιαζε η φωνή για να τα μπήξω.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Το παραπάνω δεν θα το μετέφραζα σε γκρίνια. Όταν λέμε γκρίνια, εννοούμε αυτό:

Αυτή: Θέλω το τάδε
Εγώ: Βρήκα αυτό.
Αυτή: Μήπως το έχει σε άλλη μορφή;
Εγώ: Μισό να δώ... Δες εδώ, κάνει αυτό;
Αυτή: Χμμ. Οχι, δεν ξέρω, ίσως. Τώρα που το σκέφτομαι, όχι βέβαια, αφού έχει το τάδε, και ξέρεις ότι δεν μου αρέσει το τάδε!
Εγώ: Να ψάξω για κάτι άλλο;
Αυτή: ...
Εγώ: Θα ψάξω για κάτι άλλο. Περίμενε. (Αρχίζω να ψάχνω)
Αυτή: Μα τι κάνεις τόση ώρα;
Εγώ: Ψάχνω... κάτσε
Αυτή: Ναι αλλά με έχεις και περιμένω τόση ώρα, γιατί με κάνεις συνέχεια να περιμένω; Ολο εγώ περιμένω εσένα..
Εγώ: Μα...
Αυτή: Και είναι και αυτά τα μαγαζιά, τίποτα δεν έχουν, γιατί ήρθαμε εδω; Θα μπορούσαμε να είχαμε πάει εκεί...
Εγώ: Ναι αλλά...
Αυτή: Αν ήξερα ότι δεν θα το έχουν εδώ, θα είχα κανονίσει να πάμε εκεί. Γιατί δεν μου είπες ότι δεν θα το έχουν εδώ;
Εγώ: Και που να το ξέρω;
Αυτή: Μα, καλά, τίποτα δεν ξέρεις; Όλα εγώ πρέπει να τα μελετάω και να τα φροντίζω; Αν σε αφήσω να κάνεις εσύ κουμάντο θα γίνουν όλα μπάχαλο!
Εγώ: Ε...
Αυτή: Και επιτέλους τι γίνεται με το τάδε, ακόμα να το βρείς;
Εγώ: Βρήκα αυτό, σου κάνει;
Αυτή: Εμ βέβαια, έχω γίνει υπηρέτρια σου, δεν μπορείς τίποτα να καταφέρεις μόνος σου, έχεις συνηθίσει να σου τα φέρνει όλα έτοιμα στο χέρι η μαμάκα σου.
Εγώ: Είπα, βρήκα ΑΥΤΟ. Σου κάνει;
Αυτή: Μη μου υψώνεις εμένα τον τόνο της φωνής σου! Ορίστε μας, ανέχομαι όλα τα άλλα, έχω κι εσένα να μου φωνάζεις μπροστά σε όλο τον κόσμο, μα τι τραβάω. Κάτσε να δώ τι βρήκες... Μα, τί είναι αυτό;;;
Εγώ: Αυτό που βρήκα... πως σου φαίνεται;
Αυτή: Μα με κοροϊδεύεις τώρα, πόσο αναίσθητος είσαι τέλος πάντων;
Εγώ: Μα, αυτό δεν έχει το τάδε που δεν σου αρέσει, έχει το δείνα που σου αρέσει, γιαυτό το διάλεξα, υπέθεσα ότι...
Αυτή: Βέβαια, υπέθεσες, όλο υποθέσεις κάνεις όπως σε συμφέρει. Ναι, συνήθως δεν μου αρέσει το δείνα και προτιμώ το τάδε αλλά σήμερα άλλαξα γνώμη και προτιμώ το δείνα, αλλά που να το καταλάβεις εσύ, δεν έχεις ιδέα και δεν φρόντισες καν να ενδιαφερθείς και να με ρωτήσεις αν άλλαξα γνώμη σήμερα, γιατί είσαι αναίσθητος και εγωϊστής και κάφρος και δε σε νοιάζει...


Αυτό εννοούμε όταν λέμε γκρίνια. Είναι κατανοητή η διαφορά, ή να το αναλύσω;
Όχι, όχι μην το αναλύεις! Μόνο που το διάβασα δυσφόρησα, πιέστηκα και άρχισα ανασούλες τύπου ανώδυνου τοκετού.... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Nαι, μόνο που ο διάλογος που έβαλα ήταν πραγματικός και όχι φανταστικός επηρεασμένος σε μεγάλο βαθμό από τα όσα προβάλλονται στα ελληνικά σήριαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Nαι, μόνο που ο διάλογος που έβαλα ήταν πραγματικός και όχι φανταστικός επηρεασμένος σε μεγάλο βαθμό από τα όσα προβάλλονται στα ελληνικά σήριαλ.

Και ο δικός μου πραγματικός ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top