Microsoft Windows Live Messenger

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Η κυρία microsoft έκανε πάλι το θαύμα της.

Here is the story. Last year, Microsoft bought anti-spyware software from a company called Giant and re-branded it as Microsoft Anti-Spyware. Unfortunately for Messenger Plus!, Giant was the only ad-removal company to detect Messenger Plus! itself as a problem and not only its sponsor.

Υπογράψτε όλοι για να σωθεί το πρόγραμμα:
https://www.msgplus.net/petition.php?lang=en
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Είναι καλό; Να το βάλω; Αυτό το "πρόγραμμα χορηγού" (sponsor) με έβαλε σε σκέψεις οτι ακόμα κι αν αρνηθείς να το εγκαταστήσεις μαζί με το κυρίως πρόγραμμα. όλο και κάτι θα σου βάλει στο πισί... :worry:

Όσο για την Μ$, ε εντάξει αν μπορούσε να χε διαλύσει και το Linux αναγνωρίζοντας το ως ιο στα πισί μας, θα το χε κάνει και αυτό! :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Θα έλεγα να μην το βάλεις γιατί έχω την υποψία ότι μάλλον από αυτό την πάτησα..Το εγκατέστησα προχτές κ από τότε όλως περιέργως έχω κολλήσει pop-ups που τα σβήνω συνέχεια με το Ad-ware αλλά ξαναεμφανίζονται και δεν ξέρω τι να κάνω..Κάθε τρεις και τόσο πρέπει να τρέχω το Ad-ware..:(
Και δεν νομίζω να τα κόλλησα από πουθενά αλλού δεν εγκατέστησα κάτι άλλο αυτές τις μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Έχω το msn plus τόσο καιρό και δεν έχω πάθει τίποτα απολύτως. Συστήνεται ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Έχω το msn plus τόσο καιρό και δεν έχω πάθει τίποτα απολύτως. Συστήνεται ανεπιφύλακτα.
Εγώ τότε πως την πάτησα μου λες??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Πατησες προφανώς οτι δέχεσαι να εγκαταστήσει και το διαφημιστικο προγραμμα. Κάνε το Messenger Plus! Remove απο τα Add/Remove Programs και ξαναεγκατέστησε το και όταν φτάσεις εδώ:



διάλεξε την κάτω τελίτσα για να αρνηθείς την εγκατάσταση διαφημίσεων και οχι την πάνω που τις εγκαθιστά.

Μόνο έτσι λένε πως βγαίνουν οι διαφημήσεις :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Πατησες προφανώς οτι δέχεσαι να εγκαταστήσει και το διαφημιστικο προγραμμα. Κάντο Remove απο τα Add/Remove Programs και όταν φτάσεις εδώ:



διάλεξε την κάτω τελίτσα για να αρνηθείς την εγκατάσταση διαφημίσεων και οχι την πάνω που τις εγκαθιστά.

Μόνο έτσι λένε πως βγαίνουν οι διαφημήσεις :worry:
Σωστά αυτό έκανα.............:redface: κάτσε τώρα να ακολουθήσω τις οδηγίες σου να δω τι θα δώ!!
Υ.Γ δεν χρειαζόταν να βάλεισ την φωτό για να κατάλάβω..Δεν ειμαι τόσο ασχετο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Off-topic: ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ;;; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βασικά γιατί η Microsoft θέλει να χτυπήσει το Plus; Αφου και δωρεάν είναι και για να το χρησιμοποιήσεις χρειάζεσε το msn που είναι τις m$ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Βασικά γιατί η Microsoft θέλει να χτυπήσει το Plus; Αφου και δωρεάν είναι και για να το χρησιμοποιήσεις χρειάζεσε το msn που είναι τις m$ ...
Δεν θελει να το χτυπήσει. Το Plus ειναι σε "άτυπη συμφωνία" με τη microsoft οπως έδειξε απο μια εκδωση και μετα που τους ζητήσανε να κοψουν το feature του Plus που έκριβε τη διαφήμηση. Μαλλον δεν το πήρανε χαμπάρι τι κανανε.
Χωρίς το sponsor είμαι και εγώ της γνώμης οτι είναι αθώο και πολύ χρήσιμο το plus και πρίν το gaim το είχα

[προβοκάτσια_open_source]αλλά μετά εβαλα gaim που είναι καλύτερο γιατι είναι τζάμπα και προωθεί την ελεύθερη πληροφοριακή υποδομή χωρίς να κλειδώνει τους χρήστες σε εναν αδιάκοπο φαύλο κύκλο χρήσης κλειστών προτύπων χανοντας ετσι ακόμα και την ιδιοκτησία των ίδιων τους των δεδομένων και ενισχύοντας την παντοδυναμία των πολυεθνικών γιγάντων στην ψηφιακή ταξική πάλη εναντίων των αγνών πρεσβευτών του ανοιχτου κώδικα που μάχονται για την ελευθερία του απλου χρήστη απο το μονοπολιακό στρουκτουρισμο και τα εταιρικά νύχια γνωστής εταιρίας software[/προβοκάτσια_open_source]
Τραμπακουλας: Μιτααα, παει, επισε στο γκριμο ο αθρπος και τσακίστκε
[/joke]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το gaim θα ήταν γμτ ακόμη και donate θα σκεφτόμουν να κάνω έτσι και υπήρχε δυνατότητα κάμερα...
Πάντως με τα προβοκάτσια σου συμφωνώ απόλυτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Gaim ρε!!! Exposed -> κάνε ένα search με gaim ως λέξη στο sourceforge και θα σου βγουν διάφορα projects για κάμερα+gaim... (αλλά το ερώτημα είναι αν δουλεύει κανένα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Gaim ρε!!! Exposed -> κάνε ένα search με gaim ως λέξη στο sourceforge και θα σου βγουν διάφορα projects για κάμερα+gaim... (αλλά το ερώτημα είναι αν δουλεύει κανένα :P )
εμμ έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρεί κάτι αξιόλογο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Διέρρευσε προ ημερών η beta Version του νέου msn messenger! Ο διάσημος και πολύ αγαπητός Instant Messenger της Microsoft θα πάψει να λέγεται MSN και θα λέγεται Windows Live Messenger: συντομογραφικά WLM.

Το λογότυπο θα πάψει να χρησιμοποιείται.. οπότε μπορείτε να αποχαιρετήσετε την πεταλουδίτσα. Αν και η φράση "θα τα πούμε στο MSN" δε νομίζω να μετατραπεί ποτέ στο "θα τα πούμε στο WLM" αφενός γιατί έχει παγιωθεί και αφετέρου γιατί το MSN είναι τρεις συλλαβές και "ρολάρει" πιο εύκολα στο στόμα. MSN τέλος πάντως σε λίγο καιρό.

Η έκδοση beta που κυκλοφορεί είναι η [FONT=MS Sans Serif, Verdana, Arial]8.0.0328. [/FONT][FONT=MS Sans Serif, Verdana, Arial]Σε αυτήν μπορείτε να διαπιστώσετε πολλές βελτιώσεις επί των γραφικών και το interface του προγράμματος όπως:

[/FONT]
  • Κουμπί Video στο παράθυρο συνομιλίας
  • Το κουμπί Send και Search έχει αλλάξει
  • Το κουμπί Send προσαρμόζεται στα χρώματα του παράθυρου
  • Παράθυρο sign-up
  • Όλες οι υπηρεσίες έχουν πλέον το σήμα Windows Live



Αν θέλετε και εσείς να το δοκιμάσετε(*) μπορείτε να κατεβάσετε την beta έκδοση: εδώ.

Αν δεν είστε επίσημος και εξουσιοδοτημένος beta tester τότε δε θα μπορείτε να κάνετε sign-in. Μπορείτε να το παρακάμψετε με δικό σας ρίσκο: κάνοντας υποβάθμιση του proxy server της Microsoft, δηλαδή σε απλά ελληνικά θα χρησιμοποιείτε τους servers του MSN Messenger για το WLM με αποτέλεσμα να μπορείτε να δείτε ελάχιστα από τις νέες δυνατότητες του WLM. Για να το κάνετε αυτό μπορείτε να κατεβάσετε το: MSNP13 to MSNP12 down grader.

(*) Το e-steki.com δε φέρει καμιά ευθύνη για τις πράξεις σας και τις επιπτώσεις που ενδεχομένως προκύψουν από αυτές.

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι:
Inside Windows Live Messenger
Mess.be

Επιμέλεια άρθρου:
emufear
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Μολις τον εβαλα και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ομορφος και ειναι πολυ ανανεωμενος σε σχεση με το παρελθον.

Το μονο κακο ειναι οτι δεν ειμαστε εξουσιοδοτημενοι δοκιμαστες και ετσι δεν βλεπουμε τα πολλα καινουργια που προστεθηκαν.

Παντως αξιζει να τον περασετε για να μιλατε κανονικα,μαζι με το προγραμματακι που δινεται.

Εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ονομα Live σημαίνει κάτι;
Στην αρχή μολις το είδα φαντάστικα οτι θα είναι κατι σαν το webmessenger
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δε σημαίνει κάτι περισσότερο από αυτό που είναι... το νέο slogan του msn δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω εχω κανει αιτηση για beta testing ομως δεν θυμαμαι που. Τωρα το αν θα γινω, θα το ξερω στα τελη του μηνα. Ενα επισης χαρακτηριστικο θα ειναι οτι θα δεχεται accounts απο το Yahoo!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λετε να υποστηρίξει Linux συστήματα; :jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Λετε να υποστηρίξει Linux συστήματα; :jumpy::jumpy::jumpy:


Καλό!!! :rofl: :rofl: :rofl:
Το άλλο με τον Τοτό στο είπα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top