Ποια είναι η γνώμη σας για τη γιορτή του Βαλεντίνου;

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό και αν είναι αηδία: να αλλάζει κανείς απόψεις έχοντας ως αποκλειστικό κριτήριο αν είναι με κάποιον αυτήν τη μέρα που προσωπικά ποτέ δεν την βρήκα "διαφορετική" όπως πολλοί άλλοι από εδώ πέρα. Ασε που μου φαίνεται και πολύ κλισέ όλο αυτό.

*Δεν απευθύνομαι σε σένα Ακη απλά το ποστ σου μου έδωσε την αφορμή...* :flowers:
Μπα το έχω έχω δει πολλές φορές αυτό, πέρσι δεν είχες γκόμενα και μπινελίκωνες ξερωγώ τα ζευγαράκια, και φέτος βρήκες γκόμενα και θα πάρεις σβάρνα τα είδη δώρων για βρεις ένα δώρο για το ζαχαρομωρουλοζουζουλίνι σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Παιδιά είναι υποκειμενικό ενθουσιάζεσαι τα βλέπεις όλα ροζ και μετά επανέρχεσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπα το έχω έχω δει πολλές φορές αυτό, πέρσι δεν είχες γκόμενα και μπινελίκωνες ξερωγώ τα ζευγαράκια, και φέτος βρήκες γκόμενα και θα πάρεις σβάρνα τα είδη δώρων για βρεις ένα δώρο για το ζαχαρομωρουλοζουζουλίνι σου :P

Και εγώ το βλέπω αυτό αλλά και πάλι είναι βλακεία να αλλάζει κανείς απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα ανάλογα με την περίσταση ας πούμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγώ το βλέπω αυτό αλλά και πάλι είναι βλακεία να αλλάζει κανείς απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα ανάλογα με την περίσταση ας πούμε. :P
Σίγουρα είναι μια μαλακία και μισή το όλο θέμα αλλά το παίρνεις στο χαλαρό γιατί νταξ μια μέρα είναι όλη κι' όλη, συμμετέχεις στο πανηγυράκι και δεν την σπας στους υπόλοιπους όσο εμετικό κι αν είναι το όλο σκηνικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σίγουρα είναι μια μαλακία και μισή το όλο θέμα αλλά το παίρνεις στο χαλαρό γιατί νταξ μια μέρα είναι όλη κι' όλη, συμμετέχεις στο πανηγυράκι και δεν την σπας στους υπόλοιπους όσο εμετικό κι αν είναι το όλο σκηνικό :P

Συμφωνώ στο ότι είναι μαλακία διαφωνώ δε στο ότι θα πρέπει να κάνω και εγώ ό,τι κάνουν οι άλλοι αυτήν τη μέρα απλά και μόνο γιατί έχει καθιερωθεί αυτή η συνήθεια. Και αυτό διότι αφενός το θεωρώ όλο αυτό ανούσιο και πολύ κλισέ και αφετέρου διότι δεν ακολουθώ τη μάζα. :pfff:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ στο ότι είναι μαλακία διαφωνώ δε στο ότι θα πρέπει να κάνω και εγώ ό,τι κάνουν οι άλλοι αυτήν τη μέρα απλά και μόνο γιατί έχει καθιερωθεί αυτή η συνήθεια. Και αυτό διότι αφενός το θεωρώ όλο αυτό ανούσιο και πολύ κλισέ και αφετέρου διότι δεν ακολουθώ τη μάζα. :pfff:

:P
Προσωπικά με ενοχλεί περισσότερο η ψεύτικη ανθρωπιά και το "ευτυχισμένο" πνεύμα των Χριστουγέννων, που αγαπάμε όλοι τον διπλανό μας όταν ξεκινά η εορταστική περίοδος, και λιγότερο η 14η Φεβρουαρίου. Τουλάχιστον στη δεύτερη περίπτωση το φωνάζει η μέρα "υπάρχω για να πουλιούνται αρκουδάκια και σοκολάτες" δεν γίνεται με το φερετζέ της ψευτοηθικής και των "αγιων" ημερών όπως τα Χριστούγεννα. Αυτό λέω, ότι θα δεις τη συντριπτική πλειοψηφία να περνάει ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ και να χτυπιέται στα κλαμπ τις άγιες αυτές μέρες, και όταν θα πλησιάσει του Αγίου Βαλεντίνου θα βγάλουν όση χολή έχουν λες και το αγγελάκι με τα βέλη τους τα κάρφωσε στον κώλο :D Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι κάπως υποκριτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και στις δύο περιπτώσεις υπάρχει υποκρισία. Απλά, όπως είπες και εσύ, στις μέρες των Χριστουγέννων είναι πιο έντονη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Σιγά την μέρα! Μια μέρα είναι όπως και οι υπόλοιπες 364. Αν είναι βγες στους δρόμους σαν τον τρελό και ψάξε για καμία κοπέλα που να είναι μόνη της και απογοητευμένη, ε μετά από κει απλά είναι τα πράγματα. Πες την να πάτε καμία βόλτα, θα ξεχαστεί από όλα όσα της συμβαίνουν, θα σε ευχαριστήσει για την ευχάριστη ώρα που πέρασες μαζί της και τελικά θα καταλήξει να βρίσκεται στην αγκαλιά σου. Καλό θα ήταν να ξέρεις κάνα ανέκδοτο, έτσι μπας και της το πεις και σε συμπαθήσει πιο γρήγορα. :P



Μου έδωκες ιδέες...:redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Μου έδωκες ιδέες...:redface: :P

και μενα...:clapup:φανταζομαι ισχυει και απο γυναικα σε αντρα το ιδιο σκηνικο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
χαχαχα λες...εδώ θεωρείται σπάσιμο Ελληνικού "ταμπού" να μιλήσει γυναίκα σε άντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
και μενα...:clapup:φανταζομαι ισχυει και απο γυναικα σε αντρα το ιδιο σκηνικο:whistle:



Φυσικά και ισχύει. Αν και πιστεύω πως είναι αρκετά δύσκολο κάποια γυναίκα να βρει κάποιον στο δρόμο πχ, χωρίς παρέα, βέβαια αν ψάξει στα σωστά μέρη σίγουρα βρίσκει. Για να αρχίσει την κουβέντα όμως θα πρέπει να έχει θάρρος και αυτοπεποίθηση, αλλιώς το μόνο που θα καταφέρει είναι να κάνει μια τρύπα στο νερό. Πάντως αν τα κάνεις κάτι τέτοιο σε παραδέχομαι. Καλή τύχη σε περίπτωση που το επιχειρήσεις. :D :happy:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μαρία αυτό που προτείνεις σαν ιδέα, νομίζω είναι αρκετά εξιδανικευμένο για την Ελληνική κοινωνία. Έχοντας την "βιωματική εμπειρία" του εξωτερικού, πιο εύκολα συμβαίνει να σου μιλήσει μια κοπέλα ή να έχει τη διάθεση να μιλήσει, στο εξωτερικό παρά στην Ελλάδα. Στη χώρας, οι περισσότεροι άνθρωποι είναι αρκετά αρνητικά προκατειλημμένοι. :hmm: Μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μαρία αυτό που προτείνεις σαν ιδέα, νομίζω είναι αρκετά εξιδανικευμένο για την Ελληνική κοινωνία. Έχοντας την "βιωματική εμπειρία" του εξωτερικού, πιο εύκολα συμβαίνει να σου μιλήσει μια κοπέλα ή να έχει τη διάθεση να μιλήσει, στο εξωτερικό παρά στην Ελλάδα. Στη χώρας, οι περισσότεροι άνθρωποι είναι αρκετά αρνητικά προκατειλημμένοι. :hmm: Μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια.



Δεν είπα το αντίθετο, πάντως δεν είναι και εντελώς αδύνατο να συμβεί. :) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Και εγώ το βλέπω αυτό αλλά και πάλι είναι βλακεία να αλλάζει κανείς απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα ανάλογα με την περίσταση ας πούμε. :P

Υπάρχει λόγος που το κάνει. Αν είναι κάπου γίνεται γλυκούλης/α για να ευχαριστήσει τον κάποιο/α. Διαφορετικά... ελκύει τον κάποιο/α που μισεί αντίστοιχα τη συγκεκριμένη μέρα γιατί δεν έχει τον γλυκούλη/α :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Φυσικά και ισχύει. Αν και πιστεύω πως είναι αρκετά δύσκολο κάποια γυναίκα να βρει κάποιον στο δρόμο πχ, χωρίς παρέα, βέβαια αν ψάξει στα σωστά μέρη σίγουρα βρίσκει. Για να αρχίσει την κουβέντα όμως θα πρέπει να έχει θάρρος και αυτοπεποίθηση, αλλιώς το μόνο που θα καταφέρει είναι να κάνει μια τρύπα στο νερό. Πάντως αν τα κάνεις κάτι τέτοιο σε παραδέχομαι. Καλή τύχη σε περίπτωση που το επιχειρήσεις. :D :happy:


A, εγω δεν εχω τετοιο θεμα να μιλησω σε καποιον αν μου αρεσει...στη ζωη μου διεκδικω οτι μου αρεσει:P ...αν ειναι να περιμενω αυτο να ερθει σε μενα ζητω που καηκαμε :)

Αγαπητε npb τα ταμπου υπαρχουν για να τα σπαμε ετσι για να κανουν τη ζωη πιο ενδιαφερουσα :D
και η αληθεια εινια οτι ισχυει αυτο το οτι στο εξωτερικο ειναι πιο πιθανον να σου μιλησει κοπελα ...εδω δεν εχω καταλαβει τι παιζει ντυνονται στολιζονται και στεκονται με το ποτο σο χερι με σκοπο τι; να μας τα φτιαξει η φιλη μας; οεοοο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
merry poppins εσυ καλά τα λες...η πραγματικότητα (η Ελληνική) άλλα δείχνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
-Τι θα κάνεις την ημέρα του αγίου Βαλεντίνου;
-Τι μέρα πέφτει;
-Παρασκευή
-ΦΑΚΕΣ



Μερα χωρις ουσια... Εκτος κατι ''ερωτευμενα'' ζευγαρακια που θα ανταλλαξουν δωρα πλουτιζοντας τα ανθοπωλεια κλπ δεν γινεται τιποτα διαφορετικο.... Πιστευω πως αν αγαπας καποιον δεν χρειαζεσαι μια μερα αφηερωμενη σε αυτη διοτι μπορεις να του το δειχνεις καθε μερα με απλες πραξεις... Δεν χρειαζεται να ερθει η ημερα του αγιου Βαλεντινου για να του/της αγορασεις ενα αρκουδακι, για να πατε για φαγητο, για να της παρεις μια ανθοδεσμη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
μια μέρα σαν όλες τις υπόλοιπες είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είναι όντως μια συνηθισμένη μέρα οκ, και υπερεκτιμημένη από πολλούς θα έλεγα. Με την έννοια ότι ερωτευμένος είσαι κάθε μέρα δεν χρειάζεται η συγκεκριμένη γιορτή για να το δείξεις. Αλλά όχι τόση χολή ρε παιδιά ξέρω γω κάτω τα ζευγαράκια κτλ όπως είπε η ντόιτς. Και τώρα το άλλο ότι είναι εμπορική γιορτή χαίρω πολύ και τα χριστούγεννα εμπορική γιορτή είναι και πολλές ακόμα τι να κάνουμε σε τέτοιο κόσμο ζούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν είναι εκπληκτικό το πόσο γρήγορα σπεύδουμε να κατηγορήσουμε του Αγίου Βαλεντίνου ως τη χαρά του καπιταλισμού ενώ τα Χριστούγεννα τρέχουμε να μοιράσουμε δώρα από δω κι από κει? Χμμ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top