Οι ωραίες γυναίκες... μένουν μόνες τελικά;

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
αν μια γυναικα ειναι ωραια .. και εξυπνη ποτε δεν μενει μονη .

αντιθετα η ωραιες - ηλιθιες - ψωωισμενες γυναικες στο τελος αφου φυγει η ομορφια θα μεινουν μονες η θα ξεπεσουν σε καποιον που θα τις κακομεταχειριζεται ..
( πολλα παραδειγματα μπορω να πω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Ο καθενας με τα κυβικα του παει αναλογα.. Ειναι δυνατον να λετε οτι οι ωραιες γυναικες μενουν μονες; Oι ωραιες γυναικες εχουν την ευκαιρια να εχουν πληθος αντρων διπλα τους και μπορουν να τους προσεγγισουν με τον τροπο τους. Δεν περιμενουν να τις την πεσει καποιος σε ενα μπαρακι, κινουνται στο χωρο τους κανουν τις κλικες τους και επιλεγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αναλογως.Ξερω αρκετες που εκμεταλευονται την ομορφια τους σε ξεπετες και τελικα φτανουν 40 και 50 και μενουν μονες.Ομως αν καποια ομορφη γυναικα ειναι και εξυπνη βρισκει εναν αντρα που θα την αγαπησει και θα εκτιμησει τα χαρισματα της(ακουγεται λγιο ωμο αλλα..) και ολα καλα :) .Δεν ειναι standart ο τιτλος του topic.!
Και ευτυχως ειναι ερωτηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
οι ωραιες οι οποιες την εχουν δει καποιες μενουν μονες! οι απλα ωραιες βρισκουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Και οι απλά άσχημες βρίσκουν...
Είναι θέμα χαρακτήρα, δηλαδή, άνδρες του στεκιού, αν γνωρίζατε μία κουκλάρα η οποία όμως είναι στουρνάρι απο όλες τις απόψεις, καλύτερα να μην ανοίγει το στόμα της, θα συνάπτατε σχέση μαζί της?
Η αντίστροφα, αν γνωρίζατε κάποια όχι και τόσο εντυπωσιακή, αλλά με το δικό της στύλ και μ' ένα αξιοζήλευτο χαρακτήρα, τι θα προτιμούσατε??

Μιλάμε για σχέση, μην μπερδευτούμε με το σεξ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι θέμα χαρακτήρα, δηλαδή, άνδρες του στεκιού, αν γνωρίζατε μία κουκλάρα η οποία όμως είναι στουρνάρι απο όλες τις απόψεις, καλύτερα να μην ανοίγει το στόμα της, θα συνάπτατε σχέση μαζί της?
Η αντίστροφα, αν γνωρίζατε κάποια όχι και τόσο εντυπωσιακή, αλλά με το δικό της στύλ και μ' ένα αξιοζήλευτο χαρακτήρα, τι θα προτιμούσατε??

την πρωτη για πηδημα το πολυ τη δευτερη για σχεση..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Και οι απλά άσχημες βρίσκουν...
Είναι θέμα χαρακτήρα, δηλαδή, άνδρες του στεκιού, αν γνωρίζατε μία κουκλάρα η οποία όμως είναι στουρνάρι απο όλες τις απόψεις, καλύτερα να μην ανοίγει το στόμα της, θα συνάπτατε σχέση μαζί της?
Η αντίστροφα, αν γνωρίζατε κάποια όχι και τόσο εντυπωσιακή, αλλά με το δικό της στύλ και μ' ένα αξιοζήλευτο χαρακτήρα, τι θα προτιμούσατε??

Μιλάμε για σχέση, μην μπερδευτούμε με το σεξ...

Προσωπικά και για τις 2 περιπτώσεις (σεξ,σχέση) θα διάλεγα την 2η.. Το "καλό" σεξ θέλει μυαλό, εκτός απο φαντασία..

Πάντως είναι offtopic και το ερώτημα και η απάντηση μου..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
την πρωτη για πηδημα το πολυ τη δευτερη για σχεση..:P

Άρα καταλήγουμε πάλι στα ίδια...;)

Προσωπικά και για τις 2 περιπτώσεις (σεξ,σχέση) θα διάλεγα την 2η.. Το "καλό" σεξ θέλει μυαλό, εκτός απο φαντασία..

Πάντως είναι offtopic και το ερώτημα και η απάντηση μου..:P

Δεν είναι γιατί πολυ απλά προσπαθώ να δείξω πως δεν παίζει ρόλο η ομορφιά στη μοναξιά κάποιων ανθρώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
:hmm: Μπα...
Απ οσο εχω δει,και οσο μου επτρεπει η μικρη εμπειρια μου,θα πω (μαλλον-ποτε μη λες ποτε) οχι.
Βασικα, αν υποθεσουμε πως ισχυει αυτο που λενε πως για ολους μας υπαρχει καποιος εκει εξω, τοτε θα πω σιγουρα οχι.
Και η αληθεια ειναι πως μαλλον το πιστευω αυτο, 'η μαλλον θελω να το πιστεψω(?!)...Κατι τετοιο anyway. Ε τοσοι ανθρωποι λεω, τι στο καλο? Δε θα υπαρχει και καποιος για μενα? Θα υπαρχει... επομενως για ολους, ωραιους 'η ασχημους.
Παντως πιστευω πως δεν εχει γεννηθει κανεις για να μεινει μονος. Ισως δε θελει, αλλα αυτο ειναι αλλο. Αν το θελεις τοτε ολο και καποιος υπαρχει και για σενα. Ισως καποιοι να δυσκολευονται λιγο περισσοτερο απο αλλους αλλα και παλι ολο και κατι γινεται. Στην τελικη ωραιοι δεν υπαρχουν? Με αυτους ποιες ειναι? Οι ασχημες*? Don't think so...

Τελος να πω και κατι που εχω διαπιστωσει βλεποντας τριγυρω μου(και ακουγοντας το απο πολλα αγορια): Για τις ωραιες μαλλον ισχυει πως ειναι πιο δυσκολα προσεγγισιμες και σε συνδυασμο με το φοβο της απορριψης που εχει πιασει τους αντρες τα τελευταια χρονια, γινεται ακομα πιο δυσκολο. Αυτο δε σημαινει πως μενουν μονες γιατι αν θελουν, οντας ωραιες και εχοντας αυτοπεποιθηση, δε περιμενουν τους αντρες αλλα διεκδικουν εκεινες. Απλα ισως αυτο που αφορα στη προσεγγιση να ισχυει περισσοτερο απ το ερωτημα που τεθηκε.
*νταξει ψιλοβλακεια αυτο το ωραιες-ασχημες, λες και δε ξερω κ εγω τι, αλλα τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ισιδώρα

Νεοφερμένος

Η Ισιδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Απο προσωπικη εμπειρία θα πω οτι μια φορα ήμουν με ενα παλικαρι 4 χρονια το οποιο αν θες αντικειμενικα μειονεκτουσε εμφανισιακα σε σχεση με εμενα ...παρο ολααυτα ποτε δεν το σκεφτομουν αυτο!!!δυστυχως ομως ειχα συγγενεις φιλους και ολους οσους μας αντικριζαν να μας κοιταμε με εκπληξη να σχολιαζουν κσι να λενε πως ρινσι δυνατον να τα εχει αυτη με αυτον...ακομη και οταν βγαιναμε για φαγητο για ποτο στη παραλια ηταν το χειροτερο μου...οι συγγενεις και φιλοι μου ελεγαν παντα δεν σου αξιζει παρατα τον δεν κανει για σενα εσυ εισαι για μεγαλυτερα πραγματα στη ζωη σου σου αξιζουν τα καλυτερα...ετσι λοιπον ξεκιναει και η νοοοτροπια που οπως βλεπω προαναφερατε παρακατω οτι οι ομορφες ψωνιζονται...ολα ξεκινουν απο την οικογενεια και τη κοινωνια γενικοτερα...προσωπικα εχω δουλεψει υποδοχη μπαργουμαν και εχω μια κοινα σποδεκτη ομορφια...οταν λοιπον χωρησα τα εφτιαξα καθαρα πιστευω απο αβτιδραση με εναν πολυ εμφανισιμο ανδρα...ε εχω να σας πω το τι τραβηξα δεν περιγραφεται ζηλειες τσακωμους ξυλοφορτωμα και πολλα αλλα ψυχολογικη βια και εκφοβισμο...δεν μπορουσε να δεχτει οτι ημουν τοσο αποδεκτη στο κοσμο και αρεσα μορφωμενη τα ειχα ολα...δεν μπορουσε να αντεξει το γεγονος οτι ημουν καλυτερη απο εκεινονή ισαξια του...σκηνες αφθονης ζηλοτυπιας ειχα και απο το πρωιν μου επισης...εχω να πω οτι λιγοι ειβαι οι ανδρες που μπορουν να κρατησουν ομορφες γυναικες ανεξαρτητες μορφωμενες διπλα τους...τους τρελαινει ξεχνανε ποιοι ειναι πραγματικα στην ιδεα οτι θα γυρησει να σε κοιταξει καποιος τρελαινεται...ετσι ομως χαλανε πι σχεσεις εγω προσωπικα φοβαμαι πλεον να κανω σχεση δεν μπορω να εμπιστευτώ κανεναν θελω ηρεμία στη ζωη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ωραίους φίλους και συγγενείς έχεις.
Παρ’όλα αυτά όμως έχουν ουσία αυτά που λες.
Αλλά το ότι δεν κατάφερες να τους κάνουν να μη σε ζηλεύουν ρίχνει και σε σένα κάποιο φταίξιμο. Και δεν είναι τόσο βαρύς λόγος ώστε να σε κρατήσει μόνη σου. Όμως και το ότι πρέπει να ηρεμήσεις πάντα είναι αποδεκτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Απο προσωπικη εμπειρία θα πω οτι μια φορα ήμουν με ενα παλικαρι 4 χρονια το οποιο αν θες αντικειμενικα μειονεκτουσε εμφανισιακα σε σχεση με εμενα ...παρο ολααυτα ποτε δεν το σκεφτομουν αυτο!!!δυστυχως ομως ειχα συγγενεις φιλους και ολους οσους μας αντικριζαν να μας κοιταμε με εκπληξη να σχολιαζουν κσι να λενε πως ρινσι δυνατον να τα εχει αυτη με αυτον...ακομη και οταν βγαιναμε για φαγητο για ποτο στη παραλια ηταν το χειροτερο μου...οι συγγενεις και φιλοι μου ελεγαν παντα δεν σου αξιζει παρατα τον δεν κανει για σενα εσυ εισαι για μεγαλυτερα πραγματα στη ζωη σου σου αξιζουν τα καλυτερα...ετσι λοιπον ξεκιναει και η νοοοτροπια που οπως βλεπω προαναφερατε παρακατω οτι οι ομορφες ψωνιζονται...ολα ξεκινουν απο την οικογενεια και τη κοινωνια γενικοτερα...προσωπικα εχω δουλεψει υποδοχη μπαργουμαν και εχω μια κοινα σποδεκτη ομορφια...οταν λοιπον χωρησα τα εφτιαξα καθαρα πιστευω απο αβτιδραση με εναν πολυ εμφανισιμο ανδρα...ε εχω να σας πω το τι τραβηξα δεν περιγραφεται ζηλειες τσακωμους ξυλοφορτωμα και πολλα αλλα ψυχολογικη βια και εκφοβισμο...δεν μπορουσε να δεχτει οτι ημουν τοσο αποδεκτη στο κοσμο και αρεσα μορφωμενη τα ειχα ολα...δεν μπορουσε να αντεξει το γεγονος οτι ημουν καλυτερη απο εκεινονή ισαξια του...σκηνες αφθονης ζηλοτυπιας ειχα και απο το πρωιν μου επισης...εχω να πω οτι λιγοι ειβαι οι ανδρες που μπορουν να κρατησουν ομορφες γυναικες ανεξαρτητες μορφωμενες διπλα τους...τους τρελαινει ξεχνανε ποιοι ειναι πραγματικα στην ιδεα οτι θα γυρησει να σε κοιταξει καποιος τρελαινεται...ετσι ομως χαλανε πι σχεσεις εγω προσωπικα φοβαμαι πλεον να κανω σχεση δεν μπορω να εμπιστευτώ κανεναν θελω ηρεμία στη ζωη μου

Εξαρταται με τη αντρα μπλεκεις...ο καθενας εχει το ελευθερο να διαλεξει για να ειναι με καποιον ...στην ουσια οριζουμε εμεις οι ιδιοι τι θελουμε και ψαχνουμε αναλογως αν η αλλη ειναι ανεξαρτητη και ομορφη και μορφωμενη οπως περιγραφεις γιατι να μην ειναι με καποιον στα ιδια κυβικα;

οσο για το σοι σου που ασχοληθηκε τοσο πολυ με ποιον εισαι να υποθεσω δεν εχει με τπτ αλλο να ασχοληθει; δηλαδη ελεος σιγα μη δωσω και λογαριασμο ποιος μ αξιζει και ποιος οχι και με ποιον θα ειμαι...και χωρις παρεξηγηση εγω θα ειχα παρεξηγηθει με τετοια σχολια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Η ομορφιά είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό. Υπάρχει το θέμα ότι κάποιοι θα φοβηθούν να πλησιάσουν αλλά εξαρτάται άμεσα και από τον άνθρωπο. Άνθρωπος ο οποίος ξέρει να μετράει τα πάντα γύρω του και μπορεί να είναι κοινωνικός/η ασχέτως την ομορφιά δεν είναι δύσκολο να βρει συνάνθρωπο.

Απο προσωπικη εμπειρία θα...νε πι σχεσεις εγω προσωπικα φοβαμαι πλεον να κανω σχεση δεν μπορω να εμπιστευτώ κανεναν θελω ηρεμία στη ζωη μου
Θα σου έλεγα πρώτον να υπερασπίζεσαι την άποψή σου γιατί για να σου λένε βρίσκανε πάτημα και δεύτερον να μην αντιδράς σπασμοδικά σε ότι κακό γίνεται, αλλιώς είσαι καταδικασμένη όχι να μείνεις μόνη σου αλλά να επιφορτίζεις τον εαυτό σου με λάθος επιλογές.

Η ηρεμία προσφέρει και ανάλογη σοφία στις επιλογές μας.

Ωραίους φίλους και συγγενείς έχεις.
Δεν φταίνε αν βρήκανε πάτημα. Κανένας δεν σε δει στο δρόμο και θα σου πει ΕΕΕ Εσύ πώς είναι έτσι αυτός δίπλα σου! ακόμα και να σε ξέρει, μην πω ιδιαίτερα τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κανένας δεν σε δει στο δρόμο και θα σου πει ΕΕΕ Εσύ πώς είναι έτσι αυτός δίπλα σου! ακόμα και να σε ξέρει, μην πω ιδιαίτερα τότε.

Δηλαδη εσύ αμα δεις μια κουκλα με ενα μυγοφτυμα, δεν θα το σχολιασεις? Μη νομιζεις οτι δεν θα καταλαβουν τι σκεφτηκες οταν τους κοιταξες. Δεν ειναι αναγκη να ερθει ο ασχετος να στο πει, το βλεπεις στα ματια του τι σκεφτεται.

Στο θεμα, οι ωραιες μενουν μονες μονο αμα το διαλεξουν. Αν φτάσεις να μην εχεις καποιον μετα απο πολλα χρονια, τοτε ενα απο τα παρακατω συμβαινει:

1. Εισαι κλεισμενη στο υπογειο και δεν γνωριζεις κοσμο.
2. Εχεις υπερβολικες απαιτησεις.
3. Εισαι σκατοχαρακτηρας.

Δεν εχει σημασια αν ειναι ωραια ή ασχημη η φάτσα σου, για ολους εχει αρκει να μην συμβαινουν τα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Δηλαδη εσύ αμα δεις μια κουκλα με ενα μυγοφτυμα, δεν θα το σχολιασεις? Μη νομιζεις οτι δεν θα καταλαβουν τι σκεφτηκες οταν τους κοιταξες. Δεν ειναι αναγκη να ερθει ο ασχετος να στο πει, το βλεπεις στα ματια του τι σκεφτεται.

Στο θεμα, οι ωραιες μενουν μονες μονο αμα το διαλεξουν. Αν φτάσεις να μην εχεις καποιον μετα απο πολλα χρονια, τοτε ενα απο τα παρακατω συμβαινει:

1. Εισαι κλεισμενη στο υπογειο και δεν γνωριζεις κοσμο.
2. Εχεις υπερβολικες απαιτησεις.
3. Εισαι σκατοχαρακτηρας.

Δεν εχει σημασια αν ειναι ωραια ή ασχημη η φάτσα σου, για ολους εχει αρκει να μην συμβαινουν τα παραπανω.

Προσωπικα οχι γιατι παντα πιστευω οτι για να ειναι μαζι τα βρισκουν τι σημασια εχει αν εγω τον βρισκω μπαζο...οσο για το αν το καταλαβαινεις απο το πως σε κοιταει προσωπικα παντα, χεστηκα πατωκορφα τι σκεφτονται οταν με βλεπουν με καποιον ...σιγα μην ασχολουμαι με το καθεναν ...μηπως να αρχισω να ειμαι και με καποιον επειδη θα αρεσει στο σοι μου η στους γυρω αν δηλαδη χτυπαει ωραια στο ματι του αλλου η εικονα μας...

αν ειτε ωραια η ειτε μη -ωραια μεινει μονη ισως να παιζει και το γεγονος οτι δε βρηκε κατι που να της αρεσει, δε πιστευω εχει να κανει με την εμφανιση το να μεινεις μονη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Απο προσωπικη εμπειρία θα πω οτι μια φορα ήμουν με ενα παλικαρι 4 χρονια το οποιο αν θες αντικειμενικα μειονεκτουσε εμφανισιακα σε σχεση με εμενα ...παρο ολααυτα ποτε δεν το σκεφτομουν αυτο!!!δυστυχως ομως ειχα συγγενεις φιλους και ολους οσους μας αντικριζαν να μας κοιταμε με εκπληξη να σχολιαζουν κσι να λενε πως ρινσι δυνατον να τα εχει αυτη με αυτον...ακομη και οταν βγαιναμε για φαγητο για ποτο στη παραλια ηταν το χειροτερο μου...οι συγγενεις και φιλοι μου ελεγαν παντα δεν σου αξιζει παρατα τον δεν κανει για σενα εσυ εισαι για μεγαλυτερα πραγματα στη ζωη σου σου αξιζουν τα καλυτερα...ετσι λοιπον ξεκιναει και η νοοοτροπια που οπως βλεπω προαναφερατε παρακατω οτι οι ομορφες ψωνιζονται...ολα ξεκινουν απο την οικογενεια και τη κοινωνια γενικοτερα...προσωπικα εχω δουλεψει υποδοχη μπαργουμαν και εχω μια κοινα σποδεκτη ομορφια...οταν λοιπον χωρησα τα εφτιαξα καθαρα πιστευω απο αβτιδραση με εναν πολυ εμφανισιμο ανδρα...ε εχω να σας πω το τι τραβηξα δεν περιγραφεται ζηλειες τσακωμους ξυλοφορτωμα και πολλα αλλα ψυχολογικη βια και εκφοβισμο...δεν μπορουσε να δεχτει οτι ημουν τοσο αποδεκτη στο κοσμο και αρεσα μορφωμενη τα ειχα ολα...δεν μπορουσε να αντεξει το γεγονος οτι ημουν καλυτερη απο εκεινονή ισαξια του...σκηνες αφθονης ζηλοτυπιας ειχα και απο το πρωιν μου επισης...εχω να πω οτι λιγοι ειβαι οι ανδρες που μπορουν να κρατησουν ομορφες γυναικες ανεξαρτητες μορφωμενες διπλα τους...τους τρελαινει ξεχνανε ποιοι ειναι πραγματικα στην ιδεα οτι θα γυρησει να σε κοιταξει καποιος τρελαινεται...ετσι ομως χαλανε πι σχεσεις εγω προσωπικα φοβαμαι πλεον να κανω σχεση δεν μπορω να εμπιστευτώ κανεναν θελω ηρεμία στη ζωη μου
Κάποιοι άνθρωποι κάνουν τις επιλογές τους και τις στηρίζουν μέχρι τέλους...εσύ έτσι όπως μας τα λες έκανες το ακριβώς αντίθετο!
Πείστηκες ότι είσαι "για μεγαλύτερα πράγματα" από συγγενείς και φίλους (να τους χαίρεσαι τέτοιοι που είναι) και χωρίσατε,με 4 ολόκληρα χρόνια καθυστέρηση!Και γαμώ τα αντανακλαστικά δε μπορώ να πω!:P

Από τα υπόλοιπα κρατώ τρεις λέξεις "ομορφιά","μπαργούμαν","υποδοχή" και σου λέω υπεύθυνα ότι κανένας σοβαρός κι έξυπνος άνδρας που θέλει την ηρεμία του δε θα έμπλεκε σ'αυτό το συνδυασμό!

Ο έξυπνος βρίσκει μια γυναίκα στα μέτρα του,με κοινή νοοτροπία και ενδιαφέροντα και περνάνε ζωή και κότα!
Ο μπουρδουμπούας ψάχνει την "ομορφότερη" που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα του κάνει την καθημερινότητα κόλαση!

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις κατ'εμέ είναι να ξεκοκκαλίσεις τη δεύτερη κατηγορία ανδρών χωρίς πολλά πολλά,θα περάσεις χάρμα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Απο προσωπικη εμπειρία θα πω οτι μια φορα ήμουν με ενα παλικαρι 4 χρονια το οποιο αν θες αντικειμενικα μειονεκτουσε εμφανισιακα σε σχεση με εμενα ...παρο ολααυτα ποτε δεν το σκεφτομουν αυτο!!!δυστυχως ομως ειχα συγγενεις φιλους και ολους οσους μας αντικριζαν να μας κοιταμε με εκπληξη να σχολιαζουν κσι να λενε πως ρινσι δυνατον να τα εχει αυτη με αυτον...ακομη και οταν βγαιναμε για φαγητο για ποτο στη παραλια ηταν το χειροτερο μου...οι συγγενεις και φιλοι μου ελεγαν παντα δεν σου αξιζει παρατα τον δεν κανει για σενα εσυ εισαι για μεγαλυτερα πραγματα στη ζωη σου σου αξιζουν τα καλυτερα...ετσι λοιπον ξεκιναει και η νοοοτροπια που οπως βλεπω προαναφερατε παρακατω οτι οι ομορφες ψωνιζονται...ολα ξεκινουν απο την οικογενεια και τη κοινωνια γενικοτερα...προσωπικα εχω δουλεψει υποδοχη μπαργουμαν και εχω μια κοινα σποδεκτη ομορφια...οταν λοιπον χωρησα τα εφτιαξα καθαρα πιστευω απο αβτιδραση με εναν πολυ εμφανισιμο ανδρα...ε εχω να σας πω το τι τραβηξα δεν περιγραφεται ζηλειες τσακωμους ξυλοφορτωμα και πολλα αλλα ψυχολογικη βια και εκφοβισμο...δεν μπορουσε να δεχτει οτι ημουν τοσο αποδεκτη στο κοσμο και αρεσα μορφωμενη τα ειχα ολα...δεν μπορουσε να αντεξει το γεγονος οτι ημουν καλυτερη απο εκεινονή ισαξια του...σκηνες αφθονης ζηλοτυπιας ειχα και απο το πρωιν μου επισης...εχω να πω οτι λιγοι ειβαι οι ανδρες που μπορουν να κρατησουν ομορφες γυναικες ανεξαρτητες μορφωμενες διπλα τους...τους τρελαινει ξεχνανε ποιοι ειναι πραγματικα στην ιδεα οτι θα γυρησει να σε κοιταξει καποιος τρελαινεται...ετσι ομως χαλανε πι σχεσεις εγω προσωπικα φοβαμαι πλεον να κανω σχεση δεν μπορω να εμπιστευτώ κανεναν θελω ηρεμία στη ζωη μου

Ηταν ενος ειδους θεια δικη. Χωρισες απο εναν ανθρωπο που τα πηγαινατε καλα επειδη ''σου αξιζει καποιος καλυτερος''. Και ποιος σου ειπε οτι ο καλυτερος ανθρωπος κρινεται απο τη φατσα. Τα εφτιαξες με τον εμφανισιμο και ψωνισες απο σβερκο. Good job
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλά καλώς ή κακώς υπάρχει και η αντικειμενική ομορφιά.
Υπάρχει πάντα μία Ωραία Γυναίκα κάπου, η γυναίκα που ότι και να κάνει, ότι και να φορέσει, όσο και να προσπαθήσουν οι υπόλοιπες αυτή η γυναίκα είναι που θα μετρήσει στο τέλος. Πόσοι άνδρες επιλέγουν μία ωραία γυναίκα δίπλα τους (φυσικά με έναν καλό συνδιασμό), πόσοι άνδρες θα τη διεκδικήσουν; Μπαίνουν οι άνδρες στη διαδικασία να ασχοληθούν με μία ωραία γυναίκα, ή απλά δεν την εμπιστεύονται λόγω του "σουξέ" που έχει;;; Πόσοι είναι αυτοί όπου ασχολούνται πραγματικά με μία γυναίκα που είναι ωραία, πόσοι είναι αυτοί που είναι προκατειλλημένοι ότι αυτή θα τους κερατώσει στο μέλλον και μπλέκουν με γυναίκες πολύ "κατώτερες" από αυτό που πραγματικά θα ήθελαν; Έτσι δεν είναι με αυτή που γουστάρουν και "κερατώνουν" με αυτήν που πάντα θα ήθελαν.
Μήπως είναι λάθος των γυναικών αυτών που μένουν πολλές μόνες; Μήπως εκείνες "παραείναι" επιλεκτικές ;; Όχι δεν ρωτάω κάτι συγκεκριμένο.. συζήτηση να γίνεται, μπορείτε να το κατευθύνετε όπως θέλετε:) ...
Γιατι εχετε αυτην την πεποιθηση οτι μενουν μονες οι πολυ ομορφες γυναικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
πιστεύω ότι είναι λάθος αυτή η αντίληψη. η ωραία εμφάνιση είναι το 1ο που θέλουν οι άντρες, άρα στατιστικά η πολύ ωραία γυναίκα έχει περισσότερες πιθανότητες με τους άντρες. Το αν μείνει μόνη της μπορεί να είναι θέμα δικής της επιλογής ή θέμα συγκυριών- μπορεί ανάμεσα στους άντρες που γνώρισε να μην πέτυχε αυτόν που θα θελε να περάσει όλη της τη ζωή.. Αλλά αυτό ισχύει για όλες τις γυναίκες πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

18:09
κλάμα απλά :rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top