Έχετε αισθανθεί ντροπή για κάποια ερωτική επιλογή σας;

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ουφ...:redface:
Ναι ναι και εγώ έχω αισθανθεί κάποιες φορές ντροπή για κάποιες επιλογές μου...Και πιστεύω πως η αιτία για αυτές ήταν ο εαυτός μου που άφηνε τα θέλω των άλλων να κυριαρχούν πάνω μου...
Για πες!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και η δική μου πρόσφατη είναι..... :D

Είχα παραμυθιάσει την γυναίκα μου ότι θα έβγαινα με φίλους αλλά εγώ και η (καινούρια) γκόμενα είχαμε πάρει την εθνική με προορισμό ένα ξενοδοχείο, όταν στον κόμβο της κηφισιάς, είδαμε μια κοπέλα πολύ προκλητικά ντυμένη να περιμένει στην άκρη του δρόμου. Κουνιόταν μάλιστα ρυθμικά, σαν να χόρευε!! :confused:
Σταματάω, κατεβάζω το τζάμι και βλέπουμε μια μαύρη, προφανώς πόρνη, να σκύβει στο ανοιχτό παράθυρο και να φωνάζει ενθουσιασμένη με σπασμένα Ελληνικά....
Π@ΡΤΟΥΖ@ Π@ΡΤΟΥΖ@!!!!! :clapup: (απόφοιτος πολυπολιτισμικού σχολείου μάλλον) :eek:
Ρατσιστής όσον αφορά το χρώμα του δέρματος, δεν υπήρξα ποτέ, έτσι.....

Η μισή ντροπή δική μου (που σας το εξομολογήθηκα) η άλλη μισή δική σας που κάθεστε και το διαβάζετε! :P

.

Σόρρυ, αλλά δεν άντεξα να μη ρωτήσω.

Η ντροπή τελικά ήταν αυτή;
Είχα παραμυθιάσει την γυναίκα μου ότι θα έβγαινα με φίλους αλλά εγώ και η (καινούρια) γκόμενα είχαμε πάρει την εθνική με προορισμό ένα ξενοδοχείο

ή αυτή;
Π@ΡΤΟΥΖ@ Π@ΡΤΟΥΖ@!!!!! :clapup: (απόφοιτος πολυπολιτισμικού σχολείου μάλλον) :eek:
Ρατσιστής όσον αφορά το χρώμα του δέρματος, δεν υπήρξα ποτέ, έτσι.....


baahh (N)


Ontopic: Όχι, δεν έχω νιώσει ποτέ νροπή για κάποια ερωτική επιλογή.:P
Θενξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Η ντροπή τελικά ήταν αυτή;
ή αυτή;
Η ντροπή βρίσκεται αλλού, αλλά ντράπηκα να το πω ευθέως.....

Όμως, όσο συγκεκαλλυμένη κι αν είναι η ωμή αισχύνη (μου) δεν είναι δύσκολο να την "δει" κάποιος, αρκεί να ξέρει που να κοιτάξει!
[...] εσύ όμως δεν επιτρέπεται να ψάχνεις την αισχύνη που μας αναλογεί (μισή μισή) στην απιστία ή στον ομαδικό έρωτα, κι αυτό γιατί σαν φρέσκο μυαλό, επιβάλλεται να αναλύεις τα δεδομένα με διορατικότητα!

Όπως η Ζωίτσα ας πούμε.....
Κατέβαλε μάλιστα και το....αντίτιμο! :redface: <---Τώρα ντράπηκα στ αλήθεια, βρε Ζωίτσα...
Να μην ντρέπεσαι, όχι τουλάχιστον για αυτό το λόγο;)...

Ξέρεις τι δυσάρεστο συναίσθημα (εντροπή) σου προκαλεί το θέαμα μιας νέας κοπέλας που ξεπουλιέται για μερικά ευρώ λόγω ανάγκης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Η ντροπή βρίσκεται αλλού, αλλά ντράπηκα να το πω ευθέως.....

Ξέρεις τι δυσάρεστο συναίσθημα (εντροπή) σου προκαλεί το θέαμα μιας νέας κοπέλας που ξεπουλιέται για μερικά ευρώ λόγω ανάγκης?

Λολ από όλη την ιστορία εσένα αυτό σου φάνηκε ντροπή; Τουλάχιστον αυτήν δεν κάνει κακό σε κανέναν άλλον παρά στον εαυτό της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θεωρείτε κάποια από τις σχέσεις σας, μεγάλη ή μικρή, ντροπιαστική? Έχετε βρεθεί σε κατάσταση :wall: για άτομο με το οποίο κάνατε κάτι?

Η αφορμή είναι προσωπική μου εμπειρία, η οποία δεν με κάνει περήφανη και όταν το σκέφτομαι αισθάνομαι άσχημα. Πέρισυ τον χειμώνα έγινε κάτι με κάποιον, το οποίο ξεκίνησε σαν σχέση της 1 βραδιάς, όμως συνεχίστηκε χωρίς πραγματικά να ξέρω για ποιόν λόγο. Το συγκεκριμένο άτομο ήταν πολύ μακριά από τα στάνταρ μου σαν προσωπικότητα και ενδιαφέροντα, θα τον χαρακτήριζα ανώριμο και κενό. Προσπαθώ να δικαιολογήσω την 1η βραδιά λέγοντας ''είχα κάμποσους μήνες να κάνω κάτι'', ''είχα πιει και ήμουν επιρρεπής'', όμως δεν μπορώ να δικαιολογήσω για ποιό λόγο δεν έμεινα στην 1η βραδιά. Όταν κοντινό μου πρόσωπο τον είδε μου είπε ''Καλά ρε, ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ''? κι αυτό το σχόλιο με έχει επηρεάσει όσο βλακεία κι αν φαίνεται.

Επίσης, συνεχίζει να επικοινωνεί μαζί μου και αισθάνομαι αμήχανα κι άσχημα με τον εαυτό μου. Δεν μου έχει κάνει όμως κάτι για να ξεκόψω τελείως αλλά από την 1 με ρίχνει να μιλάω μαζί του, από την άλλη θεωρώ ότι είναι πολύ υποτιμητικό για εκείνον να μιλά με κάποια που ψιλοφρικάρει μαζί του.

Τέλος πάντων, για να με ανεβάσετε, πείτε αν έχετε παρόμοιες εμπειρίες. Please (τι με έπιασε?)!

το μυαλο σε τετοιες καταστασεις γινεται απο χαος που ειναι ακομη μεγαλυτερο χαος...και πιο επικυνδυνο θα ελεγα...μην προσπαθεις να δικαιολογηθεις στον εαυτο σου, θα γινεσαι χειροτερα...


οχι ποτε....εκτος απο σκεψεις, σκεψεις που εκανα και δν ηθελα να κανω για καποια ατομα....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Λολ από όλη την ιστορία εσένα αυτό σου φάνηκε ντροπή; Τουλάχιστον αυτήν δεν κάνει κακό σε κανέναν άλλον παρά στον εαυτό της.
Aν...μου φάνηκε ντροπή;
Kάνει κακό στον εαυτό της;

Χιμέλα, αυτά που λες, τι σχέση έχουν με αυτά που έγραψα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Χιμέλα, αυτό που λες, τι σχέση έχει με αυτά που έγραψα;

Ίσως δεν κατάλαβα καλά τι είπες. Απάντησα σύμφωνα με αυτό που κατάλαβα. Αν κατάλαβα λάθος, ζητώ συγνώμη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μόνο για μια θαυμάσια νύχτα με κάποια, όχι ντροπή, απλά μετάνοιωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μετανιωσες μεσ'την ανεση δλδ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
μετανιωσες μεσ'την ανεση δλδ :P

μετάνοιωσα για την μέρα που μου ξημέρωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ίσως δεν κατάλαβα καλά τι είπες. Απάντησα σύμφωνα με αυτό που κατάλαβα. Αν κατάλαβα λάθος, ζητώ συγνώμη.:)
Aν δεν σου κάνει κόπο, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι....είπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Έχετε αισθανθεί ντροπή για κάποια ερωτική επιλογή σας ;
Χμμμ , κάτσε να θυμηθώ .....:worry:



........εμμμμμ

όχι .

Α, ναι ......

μα τι λέω

έχω νιώσει

πως δεν έχω νιώσει .



Είχα νιώσει λοιπόν κάποτε απίστευτη ντροπή από έναν πανέμορφο γκριζομάλλη
ζάμπλουτο επιχειρηματία που ήρθε με μονόπετρο
ανθοδεσμούμπα και ξεσκέπαστη σλκου όξω από την παράγκ..... εμ από το σπίτι μου ήθελα να πω
Ξεφτίλα είχα γίνει στη γειτονιά ...
να δεις μωρέ πως τονε λέγανε , πως τονε λέγανε ? :hmm:

Α, ναι .
Θυμήθηκα .
Ρίτσαρντ .
Γκιρ .



Κιελ ντεκαντανς ! :pfff:




:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Η μόνη ντροπή είναι η αδυναμία της έκφρασης στο σύντροφο για τον ερωτισμό που σε βάρεσε κατακούτελα. Τα υπόλοιπα είναι οι δικαιολογίες των δειλών ή των ηττημένων

Dr Strange Love σου κλέβω την δόξα, σε λίγο θα λένε εμένα τον καμμένο του φόρουμ στα ερωτικά κάνε κάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
....Ντροπη...ποτε...εχω νοιωσει πικρια..και ψυχικη αηδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ντροπη ναι εχω νιωση,αλλα κυριως αηδια και απογοητευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι, για τον απλούστατο λόγο ότι κάθε φορά επιλέγω αυτό που πιστεύω ότι είναι το σωστό. Σίγουρα, αρκετές επιλογές μου έχουν ίσως αποδειχθεί ότι τελικά ήταν "λάθος". Όμως... ζω με αυτές τις επιλογές μου. Δεν θα μπορούσα όμως να ζήσω γνωρίζοντας ότι δεν επεδίωξα κάτι που ήθελα.

Γιατί, στο τέλος, εμείς οι ίδιοι είμαστε οι επιλογές μας. Εάν ντραπούμε για κάποια επιλογή μας, τότε ντρεπόμαστε και για τον εαυτό μας. Θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτές, "σωστές" και "λάθος".

Και, να μαθαίνουμε από τις "λάθος".

You make your choices and you live with them. Every single day.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top