Εδώ κάνουμε δίαιτα!

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μάνια οι βασικότεροι κανόνες όταν κάνεις δίαιτα για να χάσεις βάρος είναι οι εξής
1) ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ πρωινό. Χωρίς πρωινό ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ο οργανισμός να καίει. Κι όταν λέμε πρωινό δεν εννοούμε τυρόπιτα :P Μια φρυγανιά, μια φέτα τυρί του τοστ κι ένα ποτήρι γάλα ή μισό ποτήρι χυμό είναι ΥΠΕΡ αρκετά
2) ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1,5 λίτρο νερό την ημέρα
3) Δύο μερίδες φρούτα ημερησίως, μία μερίδα σαλάτα, και μία μερίδα γαλακτοκομικά!
4) Αύξηση της σωματικής δραστηριότητας για να καις περισσότερες θερμίδες (Αυτό που είπες για το περπάτημα δλδ είναι καλό!)
5) ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΡΗΤΑ :P γλυκά (με εξαίρεση μια μικρή σοκολάτα υγείας ανά βδομάδα), τηγανητά, ψωμιά και σάλτσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και για να το απλοποιησω κι αλλο : οσον αφορα την απωλεια βαρους και μονο (ασχετα απο κει και περα το τι ειδη τρωφων τρωμε), το μονο βασικο ειναι να παρεις λιγοτερες θερμιδες απο οσες καις. Αλλα ....οχι πολυ λιγοτερες, γιατι θα πεινας , θα στερεισαι, δε θα συνηθισει το σωμα, και αργοτερα θα τα ξαναπαρεις. Οσο πιο αργα και σταδιακα τα χασεις, τοσο πιθανοτερο να ΜΗΝ τα ξαναπαρεις. Και για το σωμα, και για σενα που θα εχεις σταματησει τις κακες συνηθειες και θα εχεις καλλιεργησει καλυτερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΚουE μου, ποσο μικρή είναι η μικρή σοκολάτα? 25, 50 γραμμάρια...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ΚουE μου, ποσο μικρή είναι η μικρή σοκολάτα? 25, 50 γραμμάρια...?

γιδακι μια ιον σοκολατα υγειας μινι ειναι οκ;)
ισα ισα να γλυκαινεσαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια οι βασικότεροι κανόνες όταν κάνεις δίαιτα για να χάσεις βάρος είναι οι εξής
1) ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ πρωινό. Χωρίς πρωινό ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ο οργανισμός να καίει. Κι όταν λέμε πρωινό δεν εννοούμε τυρόπιτα :P Μια φρυγανιά, μια φέτα τυρί του τοστ κι ένα ποτήρι γάλα ή μισό ποτήρι χυμό είναι ΥΠΕΡ αρκετά
2) ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1,5 λίτρο νερό την ημέρα
3) Δύο μερίδες φρούτα ημερησίως, μία μερίδα σαλάτα, και μία μερίδα γαλακτοκομικά!
4) Αύξηση της σωματικής δραστηριότητας για να καις περισσότερες θερμίδες (Αυτό που είπες για το περπάτημα δλδ είναι καλό!)
5) ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΡΗΤΑ :P γλυκά (με εξαίρεση μια μικρή σοκολάτα υγείας ανά βδομάδα), τηγανητά, ψωμιά και σάλτσες
Παίδες αυτά δεν ενοέιτε ότι πρέπει να τρώμε κάνοντας ή όχι δίαιτα; θετικά, δεν τρώω ψωμί, δεν τρώω σοκολάτες, μπορεί να κάνω και 2-3 μήνες να φάω μια μάρς, φρούτα τα βαρέθηκα, έτρωγα 2-3 μερήδες και στο τέλος πήρα κιόλας, έχω αυτό που έχει και η μάνα μου, παχαίνει με την πρασιν'άδα, πώς δεν ξέρω μην ρωτάτε:worry: Νερό πίνω κάπου στα 5 λίτρα την ημέρα με απλή κατανάλοση, άν το αυξήσω χάθηκα, είχα επιχή που χτυπούσα μπουκάλες ολόκληρες..
Αλλά..
Γαλακτοκομικά με τίποτα, δεν τα μπορώ γιαυτό τρώω τυρόπιτα,
πώς με κόβεις;:worry:

Και για να το απλοποιησω κι αλλο : οσον αφορα την απωλεια βαρους και μονο (ασχετα απο κει και περα το τι ειδη τρωφων τρωμε), το μονο βασικο ειναι να παρεις λιγοτερες θερμιδες απο οσες καις. Αλλα ....οχι πολυ λιγοτερες, γιατι θα πεινας , θα στερεισαι, δε θα συνηθισει το σωμα, και αργοτερα θα τα ξαναπαρεις. Οσο πιο αργα και σταδιακα τα χασεις, τοσο πιθανοτερο να ΜΗΝ τα ξαναπαρεις. Και για το σωμα, και για σενα που θα εχεις σταματησει τις κακες συνηθειες και θα εχεις καλλιεργησει καλυτερες.

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να χάσω αυτά τα 20-25 κιλά και να τα ξαναπάρω; μέσα σε πόσο καιρό μπορεί κάπιοιος να ταξαναπάρει;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θα ήταν καλό μάνια, να μας πεις πχ τι έφαγες εχτές από την αρχή της ημέρας μέχρι που πήγες για νάνι, όλη την αλήθεια, χωρίς φόβο και πάθος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
θα ήταν καλό μάνια, να μας πεις πχ τι έφαγες εχτές από την αρχή της ημέρας μέχρι που πήγες για νάνι, όλη την αλήθεια, χωρίς φόβο και πάθος:P


Λοιπόν χτές πρωί έναν καφέ, το μεσημέρι 2 γύρους και το βράδυ τίποτα, ενδιάμεσα 20+20 λεπτά περπάτημα, η χτεσινη δεν μετράει, δεν συνήθησα το περπάτημα και αποσυντονηστικα τελείως, και ναι χωρίς φόβο και πάθος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οι γύροι κομμένοι. είχαν και πατάτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Λοιπόν χτές πρωί έναν καφέ, το μεσημέρι 2 γύρους και το βράδυ τίποτα, ενδιάμεσα 20+20 λεπτά περπάτημα, η χτεσινη δεν μετράει, δεν συνήθησα το περπάτημα και αποσυντονηστικα τελείως, και ναι χωρίς φόβο και πάθος:P
λοιπόν ανεξαρτήτως δίαιτας, ο καφές το πρωί αν είσαι νηστική σου απαυτώνει το στομάχι, έχω φίλο που στα 32 του έπαθε έλκος απ'αυτό το πράγμα.

Καλύτερα επίσης οι γύροι να αποφεύγονται:P
Φάε κανένα φιλέτο κοτόπουλο, καμιά μπριζολίτσα (μην μασουλήσεις και το λίπος όμως):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
οι γύροι κομμένοι. είχαν και πατάτες?


οχι και σόρυ ήταν σουβλάκια:P ρε σύ στην προηγούμενη δίαιτα έτρωγα τα πάντα μεσημέρι, απλά το πρωί και το βράδυ είχα κάνα φρούτο και γιαούρτι, είχα χάσει 9 κιλά σε 1+κάτι μήνα, δεν θέλω να κόψω τα πάντα, θέλω να πέρνω και το λάδι και το κρέας, άσε που είχα να φάω σουβλάκι απο τότε που ξεκίνησα την δίαιτα και έκλεγα όποτε το μύρηζα:( έχασα σε 3 ευδομάδες 3 κιλά, ενώ παλιά τρώγοντας τα πάντα έχανα.

Ε; έχεις ξαναδεί ποιό ανώμαλο οργανισμό απο τον δικό μου;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε Mania μου, δεν trws καλά... Sorry κιόλας, αλλα αφήνεις το σώμα σου χωρίς ενέργεια όλη μέρα και ξαφνικά το μεσημέρι του φορτώνεις διπλή μερίδα και μετά πάλι τίποτα! Λογικό να τα παίξει...

Δεν είναι ανώμαλος ο οργανισμός σου, πρέπει να trws μικρά γεύματα κάθε 3-5 ώρες! Με λίγα λιπαρά και πολλές φυτικές ίνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βρε Mania μου, δεν trws καλά... Sorry κιόλας, αλλα αφήνεις το σώμα σου χωρίς ενέργεια όλη μέρα και ξαφνικά το μεσημέρι του φορτώνεις διπλή μερίδα και μετά πάλι τίποτα! Λογικό να τα παίξει...

Δεν είναι ανώμαλος ο οργανισμός σου, πρέπει να trws μικρά γεύματα κάθε 3-5 ώρες! Με λίγα λιπαρά και πολλές φυτικές ίνες!


Το είπα ότι μόνο χτές ήταν επιδή είμουν εξαντλημένη, καθημερινά τρωω ρε σύ, απλά μου ζήτησε χτεσινή μέρα.

3 ευδομάδες τώρα έχω τα εξής, πρωί τυρόπιτούλα, τσιγκάνα ή ότι είχε ο φούρνος με καφέ, χυμοί και νερό σε όλη την διάρκια της μέρα, έπινα 2 κουτιά μονολιτρα χυμο και νερό τεράστειες ποσότητες, το μεσημέρι ετρωγά νορμάλ μια μερίδα, ότιδήποτε, φιλέτο κοτόπουλο, γαλοπούλα, κουνουπιδάκια, βραστά λαχανικα, το απόγευμα τίποτα λόγο δουλειάς και το βράδυ ή κουνουπιδάκι ή φρούτα ή γιαούρτι, ανάλογα την όρεξη και πάντα με χυμούς στο πλάι και πάντα νερό και φρούτα.

Με αυτή την δίαιτα έχασα 3 κιλά σε 3 ευδομάδες:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:clapup: yeah!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
τι τρις βδομαδες ρε θα φας ξυλο στο μιτινγκ δεν εφαγες γυρο?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν μπορείς να κόψεις και τον φούρνο, θα είναι ακόμα καλύτερα. φτιάχνε ένα τοστ στο σπίτι και πάρτο μαζί σου, μαζί με τον καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι τρις βδομαδες ρε θα φας ξυλο στο μιτινγκ δεν εφαγες γυρο?:D
ωπ, νάτα, βγαίνουν όλα στη φόρα:P

κάτι τέτοια έλεγα και εγώ στον γιατρό μου στην αρχή της εγκυμοσύνης, και μόνο που δε μου πέταξε την οθόνη στο κεφάλι:P
τώρα πια έχω μάθει:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
τι τρις βδομαδες ρε θα φας ξυλο στο μιτινγκ δεν εφαγες γυρο?:D


Ηρθε απο την Αθήνα ο άλλος, είχαμε μίτιγκ που κάναμε αμάν για να βρεθούμε, είχαμε πιεί τα άντερά μας όλο το βράδυ, δεν πρόσεξες ότι πήγα στο μπάνιο και έλειπα τόση ώρα; έκανα εμετούς πάνω απο το ποτο, είχε πέσει στάχτη καταλάθος και το είδα μετά, άν δεν ετρωγα κάτι την επόμενη θα ήμουν λιώμα, απλά δεν ήθελα να ενοχλήσω την παρέα επιδή περνούσαμε φανταστικά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
πλακα κανω ρε:D

μακαρι μανια μου να χασεις...
αντε τερμα τα λυποι θα τα κερδισουμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
πλακα κανω ρε:D

μακαρι μανια μου να χασεις...
αντε τερμα τα λυποι θα τα κερδισουμε:clapup:

ρε χωρίς πλάκα ξέρεις πώς είμουν εκείνη την νύχτα; άστα, εμένα δεν με πιάνει το αλκοολ, αλλα με την δίαιτα το έκοψα, κάτι το καθαρό στομάχι, κάτι το αλκοολ, κάτι οι φωνές και η λαλακία με το ποτά, είμουν για τα μπάζα, άσχετα άν δεν βγήκε έξω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top