Θα κάνατε σχέση με τον... εαυτό σας;

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
αντικειμενικα τωρα :whistle: αν ημουν αντρας και με γνωριζα σιγουρα θα εκανα σχεση μαζι μου!μα πως θα αφηνα αυτο το τζακ-ποτ να παει χαμενο χωρις να το κανω δικο μου? τι καλυτερο απο το να γνωρισεις μια γυναικα με ζωδιο μαλακα και ωροσκοπο θυμα? μια φορα σου δινεται τετοια ευκαιρια!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Δυστυχώς έχει σπάσει το καλούπι μετά από μένα και δε θα έχω την ευκαιρία.
Κρίμα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Από την εμπειρία μου με τα ετερόνυμα, θα έλεγα πως ναι, θα έκανα σχέση με τον ευατό μου!
Μπορεί με έναν διαφορετικό άνθρωπο στην αρχή να υπάρχει ενθουσιασμός και ενδιαφέρων. Σύντομα όμως αυτό θα σβίσει και θα έρθουν οι συγκρούσεις. Αντίθετα, με έναν άνθρωπο που έχεις πολλά κοινά, έχεις πάντα κάτι να μοιραστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεμέδιος

Νεοφερμένος

Η Ρεμέδιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ούτε καν, αυτό αναιρεί και το όλο νόημα της ..σχέσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως όλοι αγαπάμε και ταυτόχρονα μισούμε τον εαυτό μας. Του κάνουμε και καλό και κακό. Αν συναντήσουμε λοιπόν κάποιο άτομο όμοιο με εμάς αρχικά θα μας συναρπάσει και θα μας εκπλήξει ευχάριστα το γεγονός ότι ταιριάζουμε και καταλαβαινόμαστε και έχουμε κοινά στις προτιμήσεις, στον τρόπο σκέψεις και στον τρόπο ζωής. Θα του δώσουμε δηλαδή την αγάπη και τη λατρεία που νιώθουμε για τον εαυτό μας. Όταν όμως θα βγουν στη φόρα τα αρνητικά και αντιμετωπίσουμε τα χειρότερα χαρακτηριστικά μας, το μίσος και η δυσαρέσκεια θα είναι πολύ μεγαλύτερα σε μέγεθος από αυτά που θα υπήρχαν σε αρνητικά χαρακτηριστικά που οι ίδιοι δεν έχουμε, και αυτό γιατί στην ουσία απέναντι μας θα έχουμε το χειρότερο εαυτό μας και στο πρόσωπο του άλλου θα καθρεφτίζεται το μίσος, τα κόμπλεξ, οι ανασφάλειες και γενικότερα η σκοτεινή πλευρά της ψυχής μας... Θα είχαμε δηλαδή μια σχέση μίσους-πάθους με κάποιον ίδιο με εμάς....
Δεν ξέρω λοιπόν αν θα έκανα σχέση με κάποιον σαν εμένα, θα ήταν πάντως μια ενδιαφέρουσα εμπειρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
αν και με την πρώτη σκέψη θα έλεγα ναι, σίγουρα δεν θα μπορούσα να έχω σχέση με τον εαυτό μου. δεν θα με άντεχα.
ειλικρινά όμως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Θα έκανα γιατί θα είχα δίπλα μου έναν πιστό άνθρωπο,που θα μου δινόταν ολοκληρωτικά και θα νοιαζόταν για κάθε τι.Απο την άλλη δεν θα ήθελα λόγω εγωισμού αλλά και της δυσκολίας να εκφράσει τα συναισθήματα και τις σκέψεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
αααααααανετα ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffany.

Νεοφερμένος

Η tiffany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αιάντειο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Με τον εαυτό μ? Αν έκανα σχέση με τον εαυτό μ θα με είχα σπάσει στο ξυλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ούτε καν :P Δε θα μου πρόσφερε τίποτα. Ούτε κολλητή παρέα δε θα έκανα μ΄ένα άτομο ίδιο με εμένα.Tι νόημα θα είχε;
Παρέα λίγη ναι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα..

Νεοφερμένος

Η Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Και βέβαια!Είμαι γαμάτη!8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δυσκολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ίσως το τολμούσα! :/: Πιστεύω πως είναι πολύ βασικό να ξέρεις που να εμπιστευτείς κάποιον, επειδή ξέρεις τα θετικά και τα αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα του. Να ξέρεις που χρειάζεται να δουλέψεις για να γίνει η σχέση σας καλύτερη. Επιπλέον είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να δείχνεις την κατανόηση που χρειάζεται -όση και όπου χρειάζεται στα αλήθεια-. Από την άλλη βέβαια, όλοι έχουμε -τουλάχιστον- ένα ελάττωμα που δεν μπορούμε να ανεχτούμε να έχουν οι άλλοι!:P

Αλλά ας μην ξεχνάμε πως μπορεί τα ετερώνυμα να έλκονται και τα ομώνυμα να απωθούνται, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα ετερώνυμα μπορούν να συμβιώσουν αρμονικά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xontrogato

Νεοφερμένος

Η μαρθουλινι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εννοειται!!!!!!εδω και χρονια εχω σχεση με τον εαυτο μου και περναω γαματα!γιατι αν δεν τα πας καλα μεσα σου σου βγαινει αγχος και θυμος προς τα εξω και δυσκολευεις και τη ζωη των γυρω σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Δε θα το αντεχα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
το εχω σκεφτει πολλες φορες,γιατι μεχρι στιγμης ποτε δεν βρηκα καποιον που να ειναι "κλωνος" μου
μεχρι ενος σημειου με φαινεται καλη φαση
φανταζομουν να ακουμε την ιδια μουσικη,να καναμε γκραφιτι,να καπνιζουμε μαζι,να τσακωνομαστε συνεχεια
θα παιρνουσαμε καλα I guess
καλα...ναι,για κολληταρια καλα θα παιρνουσαμε
αντε και να παιζοταν κατι παραπανω καπου καπου, ετσι για πλακα
αλλα σχεση? goddamn οχι. δε λεω οτι θα με χαλαγε αν εκανα καθε μερα ολα αυτα που με αρεσουν μαζι με καποιον αλλο, αλλα ολα θα ηταν προβλεψιμα.
με μια λεξη GAAAAAAAP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
το εχω σκεφτει πολλες φορες,γιατι μεχρι στιγμης ποτε δεν βρηκα καποιον που να ειναι "κλωνος" μου
μεχρι ενος σημειου με φαινεται καλη φαση
φανταζομουν να ακουμε την ιδια μουσικη,να καναμε γκραφιτι,να καπνιζουμε μαζι,να τσακωνομαστε συνεχεια
θα παιρνουσαμε καλα I guess
καλα...ναι,για κολληταρια καλα θα παιρνουσαμε
αντε και να παιζοταν κατι παραπανω καπου καπου, ετσι για πλακα
αλλα σχεση? goddamn οχι. δε λεω οτι θα με χαλαγε αν εκανα καθε μερα ολα αυτα που με αρεσουν μαζι με καποιον αλλο, αλλα ολα θα ηταν προβλεψιμα.
Γιατί; τα βλέπεις άσκημα όλα αυτά σε μια σχέση; Τα χρωματισμένα δεν θα ίσχυαν καθώς α) δεν θα υπήρχε λόγος τσακωμού, β) το κάπου-κάπου θα γινόταν συνέχεια και γ) προβλέψιμος πάντα δεν είναι ούτε ο εαυτός μας.
Αντίθετα θα υπήρχαν πολλά θετικά: Θα είχε μεγάλη κατανόηση ο ένας για τον άλλον, δεν θα υπήρχαν ανόητοι εγωισμοί και ανταγωνισμοί, θα ήξερε καθένας πώς θα δίνει στον άλλον χαρά κάθε στιγμή, θα μπορούσατε πολλές φορές να συνενοείστε ακόμα και με μια ματιά, θα καταλάβαινε ο ένας τα προβλήματα του άλλου, θα νοιώθατε ελεύθεροι στην επικοινωνία σας.
Σκέψου το.


Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Χμμμμ, δεν νομίζω! Εχω καταλήξει να θεωρώ τον εαυτό μου <συναισθηματικά ανάπηρο>, οπότε θα προσπαθούσα να το αποφύγω :D. Τώρα αν έσπαγε ο διάολος το ποδάρι του και με ερωτευόμουν (είμαι και πολύ αγαπησιάρα η άτιμη :P:P:P), θα χαλάρωνα και θα το απολάμβανα! Αλλωστε όπως με ξέρω δεν θα κρατούσε για πολύ :D:D!
Υ. Γ. Αμάν, όπως τα διαβάζω παραπάνω χάλια... Θα σκεφτώ τον χειρότερο εχθρό μου και θα πάω να του την πέσω, χειρότερη τιμωρία αποκλείεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Γιατί; τα βλέπεις άσκημα όλα αυτά σε μια σχέση; Τα χρωματισμένα δεν θα ίσχυαν καθώς α) δεν θα υπήρχε λόγος τσακωμού, β) το κάπου-κάπου θα γινόταν συνέχεια και γ) προβλέψιμος πάντα δεν είναι ούτε ο εαυτός μας.
Αντίθετα θα υπήρχαν πολλά θετικά: Θα είχε μεγάλη κατανόηση ο ένας για τον άλλον, δεν θα υπήρχαν ανόητοι εγωισμοί και ανταγωνισμοί, θα ήξερε καθένας πώς θα δίνει στον άλλον χαρά κάθε στιγμή, θα μπορούσατε πολλές φορές να συνενοείστε ακόμα και με μια ματιά, θα καταλάβαινε ο ένας τα προβλήματα του άλλου, θα νοιώθατε ελεύθεροι στην επικοινωνία σας.
Σκέψου το.


Ναι

well αν ειχε τον χαρακτηρα μου μια χαρα θα υπηρχε λογος τσακωμου:P
δεν ξερω αλλα πανω κατω περιμενεις να ανακαλυψεις περισσοτερα οταν δεν μοιαζεται με τον αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top