Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας;

phneloph !!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Θελω να ειμαι μονη μου, σκεφτομαι- υπεραναλυω αυτο που με νευριασε, ακουω μουσικη ειδικα mistah rude και ετσι ηρεμω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θελω να ειμαι μονη μου, σκεφτομαι- υπεραναλυω αυτο που με νευριασε, ακουω μουσικη ειδικα mistah rude και ετσι ηρεμω:)

να το καναμε ολοι αυτο, πριν ξεσπασουμε τα νευρα εκει που δεν πρεπει........ :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Βρίζω..και μάλιστα ατομα που δεν μου φταίνε. Κακο αυτο αλλα δεν το θελω μονο του βγαίνει δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Όταν έχω νεύρα συνήθως κλαίω και σπάω και κανένα ποτήρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κανω το ενα τσιγαρο μετα το αλλο,μπορω να κανω και 3 πακετα την ημερα αν εχω νευρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κανω το ενα τσιγαρο μετα το αλλο,μπορω να κανω και 3 πακετα την ημερα αν εχω νευρα.

Ωχ... μην το κανεις αυτο.. Αργοτερα θα εχεις σοβαρο θεμα να το περιορισεις.. Στο λεει μια που το τσιγαρο απο ευχαριστηση κατεληξε να ειναι ο μεγαλυτερος μπελας της ζωης της... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ωχ... μην το κανεις αυτο.. Αργοτερα θα εχεις σοβαρο θεμα να το περιορισεις.. Στο λεει μια που το τσιγαρο απο ευχαριστηση κατεληξε να ειναι ο μεγαλυτερος μπελας της ζωης της... :/:
Το ξερω και δεν ξερω πως να το περιορισω.Το αγχος μου καταστρεφει τη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το ξερω και δεν ξερω πως να το περιορισω.Το αγχος μου καταστρεφει τη ζωη.

Πρωτα πρεπει να ρωτησεις τον εαυτο σου γιατι αγχωνεσαι. Γραψε σε μια κολλα χαρτι οτι σε αγχωνει. Στο τελος θα διαπιστωσεις οτι οι περισσοτεροι λογοι που σε αγχωνουν ειναι ασημαντοι. Εζησα παρα πολυ αγχος τον τελευταιο χρονο, σε σημειο να εχω ταχυπαλμια και κρισεις πανικου, το οποιο μαλιστα ηταν απολυτα δικαιολογημενο. Αφησε τον εαυτο σου να κλαψει ή νευριασει και αναζητησε ψυχολογικη υποστηριξη απο κοντινα σου προσωπα ή ακομα και απο ειδικο. Βοηθαει πολυ. Βγες εξω και κανε εναν περιπατο στην πολη ή στην εξοχη οταν νιωθεις χαλια ή φορα τα αθλητικα σου και τρεξε οσο πιο πολυ μπορεις. Ασχολεισου με πραγματα που σου φερνουν ευχαριστηση και αναζητησε νεα χομπυ. Βγες εξω με την παρεα σου ή βγες μονη σου και προσπαθησε να κανεις καινουριες φιλιες. Απο την στιγμη που τα προβληματα σου δεν αφορουν προβληματα υγειας (τα οποια πολλες φορες αντιμετωπιζονται με επιτυχια), μη φοβασαι και μη αγχωνεσαι. Ολα τα αλλα διορθωνοται. Ακομα και αν διαλυθεις οικονομικα, μπορεις να βγεις απο τις σταχτες και να κανεις μια νεα αρχη. Το τσιγαρο δεν σου προσφερει τιποτα, το αντιθετο μαλιστα. Ειναι πολυ λυπηρο να ακους ατομα στα 20s τους να καπνιζουν τοσα πακετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πρωτα πρεπει να ρωτησεις τον εαυτο σου γιατι αγχωνεσαι. Γραψε σε μια κολλα χαρτι οτι σε αγχωνει. Στο τελος θα διαπιστωσεις οτι οι περισσοτεροι λογοι που σε αγχωνουν ειναι ασημαντοι. Εζησα παρα πολυ αγχος τον τελευταιο χρονο, σε σημειο να εχω ταχυπαλμια και κρισεις πανικου, το οποιο μαλιστα ηταν απολυτα δικαιολογημενο. Αφησε τον εαυτο σου να κλαψει ή νευριασει και αναζητησε ψυχολογικη υποστηριξη απο κοντινα σου προσωπα ή ακομα και απο ειδικο. Βοηθαει πολυ. Βγες εξω και κανε εναν περιπατο στην πολη ή στην εξοχη οταν νιωθεις χαλια ή φορα τα αθλητικα σου και τρεξε οσο πιο πολυ μπορεις. Ασχολεισου με πραγματα που σου φερνουν ευχαριστηση και αναζητησε νεα χομπυ. Βγες εξω με την παρεα σου ή βγες μονη σου και προσπαθησε να κανεις καινουριες φιλιες. Απο την στιγμη που τα προβληματα σου δεν αφορουν προβληματα υγειας (τα οποια πολλες φορες αντιμετωπιζονται με επιτυχια), μη φοβασαι και μη αγχωνεσαι. Ολα τα αλλα διορθωνοται. Ακομα και αν διαλυθεις οικονομικα, μπορεις να βγεις απο τις σταχτες και να κανεις μια νεα αρχη. Το τσιγαρο δεν σου προσφερει τιποτα, το αντιθετο μαλιστα. Ειναι πολυ λυπηρο να ακους ατομα στα 20s τους να καπνιζουν τοσα πακετα.

Οπως ειπες το αγχος μου ειναι για ασημαντα πραγματα.Ευχαριστω μου εδωσες καλες ιδεες ,θα τις εφαρμοσω και ελπιζω να με βοηθησουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οπως ειπες το αγχος μου ειναι για ασημαντα πραγματα.Ευχαριστω μου εδωσες καλες ιδεες ,θα τις εφαρμοσω και ελπιζω να με βοηθησουν .

:console:

τεινουμε να αγχωνομαστε για σαχλαμαρες. Πρεπει να πας σε ενα νοσοκομειο, κατα προτιμηση ογκολογικο, και να παρατηρησεις/μιλησεις (με) τους ασθενεις για να δεις τι θα πει αγχος. Αγχος για το αυριο. Αν και πολλοι απο αυτους ειναι σε πολυ καλυτερη ψυχολογικη κατασταση απο εμας που αγχωνομαστε ακομα και για το αν θα κλεισει το κινητο απο μπαταρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
βγαινω μια βολτα μονος μου να περπατησω και συνηθως καθομαι σε καποιο παρκο να κανω την αυτοκριτικη μου..νομιζω πως πρεπει να απομονωνεσαι σε τετοιες στιγμες,για να μη πεις πραγματα που δε πρεπει σε αλλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis_Metal

Νεοφερμένος

Ο Giannis_Metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ακούω heavy metal η κάνω διαλογισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bella92

Νεοφερμένος

Η bella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εγω ξεσπαω σε οποιον βρεθει μπροστα μου..... οποιοσ μου μιλησει αυτος θα την πληρωσει :P
αν και ....η καλυτερη θεραπεια για τα νευρα ειναι να σπας κατι..... γενικα ....ειτε ποτηρι ειτε οτιδηποτε... εγω μονο ετσι εκτονωνομαι :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εγω ξεσπαω σε οποιον βρεθει μπροστα μου..... οποιοσ μου μιλησει αυτος θα την πληρωσει :P
αν και ....η καλυτερη θεραπεια για τα νευρα ειναι να σπας κατι..... γενικα ....ειτε ποτηρι ειτε οτιδηποτε... εγω μονο ετσι εκτονωνομαι :devil:

Να σπασεις κατι συμφωνω:P, αρκει να μην ειναι αξιας και το μετανιωσεις αργοτερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bella92

Νεοφερμένος

Η bella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
αχαχαχαχαχα...... εκεινη τη στιγμη δε σκεφτεσαι τιποτα...ακομα και το κινητο μου εχω πεταξει με δυναμη ...δεν επαθε τιποτα παλι καλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ξεσπαω και εγω σε οποιον βρω. Ειδικα σημερα που εχω και πολλα νευρα με κατι συγγενεις μου που εχουν την ταση να χωνουν την μυτη τους παντου. Πλησιαζει ομως η μερα που θα ξεσπασω πανω τους για να βαλω επιτελους καποια ορια στην αθλιοτητα τους. Ειναι τοσο αθλιοι που μεχρι και λογαριασμο στο fb εχουν φτιαξει γεροι ανθρωποι για να με παρακολουθουν/κουτσομπολευουν και απο εκει. Ελεος, αηδια εχει καταντησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Πάντα όμως :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bella92

Νεοφερμένος

Η bella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ξεσπαω και εγω σε οποιον βρω. Ειδικα σημερα που εχω και πολλα νευρα με κατι συγγενεις μου που εχουν την ταση να χωνουν την μυτη τους παντου. Πλησιαζει ομως η μερα που θα ξεσπασω πανω τους για να βαλω επιτελους καποια ορια στην αθλιοτητα τους. Ειναι τοσο αθλιοι που μεχρι και λογαριασμο στο fb εχουν φτιαξει γεροι ανθρωποι για να με παρακολουθουν/κουτσομπολευουν και απο εκει. Ελεος, αηδια εχει καταντησει.

χαχαχαχαχαχα....ελεος :P
εφτιαξαν φβ για να σε κατασκοπευουν?? :eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Κλείνομαι στο δωμάτιο μου, με κλειστό το κινητό και ακούω Symphonic Metal (Nightwish κλπ.) και τραγουδάω και 'γω μαζί, μέχρι να χαλαρώσω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πολύ απλά: Δεν αφήνω κανέναν/μία πλέον να μου τη χαλάσει δημιουργώντας δικούς μου εσωτερικούς αμυντικούς μηχανισμούς (έχω γίνει πλέον αναίσθητη μέχρι κυνισμού). Η ανθρώπινη μαλακία (συγνώμη για τη λέξη:redface:) είναι αφορολόγητη και αποτελεί δικαίωμα του/της καθενός/μίας. Ωστόσο, το θέμα έγκειται στο πώς θα τη διαχειριστούμε, για να μην μας επηρεάσει αρνητικά και κατ' επέκταση να μην μας εκνευρίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top