Ντραμς σε πολυκατοικία

Thedarkavenger

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μα δεν μιλησε κανεις για καταπατηση ιδιοτικοτητας ειναι μελοντικη σκεψη και καπως αβεβαιη για την ωρα...

Μη σκας πάντως και η Τέχνη χεσμένους τους έχει αυτούς που νομίζουν πως δεν την χρειάζονται.

Υπαρχουν πολλοι τετοιοι καλλιτεχνες αλλα για να γινουν ετσι πρεπει να φανε πολλα ψωμια και πολλα σκ......τα σορρυ για την εκφραση αλλα αυτο ισχυει ... γιατι εβλεπα μια συνεντευξη ενος καλλιτεχνη που του την εκανε ο Λαζοπουλος και ειπε εκεινος παρα πολλα μετρημενα σωστα πραγματα περι μουσικης και ο καλλιτεχνης αυτος ελληνας ειναι 35 χρονια στο Ελληνικο Ροκ κινημα (τα ευκολος εννοουμενα παραλειπωντε....) αυτο που θελω να πω ειναι πως για να γινει ετσι ενας καλλιτεχνης η η τεχνη πρεπει να περασει απο πολλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
όλο αυτό μου θύμισε ένα ανέκδοτο

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γείτονάς σου έχει το στέρεο ανοιχτό στις δύο το πρωί. Τηλεφώνησέ του στις τέσσερις και πες του πόσο σου άρεσε! ...

το ίδιο μπορούν να κάνουν και οι δικοί σου γείτονες........:P:P

επέλεξε ηλεκτρονικά ντραμς για το σπίτι
εκεί που θα μάθεις (ωδείο ή όπου αλλού) υπάρχει ο κατάλληλος χώρος και χρόνος πάντα για να κάνεις practice, μιλάμε για επαγγελματίες του χώρου .... όχι ξέρω να χτυπώ απλά τούμπανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
υτό που σχολίασα κυρίως Himela ήταν η αδιαλλαξία του ποστ σου.

Ξέρεις τι έχω παρατηρήσει; Όταν είσαι πολύ μαλακός και διαλλακτικός, καταντάς οι άλλοι να το εκμεταλλεύονται και να σε πατάνε. Εγώ γενικα είμαι άνθρωπος που διεκδικεί τα δικαιώματά του στην καθημερινή ζωή και χαίρομαι που είμαι έτσι. Κάποιες φορές (τις περισσότερες) γίνομαι αντιπαθητική και κακιά, αλλά τελικά βγαίνω κερδισμένη. Τι εννοώ: παω στο σούπερ μάρκετ στο διάλειμμα από τη δουλειά μου, έχω 10 λεπτά να χαζέψω, να πάρω κάνα τηλέφωνο, να κάνω μια βολτίτσα να πάρω αέρα, παίρνω λοιπόν ένα κρουασάν πχ και πάω στο ταμείο. Εκεί μπροστά μου είναι μία κυρία με ένα καρότσι πράγματα. Της λέω "να περάσω πρώτη που έχω ένα πράγμα;". Κερδίζω. Η μαμά μου δε θα είχε ποτέ το θάρρος και το θράσος να το κάνει αυτό, οπότε θα έτρωγε όλο το διάλειμμά της στο ταμείο. Πήγαμε με την ξαδέλφη μου και το παιδί στην τράπεζα και περιμένουμε το νούμερό μας. Ο μικρός ουρλιάζει και πειράζει τα πράγματα στα γραφεία. Της λέω "πήγαινε να πεις να μπεις μπροστά που έχουμε το παιδί να κυνηγάμε". Με τίποτα, ντρεπόταν. Ποιος έχασε; Θέλω να πω οτι σε αυτά τα πράγματα είμαι αδιάλλακτη. Κάποιες σπάνιες φορές που δε βιάζομαι ή δε με νοιάζει τόσο έχω δώσει τη σειρά μου σε άλλους, έχω αφήσει κάποιους να περάσουν από στοπ σταματώντας στο δρόμο, έχω περιμένει στο ταμείο ακόμα κι αν η μπροστινή έχει 20 πράγματα κι εγώ ένα. Αυτές τις φορές νιώθω τελείως ηλίθια όμως. Γι' αυτό σε κάποια πράγματα που είναι λογικά και μπορείς, θεωρώ οτι πρέπει να κυνηγάς τα δικαιώματά σου. Και στο σπίτι μου έχω το δικαίωμα να έχω μια κάποια ησυχία και να μην ακούω τα κλαπατσίμπαλα του καθενός ή τα ντραμς του αλλουνού. Και ναι είμαι απόλυτη σε αυτό. Και φυσικά ούτε κι εγώ ενοχλώ τους άλλους.

Μήπως να κάνουμε κάποιο σπλιτ για νέο θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thedarkavenger

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
λες νομιζω πως το θεμα μυριζει μπαρουτι?? παντως εχω σκεφτει εναν χωρο υπογειο που εχουμε αρκετα μεγαλο αν μελλοντικα παρθει τετοια αποφαση... αυτο μετα φαναρια και τα στοπ που ειπες ειναι ενα αλλο κεφαλαιο θες να ανοιξω τετοιο θεμα? λολ γιατι κι εγω με το αμαξι τους αφηνω οσους περιμενουν αλλα μονο αυτους οι αλλοι μου τη δινουν στα νευρα νομιζω βρηκαμε "new subject?":whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Himela, χαλαρωσε λιγο!
πρωτων ειναι εντελος αλλο πραγμα το να πας μπροστα στην ουρα γιατι εχεις ενα πραγμα την στιγμη που ο αλλος εχει ολοκληρο καροτσι, απο το να απαγορευεις στον αλλον να κανει στο σπιτι του αυτο που θελει, και που ειναι και κατι δημιουργικο, την στιγμη που αυτος προσπαθει να το κανει οσο πιο διακριτικα γινετε, απλα επειδη δεν θες για καπια λεπτα μερικες μερες την εβδομαδα να ακους καπου απο το βαθος εναν ηχο, που στην τελικη αν ακους μουσικη η βλεπεις τηλεωραση κατα πασα πιθανοτιτα δεν θα ακους καθολου...
Δευτερων, αυτο που ανελισα πριν:P Στην τελικη θα καταληξουμε δλδ τα σπιτια να ειναι απλα χωρος για υπνο και ολες τις αλλες ασχολιες μας θα της κανουμε σε υπογεια, νοικιαζομενους χορους και δεν ξερω και εγω τη, μην τυχον και βγαλουμε εναν ηχο και ενοχλησουμε καπιον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Θέλω να πω οτι σε αυτά τα πράγματα είμαι αδιάλλακτη.
μωρε και γω καμια φορα αλλα ελα που υπαρχουν και ατομα που ειναι μουντζουφλιδες..:worry: να εχει καροτσι γεματο παιχνιδια μιλαμε για ντουρλα το καροτσι και γω μια καρτα και να λεω συγνωμη να πληρωσω την καρτα που βιαζομαι κιολας αν δεν εχετε αντιρηση και τι μου λεει= ναι εχω:confused::P κοκκαλο ειχα μεινει..

στο θεμα μας... διπλα στο πατρικο μου εχει ωδειο. ωρες μη κοινης ησυχιας ακους μπουζουκια, κιθαρες, ντραμς, οτι θες. πολυ ενοχλητικο πραγματικα. αν τωρα στην πολυκατοικια που μενω παιζανε νταμς μα το θεο δεν ξερω τι θα χε γινει. δεν ειναι θεμα κοινης ησυχιας αλλα ειναι ενα οργανο πολυ ενοχλητικο και ο αλλος μπορει να θελει να ξεκουραστει, να μιλησει, να ειναι αρρωστος. δεν ξερω ρε παιδια εμενα μ'ενοχλει ο θορυβος και θα με πειραζε πολυ να το κανανε στο ιδιο χωρο που ζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν ήσουν στην πολυκατοικία μου θα σε έσερνα στην αστυνομία κάθε μέρα.


Ελα μωρε χιμ... Οσες φορες κανω παρτυ στο σπιτι μου καλουν και τους μπατσους, δεν ειναι κατασταση αυτη. Και ξερω ποια το κανει αλλα δεν εχω αποδειξεις!:mad:
Θελουμε να περασουμε καλα και μας καλουν αστυνομια?

δε θα καλουσα ποτε την αστυνομια, θα εκανα υπομονη. Μην την καλεις, ειναι μουφα... απλως μιλα σε αυτον που σε ενοχλει ευγενικα και ωραια. Αν ειναι νορμαλ θα καταλαβει, θα το συζητησετε να βρειτε μια ακρη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
παντως μοιας και ανοιξαμε το θεμα της ηχομονοσης ατομικη ηχομονωση σιγουρα με καποιον τροπο θα γινεται, ο οποιος ομως θα θελει πολυ καλο ψαξιμο οσο για στουντιο υπαρχουν πααααρα πολλα και λιγα τα οποια ειναι καλα και οικονομικα και αυτο ειναι ενα αλλο κεφαλαιο που θελει ψαξιμο....:/:
Είναι πολλά τα λεφτά για επαγγελματική μόνωση γιατί πρέπει να είσαι όλος στον "αέρα", αυτό δηλαδή που κάνουνε είναι ένα δωμάτιο μέσα στο δωμάτιο όλο πάνω σε ειδικό λάστιχο! Έχω γνωστό που το έκανε και μόνος του αλλά και τα υλικά τσούζουν.
Όλα όσα σου προτείνουν τα παιδιά κόβουν συνήθως τις ψιλές συχνότητες. Την μπότα δεν την κόβει τίποτα δυστυχώς εκτός από το μπούκωμα με ύφασμα. Γενικά τα μπάσα δεν κόβονται... Ευτυχώς που υπάρχουν και τα pad.
Επίσης υπάρχουν και δωμάτια μελέτης με τον μήνα...
Τέλος ξέρω παιδιά που νοικιάσανε σπίτι για το τίποτα στο κέντρο πάνω από εταιρεία οπότε πάνε τα απογεύματα και δεν υπάρχει θέμα θορύβου. Χωρίσανε το χώρο κι έτσι το νοίκι τους έρχεται λιγότερο από το δωμάτιο μελέτης. Ή το δωματιάκι του θυρωρού στην πολυκατοικία τους και το μονώσανε.
Βέβαια τα παραπάνω είναι για ντράμερ που την έχουν δει επαγγελματικά οπότε το έξοδο θεωρείται αποδεκτό.
Καλή τύχη όποτε το αποφασίσεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
να εχει καροτσι γεματο παιχνιδια μιλαμε για ντουρλα το καροτσι και γω μια καρτα και να λεω συγνωμη να πληρωσω την καρτα που βιαζομαι κιολας αν δεν εχετε αντιρηση και τι μου λεει= ναι εχω:confused::P κοκκαλο ειχα μεινει..

Το έθεσες λάθος γι' αυτό της έδωσες το δικαίωμα να σου αρνηθεί. Η φράση είναι "με συγχωρείτε, θα περάσω μπροστά γιατί έχω μόνο να πληρώσω την κάρτα, ευχαριστώ" με ύφος που δε σηκώνει αντίρρηση.;) (καλά, εγώ έχω και το βλέμμα που σκοτώνει, οπότε μάλλον με φοβούνται:redface:)

Ελα μωρε χιμ... Οσες φορες κανω παρτυ στο σπιτι μου καλουν και τους μπατσους, δεν ειναι κατασταση αυτη. Και ξερω ποια το κανει αλλα δεν εχω αποδειξεις!:mad:
Θελουμε να περασουμε καλα και μας καλουν αστυνομια?

Καλή μου εσύ μιλάς για πόσο, μια φορά το μήνα; Το δίμηνο; Το χρόνο; Και φυσικά θα έκανα υπομονή αν ήταν ένα Σάββατο στις τόσες. Αλλά τα ντραμς κάποιος θα τα βαράει κάθε μέρα. Πόση υπομονή να κάνω πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοιπον εχετε δικιο ολοι σας απο την πλευρα σας, ναι χιμελλιτα, αν ειναι ενα σαββατο δεν πειραζει.
Γιαυτο και εδωσα την ιδεα του στουντιο που ναι πιο επαγγελματικο και καθολου ψυχοφθορο.
Δεν ειναι ωραιο να ενοχλεις τον κοσμο, δεν ειναι ωραιο να ενοχλεις γενικα.

Σχετικα με το σουπερμαρκετ θα σας πω τι συμβαινει με μενα. Ντρεπομαι πολυ να ζητησω για ενα πραμα να μπω πρωτη ομως ειμαι απο τις τυχερες, μου το ζητανε οι ιδιοι - ελα κοπελα μου μπροστα που χεις ενα πραμα.-

Αλλιως, κανω υπομονη η... φευγω, παω σε περιπτερο η δεν παιρνω αυτο που θελω εκεινη τη στιγμη, βρισκω αλλη λυση και το αφηνω για αλλη μερα σκεπτομενη πως δεν ειναι η καταλληλη στιγμη τωρα αφου βιαζομαι. Διοτι το σκεφτομαι κι αλλιως- αν εισαι πχ στα zara και εχει μια ουρα ως πισω, δε μπορεις να πεις - εχω ενα μπλουζακι παρακαλω αφηστε με- γιατι αν το παμε ετσι, και οι αλλες δεκα μπροστα απο ενα μπλουζακι εχουν...

πηγαμε αλλου βεβαια τωρα, αλλα καλη ειναι η συζητηση.. μαθαινεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
σκεπτομενη πως δεν ειναι η καταλληλη στιγμη τωρα αφου βιαζομαι.

Πολύ σκέψη για το τίποτα

Και για να είμαι στο θέμα. Τα ντράμς υποθέτω δεν είναι κομπρεσέρ οπότε δεν είναι μια ενοχλητική βαβούρα αλλά ένας ακόμη ήχος. Επίσης δεν ζούμε στον κόσμο του "ρετιρέ" οπότε είναι λίγο απίθανο να γίνεται κάθε μέρα ένα χάος και η εργαζόμενη γυναίκα Κατερίνα Γιουλάκη να θυμώσει επειδή δεν μπορεί να κοιμηθεί. Δεν θα προτείνω κανενός είδους ηχομόνωση (έχει ήδη προταθεί) απλώς θα επαναλάβω προς τον καημένο μεταλά που είδε τέτοιες απαντήσεις:

Θα ενημερώσεις τους γείτονες και τέλος. Δεν χρειάζεται να γίνει συμβούλιο στην πολυκατοικία ούτε να βγει προεδρικό διάταγμα. Αν κάποιος έχει σοβαρό πρόβλημα (πανελλήνιες, βραδινή εργασία, κτλ) απλώς θα βάλεις καλή ηχομόνωση όπως σου πρότειναν και θα συνεννοηθείς ποιες ώρες βολεύει.

Αν κάποιος είναι κομπλεξικός απλώς διασκέδασε το και μην σε νοιάζει τι λένε. Αλίμονο αν είμασταν αναγκασμένοι να μένουμε στην απραξία εξαιτίας του κάθε καημένου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Δεν ξύπνησα καλά σήμερα

εξαιτίας του κάθε καημένου... :P

Προφανώς δεν ξύπνησες καλά για να με λες στα καλά καθούμενα καημένη.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Προφανώς δεν ξύπνησες καλά για να με λες στα καλά καθούμενα καημένη.:mad:

Τους καημένους ανέφερα σαν καημένους, όχι εσένα, δεν γνωρίζω τις σχέσεις σου με αυτή την κατηγορία ανθρώπων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Αν κάποιος είναι κομπλεξικός απλώς διασκέδασε το και μην σε νοιάζει τι λένε. Αλίμονο αν είμασταν αναγκασμένοι να μένουμε στην απραξία εξαιτίας του κάθε καημένου... :P

Εγώ είπα οτι δε θα δεχόμουν ντραμς. Τέλος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Εγώ είπα οτι δε θα δεχόμουν ντραμς. Τέλος πάντων.
Εγω παντως ευχομαι μια μερα να σκασει ενας τυπας στην πολυκατοικια και να τη σηκωσει ολη με τα drums του! Αν δεν το κανει αυτος θα το κανω εγω μια μερα σιγουρα..:P



Πολυ καλυτερο σιγουρα απ'τις υστερικες φωνες της Αλβανιδας απο διπλα που της φταινε ολα κηνηγωντας το πιτσιρικι της ολη μερα μες στο σπιτι..:mad:

Υγ Και για να λεμε την αληθεια τα drums δεν υφιστανται για πολυκατοικιες αλλα κι αλλα πολλα επισης αλλα τεσπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Στην είπε κάποιος τη λύση, ηλεκτρονική ντραμιέρα και δεν θα χρειαστείς να κάνεις κοινονιολογική έρευνα με θέμα "η ανοχή της τέχνης στο σύγχρονο περιβάλλον της πολυκατοικίας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top