Πολιτικές δημοσκοπήσεις

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και για να μπαίνουν και κάποια πράγματα στη θέση τους, επειδή ο Παπούλιας τυχαίνει να κατάγεται από τα μέρη μου, όχι δεν πολέμησε το '40. Δε θα μπορούσε να πολεμήσει μιας και ήταν 10 χρονών.

Το θλιβερο ειναι οτι πρεπει να εισαι απο τα ιδια μερη για να ξερεις ποσο χρονων ητανε, λες και ειναι δυσκολο να πληκτρολογισεις ενα ονομα στο google και να δεις ημερομηνια γεννισης...!

Το 29 γεννιθικε ο κυριος, αν στα 11 του πολεμισε τι να πω... Μπραβο στον ανθρωπο! Αν εζησε απο τοσο κοντα σκηνες πολεμου σε αυτην την ηλικια και δεν μπικε στο ψυχιατριο τι να πω...! Μπραβο και παλι μπραβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ναι, μπράβο του. Μπράβο, μπράβο! Και που τώρα μας παραδίδει και μας ξεπουλά έτσι, χίλια μπράβο! Ρε ακόμα κοιμάστε; Τι στο καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες είναι ΝΔ, αριστερά, δέξια και δεν συμμαζεύεται, που δημιουργήθηκε για τις ανάγκες των ίδιων των μελών του. Είδαν πως πάει η δουλειά στα παλιά τους κομμάτα και λένε κάτσε να βρούμε καμιά πατέντα να βγάλουμε άλλη μια θητεία στην Βουλή. Α, και μακάρι να πέφτω έξω σ' αυτό και να κάνουν κανένα καλό, αλλά ειλικρινά δεν το βλέπω.
Έχεις δει καθόλου τι στόχους περιλαμβάνει το κόμμα του Καμμένου? Ποιες είναι οι ενέργειες του? Αν όχι τότε δεν υπάρχει λόγος να συζητήσουμε. Αν ναι, τότε ευχαρίστως να μιλήσουμε για τον λόγο που σε κρατάει μακρυά του.
Πραγματικά, αυτό που δε μπορώ να χωνέψω είναι πως αλλάζουν ταμπέλες τα μαντριά, αλλά τα πρόβατα μένουν τα ίδια και βελάζουν για λογαριασμό των άλλων...

Χάθηκε να δημιουργηθεί ένα κόμμα με καινούριο ανθρώπινο δυναμικό, τη νέα γενιά, χωρίς να έχει δεσμούς με πρώην κυβερνώντα και νυν αποτυχημένα κόμματα της δεξιάς και της αριστεράς;

Οι καιροί έχουν αλλάξει και δε μπορούμε να σκεφτόμαστε με τα παλιά στεγανά που δημιουργήθηκαν πρίν από χρόνια για να εξυπηρετήσουν κάποιους σκοπούς (κυρίως άλλων και όχι του λαού). Τα στεγανά έχουν επαναπροσδιοριστεί. Δεν πρέπει να επαναπροσδιοριστούν και τα κόμματα, δηλαδή τα μυαλά που τα αποτελούν;

Τι νόημα έχει να με κυβερνάει αύριο η ΔΗΜΑΡ ή οι Ανεξάρτητοι Έλληνες, αν στην ουσία έχει πάει εκεί όλη η αρχαιολογία του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ; Τι ΔΗΜΑΡ τι ΠΑΣΟΚ. Τι Ανεξάρτητοι Έλληνες τι ΝΔ. Το ίδιο και το αυτό.
Η ΔΗΜΑΡ δεν έχει σχέση με το κόμμα του Καμμένου. Το προπαγανδιστικό κόμμα της αριστεράς δημιουργήθηκε για να αποσπάσει ψήφους. Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες δεν έχουν κανένα δεσμό με άλλα κόμματα. Τώρα αν δεν σε καλύπτει αυτό τότε πάνε φτιάξε δικό σου κόμμα γιατί όλο κάποιον άλλον περιμένεις.
:hmm:: Εμ, γι' αυτό βιάζονται τώρα να κάνουν τις εκλογές, πολύ πριν τον Ιούνιο! Γιατί, αν γίνονταν εκλογές πχ κατά το Φθινόπωρο, ο μεν Μπένι θα ήταν κατά τι ψηλότερος του Καρατζαφέρη (5-8% περίπου), ο δε Αντωνάκης θα διεκδικούσε την πρωτιά, είτε από τον Κουβέλη είτε από τον Καμμένο! Αλλά το χειρότερο γι' αυτούς, μάλλον θα προλάβαινε να δημιουργηθεί η "τρίτη λύση", δλδ, είτε ένα νέο αξιόμαχο αστικό κόμμα είτε, ακόμη, και μία έκτακτη στρατιωτικοπολιτική κυβέρνηση για την "αποκατάσταση της δημοκρατίας και της συνταγματικής νομιμότητας"( για να μη πω, "και την εθνική απελευθέρωση" )!!!
α) Δεν βιάζονται να κάνουν εκλογές. Μας τα μασάνε δεν το βλέπετε? Ούτε επίσημη ημερομηνία δεν βγήκε, δεν σας κάνει εντύπωση? Προσπαθούν να το καθυστερήσουν (να μας πουν ότι δεν θα γίνουν εκλογές) για να περάσει μια ήρεμη 25η Μαρτίου (πιθανότατα).
β) Είτε τώρα είτε τον Ιούνιο ο Benny τα ίδια σκατά θα φάει μην κοροϊδεύουμε την λογική μας.
γ) Αυτό με τον Αντωνάκη δεν το κατάλαβα.
δ) Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες είναι αστικό κόμμα, δημιουργήθηκε με την συναίνεση απλών πολιτών.
ε) Το κόμμα Ελλήνων Αξιωματικών για κάποιον λόγο σταμάτησε έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Η ΔΗΜΑΡ δεν έχει σχέση με το κόμμα του Καμμένου. Το προπαγανδιστικό κόμμα της αριστεράς δημιουργήθηκε για να αποσπάσει ψήφους. Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες δεν έχουν κανένα δεσμό με άλλα κόμματα. Τώρα αν δεν σε καλύπτει αυτό τότε πάνε φτιάξε δικό σου κόμμα γιατί όλο κάποιον άλλον περιμένεις.

Ηρεμία ρε παιδιά, κι εσύ κι ο Zed θιχτήκατε από την κριτική χωρίς να διακρίνετε ότι ήταν υγιής. Δεν ξέρω αν έχετε τριφτεί ποτέ με την πολιτική (όχι αναγκαστικά με τη ΝΔ) αλλά επειδή εγώ το έχω κάνει σα φοιτητής, δεν εμπιστεύομαι κανέναν ο οποίος ήταν εκεί πάνω πριν το Μνημόνιο και μετά από αυτό, αλλά αντιδράει χρησιμοποιώντας πούλια από σπασμένο τάβλι.

Γιατί δε βγήκε ο Καμμένος να βάλει στο κόμμα του νέους ανθρώπους, τη νέα γενιά επιστημόνων με τις ιδέες του λαού, αλλά προτίμησε την Ιατρίδη, τον πρώην Κ.Ε της ΝΔ και την βασιλόφιλη Κουντουρά; Γιατί έβαλε τον Τέρενς εκπρόσωπο τύπου; Γιατί οι ιδέες του κόμματος περιστρέφονται γύρω από το Μνημόνιο κυρίως;; Επειδή είναι πιασάρικο τώρα; Ποιά η θέση του για ένα σωρό άλλα θέματα;

Δεν έχω κάτι με τους ανθρώπους αυτούς, τα ονόματα τα έβαλα τυχαία χωρίς να υποννοώ τίποτα συγκεκριμένο, απλά είμαι δύσπιστος για το λόγο που ανέφερα. Το Μάιο του 2010 ήταν όλοι στη Βουλή. Δεν παραιτήθηκε κανείς.

Πολύ φοβάμαι ότι όλο αυτό γίνεται γιατί γαμήθηκε το ΛΑΟΣ τώρα με τη συγκυβέρνηση και πάει ο Καμμένος να μαζέψει τον άδειο χώρο (και το καταφέρνει).

Όχι ότι δε γούσταρα που τους τα χωσε στη Βουλή... αλλά αναρρωτιέμαι, τα κίνητρά του ποιά είναι;;


Και όχι φίλε, δεν είναι ότι όλο κάποιον άλλο περιμένω. Είμαι υπερ του Φιλελευθερισμού και στο χώρο αυτό υπάρχουν κόμματα, που δεν τα γνωρίζει ο κόσμος με νέο ανθρώπινο δυναμικό και που πρώτα θα πρέπει να μελετήσω πολύ καλά πριν ρίξω κάποιο στην κάλπη.

Όσο για δικό μου κόμμα, πίστεψέ με, αν είχα ΤΟΣΑ λεφτά και σπόνσορες για να το κάνω και αν δε φοβόμουν μη βρεθώ σε κανα χαντάκι από τους αντιπάλους μου σκοτωμένος, θα το χα δημιουργήσει από τα 18 μου. Η πολιτική γενικά μου αρέσει. Η ελληνική πολιτική σκηνή είναι που δεν μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατί οι ιδέες του κόμματος περιστρέφονται γύρω από το Μνημόνιο κυρίως;; Επειδή είναι πιασάρικο τώρα; Ποιά η θέση του για ένα σωρό άλλα θέματα;

Κοίτα τι λες. Ο μισθός πέφτει στα 300 ευρώ, πάνε να μας κάνουν τριτοκοσμική χώρα από άποψη ζωής, τα ταμεία θα έχουν αδειάσει μέχρι τον Οκτώβρη και εσύ θες να ασχολείται με άλλα θέματα? WTF dude, δεν υπάρχει άλλο θέμα αυτήν την στιγμή. Μήπως θέλεις να θίξει το θέμα της οικολογικής καταστροφής? Προσωπικά βρήκα ανούσια αυτή την ερώτησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Κοίτα τι λες. Ο μισθός πέφτει στα 300 ευρώ, πάνε να μας κάνουν τριτοκοσμική χώρα από άποψη ζωής, τα ταμεία θα έχουν αδειάσει μέχρι τον Οκτώβρη και εσύ θες να ασχολείται με άλλα θέματα? WTF dude, δεν υπάρχει άλλο θέμα αυτήν την στιγμή. Μήπως θέλεις να θίξει το θέμα της οικολογικής καταστροφής? Προσωπικά βρήκα ανούσια αυτή την ερώτησή σου.

Συγκρατήσου λίγο και σκέψου το εξής απλό. Δεν είπα να αγνοήσει την κατάσταση για όλα τα άλλα. Γίνεται ο Καμμένος κυβέρνηση αύριο (καθόλου απίθανο πραγματικά).

Θα ορίσει υπουργό Οικονομικών και Εθνικής Οικονομίας και θα τελειώσει εκεί;

Κι αν ορίσει υπουργό δημόσιας τάξης που θα βγάλει το στρατό στο δρόμο και θα πλακώνει ανάπηρους, λεσβίες και πακιστανούς, ακριβώς επειδή δεν είναι δεξιοί, ορθόδοξοι ή Έλληνες;

Δε λέω οτι θα το κάνει, αλλά ΑΝ;;;

Κι αν αύριο μας βγάλει από το ΔΝΤ αλλά για να αντισταθμίσει κάποια πράγματα, κόψει από την παιδεία; Αν κόψει από τα κονδύλια στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση; Αν συντηρήσει το μέτρο με τα cd για τα μαθήματα της Μέσης Εκπαίδευσης;


Ούτε αυτό λέω ότι θα το κάνει, αλλά ΑΝ;;;

Παρόμοια προβλήματα είχε και η Δημοκρατία της Βαϊμάρης το 1933 και είχε άνοδο του Εθνικοσοσιαλισμού. Κύρια σημαία, η οικονομική εξαθλίωση του Γερμανού εργάτη. 7 χρόνια μετά, αγκυλωτός σταυρός. Το είχε προβλέψει κανείς; Είχε ψάξει κανείς τι ψήφιζε;

Αν ο Καμμένος ήταν μόνο αντιμνημόνιο, καμία αντίρρηση, ας βγεί. Όμως είναι ένα ολόκληρο κόμμα και θα στελεχώσει πολλούς τομείς (υπουργεία). Πρέπει να ξέρω ότι δεν θα περάσει κάτι άλλο στα μουλωχτά όσο όλος ο κόσμος είναι απορροφημένος με την αντιμνημονιακή ρητορεία του. Αν συμφωνήσω και στις άλλες ιδέες του, τότε βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συγκρατήσου λίγο και σκέψου το εξής απλό. Δεν είπα να αγνοήσει την κατάσταση για όλα τα άλλα. Γίνεται ο Καμμένος κυβέρνηση αύριο (καθόλου απίθανο πραγματικά).
Θα ορίσει υπουργό Οικονομικών και Εθνικής Οικονομίας και θα τελειώσει εκεί;

Κι αν ορίσει υπουργό δημόσιας τάξης που θα βγάλει το στρατό στο δρόμο και θα πλακώνει ανάπηρους, λεσβίες και πακιστανούς, ακριβώς επειδή δεν είναι δεξιοί, ορθόδοξοι ή Έλληνες;

Δε λέω οτι θα το κάνει, αλλά ΑΝ;;;

Κι αν αύριο μας βγάλει από το ΔΝΤ αλλά για να αντισταθμίσει κάποια πράγματα, κόψει από την παιδεία; Αν κόψει από τα κονδύλια στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση; Αν συντηρήσει το μέτρο με τα cd για τα μαθήματα της Μέσης Εκπαίδευσης;


Ούτε αυτό λέω ότι θα το κάνει, αλλά ΑΝ;;;

Παρόμοια προβλήματα είχε και η Δημοκρατία της Βαϊμάρης το 1933 και είχε άνοδο του Εθνικοσοσιαλισμού. Κύρια σημαία, η οικονομική εξαθλίωση του Γερμανού εργάτη. 7 χρόνια μετά, αγκυλωτός σταυρός. Το είχε προβλέψει κανείς; Είχε ψάξει κανείς τι ψήφιζε;

Αν ο Καμμένος ήταν μόνο αντιμνημόνιο, καμία αντίρρηση, ας βγεί. Όμως είναι ένα ολόκληρο κόμμα και θα στελεχώσει πολλούς τομείς (υπουργεία). Πρέπει να ξέρω ότι δεν θα περάσει κάτι άλλο στα μουλωχτά όσο όλος ο κόσμος είναι απορροφημένος με την αντιμνημονιακή ρητορεία του. Αν συμφωνήσω και στις άλλες ιδέες του, τότε βλέπουμε.
Αν η γιαγιά είχε μουστάκι θα ήταν παππούς. Θα μιλάμε με γενικολογίες και θεωρίες ή συγκεκριμένα πράγματα?

Αν κυβερνήσει θα το κάνει σε μια χρεοκοπημένη χώρα, λογικό είναι να υπάρχουν προβλήματα τα οποία όμως προτίθεται να αντιμετωπίσει.

Τα άλλα αντιμνημόνια ποια είναι? Το ΚΚΕ το οποίο θέλει να γίνει δυνατό για να είναι αδύναμη η καινούρια κυβέρνηση (ξεφτίλα), ή ο Τσίπρας που δεν έχει πει ούτε μια φορά ξεκάθαρα "δεν αναγνωρίζω το μνημόνιο"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το θλιβερο ειναι οτι πρεπει να εισαι απο τα ιδια μερη για να ξερεις ποσο χρονων ητανε, λες και ειναι δυσκολο να πληκτρολογισεις ενα ονομα στο google και να δεις ημερομηνια γεννισης...!
Έλα βρε Τάσο που είναι και θλιβερό. Γλίτωσα το search:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Γιατί δε βγήκε ο Καμμένος να βάλει στο κόμμα του νέους ανθρώπους, τη νέα γενιά επιστημόνων με τις ιδέες του λαού, αλλά προτίμησε την Ιατρίδη, τον πρώην Κ.Ε της ΝΔ και την βασιλόφιλη Κουντουρά; Γιατί έβαλε τον Τέρενς εκπρόσωπο τύπου; Γιατί οι ιδέες του κόμματος περιστρέφονται γύρω από το Μνημόνιο κυρίως;; Επειδή είναι πιασάρικο τώρα; Ποιά η θέση του για ένα σωρό άλλα θέματα;

Δεν έχω κάτι με τους ανθρώπους αυτούς, τα ονόματα τα έβαλα τυχαία χωρίς να υποννοώ τίποτα συγκεκριμένο, απλά είμαι δύσπιστος για το λόγο που ανέφερα. Το Μάιο του 2010 ήταν όλοι στη Βουλή. Δεν παραιτήθηκε κανείς.

Και όχι φίλε, δεν είναι ότι όλο κάποιον άλλο περιμένω. Είμαι υπερ του Φιλελευθερισμού και στο χώρο αυτό υπάρχουν κόμματα, που δεν τα γνωρίζει ο κόσμος με νέο ανθρώπινο δυναμικό και που πρώτα θα πρέπει να μελετήσω πολύ καλά πριν ρίξω κάποιο στην κάλπη.

Όσο για δικό μου κόμμα, πίστεψέ με, αν είχα ΤΟΣΑ λεφτά και σπόνσορες για να το κάνω και αν δε φοβόμουν μη βρεθώ σε κανα χαντάκι από τους αντιπάλους μου σκοτωμένος, θα το χα δημιουργήσει από τα 18 μου. Η πολιτική γενικά μου αρέσει. Η ελληνική πολιτική σκηνή είναι που δεν μου αρέσει.


Σου εξήγησα τους λόγους να θέλει 10 ήδη υπάρχοντες βουλευτές. Τι δεν καταλαβαίνεις από το ότι έχει όφελος να κάνει κοινοβουλευτική ομάδα; Και έπειτα, έχει στο κόμμα του τον πρώτο που τόλμησε να κάνει μήνυση στους προδότες, τον γιατρό Αντωνίου. Θα τον ψηφίσετε τον γιατρό, αλήθεια, αφού θέλετε νέους και αξιοκρατικούς; Ή είναι κι αυτός προδότης και δούρειος ίππος;

Και σου ξαναλέω, μπορείς να θέσεις υποψηφιότητα με το κόμμα του. Φοβάσαι μην σε καθαρίσουν; Όχι. Χρειάζεσαι λεφτά; Όχι. Άντε, μπρος, τι περιμένεις;
Χρόνος να μελετήσουμε κάποιο πραγματικά αξιόλογο κόμμα δεν υπάρχει, γιατί όπως θα έχεις αντιληφθεί καιγόμαστε. Οπότε θα παρακαλούσα τα υπόλοιπα αξιόλογα κόμματα να ενωθούν με τους αντιμνημονιακούς (έστω τους υγιείς, μην νομίζουν μερικοί ότι λέω να ενωθούν με κόκκινους φασίστες (κκε) και μπλε φασίστες (χ.α.) ) να σώσουν ότι έχει απομείνει και όσον αφορά την αναστήλωση της χώρας, έχουμε καιρό, μην προτρέχετε. Προέχει να εκδιωχθεί ο καρκίνος ο οποίος παραμένει εξαπλωμένος σε μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού.
Τι να το κάνω αν 2-3 αξιόλογα κόμματα πάρουν 0.5-1-2% και έρθει μετά μια συγκυβέρνηση νδ-πασοκ να μας γα***** πάλι; Γιατί να μην πάνε αυτά τα διόλου ασήμαντα ποσοστά σε κόμματα που πάνε να κάνουν την ζημιά; Και είναι ξεκάθαρο ότι πλέον μπορούν, γι'αυτό έχουν βαλθεί όλοι να προπαγανδίζουν ώστε να κυριαρχήσει το διαίρει και βασίλευε.

Αν εσύ σκέφτεσαι το πού θα ρίξεις την ψήφο σου μία, εγώ το σκέφτομαι δέκα, γιατί ακόμα την συνείδησή μου ως ψηφοφόρος την έχω καθαρή (ευτυχώς) και δεν θέλω με τίποτα να γίνει κωλοτούμπα την επομένη, και να αισθανθώ συνένοχος, πραγματικά. Tο 'χω ορκιστεί στον εαυτό μου, αν δω κωλοτούμπα κι από αυτόν του τύπου συνεργασία με νδ ή πισωγυρίσματα ή δεν ξέρω τι, ή εγώ θα φύγω από την χώρα τούτη ή κάποιος θα φύγει από την ζωή.

Ειλικρινά, πιστεύεις ότι αν ο Καμμένος έφευγε από την νδ νωρίτερα θα είχε ελπίδες να δημιουργήσει ένα κίνημα το οποίο από την πρώτη μέρα της ίδρυσης του θα είχε τέτοια ποσοστά; Πιστεύεις ότι αν το έκανε οποιοσδήποτε άλλος, θα είχε τόση στήριξη; Πολιτική είναι φίλε Λυκούργο, το ξέρεις καλά. Πρέπει να χτυπήσεις την κατάλληλη στιγμή κι έχοντας το κατάλληλο υπόβαθρο.

Ειπώθηκε νομίζω κάπου κάτι για τον Τέρενς Κουίκ; Τι έχει και σας ξυνίζει κι αυτός; Από τους ελάχιστους δημοσιογράφους με ήθος που τα έχωνε ανέκαθεν στο μνημόνιο (για όσους τον παρακολουθούσαν στα βραδινά δελτία). Στο fb ψηφίστηκε μάλιστα, δεν τον επέλεξε επειδή έτσι του ήρθε. Όλοι σας βρωμάνε και σας μυρίζουν πια... Ικανοποιημένοι με τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν δείχνει έξυπνο και ώριμο λαό αυτή η δημοσκόπηση. Η ΝΔ θα έπρεπε να είχε καταποντιστεί σε μονοψήφιο, το ΠΑΣΟΚ να βγει εκτός βουλής, το ΛΑΟΣ να αντικαθιστούσε τη ΝΔ, και ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ να αντικαθιστούσαν το ΠΑΣΟΚ. Μόνο αυτό θα έδειχνε ιστορική ανατροπή. Η ισορροπία του υπάρχοντος καθεστώτος διατηρείται όμως από ότι βλέπουμε σε αυτή τη δημοσκόπηση χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτό το κόμμα που παίρνει 11% και που είναι δυο τετραγωνάκια μετά τη Χρυσή Αυγή ποιό είναι ; δεν μπορώ να διαβάσω τα γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ανεξαρτητοι ελληνες ( ;;;; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


πηγή: https://www.axortagos.gr/kapa-research-molis-3-8-diafora-pasok.html
Καινούρια δημοσκόπηση.

Το ΠΑΣΟΚ ανακτά το χαμένο έδαφος σε χρόνο dt. Δημ. Αρ. ξεφουσκώνει. Η ΝΔ χάνει ποσοστά. Χρυσή αυγή ξανά στη Βουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Focko είσαι χαζός ή το κάνεις επίτηδες?

Πάω να φτιάξω και εγώ μια δημοσκόπηση, τα λέμε αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Focko είσαι χαζός ή το κάνεις επίτηδες?

Πάω να φτιάξω και εγώ μια δημοσκόπηση, τα λέμε αργότερα.

Το κανει επιτηδες! Και οσο ασχολομουμαστε μαζι του τοσο το συνεχιζει. Αλλα δεν μπορω να πω, το κανει τοσο καλο που δεν θελω να μην ασχολιθω μαζι του και να φυγει! Ητανε τοσο ξενε ο μηνας που ειχε φαει το ban!

(παλι σε off topic thread θα καταλιξω για σενα Φοκο! Α ρε..! Χαλαλι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Αυτή είναι μια δημοσκόπηση της zougla.gr

Δημοσσιεύτηκε στις 21 Μαρτίου. Βλέπουμε του Ανεξάρτητους Έλληνες πρώτους, ακολουθεί ο δικομματισμός. Μεγάλη έκπληξη το ποσοστό της Χρυσής αυγής αλλά και του ΛΑΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτή είναι μια δημοσκόπηση της zougla.gr

H οποια ειναι καθαροτατο παραδειγμα των στιμενων/μαγειρεμενων δημοσκοπισεων, αφου οι Ελληνες Πειρατες ηρθαν σε επαφη μαζι τους ζητωντας να προστεθουν στην λιστα και οπως βλεπουμε δεν υπαρχουν πουθενα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ενώ οι άλλες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες δεν είναι ΝΔ, δεν είναι αριστερά, δεν είναι δεξιά, είναι ένα καινούριο κίνημα το οποίο δημιουργήθηκε με τις ανάγκες αυτού του τόπου.

Πριν ψηφισεις κατσε να διαβασεις για τα προγραμματα των κομματων μπας και καταλαβεις τιποτα.
Ο Καμμενος ειναι η "ριζοσπαστικη" φωνη της δεξιας. Ενα ειδος "επαναστατικης" δεξιας, δηλαδη.
Ειναι καθαροαιμη δεξια και οσο για το καινουργιο κομμα, ναι ειναι κανουργιο, αυτο δε σημαινει και σωστο και ικανο.
Διαβασε το προγραμμα του.
Μην τρως την προπαγανδα που σου πουλανε (εισαι και νεος ψηφοφορος) και κυριως μην ακους τραμπουκους.
Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top