[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Καμία, αλλά εμένα ό,τι περιέχει τριαντάφυλλο του κορρέ, μου έχει κάνει αλλεργία. :loltooth:

Αλλά έχω γενικά πολύ ευαίσθητο δέρμα και έχω θέμα με αλλεργίες, μη ρίχνω λάσπη έτσι άδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι κι εγώ έχω ευαίσθητο δέρμα. Γενικά είμαι ευχαριστημένη (πχ πούδρα και make up), είπα να δοκιμάσω mascara και μου άφησε λίγο περίεργες εντυπώσεις. Σα να είναι κάπως στεγνή (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ωχ βλακεία άμα σου φαίνεται στεγνή από την αρχή, ίσως στεγνώσει εντελώς γρήγορα. Από πού την αγόρασες; Μήπως ήταν καμιά παλιά παρτίδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Aπό φαρμακείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Μια φιλη μου εφερε ενυδατικες μασκες προσωπου τυπου "sheet masks" απο Ιαπωνια, Χονγκ Κονγκ και Κορεα και εχω εντυπωσιαστει με τα αποτελεσματα. Η ενυδατωση που παρεχουν δεν συγκρινεται με τιποτα με τις ενυδατικες κρεμες. Την αφηνω στο προσωπο μου για 1 ωρα πριν κοιμηθω και οταν ξυπναω ειμαι πραγματικα αλλος ανθρωπος! Γυαλιζει το προσωπο μου, ειναι απιστευτα λειο και απαλο και φαινεται ξεκουραστο ακομα και αν εχω κοιμηθει μολις 5 ωρες. Εχουν γινει το αγαπημενο μου προιον και τις χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα :D
χρησιμοποιεις καποιες συγκεκριμενα?
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σκεφτομαι να παω να κανω περμαναντ,αλλα φοβαμαι μην καταστραφουν....δεν τα εχω ξαναπειραξει, ειναι αρκετα μακρια και ξανθα... εχει κανει καποια να μοιραστει την εμπειρια της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
σκεφτομαι να παω να κανω περμαναντ,αλλα φοβαμαι μην καταστραφουν....δεν τα εχω ξαναπειραξει, ειναι αρκετα μακρια και ξανθα... εχει κανει καποια να μοιραστει την εμπειρια της?
πως το σκεφτεσαι το επιθυμητο αποτελεσμα? εννοω εχεις δει εικονες και σ'αρεσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πως το σκεφτεσαι το επιθυμητο αποτελεσμα? εννοω εχεις δει εικονες και σ'αρεσει?

αρχικα θελω να κανω την χοντρη περμαναντ :P εχω δει ναι, μου αρεσει παρα πολυ και μου πηγαινει πολυ περισσοτερο απο το ισιο μαλλι :redface::redface: ...το μονο που με προβληματιζει ειναι η ποιοτητα του μαλλιου μου μετα την περμαναντ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εξαρτάται κατά πολύ από το πάχος της τρίχας σου. Αν είσαι αρκετά τυχερή και έχεις χοντρή τρίχα, ναι ας την κάνεις.
Αν όμως έχεις λεπτή, καλύτερα να το ξεχάσεις, γιατί θα σου καταστρέψει το μαλλί.
Εννοείται οτι, αν τελικά κάνεις περμανάντ, μετά θα πρέπει συχνότερα να χρησιμοποιείς μάσκες, λάδια κλπ, προκειμένου να αποφύγεις
την ξηρότητα και τη φθορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
χρησιμοποιεις καποιες συγκεκριμενα?
Κράτα το
Αυτες που μου εφερε η φιλη μου δεν θυμαμαι πως λεγονταν, αλλα το 1/3 αυτων ηταν σε γαλαζια συσκευασια και περιειχαν υαλουρωνικο οξυ, το αλλο 1/3 ηταν σε κιτρινη συσκευασια και περιειχαν υαλουρωνικο οξυ και αυγο και οι υπολοιπες ηταν σε ροζ συσκευασια και περιειχαν εκχυλισματα ροδιου.

Αυτες δεν μπορεσα να τις βρω στα καταστηματα εδω, οποτε παιρνω αυτες που βρηκα που ειναι κυριως απο Κορεα και ειναι εξισου καλες, ισως και καλυτερες. Εχω παρει τωρα διαφορες με λεμονι, σαλιγκαρι, μελι, κολλαγονο, υαλουρωνικο οξυ, shea butter, αλοη, φραουλα, και κατι αλλες με εξωτικα ονοματα και συστατικα. Αυτες που εχω τωρα ειναι απο Lovemore, l'herboflore και Tony Moly.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται κατά πολύ από το πάχος της τρίχας σου. Αν είσαι αρκετά τυχερή και έχεις χοντρή τρίχα, ναι ας την κάνεις.
Αν όμως έχεις λεπτή, καλύτερα να το ξεχάσεις, γιατί θα σου καταστρέψει το μαλλί.
Εννοείται οτι, αν τελικά κάνεις περμανάντ, μετά θα πρέπει συχνότερα να χρησιμοποιείς μάσκες, λάδια κλπ, προκειμένου να αποφύγεις
την ξηρότητα και τη φθορά.

η αληθεια ειναι πως εχω πολυ λεπτη τριχα (μεγαλη ατυχια με αυτο το θεμα) και κανω και μια θεραπεια ειδικη για τα μαλλια μου....ειναι απλα οτι θα μου αρεσες τοσο πολυ να την κανω, αλλα αποτι φαινεται οι συνθηκες δεν ειναι με το μερος μου :worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ομοιοπαθείς. Κι εγώ θέλω τόσο πολύ να κάνω χοντρή περμανάντ, αλλά η λεπτότητα της τρίχας με αποτρέπει.:/:
Πάλι καλά που έχω σπαστό μαλλί και μόνο τώρα στις διακοπές, κοντά σε θάλασσα και υγρασία κάνει φυσικές σκάλες,
οπότε κάπως παρηγοριέμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως εχω πολυ λεπτη τριχα (μεγαλη ατυχια με αυτο το θεμα) και κανω και μια θεραπεια ειδικη για τα μαλλια μου....ειναι απλα οτι θα μου αρεσες τοσο πολυ να την κανω, αλλα αποτι φαινεται οι συνθηκες δεν ειναι με το μερος μου :worry::(
θα σε απετρεπα
αν και με τα μακρια μαλλια να υπαρχει καλο αποτελεσμα ειναι πιθανοτατο να μοιαζεις με χειροτερη βερσιον της περμαναντ των 80s (το χω δει:(). θα χρειαστεις και πολυ styling προιον για να τιθασεψεις το φριζαρισμα.
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θα σε απετρεπα
αν και με τα μακρια μαλλια να υπαρχει καλο αποτελεσμα ειναι πιθανοτατο να μοιαζεις με χειροτερη βερσιον της περμαναντ των 80s (το χω δει:(). θα χρειαστεις και πολυ styling προιον για να τιθασεψεις το φριζαρισμα.
Κράτα το

μααλιστα...μαλλον θα παραμεινω με το υπεροχο:( περιεργο:redface: μαλλι μου :) ευχαριστω για τις συμβουλες σας!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
μααλιστα...μαλλον θα παραμεινω με το υπεροχο:( περιεργο:redface: μαλλι μου :) ευχαριστω για τις συμβουλες σας!! :D
μπορεις παντα να ρωτησεις και τη γνωμη κομμωτη (που συνηθως κατι ξερουν παραπανω... συνηθως)
εαν σκοπευεις να κανεις φορμα ακα 'χοντρη περμαναντ' ισως να σου δωσει καποιες επιλογες :D
Κράτα το
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μπορεις παντα να ρωτησεις και τη γνωμη κομμωτη (που συνηθως κατι ξερουν παραπανω, συνηθως)
εαν σκοπευεις να κανεις φορμα ακα 'χοντρη περμαναντ' ισως να σου δωσει καποιες επιλογες :D
Κράτα το

η τελευταια κομμωτρια που πηγα και ρωτησα μου ειπε οτι αν θελω (ειναι και γνωστη μας αλλιως δεν νομιζω να εχανε χρονο) να παω να κανω ενα δοκιμαστικο σε μια μονο τουφα, για να δω και αν αντεχει το μαλλι μου αλλα και αν μου αρεσει το αποτελεσμα... το σκεφτομαι να παω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cfgeorgia

Νεοφερμένος

Η cfgeorgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μήπως έχει δοκιμάσει καμία προϊόντα της "the body shop"? από αφρόλουτρα, σαμπουάν μέχρι ενυδατικές κλπ? θα ήθελα να μάθω για την ποιότητα των προϊόντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
3 ιδέες για νύχια γιορτινά και ...χειμωνιάτικα


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
μήπως έχει δοκιμάσει καμία προϊόντα της "the body shop"? από αφρόλουτρα, σαμπουάν μέχρι ενυδατικές κλπ? θα ήθελα να μάθω για την ποιότητα των προϊόντων.
Έχω δοκιμάσει body butter, υπέροχο! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καλησπερα και απο εμενα

Θελω να ρωτησω τις αποψεις σας για τα καλλυντικα Dust + Cream σε σχεση με προιοντα σephora, estee lauder, kat von d, και mac
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top