Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ισχύει αυτό, αλλά θεωρώντας το αληθές για οικονομία, θα είχες την ίδια αντιμετώπιση απέναντι σε straight ζευγάρια που φασώνονται κλπ μπροστά σου;

Και για να το επεκτείνω, θα ένιωθες το ίδιο για δυο κοπέλες που φιλιόντουσαν μπροστά σου; Γιατί κι αυτές gay είναι, άσχετα αν για τους άντρες αυτή η εικόνα είναι hot. :whistle:

That awkward moment όταν κάνεις ερωτήσεις πιο προβοκατορικες και από εκείνες του Πορτοσάλτε για να ταμπελοποιήσεις κάποιον ως ομοφοβικό αλλά η απάντηση του άλλου είναι legit :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
That awkward moment όταν κάνεις ερωτήσεις πιο προβοκατορικες και από εκείνες του Πορτοσάλτε για να ταμπελοποιήσεις κάποιον ως ομοφοβικό αλλά η απάντηση του άλλου είναι legit :(

Και τι περίμενες να πει; Ναι τις λεσβίες γουστάρω να τις βλέπω;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Φίλε μου πάντως πολύ αποκρυσταλλωμένες απόψεις έχεις για 17 χρονών σκατό που είσαι.
Πού είδες άποψη; Το ότι δεν μου αρέσει αισθητικά κάτι δεν είναι άποψη, γούστο είναι.
Ωραία σήκω και φύγε, κακό σε μένα θα κάνεις; :P
Δεν κάνω κακό σε κανέναν, αυτό είναι που δεν καταλαβαίνετε.
Και τι περίμενες να πει; Ναι τις λεσβίες γουστάρω να τις βλέπω;:whistle:
Αφού ήσουν τόσο υποψιασμένη για την απάντηση, δεν έπρεπε να θεωρήσεις άσκοπο να ρωτήσεις; Oh wait...

Ναι ρε Δημήτρη και συ, σιγά μην παραδεχτώ δημόσια ότι είμαι ομοφοβικός.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
That awkward moment όταν κάνεις ερωτήσεις πιο προβοκατορικες και από εκείνες του Πορτοσάλτε για να ταμπελοποιήσεις κάποιον ως ομοφοβικό αλλά η απάντηση του άλλου είναι legit :(

Χάρη αγόρι μου διέκρινες προσπάθειά μου να σε ταμπελοποιήσω; Θέλω σαφή απάντηση γιατί κι εγώ μπορώ να πετάω μπούρδες από το κεφάλι μου που δεν μπορούν αυστηρά να διαψευσθούν. Αλλά θα μείνω εκεί, Δημήτρη. Η ερώτηση ήταν ουσιώδης και με κάλυψε η απάντησή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
That awkward moment όταν κάνεις ερωτήσεις πιο προβοκατορικες και από εκείνες του Πορτοσάλτε για να ταμπελοποιήσεις κάποιον ως ομοφοβικό αλλά η απάντηση του άλλου είναι legit :(
Ναι, λες και δε θα 'χει δει ποτέ λεσβιακή τσόντα κι εσύ.

Πού είδες άποψη; Το ότι δεν μου αρέσει αισθητικά κάτι δεν είναι άποψη, γούστο είναι.

Δεν κάνω κακό σε κανέναν, αυτό είναι που δεν καταλαβαίνετε.

Απλά μικρέ, το "σηκώνομαι και φεύγω" δε δείχνει ωριμότητα. Δηλαδή εκεί που μπορεί να κάθεσαι τώρα ή σε λίγο καιρό με κανέναν φίλο σου και πίνεις το ποτό σου και δεις ένα ζευγάρι αντρών στο μαγαζί, πιο κοντά μεταξύ τους από το συνηθισμένο, θα σηκωθείς και θα φύγεις; Δε φαίνεται λογικό. Δηλαδή από τα 30 άτομα που είναι στο μαγαζί, εσένα το μυαλό σου θα πάει και θα κολλήσει εκεί κι όχι στη συζήτηση που θα έχεις με τον φίλο σου ή στο γκομενάκι στη γωνία που σε κοιτάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εμένα από την άλλη, αυτή η σεμνοτυφία σε ζευγαράκια, είτε gay είτε str8 που (γλωσσο)φιλιούνται σε δημόσιο χώρο, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υφίσταται. :P

Ήμουν στο μετρό τις προάλλες και δίπλα μου ήταν ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι, έφηβοι, πρόσχαρα παιδιά και το αγοράκι όλο φίλαγε το κοριτσάκι, στο στόμα, στο πρόσωπο, στο λαιμό και χαχαχα και χουχουχου, σε σημείο να σκέφτομαι ότι την έχει γεμίσει σάλια σαν γλειφιτζούρι, αλλά δεν βρήκα λόγο να ενοχληθώ. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπράβο σου. Ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα και διαφορετική αισθητική. Ποιος να το ήξερε :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Xμμ, είδα πολύ γρήγορα τι έχει ειπωθεί και έχω να σχολιάσω το εξής:

[FONT=&quot]με πλησίασε ένας ντόπιος και μου είπε αυστηρά «ρε φίλε, γίνεται να μην κουνιέσαι σαν το φίδι μπροστά μου;», τον έβαλα όμως εύκολα στη θέση του, ρωτώντας τον αν αυτό τον καυλώνει!
Πηγή[/FONT]
Eίναι μια πολύ λογική εξήγηση για πολλές αντιδράσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaroller

Νεοφερμένος

Η joannaroller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια τουλαχιστον ας σταματησουν να φερονται λες και ολοι ασχολουνται μαζι τους... υπαρχουν και αλλα θεματα για συζητηση σε αυτον τον κοσμο περα απο αυτο. εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια.....εχει ξεφτηλιστει το θεμα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Αγαπητοί χρήστες καλησπέρα.
Με ομόφωνη απόφαση της ΟΔ,το θέμα κλειδώνεται.
Απο το 2005,έχουν αλλάξει πάρα πολλά.
Δεν είναι δυνατόν να ζητάμε γνώμη ,να κρίνουμε ανθρώπους και προσωπικότητες για μια καθαρά προσωπική επιλογή.Που δεν αφορά κανέναν.Εννοείται όταν δεν αφορά παράνομη πράξη.
Το παρών νήμα δεν έχει νόημα ύπαρξης,και εκτός των άλλων αποτελεί εκ των πραγμάτων βήμα προσβολής , ρατσισμού και ομοφοβικών σχολίων.Κάτι που όχι μόνο παραβιάζει την ευρωπαϊκή και ελληνική πλέον νομοθεσία,αλλά και τους όρους χρήσης και του πνεύμα του site μας.
Εχουν αλλάξει κατά πολύ τα πράγματα απο το 2005.
Θα μπορούσαμε ποτέ να αφήσουμε ένα θέμα με τίτλο:''Ποιά η γνώμη σας για τους μαύρους'';
Κάτι ανάλογο συμβαίνει και εδώ.Δεν είναι δυνατόν πλέον να παραμένει ένα θέμα που ζητάει την γνώμη για τους ομοφυλόφιλους.
Το παρών μήνυμα θα μπορούσε να είναι πολύ μεγάλο,αλλά όποιος δεν καταλαβαίνει τα αυτονόητα,σίγουρα δεν θα καταλάβει και τα περισσότερα λόγια.

Να είστε καλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top