Γονείς προτίμησαν τις προσευχές αντί του γιατρού

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν ξέρω... Στην αμέλεια εμπεριέχεται γνώση του κινδύνου των άλλων. Είμαι βέβαιος ότι εκείνοι οι γονείς δεν ήξεραν ότι υπήρχε πιθανότητα αποτυχίας.
Το λιγότερο που μπορείς να πεις για αυτούς τους γονείς είναι ότι αποτελούν κίνδυνο για τα παιδιά τους, κρατώντας τους όμηρους στον αγγελικά πλασμένο κόσμο της όποιας θρησκεία έχουν. Όπως δεν αφήνουμε ένα μικρό παιδί να περάσει μόνο του το δρόμο όπου περνάνε αυτοκίνητα, έτσι και εκείνοι οι γονείς δεν πρέπει να έχουν εξολοκλήρου την επιμέλεια των παιδιών τους, διότι δεν αντιλαμβάνονται τον κίνδυνο.


…δεν θέλω να πιστεύω(αν και υπάρχει πιθανότητα) ότι το θεώρησαν θέλημα Θεού να πάρει το παιδί τους, οπότε δεν κάνανε τίποτα για να το εμποδίζουν…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
....... Τη φροντίδα των άλλων τριών παιδιών του ζεύγους, ηλικίας 13, 15 και 16 ετών, έχει αναλάβει η Πρόνοια.......

Αυτά θα τη γλιτώσουν.

Μή ξεχνάμε πεθαίνεις κι απο γρίπη..... όσο οι γονείς σου προσεύχονται...

Γρίπη που μπορεί να την αρπάξεις και με το ζόρι.

Το κοριτσάκι είχε διαβήτη βέβαια. Γι'αυτό δεν τους έχουν τουφεκίσει ακόμη άραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top