Οι οδηγικές μας γκάφες!

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχαχ :D:D

εγω ακομη δεν ξερω να οδηγω...μια φορα για δοκιμη με αφησε ο μπαμπας μου για λιγα μετρα και δεν ηξερα πως το γκαζι το πατας λιγο.......................και το πατησα μεχρι εκει που εφτανε το ποδι μουυυ :eek:..ευτυχως κατι ηξερε και ειχε βαλει το χειροφρενο και απλα αρχισε να τρεμει το αυτοκινητο :/: εεε...χμμμ...αυτο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Πάσχα στην πλατεία των Τρικάλων. Περνάνε από δίπλα μας κάτι μεθυσμένα πιτσιρίκια, χαιρετάνε, βγάζω το κεφάλι έξω απ' το παράθυρο και φωνάζω:"Σκοτώνουμεεε!!!" Δεν προσέχω και φρενάρω ακουμπώντας ξυστά στο μπροστινό αμάξι. Βγάζω το κεφάλι έξω απ'το παράθυρο και λέω: "ΣΚΟΤΩΝΟΜΑΣΤΕΕΕΕ"!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ααααααααχαχαχαχαχαχα!!!!:clapup::clapup:
Κορυφαιο invalid μου!!!!!:rofl:
Εγραψες!!!!:thumbsup::thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mόλις είχα αρχίσει τα μαθήματα και αισθανόμουν ήδη ικανή να οδηγήσω (εδώ εννοείται ότι γελάμε οικτρά :P )... Έχουμε βγει για ποτό με τον τότε φίλο μου και στο γυρισμό του παίρνω με το έτσι θέλω τα κλειδιά... Μπαίνω στο αυτοκίνητο...φτιάχνω την θέση...αμέεεε...αμέεεεεε.... τις γόβες δεν τις βγάζω γιατί εννοείται ότι ξέρω να οδηγώ μια χαράαααααααααα :P.... Βάζω μπρός...τα φώτα εννοείται τα ξεχνάω...είπαμε 3 μαθήματα είχα κάνει κι αυτά όχι βράδυ :P έχω στρίψει το τιμόνι να βγούμε κι από μέσα μου να λέω...βάζω πρώτη και κάνω σωστά την σύνδεση...

Το αυτοκίνητο τσινάει...γουργουρίζει...μουγκρίζει κι όλα τα συναφή :P Αφού τα έχω κάνει όλα σωστά μα γιατί δεν προχωράει... Τα ξανά αναλύω όλα από μέσα μου... αλλά να...είχα ξεχάσει το χειρόφρενο (το οποίο στην εσωτερική μου ανάλυση πάλι δεν το εντόπισα...έπρεπε ο άλλος να με σκουντίσει και να μου το δείξει :P )

Αποτέλεσμα... να μην οδηγήσω το τουτού... να γελάω μία ώρα με την γκάφα και το ύφος μου...ή μάλλον την εναλλαγή του στυλ είμαι οδηγάρα εγώωωωωωωω και πως το ξέχασα εγώ αυτό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α, καλά εγώ έχω διανύσει και μισό στενό με ανεβασμένο χειρόφρενο, μη το κάνεις θέμα.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ όταν πήγα πρώτη φορά να δώσω ήταν μισοανεβασμένο το χειρόφρενο αλλά το αμάξι ξεκινούσε... Εγώ μέσα στον άγχος μου δεν καταλάβαινα τι γινόταν, ε, και μετά από 10 μέτρα απόσταση με έκοψαν... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Έχω ξεκινήσει και διανύσει 50 μέτρα με χειρόφρενο!!!:D

Μόνο? Καλή είσαι εσύ! :D Εμένα πριν μια-δυο βδομάδες εκεί που πάω να βγω από το πάρκινγκ μας και ενώ ήδη έχω κοιτάξει καθρέφτες κι έχω δει ότι δεν έρχεται άλλο αμάξι, βγάζω το μισό έξω και εκεί που ξεκινάω οπισθογωνία να το φέρω στα ίσα βλέπω από τη μία πίσω μου τον έναν να ξερπαρκάρει και να αρχίζει τις κόρνες (λες και δε μπορούσε να περιμένει 10 ολόκληρα δευτερόλεπτα) κι από μπροστά τον λεωφοριατζή πού ούτε κι αυτός μπορούσε να περιμένει. Δώστου κόρνες κι οι δύο και πάνω στη φούρια μου να το ισιώσω να φύγω γιατί μου 'σπασαν τα νεύρα ξεχναω το χειρόφρενο. Περιττό να πω ότι το κατάλαβα όταν βγήκα πλέον Εθνική και το αμάξι δεν πήγαινε πάνω από 80... :redface::P

Α και μια γλαστρούλα που 'φαγα στο πάρκινγκ της σχολής (μα ποιός διάολος την έβαλε σε θέση παρκαρίσματος?).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
το θεϊκο που εκανα τη 2η εβδομαδα μου ως οδηγος ηταν να προσπαθησω να ανεβω την πλατεια της Πετρουπολης με τριτη! Οπως καταλαβαινετε δεν εφτασα στα μισα! Αρχισε το τουτου να μουγκριζει, να κανει βατραχακια και ξαφνικα εσβησε!!!
Μετα απο 4 χρονια που ειμαι οδηγος ομως δεν μασαω τιποτα τωρα!Εχω γινει οδηγαρα και αρκετα καλη στο παρκαρισμα...αν και αυτο εξαρταται και απο την ψυχολογια μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
το θεϊκο που εκανα τη 2η εβδομαδα μου ως οδηγος ηταν να προσπαθησω να ανεβω την πλατεια της Πετρουπολης με τριτη! Οπως καταλαβαινετε δεν εφτασα στα μισα! Αρχισε το τουτου να μουγκριζει, να κανει βατραχακια και ξαφνικα εσβησε!!!
looooooool αυτό απλώς... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Με το μπαμπά μου πηγαίνουμε συχνά για μάθημα οδήγησης με το αυτοκίνητο.
Πέρυσι λοιπόν, σε ένα από αυτά τα μαθήματα, έτυχε να πρέπει να περάσουμε πάνω από ράγες. Εγώ με το άγχος μου, πήγαινα πάρα πολύ σιγά με αποτέλεσμα να μου έχει σβήσει το αυτοκίνητο. Πήρα μια τρομάρα, πραγματικά είχα πελαγώσει στο τιμόνι και το μόνο που σκεφτόμουν ήταν κάτι σκηνές από ταινίες με τρένα να παρασέρνουν αυτοκίνητα...
Απαπαπαπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Κλασική ξανθιά γκάφα...
Έξι το πρωί μια ξανθιά μες το γκαράζ να την διακατέχει μία απίστευτη νύστα, προσπαθεί να βγάλει το αμάξι που έχει μόλις 5 μήνες. Σημειωτέον το γκαράζ 5 επί 5 μιά σταλιά που χωράει μόλις 4 αυτοκίνητα. Μπροστά απο τον τοίχο λοιπόν, με απόσταση απο αυτό μόλις 15cm, είναι ώρα για όπισθεν, γυρνάει ανέμελα το κεφάλι να κοιτάξει πίσω, τινάζει τα μαλλιά, πατάει γκάζι και.......
ΜΠΑΜ!!!!
Έσκασε μπροστά στον τοίχο γιατι πολύ απλά ξέχασε να βάλει όπισθεν...
Ευτυχώς δεν έκανε καμία ζημιά:worry:
Αφου συνειδητοποιεί πως όλα είναι οκ και δεν έχει πάθει τίποτα το πολυπόθητο αμαξάκι της, κάθεται μόνη της και σκάει στα γέλια για αρκετή ώρα.
Δίδαγμα: Ποτέ μην οδηγείτε νυσταγμένη - δείτε τη θετική πλευρά των πραγμάτων - η ζωή είναι ωραία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μου την έχει πει την ιστορία ταξιτζής για την αδερφή του, καθώς είχαμε πιάσει συζήτηση για νέους οδηγούς...τότε
Νέα οδηγός τότε κι εγώ συζητούσαμε πως αντιδρούν οι νέοι οδηγοί αν είναι διστακτικοί ή δυναμικοί, επιπόλαιοι ή υπερβολική αυτοπεποίθηση...
Ναι λέει ο ταξιτζής και η αδερφή μου φοβόταν να πάρει το αυτοκίνητο να πάει στη δουλειά της.... πάντα πήγαινε με κάποιο συνοδηγό σε κοντινές αποστάσεις..... Όταν πλέον το αποφάσισε βγήκε στη κεντρική Λεωφόρο διένυσε 15 χιλιόμετρα να φτάσει στη δουλειά...πήρε τον αδερφό της ενθουσιασμένη.....Όλα καλά ρώτησε ο ταξιτζής αδερφός της... Όλα μια χαρά αλλά το απόγευμα που θα γυρίσω δες λίγο το καντράν του αυτοκινήτου γιατί ανάβει ένα κόκκινο λαμπάκι....:P
Είχε διανύσει όλη τη διαδρομή με το χειρόφρενο σηκωμένο...πολύ παλιό αυτοκίνητο δεν έπιανε και πολύ γερά το χειρόφρενο....
Εγώ τον κοιτούσα απορημένη... κι αναρωτιόμουν πόσες γκάφες θα μπορούσα να κάνω κι εγώ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Απ ότι βλέπω οι περισσότερες γκάφες είναι από γυναίκες.:teasing: Δεν έχω πάρει δίπλωμα ακόμα σε 2 βδομάδες θα αρχίσω μαθήματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Η δικιά μου η γκάφα δεν είναι πολύ μεγάλη,και έγινε την ώρα που έδινα εξετάσεις με τους εξεταστές πίσω..! Μπαίνω μέσα, μου λένε 'όταν είσαι έτοιμη ξεκινάμε' ..Ε καλά λέω, βάζω μπροστά μια χαρά, μόνο που ξέχασα να κατεβάσω το χειρόφρενο..!!! Βέβαια κατά έναν περίεργο τρόπο δεν μου έσβησε, και ξεκίνησε κανονικά (δεν ήταν τελείως ανεβασμένο μάλλον) και μετά από λίγο ακούω τον εξεταστή να λέει 'κοπελιά κατεβάζουμε και κανένα χειρόφρενο,ε!' ..Τελικά τέλος καλό όλα καλά,πέρασα! Μετά το άχγος που πήρα και λέω πάει, θα με κόψουν τώρα, τελικά όλα καλά! Ο φόβος ακόμα μου έμεινε όμως και δεν το ξανακάνω αυτό το λάθος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Πριν ένα χρόνο... μολίς το είχα πρωτοπάρει ήμουν με φίλους κι πηγαίναμε έξω. Μια κοπελιά απο το δίπλα αμάξι μας κάνει νοήματα κι αρχίζουμε να την "κράζουμε"... μετά απο 5 δευτερόλεπτα καταφέρνουμε να αποκωδικοποίησουμε το σήμα. Τα φώτα! Είχα κλειστά τα φώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν αχω κανει καμια χοντρη γκαφα (ακομα)

μια φορα μονο μπηκα σε μια στροφη πολυ γρηγορα και μου φυγε λιγο το πισω μερος αλλα το σιαξα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το πιο χοντρο που εχω κανει ειναι να μπω με το αμαξι αναποδα σε μονοδρομο, ξεροντας μεν οτι ειναι μονοδρομος αλλα χωρς να το συνηδιτοποιησω εκεινη την στιγμη. Και οχι τιποτα, ειναι πολυ στενος αυτος ο δρομος, ειναι πολυ μεγαλο το αμαξι, ητανε και παντου παρκαρισμενα αμαξια και δεν χωρουσα να κανω οπισθεν για να στριψω σε αλλον δρομο, οποτε τον πειρα ολο (γυρο στα 100 μετρα) ελπιζωντας να μην ερθει αλλο αμαξι. Ως προς αυτο ειμουν τυχερος, δεν ερχοτανε κανενα αμαξι, αλλα οταν εφτασα στο τελος του για να στριψω κοκαλωσανε και τα δυο ρευματα βλεπωντας ενα αμαξι να βγαινει αντι να μπαινει απο τον δρομο. (Με βολεψε βεβαια γιατι γλιτωσα διαδρομη...:P)
Και με το μηχανακι το πιο uber που εχω κανει ειναι να κανω μικρες σουζες, κολιες και αλλα τετια για να τρομαξω την κοπελα μου (δεν καθοτανε στο μηχανακι φυσικα, απλα με εβλεπε και μου φωναζε:P ) και εκει που ολο μαγκια παω να κανω μια γερη σουζα να φυγω, μου φευγει λιγο παραπανω ο συμπλεκτης, αρκετα παραπανω το γκαζι, οποτε εφυγε κανα δυο μετρα και το μηχανακι...:P
Α, εχω και το αλλο... Με το αλλο μηχανακι, να ειμαι με παρεα εξω ενω φευγουμε απο μαγαζι και ενω συζιταμε γενικοτερα να ειχα βαρεθει. Οποτε αυτοματο αυτο, ειπα να δω ποσο περιπου γκαζι θελει για να σηκωθει λιγο η μουρι. Δεν ξερω καν πως εγινε, αλλα μου ηρθε καπακι το μηχανακι, αλλα το "Ωραιο" τις υποθεσεις ειναι οτι οπως επευτε στο πλαΐ πλακωσε το ποδι μου, και δεν επαθαν ουτε γρατζουνια τα πλαστικα..! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Κλασική ξανθιά γκάφα...
Έξι το πρωί μια ξανθιά μες το γκαράζ να την διακατέχει μία απίστευτη νύστα, προσπαθεί να βγάλει το αμάξι που έχει μόλις 5 μήνες. Σημειωτέον το γκαράζ 5 επί 5 μιά σταλιά που χωράει μόλις 4 αυτοκίνητα. Μπροστά απο τον τοίχο λοιπόν, με απόσταση απο αυτό μόλις 15cm, είναι ώρα για όπισθεν, γυρνάει ανέμελα το κεφάλι να κοιτάξει πίσω, τινάζει τα μαλλιά, πατάει γκάζι και.......
ΜΠΑΜ!!!!
Έσκασε μπροστά στον τοίχο γιατι πολύ απλά ξέχασε να βάλει όπισθεν...
Ευτυχώς δεν έκανε καμία ζημιά:worry:
Αφου συνειδητοποιεί πως όλα είναι οκ και δεν έχει πάθει τίποτα το πολυπόθητο αμαξάκι της, κάθεται μόνη της και σκάει στα γέλια για αρκετή ώρα.
Δίδαγμα: Ποτέ μην οδηγείτε νυσταγμένη - δείτε τη θετική πλευρά των πραγμάτων - η ζωή είναι ωραία:P
πρωτη αντιδραση::eek::eek::eek::eek::eek:
δευτερη αντιδραση::hehe::lol::worship::laugh:XAXAXAXAXAXAXAXAXAXXXAXAXAX:hehe::lol::worship::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δεν μπορω τωρα να θυμηθω συγκεκριμενες γκαφες. Παντως αφου τις κανω μου λενε συνεχεια το εξης:

"Ρε ειχε καμερα εκει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top