Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
τοτε μαλλον δε διαβασες ολο το ποστ μου ή τα καβουρια δε σε αφηνουν να σκεφτεις σωστα!!!!:P
ουτε ειπα οτι εγω δε θα κερασω ποτε!
τεσπα.δε μπορω τους καρμιριδες......και δε λεω εσενα-μη το περνεις προσωπικα!:P

Όχι κάλε cool συζήτηση κάνουμε, δεν έχω καβούρια don't worry ουτε εχω απαιτηση να μου πληρώνουν τον καφέ όταν βγαίνω έξω :P εγώ σχολίασα αυτά που είπες και το νόημα που έλαβα από αυτά που είπες. Μάλλον άλλος έχει τα καβούρια και δεν σκέφτεται και δεν είμαι εγώ :P Να σου κάνω μια ερώτηση θεωρείς τον εαυτό σου υποδεέστερο ον? Αδύναμο? Η κάτι παρεμφερή? Κλείνοντας δεν είπα εγώ ο άντρας να μην πληρώνει etc εγώ είπα ότι είναι γυφτιά όταν απαιτητέ να πληρώνει συνέχεια ο άλλος.

Αυτό ακριβώς νιώθω εγώ. Κι επειδή αυτό έχει όνομα κι είναι επάγγελμα, ούτε κατά διάνοια δε θέλω ποτέ να θεωρήσει κάποιος κάτι τέτοιο για μένα.:/:

Γι' αυτό ζητάω το πιο δίκαιο. Ο καθένας τα δικά του ή μία εγώ μία αυτός.

Look μας αρέσει να κερνάμε γενικά να σας φροντίζουμε (όταν είμαστε σε σχέση λέω και δεν αποσκοπούμε σε κάτι άλλο) άπλα όπως λέω συνεχεία και κάποιοι δεν βλέπω να το καταλαβαίνουν δεν είναι ωραίο το να απαιτείτε να σας πληρώνουν κάθε φορά τον καφέ η απτής 40 εξόδους οι 39 νάνε κερασμένες :P Ο άλλος θα στης κεράσει της 39 απτής 40 εξόδους γιατί θέλει δεν είναι ανάγκη να το απαιτείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Look μας αρέσει να κερνάμε γενικά να σας φροντίζουμε (όταν είμαστε σε σχέση λέω και δεν αποσκοπούμε σε κάτι άλλο) άπλα όπως λέω συνεχεία και κάποιοι δεν βλέπω να το καταλαβαίνουν δεν είναι ωραίο το να απαιτείτε να σας πληρώνουν κάθε φορά τον καφέ η απτής 40 εξόδους οι 39 νάνε κερασμένες :P Ο άλλος θα στης κεράσει της 39 απτής 40 εξόδους γιατί θέλει δεν είναι ανάγκη να το απαιτείς

Είναι πολύ λεπτή η διαφορά από το "κερνάω επειδή γουστάρω την παρέα σου και μ' αρέσεις" (θεμιτό) από το "κερνάω γιατί περιμένω να το εκτιμήσεις και να μου κάτσεις" (αθέμιτο).

Εξάλλου άλλο το κέρασμα σε μια σχέση κι άλλο το κέρασμα στο ραντεβού (1ο, 2ο, 30ό κλπ). Το θέμα είναι για το δεύτερο.:)

Μου αρέσει να με φροντίζουν, το κέρασμα δεν είναι τρόπος να μου το δείξει κάποιος. Νιώθω οτι με υποτιμάει, οτι παίρνει κάποια εξουσία πάνω μου. Και να τονίσω οτι δεν είμαι καθόλου φεμινίστρια - μόνο σε αυτό μου βγαίνει αυτό και δεν είναι θέμα φεμινισμού αλλά αξιοπρέπειας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Είναι πολύ λεπτή η διαφορά από το "κερνάω επειδή γουστάρω την παρέα σου και μ' αρέσεις" (θεμιτό) από το "κερνάω γιατί περιμένω να το εκτιμήσεις και να μου κάτσεις" (αθέμιτο).

Εξάλλου άλλο το κέρασμα σε μια σχέση κι άλλο το κέρασμα στο ραντεβού (1ο, 2ο, 30ό κλπ). Το θέμα είναι για το δεύτερο.:)

Μου αρέσει να με φροντίζουν, το κέρασμα δεν είναι τρόπος να μου το δείξει κάποιος. Νιώθω οτι με υποτιμάει, οτι παίρνει κάποια εξουσία πάνω μου. Και να τονίσω οτι δεν είμαι καθόλου φεμινίστρια - μόνο σε αυτό μου βγαίνει αυτό και δεν είναι θέμα φεμινισμού αλλά αξιοπρέπειας.;)

Well και το κέρασμα είναι ένα είδος φροντίδας πως λέει και το τραγουδάκι "Εγώ πληρώνω τα μάτια που αγαπάω" :P και όταν βρίσκεσαι σε μια σχέση δεν νομίζω ότι ο εκαστοτε συντροφος σου ασκεί μια εξουσία πάνω σου γουστάρει και το κάνει. Άπλα το'χω δει και από φίλους πάνε για καφέ ξέρω γω και σηκώνετε η κοπέλα συμμαζεύεται και του λέει πλήρωσε αγάπη μου και πάμε να φύγουμε. Ε αν μη τι άλλο ο τρόπος σε βιδώνει και η απαίτηση του να πληρώσεις, στα πρώτα ραντεβού γίνετε είτε από συνήθεια "Ο άντρας πληρώνει πάντα" και μάλιστα πολλές άμα δεν πληρώσει πρώτο ραντεβού δεν ξανά βγαίνετε μαζί του ειτε επειδή απλά θέλει το αν θέλει να σε ρίξει στο κρεβάτι θα φανεί από την μετέπειτα συμπεριφορά του και όχι από το αν θα σε κεράσει έναν καφέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εγώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως βγήκε----> με κερνάει για να του κάτσω; :P
Όταν βγαίνουμε ραντεβού (ερωτικό πάντα) σημαίνει ότι υπάρχει ενδιαφέρον κι από τις δύο μεριές....
Τώρα αν το μοιραίο γίνει στο 1ο ή στο 380ο ραντεβού και ενδιάμεσα ο άντρας πληρώσει, τι σημαίνει;
Ότι πάω μαζί του γιατί είναι έχτρα λαρτζ;
Αχ...με κέρασε ένα καφέ θα του πάρω μια γκούχου γκούχου :P
'Η γιατί πραγματικά τον γουστάρω ως άντρα;

Πραγματικά, αυτή την σκέψη δεν την καταλαβαίνω...όσο και να προσπαθώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Well και το κέρασμα είναι ένα είδος φροντίδας πως λέει και το τραγουδάκι "Εγώ πληρώνω τα μάτια που αγαπάω" :P και όταν βρίσκεσαι σε μια σχέση δεν νομίζω ότι ο εκαστοτε συντροφος σου ασκεί μια εξουσία πάνω σου γουστάρει και το κάνει.

Δε μιλάω για σχέση ξαναλέω, αλλά για νιοστό ραντεβού.

Εγώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως βγήκε----> με κερνάει για να του κάτσω; :P

Αρνείσαι οτι οι περισσότεροι άντρες έχουν αυτή τη λογική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Δε μιλάω για σχέση ξαναλέω, αλλά για νιοστό ραντεβού.



Αρνείσαι οτι οι περισσότεροι άντρες έχουν αυτή τη λογική;

Και σου εξήγησα πως αν θέλει να σε ρίξει στο μπεντ θα φανεί από άλλα πράγματα όχι από έναν καφέ εκτός και αν είσαι τόσο εύκολη ποια που με έναν καφέ θα σε ρίξει ις το μπεντ όποτε ο καθείς άξιος της μοίρας του. Για να θέλει παντός να βγει κάποιος μαζί σου ραντεβού εννοείτε πως θέλει να καταλήξετε στο μπεντ. Μην το βλέπεις τελείως ρομαντικά το θέμα, μπορει να μην θελει να σε ριξει στο μπεντ με την μια και απλά να λέει ε σιγα όταν πρόκυψη άλλα εννοείτε πως θελει να πάτε εκεί αλλιώς δεν υφίσταται έλξη/σχέση ορ γουατ εβερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Και σου εξήγησα πως αν θέλει να σε ρίξει στο μπεντ θα φανεί από άλλα πράγματα όχι από έναν καφέ εκτός και αν είσαι τόσο εύκολη ποια που με έναν καφέ θα σε ρίξει ις το μπεντ όποτε ο καθείς άξιος της μοίρας του. Για να θέλει παντός να βγει κάποιος μαζί σου ραντεβού εννοείτε πως θέλει να καταλήξετε στο μπεντ. Μην το βλέπεις τελείως ρομαντικά το θέμα, μπορει να μην θελει να σε ριξει στο μπεντ με την μια και απλά να λέει ε σιγα όταν πρόκυψη άλλα εννοείτε πως θελει να πάτε εκεί αλλιώς δεν υφίσταται έλξη/σχέση ορ γουατ εβερ

Είναι μια πολύ καλή προσέγγιση στις σκέψεις μου. Απλά φυλάω τα νώτα μου γιατί γνωρίζω οτι πολλοί άντρες σκέφτονται το μπεντ που λες κι εσύ αμέσως, κι επειδή δε θέλω να τους δώσω το δικαίωμα να το σκεφτούν αυτό για μένα, είμαι επιφυλακτική (ως αρνητική :P) στα κεράσματα.

Και μιας που τα λέμε, από τι θα φανεί οτι θέλει να με ρίξει στο μπεντ αμέσως;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρνείσαι οτι οι περισσότεροι άντρες έχουν αυτή τη λογική;

Την μόνη λογική προσωπικά που δέχομαι είναι ότι όταν κάποιος με βλέπει ερωτικά θέλει να με πάει και στο κρεβάτι...
Το οποίο "να με πάει" είναι και λίγο άκυρο, γιατί δεν είμαι παιδάκι να μου υποσχεθεί καραμελίτσες για να τον ακολουθήσω...

Δέχομαι δηλ. ότι με έχει φανταστεί στο κρεβάτι και του το βγάζω, το οποίο δεν το θεωρώ κακό... το αντίθετο θα με ανησυχούσε :P
Επίσης το να δεχτώ να βγω μαζί του σημαίνει ότι κάτι του έχω βρει κι εγώ...και ναι, μπορεί να έχω φαντασιωθεί πως θα είναι στο κρεβάτι μαζί μου (το οποίο πάλι δεν θεωρώ κακό :redface: :P)....
Οπότε αν καταλήξουμε θα είναι επειδή εγώ τον γουστάρω εξίσου....
Και δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με το κέρασμα....
Και πιστεύω ότι με την συμπεριφορά μου ο άλλος ξέρει πάντα γιατί πάω μαζί του...και σίγουρα δεν είναι για το κέρασμα...
Και στην τελική, μεγάλα κορίτσια είμαστε, και μπορούμε να καταλάβουμε τους τύπους που το πιστεύουν αυτό και να τους αποφύγουμε...simple as that :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Και στην τελική, μεγάλα κορίτσια είμαστε, και μπορούμε να καταλάβουμε τους τύπους που το πιστεύουν αυτό και να τους αποφύγουμε...simple as that :)

:P Άμα είναι λιγούρης ο άλλος φαίνεται εξάλλου με το ζόρι στο μπεντ δεν θα πάτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εγώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως βγήκε----> με κερνάει για να του κάτσω; :P

Πες τα κοπέλα μου...Κατάφορη απαξιώση του άντρα! :mad:

Επειδή το έκανε ένας μαλ$%^&κας, δεν χρειάζεται να γενικεύουμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
το ιδιο λεμε απλα οπως παντα εδω μεσα ολοι εχετε την ταση να παρεξηγιεστε.........ντεβι φορ γιου
αν το κοριτσι περνει 700Ε και το αγορι 1700Ε ποιος θα κερναει ρε παιδια?δηλαδη θα πρεπει η κοπελα να του πει:κοιτα δεν εχω λεφτα ή θα κερασεις ή δε βγαινω? δε θα πρεπει ο αλλος να το καταλαβει?
το ιδιο ισχυει και τουμπαλην!

προσωπικα, σε σχεση που ειχα, οταν δουλευε τα πληρωνε αυτος--και παλι κερνουσα κ κανα καφε που κ που γιατι ενιωθα ασχημα...
οταν δουλευα εγω και αυτος οχι, τα πληρωνα ολα εγω...ε που το κακο?

επισης σε μια αλλη σχεση που ειχα πιιο μικρη εγω φοιτητρια αυτος ειχε δικη του δουλεια και πολλλα λεφτα.ε σε πληροφορω οτι δεν κερναγε ποτε για να μην πουν οτι τον εχω να μου πληρωνει τους καφεδες.....ε αυτο ηταν ωραιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
αν το κοριτσι περνει 700Ε και το αγορι 1700Ε ποιος θα κερναει ρε παιδια?δηλαδη θα πρεπει η κοπελα να του πει:κοιτα δεν εχω λεφτα ή θα κερασεις ή δε βγαινω? δε θα πρεπει ο αλλος να το καταλαβει?
το ιδιο ισχυει και τουμπαλην!

Σιγά που θα δώσω και φορολογική δήλωση για να βγω ραντεβού βρε Κρις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Σιγά που θα δώσω και φορολογική δήλωση για να βγω ραντεβού βρε Κρις!:P



ναι βρε παιδι...
εννοω αν ειναι εμφανες οτι ο ενας εχει μια α΄ οικονομικη ανεση και ο αλλος οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
το ιδιο λεμε απλα οπως παντα εδω μεσα ολοι εχετε την ταση να παρεξηγιεστε.........ντεβι φορ γιου
αν το κοριτσι περνει 700Ε και το αγορι 1700Ε ποιος θα κερναει ρε παιδια?δηλαδη θα πρεπει η κοπελα να του πει:κοιτα δεν εχω λεφτα ή θα κερασεις ή δε βγαινω? δε θα πρεπει ο αλλος να το καταλαβει?
το ιδιο ισχυει και τουμπαλην!

προσωπικα, σε σχεση που ειχα, οταν δουλευε τα πληρωνε αυτος--και παλι κερνουσα κ κανα καφε που κ που γιατι ενιωθα ασχημα...
οταν δουλευα εγω και αυτος οχι, τα πληρωνα ολα εγω...ε που το κακο?

επισης σε μια αλλη σχεση που ειχα πιιο μικρη εγω φοιτητρια αυτος ειχε δικη του δουλεια και πολλλα λεφτα.ε σε πληροφορω οτι δεν κερναγε ποτε για να μην πουν οτι τον εχω να μου πληρωνει τους καφεδες.....ε αυτο ηταν ωραιο?

Ποπό άγρια είσαι σι :confused: χαχα νταξει στο ίδιο καταλήξαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oh_majesty

Νεοφερμένος

Η oh_majesty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
το ιδιο λεμε απλα οπως παντα εδω μεσα ολοι εχετε την ταση να παρεξηγιεστε.........ντεβι φορ γιου
αν το κοριτσι περνει 700Ε και το αγορι 1700Ε ποιος θα κερναει ρε παιδια??

το Δημόσιο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε περίπου 1 χρόνο πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.


δε συμφωνω με τη νεα μοδα που εχει ξεσπασει στο στεκι. :confused:
ποιος ο λογος να ψαχουλευει καποιος παλαιοτερες δημοσιευσεις και να τις σχολιαζει? 1

2 mind, κουκλιτσα μου, και γω ελπιζω οτι ισχυει η παραπανω σημειωση στο ποστ σου και οτι εχεις αλλαξει γνωμη περι σεξ και πληρωμης του καφε. αν και δε θελω να πιστευω πως το εννοουσες ετσι οπως το εθεσε η χιμελα οτι το εννουσες. :)

1 ... 2 .... :P



Ωραία, ως άνδρας έχω επίσημα μπερδευτεί.

Από τη μία είναι τόσο καλά εδραιωμένο το γεγονός ότι πρέπει να προσφερθώ να πληρώσω που ρισκάρω να με χαρακτηρίσουν τσίπη μόνο και μόνο επειδή δεν κάνω κίνηση.
Από την άλλη αν κάνω κίνηση βλέπω την κοπέλα σαν κρέας και θέλω απαραίτητα να τη ρίξω στο κρεββάτι που είναι μεμπτό.
Θα το κάνω link αυτό στο επόμενο θέμα "που πήγαν οι αντρες" / "δεν υπάρχουν ανδρες"

Μην απογοητεύεσαι και κυρίως μην πέφτεις στην παγίδα του ψευτο-διλήματος . Υπάρχει η μέση λύση - κάνε την κίνηση (όχι με διάθεση-αγγαρείας , είναι πολύ χειρότερο από το να μην κάνεις τίποτα) αλλά όταν έρθει η ώρα μετά και το θέλετε προφανώς και οι δύο , μην την ρίξεις στο κρεβάτι :mad:




Ρίξτην σε άλλο έπιπλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι αλλά αν βγω με κοπέλα που με ενδιαφέρει κερνάω και αυτήν και τις φίλες της αν είναι με παρέα.δεν τίθεται θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oh_majesty

Νεοφερμένος

Η oh_majesty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι αλλά αν βγω με κοπέλα που με ενδιαφέρει κερνάω και αυτήν και τις φίλες της αν είναι με παρέα.δεν τίθεται θέμα..
ότι είμαι θύμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
το ιδιο λεμε απλα οπως παντα εδω μεσα ολοι εχετε την ταση να παρεξηγιεστε.........ντεβι φορ γιου
αν το κοριτσι περνει 700Ε και το αγορι 1700Ε ποιος θα κερναει ρε παιδια?δηλαδη θα πρεπει η κοπελα να του πει:κοιτα δεν εχω λεφτα ή θα κερασεις ή δε βγαινω? δε θα πρεπει ο αλλος να το καταλαβει?
το ιδιο ισχυει και τουμπαλην!

Αυτό στέκει σε περιπτώσεις όπου ο έχων / η έχουσα μεγαλύτερη οικονομική άνεση επιμένει να πηγαίνει το ζευγάρι σε ακριβά μέρη. Εκεί όντως, δεν φταίω εγώ ρε φίλε αν εσύ θες να πηγαίνεις κάθε μέρα για σούσι ενώ εμένα με παίρνει το πολύ μια φορά την εβδομάδα.
Αν όμως πηγαίνουν σε μέρη που θα πήγαινε και αυτός/η με τη μικρότερη οικονομική άνεση ούτως ή άλλως, γιατί να πληρώνει ο ένας;

Επίσης, αυτό που λες το κάνεις και με φίλους σου; Αν δηλαδή κάποια φίλη σου έχει μεγαλύτερη οικονομική άνεση (δεν ανέφερες δα και καμιά τραγική διαφορά του στυλ 700 vs 5000) πληρώνει ΠΑΝΤΑ αυτή όταν βγαίνετε; :hmm:

Πλάκα έχει πάντως να κατηγορείς (αγενέστατα) τους άλλους ώς έχοντες καβούρια στις τσέπες επί σειρά ποστς (ενώ μάλιστα πολλές απ'όσους υποστηρίξαμε πιο ...ισορροπημένες καταστάσεις είμαστε γυναίκες, λολ!), ενώ εσύ είσαι αυτή που απαιτεί να την κερνάνε επί μονίμου βάσεως αν δουλεύουν περισσότερο (διότι δεν τους τα χαρίζει κανείς). :whistle:

Πάντως, απ'όσο έχω δει σε φίλους και γνωστούς, οι άντρες όταν κερνούν συνέχεια καθόλου αψήφιστα δεν το παίρνουν όπως δείχνουν. Καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα απ'όσα νομίζετε. Κατά βάθος τους ενοχλεί και (ανεξαρτήτως οικονομικής τους άνεσης) τις υποτιμούν τέτοιες γυναίκες, όσο cool κι αν προσπαθούν να το παίξουν σε αυτές. Μόνη εξαίρεση κάτι φαλλοκράτες που θεωρούν ότι έτσι πρέπει να γίνεται, αλλά αυτοί τις υποτιμούν ανεξαρτήτως λοιπών συνθήκων :P
There is no such thing as a free lunch κορίτσια, ή αλλιώς, δεν μπορείς να έχεις και την πίτα ολόκληρη (να σε κερνάει συνεχώς) και το σκύλο χορτάτο (να σε σέβεται).

Και υπάρχει και η άλλη πτυχή του θέματος, αν δεν τους τρέχουν από τα μπατζάκια τα χρήματα και they struggle για να τα καταφέρουν να κερνούν συνέχεια. Θυμάμαι καλό μου φίλο --τρελά ερωτευμένο εκείνη την περίοδο-- να μου κλαίγεται (στην κυριολεξία) για το τι θα κάνει που δεν του φτάνουν τα λεφτά να την κερνάει συνέχεια όπως αυτή φαινόταν να περιμένει και να θέλει. Κάτι τέτοια είναι τα πρώτα αρνητικά συναισθήματα που αρχίζουν να σιγοτρώνε τον έρωτα των πρώτων ημερών και προσωπικά, θα προτιμούσα να τα αποφύγω όσο μπορώ.

Ή μήπως περιμένεις chriss να σου πει ο άλλος στα πρώτα ραντεβού "ξέρεις, δεν βγαίνω"; Οι περισσότεροι άνθρωποι, και ειδικά οι άντρες, το θεωρούν ταπεινωτικό να παραδεχτούν κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον στο άτομο του οποίου η γνώμη μετράει γι'αυτούς περισσότερο από όλων των άλλων μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Αυτά προσπαθούσα να πω και γω τόση ώρα :P ρε γαμώτο πως σας βγαίνει να απαιτείτε δεν τοχω καταλάβει :P εκτός αν νιώθετε μειονεκτικά μερικές οπότε πάω πάσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top