Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη, αλλά προβλέπεται ένα μεγάλο πανδαιμόνιο...
Εγώ όμως επειδή αυτό δεν το βλέπω σαν φυσική εξέλιξη,ρωτάω την δική σου γνώμη...

Εαν δε γινεις πιο συγκεκριμενη, δε θα μπορεσω να σου δωσω σαφεις απαντησεις...:)
Πανδαιμονιο σε τι ακριβως? Στο εαν π.χ θα επιτραπει ο πολιτικος γαμος αναμεσα στα ομοφυλοφιλα ζευγαρια?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ναι. Δεν λέω ότι αυτό θα είναι η αιτία, αλλά η αφορμή θα είναι.. Μπορείς να μου περιγράψεις πως φαντάζεσαι την κοινωνία μετά?
Και ξαναλέω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τι κάνουν αυτοί οι άνθρωποι. Αλλά δεν βρίσκω λόγο σε μία τέτοια νομιμοποίηση, αφού δεν εξασφαλίζεται τίποτα έτσι... Να πω ότι μπορούσαν να κάνουν παιδιά και γινόταν για να έχει το παιδί μία κάλυψη οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
(απ'αυτές που επιθυμείται στις τσόντες,ωστόσο,στην πραγματική ζωή εάν τους προτείνατε τρίο θα πάθαιναν αναφυλαξία από την "αντρίλα" σας)

Το αντίστροφο του Rule 34, υποστηρίζει ότι οτιδήποτε βλέπουμε στις υπερπαραγωγές, κάπου συμβαίνει στ'αλήθεια. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι. Δεν λέω ότι αυτό θα είναι η αιτία, αλλά η αφορμή θα είναι.. Μπορείς να μου περιγράψεις πως φαντάζεσαι την κοινωνία μετά?
Και ξαναλέω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τι κάνουν αυτοί οι άνθρωποι. Αλλά δεν βρίσκω λόγο σε μία τέτοια νομιμοποίηση, αφού δεν εξασφαλίζεται τίποτα έτσι... Να πω ότι μπορούσαν να κάνουν παιδιά και γινόταν για να έχει το παιδί μία κάλυψη οκ...

Τα ωφελη που απορρεουν μεσα απο ενα γαμο μεταξυ ετεροφυλοφιλων ζευγαριων τα γνωριζεις?
Οπως π.χ δικαιωματα κοντινοτερου συγγενη, κληρονομιας, κοινωνικης ασφαλισης, προνοιας, κοινης φορολογιας, νοσοκομειακα, διατροφης...
Θα αλλαξει η κοινωνια μας αραγε προς το χειροτερο, εαν εξασφαλιστουν αυτα τα δικαιωματα και στα ομοφυλοφιλα ζευγαρια?

Ε οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εκείνο που δεν μπορώ να κατανοήσω είναι η αντίθεσή σας απέναντι σε έναν πολιτικό γάμο, που ελάχιστη διαφορά έχει από ένα σύμφωνο συμβίωσης.

μην τα μπλεκουμε..ο γαμος ειναι ενας ..και θρησκευτικος και πολιτικος εχει ακριβως την ιδια ισχυ και δυναμη..το κρατος δεν καταλαβαινει τη διαφορα..

το συμφωνο συμβιωσης ή συντροφικοτητας στο μελλον ή οτιδηποτε αλλο..ειναι μια ενωση πιο χαλαρη απο το γαμο που διαλυεται πιο ευκολα και αρα εχει και λιγοτερα δικαιωματα και προνομια για το ζευγος..ετσι ειναι η ισορροπια..δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα


εγω ειπα χιλιες φορες οτι θα ενεκρινα ενα συμφωνο συντροφικοτητας οπως πειρπου στη γαλλια νομιζω..που θα επιτρεπει και ομοφυλους(οχι ομοφυλοφιλους απαραιτητα) μπορει και δυο φιλοι ή φιλες μπακουρια που συζουν χρονια να το κανουν..
και κανεις δεν θα ρωταει αν κανεις σεξουλικα με τον αλλον...

χωρις καμια ειδικη διακριση για τους ομοφυλοφιλους -σε σχεση με τους υπολοιπους ομοφυλους.. ..


το καταλαβατε τωρα?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εγω ειπα χιλιες φορες οτι θα ενεκρινα ενα συμφωνο συντροφικοτητας οπως πειρπου στη γαλλια νομιζω..που θα επιτρεπει και ομοφυλους(οχι ομοφυλοφιλους απαραιτητα) μπορει και δυο φιλοι ή φιλες μπακουρια που συζουν χρονια να το κανουν..
και κανεις δεν θα ρωταει αν κανεις σεξουλικα με τον αλλον...


το καταλαβατε τωρα?;)

Αρα εισαι συμφωνος με την αναγνωριση των δικαιωματων που προανεφερα.
Εσενα το θεμα σου ειναι το εαν θα ονομαζεται πολιτικος γαμος η συμφωνο αμοιβαιας υποστηριξης η συμβολαιο συμβιωσης η επισημη δηλωση κ.ο.κ...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εσενα το θεμα σου ειναι το εαν θα ονομαζεται πολιτικος γαμος η συμφωνο αμοιβαιας υποστηριξης η συμβολαιο συμβιωσης η επισημη δηλωση κ.ο.κ...?

διαβασες ολο το γραπτο μου?

το οποιοδηποτε τετοιο συμφωνο θα εχει μικροτερη βαρυτητα απο το γαμο..μεγαλυτερη ελευθερια και ευκολια χωρισμου με ενα χαρτι πχ αλλα και λιγοτερα προνομια σε σχεση με τον πιο ισχυρο δεσμο του γαμου..
δεν θα ειναι γαμος!θα ειναι αναμεσα στο γαμο και στην ελευθερη ζωη.οπως βασικα ειναι και το συμφωνο τωρα ,μονο που θα ειναι και για ομοφυλους..
τωρα καταλαβες?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
διαβασες ολο το γραπτο μου?

το οποιοδηποτε τετοιο συμφωνο θα εχει μικροτερη βαρυτητα απο το γαμο..μεγαλυτερη ελευθερια και ευκολια χωρισμου με ενα χαρτι πχ αλλα και λιγοτερα προνομια σε σχεση με τον πιο ισχυρο δεσμο του γαμου..
δεν θα ειναι γαμος!θα ειναι αναμεσα στο γαμο και στην ελευθερη ζωη.οπως βασικα ειναι και το συμφωνο τωρα ,μονο που θα ειναι και για ομοφυλους..
τωρα καταλαβες?:worry:

Μωρε εγω το διαβασα, αλλα μαλλον τα εχεις μπερδεμενα στο κεφαλακι σου! :P:redface:

Ρε Αγγελε, το ποση βαρυτητα κανεις θα αποδιδει σε ενα χαρτι, οποια ονομασια και να εχει, απο τη στιγμη που θα παρεχει τα ιδια δικαιωματα οπως και στα ετεροφυλοφιλα ζευγαρια λιγη σημασια εχει.
Το θεμα ειναι οτι εσυ συμφωνεις τελικα με τα δικαιωματα που συμπεριλαμβανει το συμφωνο π.χ στη Γαλλια?
Τουτεστιν,
δικαιωματα κοντινοτερου συγγενη, κληρονομιας, κοινωνικης ασφαλισης, προνοιας, κοινης φορολογιας, νοσοκομειακα, διατροφης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν εισαι θεος τα εχεις ολα... τα δικαιωματα πανε παρεα με υποχρεωσεις...τα δεσμα παρεα με προνομια...

μακαρι να γινει η δευτερα παρουσια να αλλαξει αυτο..




Ρε Αγγελε, το ποση βαρυτητα κανεις θα αποδιδει σε ενα χαρτι, οποια ονομασια και να εχει, απο τη στιγμη που θα παρεχει τα ιδια δικαιωματα οπως και στα ετεροφυλοφιλα ζευγαρια λιγη σημασια εχει.
με τα ετεροφυλα ζευγαρια με συμφωνο τετοιο ναι..οχι με το γαμο(που μενει μονο για ετεροφυλους)..
και μεχρι στιμης ολα τα παραπαω που λεω(την ενδιαμεση λυση δηλ . και οχι το γαμο ) διαλεγει και η περισσοτερη ανεπτυγμενη ευρωπη μεχρι τωρα... θα δουμε στο μελλον..

μην τα κανουμε ολα ισια και ομοια..

Μωρε εγω το διαβασα, αλλα μαλλον τα εχεις μπερδεμενα στο κεφαλακι σου!
δεν ξερω ποιος τα εχει μπερδεμενα ,αλλα προσφατα διαβαζα οτι ο ("προοδευτικος ")τσιπρας εκανε συμφωνο συμβιωσης και παραπονιοταν και γιατι δεν εχει τα ιδια δικαιωματα με το γαμο και παιδευοταν..ε..ετσι ειναι ..δεν ηξερες δεν ρωταγες?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Το τι είναι φυσικό και τι όχι, πιστεύω ότι το γνωρίζουμε καλά όλοι μας.
Mη πάρεις και όρκο περί αυτού, θα βρεθείς προ εκπλήξεων !

Το ότι κάποιος είναι άντρας και είναι ομοφυλόφιλος, δεν σημαίνει ότι ταυτόχρονα θέλει να είναι και γυναίκα
Κοίταξε, οι ρόλοι στο σεξ μεταξύ ετερόφυλων ζευγαριών είναι κατανεμημένοι από την φύση, όσο κι αν αυτό φέρνει....αλλεργία σε κάποιους, έτσι είναι πάει και τελείωσε!
Και φυσικά, κάποιος λόγος υπάρχει γι αυτό, που δεν έχει να κάνει με ψυχολογικές καταστάσεις, απωθημένα, βιώματα κτλ!

Στην ομοφυλοφιλία, αυτούς τους ρόλους ανέλαβαν να τους καθορίσουν οι ίδιοι οι συμμετέχοντες, κατά το δοκούν, και μαγκιά τους, ο βιασμός της φύσης υφίσταται από εμάς τους ανθρώπους σε όλα τα επίπεδα, αυτό είναι που θα μας μάρανε;
Άλλωστε, ότι δεν σου πρόσφερε η...φύση, απλώνεις το χέρι στο ράφι ενός sexshop, το παίρνεις και μετά αγκαλιασμένη με την φίλη σου, πας να ζήσεις την ευτυχία σου! Για να μη έχουμε μονότερμα τα αγοράκια, και αρχίσουν πάλι να δυσανασχετούν, αναφέρω παράδειγμα με γυναίκες! Ε μετά, να μην ζητήσεις και....κοινωνικές παροχές βρε αδερφέ;
Να ζητήσεις, τα βοηθήματα καλής ποιότητας κοστίζουν, αλλά όχι ισοπεδώνοντας θεσμούς και λογική!

Το έχω ξαναπεί αλλά πάλι χαμένο θα πάει, το ζητούμενο, ο πραγματικός σκοπός δεν είναι η σύνταξη, και η κοινή φορολογική δήλωση, αυτά είναι το άλλοθι!
Αν διαβάσεις προσεκτικά τα γραφόμενα των...ενδιαφερομένων, δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις ότι αυτό που τους νοιάζει πραγματικά, είναι η αναγνώριση, η αποδοχή και η επιδοκιμασία της κοινωνίας στο σύνολο της! (μπάστα ρε φίλε/φίλη...)
Και η πλάκα είναι (όσο μπορεί να θεωρηθεί) πως ενώ οι ετεροφυλόφιλοι υποστηρικτές τους εστιάζουν σε...κληρονομικά, οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι δεν δείχνουν να πολυνοιάζονται, αφού δεν είδα να επιμένουν ιδιαίτερα, μη πω δεν είδα πουθενά να το αναφέρουν, και καλά κάνουν....
Τι αξία έχουν τα υλικά, μπροστά στον έρωτα, αν μας τον ευλογήσει μάλιστα και ένας....παπάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αν εισαι θελος τα εχεις ολα... τα δικαιωματα πανε παρεα με υποχρεωσεις...τα δεσμα παρεα με προνομια...

μακαρι να γινει η δευτερα παρουσια να αλλαξει αυτο..



με τα
ετεροφυλα ζευγαρια με συμφωνο τετοιο ναι..οχι με το γαμο(που μενει μονο για ετεροφυλους)..
και μεχρι στιμης ολα τα παραπαω που λεω(την ενδιαμεση λυση δηλ . και οχι το γαμο ) διαλεγει και η περισσοτερη ανεπτυγμενη ευρωπη μεχρι τωρα... θα δουμε στο μελλον..


μην τα κανουμε ολα ισια και ομοια..


Για να καταλαβω...συμφωνεις με το να δοθουν τα δικαιωματα που προαναφερθηκαν, αλλα διαφωνεις με την ονομασια...?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
μην τα κανουμε ολα ισια και ομοια..


«Ολα τα ζώα είναι ίσα. Απλώς κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα»
«Φάρμα των ζώων» (1944), Τζορτζ Όργουελ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για να καταλαβω...συμφωνεις με το να δοθουν τα δικαιωματα που προαναφερθηκαν, αλλα διαφωνεις με την ονομασια...?
δεν θες να καταλαβεις?

καποια δικαιωματα κληρονομιας κκλπ .ναι..σε ομοφυλους (μπορει και μη ομοφυλοφιλους) με ενα τετοιο συμφωνο ,ναι..αλλα οχι ολα οσα εχει ενας γαμος(που ειναι μονο μεταξυ ετεροφυλων)..


«Ολα τα ζώα είναι ίσα. Απλώς κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα»
«Φάρμα των ζώων» (1944), Τζορτζ Όργουελ
ολα τα δαχτυλα δεν ειναι ισια...θυμησου το την επομενη φορα που πατας μια κατσαριδα στο πατωμα..;)
Το ότι κάποιος είναι άντρας και είναι ομοφυλόφιλος, δεν σημαίνει ότι ταυτόχρονα θέλει να είναι και γυναίκα
οι ομοφυλοφιλοι τεινουν προς την γυναικεια ψυχολογια ..μη γελιομαστε..το αλλο ακρο ειναι να θεουν να γινουν και σωματικα γυναικες..οποτε τραβεστι..

και στις σχεσεις ομοφυλοφλιων απο οσο εχω δει,,καποιος-α το παιζει πιο επιθετικα και καποιος πιο παθητικα..παλι παιρνουν αντρογυναικιους ρολους.. για να δημιουργηθουν ετερωνυμα και να υπαρξει ελξη..
παλι μεσα απο ιδιου φυλου σωματα τεινουν και θελουν μεα τους να γινουν οπως ενα ετεροφυλο ζευγαρι..να το μιμηθουν..η φυσικη ταση.. μην το κρυβουμε..γιαυτο και οι γαμοι και τα παιδια...

αλλαξτε dna παιδια αμα θελετε,,σε μερικα χρονια ισως να ειναι δυνατον.αλλα μην μας πρηζετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Άγγελε, για την ταμπακιέρα έχουν προηγηθεί 58 σελίδες.
Για κάθε επιχείρημα που χρησιμοποίησες έχουν γραφεί αντεπιχειρήματα πάνω από 5 φορές το καθένα.

Απαντήσεις στα αντεπιχειρήματα περιμένουμε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Άς αφήσουμε τις επιφυλάξεις και τα κλειστά μυαλά δίχως να τα ενοχλούμε και άς επικεντρωθούμε στο θέμα.
Θέλω να σε ρωτήσω για το ασφαλιστικό έκανες απεργία ;
Άν ναί, τότε δηλώνω οτι είσαι συνειδητοποιημένη και ευαισθητοποιημένη κοπέλα και αγωνίζεσαι για το κοινό καλό.
΄Αν όχι, τότε ευθαρσώς θεωρώ οτι απο αυτά που λές προκύπτει υποκρισία.
Για τον λόγο οτι αυτή η ευαισθησία στο θέμα, θεωρώ πως είναι δευτερευούσης σημασίας σήμερα που ο κόσμος χάνεται . Δέν συνεχίζω τί κάνει το ντίτ βέβαια.

Με αυτό το σκεπτικό όλα τα μικροπροβλήματα του καθενός από μας πρέπει να είναι ασήμαντα και να μην ασχολούμαστε με αυτά. Είμαι υποκρίτρια επειδή υποστηρίζω τα ίσα δικαιώματα των ανθρώπων; Κι εσύ που τους κατηγοριοποιείς σύμφωνα με το ποιον κοιμούνται το βράδυ τι ακριβώς είσαι;:hmm:

αν εισαι θεος τα εχεις ολα... τα δικαιωματα πανε παρεα με υποχρεωσεις...τα δεσμα παρεα με προνομια...

μακαρι να γινει η δευτερα παρουσια να αλλαξει αυτο..

Τι σε ρώτησα και τι απάντησες; Σε ρώτησα, ποιος είσαι εσύ για να κρίνεις το "ως εκεί και μη παρέκει" (τα αιτήματά τους) που είπες πιο πριν. Και τι μου απαντάς; Άλλ' αντ' άλλων;:confused:

Αυτό σε προβληματίζει; Αν θα έχουν κι υποχρεώσεις; Εννοείται πως θα έχουν: φόρους, κληρονομιές, περουσιακά κλπ κλπ. Καλύφθηκες; Θα τους επιτρέψεις τώρα να ζήσουν τη ζωή τους όπως θέλουν ΕΦΟΣΟΝ ΔΕ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ;

Κοίταξε, οι ρόλοι στο σεξ μεταξύ ετερόφυλων ζευγαριών είναι κατανεμημένοι από την φύση, όσο κι αν αυτό φέρνει....αλλεργία σε κάποιους, έτσι είναι πάει και τελείωσε!
Και φυσικά, κάποιος λόγος υπάρχει γι αυτό, που δεν έχει να κάνει με ψυχολογικές καταστάσεις, απωθημένα, βιώματα κτλ!

Στην ομοφυλοφιλία, αυτούς τους ρόλους ανέλαβαν να τους καθορίσουν οι ίδιοι οι συμμετέχοντες, κατά το δοκούν, και μαγκιά τους, ο βιασμός της φύσης υφίσταται από εμάς τους ανθρώπους σε όλα τα επίπεδα, αυτό είναι που θα μας μάρανε;
Άλλωστε, ότι δεν σου πρόσφερε η...φύση, απλώνεις το χέρι στο ράφι ενός sexshop, το παίρνεις και μετά αγκαλιασμένη με την φίλη σου, πας να ζήσεις την ευτυχία σου! Για να μη έχουμε μονότερμα τα αγοράκια, και αρχίσουν πάλι να δυσανασχετούν, αναφέρω παράδειγμα με γυναίκες! Ε μετά, να μην ζητήσεις και....κοινωνικές παροχές βρε αδερφέ;
Να ζητήσεις, τα βοηθήματα καλής ποιότητας κοστίζουν, αλλά όχι ισοπεδώνοντας θεσμούς και λογική!

Το λάθος εδώ είναι οτι δε θα έπρεπε να μην υπάρχουν κοινωνικές παροχές σύμφωνα με τη σεξουαλική προτίμηση in the first place.

Να σε ρωτήσω κάτι; Αν αύριο ψηφιζόταν ένας νόμος στην Ελλάδα (λέμε τώρα) με τον οποίο θα επιτρέπονταν οι γάμοι ομοφυλόφιλων, τι θα έκανες;:hmm:

αυτό που τους νοιάζει πραγματικά, είναι η αναγνώριση, η αποδοχή και η επιδοκιμασία της κοινωνίας στο σύνολο της! (μπάστα ρε φίλε/φίλη...)
!

:eek: Και γιατί αυτό είναι κατακριτέο;;;;;;;;
Τα αυτονόητα ζητούν. Αν πρέπει να πάνε μέσω αυτής της οδού για να το καταφέρουν, είναι τελείως θεμιτό.

οι ομοφυλοφιλοι τεινουν προς την γυναικεια ψυχολογια ..μη γελιομαστε..το αλλο ακρο ειναι να θεουν να γινουν και σωματικα γυναικες..οποτε τραβεστι..

και στις σχεσεις ομοφυλοφλιων απο οσο εχω δει,,καποιος-α το παιζει πιο επιθετικα και καποιος πιο παθητικα..παλι παιρνουν αντρογυναικιους ρολους.. για να δημιουργηθουν ετερωνυμα και να υπαρξει ελξη..
παλι μεσα απο ιδιου φυλου σωματα τεινουν και θελουν μεα τους να γινουν οπως ενα ετεροφυλο ζευγαρι..να το μιμηθουν..η φυσικη ταση.. μην το κρυβουμε..γιαυτο και οι γαμοι και τα παιδια...

αλλαξτε dna παιδια αμα θελετε,,σε μερικα χρονια ισως να ειναι δυνατον.αλλα μην μας πρηζετε..

Τι σχέση έχει η γυναικεία ψυχολογία, οι τραβεστί, το dna... Κοιτάω τόσην ώρα αυτό το μήνυμα και δεν ξέρω τι να απαντήσω, τα έχεις μπερδέψει στο κεφάλι σου και με μπερδεύεις κι εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι σε ρώτησα και τι απάντησες; Σε ρώτησα, ποιος είσαι εσύ για να κρίνεις το "ως εκεί και μη παρέκει" (τα αιτήματά τους) που είπες πιο πριν. Και τι μου απαντάς; Άλλ' αντ' άλλων;:confused:

Αυτό σε προβληματίζει; Αν θα έχουν κι υποχρεώσεις; Εννοείται πως θα έχουν: φόρους, κληρονομιές, περουσιακά κλπ κλπ. Καλύφθηκες; Θα τους επιτρέψεις τώρα να ζήσουν τη ζωή τους όπως θέλουν ΕΦΟΣΟΝ ΔΕ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ;
οι κοινωνιες ανα τον κοσμο και την ευρωπη κρινουν και σκφτονται τις κοινωνικες ,οικονομικες , εππτωσεις απο ενα τετοιο γαμο..

ετσι σκεφτομαι και εγω..

τα γεγονοτα..

Τι σχέση έχει η γυναικεία ψυχολογία, οι τραβεστί, το dna... Κοιτάω τόσην ώρα αυτό το μήνυμα και δεν ξέρω τι να απαντήσω, τα έχεις μπερδέψει στο κεφάλι σου και με μπερδεύεις κι εμένα...

δεν θες να καταλαβεις..δεν πειραζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
οι κοινωνιες ανα τον κοσμο και την ευρωπη κρινουν και σκφτονται τις κοινωνικες ,οικονομικες , εππτωσεις απο ενα τετοιο γαμο..

ετσι σκεφτομαι και εγω..

τα γεγονοτα..



δεν θες να καταλαβεις..δεν πειραζει..

Μην ταυτίζεσαι καλέ μου με τις κοινωνίες στον κόσμο γιατί οι νομοθέτες δε θα έλεγαν ποτέ "ως εκεί και μη παρέκει".;)

Τι δε θέλω να καταλάβω; Εξήγησέ το μου με αποδείξεις κι όχι με μπερδεμένα νοήματα (που τα έχεις κάνει λαμπόγυαλο στο κεφάλι σου).

Δώσε μου για αρχή την έρευνα που λέει οτι ο γάμος ομοφυλοφίλων βλάπτει την κοινωνία και σε τι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν θες να καταλαβεις?

καποια δικαιωματα κληρονομιας κκλπ .ναι..σε
ομοφυλους (μπορει και μη ομοφυλοφιλους) με ενα τετοιο συμφωνο ,ναι..αλλα οχι ολα οσα εχει ενας γαμος(που ειναι μονο μεταξυ ετεροφυλων)..


Συνειδητοποιεις οτι δεν ειναι δυνατον να υπαρξει συνεννοηση οταν γραφεις γενικοτητες, ε?
Σε ποια "καποια" δικαιωματα αναφερεσαι?
Γραψε επιτελους με ποια συμφωνεις και ποια οχι...



οι ομοφυλοφιλοι τεινουν προς την γυναικεια ψυχολογια ..μη γελιομαστε..το αλλο ακρο ειναι να θεουν να γινουν και σωματικα γυναικες..οποτε τραβεστι..

και στις σχεσεις ομοφυλοφλιων απο οσο εχω δει,,καποιος-α το παιζει πιο επιθετικα και καποιος πιο παθητικα..παλι παιρνουν αντρογυναικιους ρολους.. για να δημιουργηθουν ετερωνυμα και να υπαρξει ελξη..

παλι μεσα απο ιδιου φυλου σωματα τεινουν και θελουν μεα τους να γινουν οπως ενα ετεροφυλο ζευγαρι..να το μιμηθουν..η φυσικη ταση.. μην το κρυβουμε..γιαυτο και οι γαμοι και τα παιδια...

αλλαξτε dna παιδια αμα θελετε,,σε μερικα χρονια ισως να ειναι δυνατον.αλλα μην μας πρηζετε..


Εγω ξερεις τι βλεπω? Οτι τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μην ταυτίζεσαι καλέ μου με τις κοινωνίες στον κόσμο γιατί οι νομοθέτες δε θα έλεγαν ποτέ "ως εκεί και μη παρέκει".;)
Δώσε μου για αρχή την έρευνα που λέει οτι ο γάμος ομοφυλοφίλων βλάπτει την κοινωνία και σε τι.
δειξε εσυ για το αντιθετο...

θα επανελθω..(αν και ειμαι σιγουρος οτι τσαμπα θα ψαξω)



Συνειδητοποιεις οτι δεν ειναι δυνατον να υπαρξει συνεννοηση οταν γραφεις γενικοτητες, ε?
Σε ποια "καποια" δικαιωματα αναφερεσαι?
Γραψε επιτελους με ποια συμφωνεις και ποια οχι...
θες να σου δειξω νομοσχεδια?

εδω εσεις υπερασπιζεστε τον γαμο των ομοφυλοφιλων -που εχει απορριψει η συντρπτικη πλειοψηφια των πολιτισμενω κ κρατων και οι νομοθετες τους και κοινωνιες τους- μονο με την αποψη σας και χωρις κανενα αντκκειμενικο στοιχειο..εγω γιατι θελετε να φερω αντικειμενικα στοιχεια?

πηγαινετε και διαβαστε τη νομοθεσια της γερμανιας και γαλλιας πχ ,και για τον λογο που δεν επιτρεπει γαμο ομοφυλοφιλων ..και γιατι αφηνουν μονο ενα ειδικο συμφωνο... αμα ενδιαφερεστε τοσο για αντικειμενικοτητα πηγαινετε ψαξτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top