Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βαλτο το dvd win ultimate στο λαπτοπ,,και δες τι σου βγαζει

απο οτι διαβασα
μπορει να εχει επιλογη upgrade..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δες windows anytime upgrade(ειναι στον πινακα ελεγχου μεσα) απλα βαζεις τον κωδικο των ultimate νομιζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εμμμμμ,κατι πολυ αρχαριων,στα λαπτοπ πατας -οταν θες να κλεισει βρε παιδι μου εντελως -τον Τερματισμο λειτουργιας ή την Αποσυνδεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
εμμμμμ,κατι πολυ αρχαριων,στα λαπτοπ πατας -οταν θες να κλεισει βρε παιδι μου εντελως -τον Τερματισμο λειτουργιας ή την Αποσυνδεση;

Τερματισμο λειτουργειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Τερματισμο λειτουργειας
good.κι ετσι δικαιολογειται πως τοσον καιρο δεν εχει εκραγει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
good.κι ετσι δικαιολογειται πως τοσον καιρο δεν εχει εκραγει;)

Άδικα σου έδωσα τα links?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εχω μια οθονη Οθόνη Philips LCD-TFT 19.1 wide και εχει πατηθει το κουμπι του 2(του -)
(εχει 4 κουμπια:)
1.auto adjust
2.-
3.κλεισιμο οθονης
4.+
5.menu



Μετα απο μια γερη σπρωξια που του εδωσα εφτιαξε προς το παρων αλλα σε ακυρα -αλλα τακτα- χρονικα διαστηματα μου ξαναβγαινει το προβλημα,ΠΑΤΙΕΤΑΙ και μου μειωνει την brightness.

Και αντε αυτο δεν με πειραζει αλλα παρακαλω αν ξερει καποιος καποιν τροπο ωστε τουλαχιστον να μην βγαινει το μηνυμα οτι μειωνεται το brightness της οθονης...


αν και δεν νομιζω να αλλαζει κατι μπας και τα χρειαστει καποιος για την απαντηση,τα specs του υπολογιστη ειναι:
Επεξεργαστής Intel Core™2 Duo E6300 (2X1MB L2 Cache/1.86GHz/1066MHz FSB)
Microsoft Windows XP PRO SP3
Μνήμη 2GB DDR2
Σκληρός δίσκος 250GB SATA II
Οπτικό DVD-RW Double layer 18x
Κάρτα γραφικών NVIDIA 9800gt

η οθονη ειναι αυτη: https://www.pcw.gr/Product/LCD-Monit...monitor_LCD_pixels_resolution_19/25-2838.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Λοιπόν παίδες σώστε μεεεεεεεεεε!!
χρειάζομαι κάποιον/α που να μπορεί να μου πει πώς να μεταφέρω ταινίες απο το λαπτοπ σε ντιβιντι , εννοώ να μου πει ένα καλό πρόγραμμα που απαιτείται και γενικά όλη τη διαδικασία.Ξέρω είναι κουραστικό για εσάς αλλά δεν αντέχω άλλο!!! Χρειάζομαι τους σωτήρες μου!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
DVD Flick. Είναι δωρεάν προγραμματάκι, για μετατροπή της ταινίας σε DVD format. Κάνει κι ενσωμάτωση υποτίτλων, σε περίπτωση που οι υπότιτλοι είναι σε ανεξάρτητο αρχείο.

Έχεις στον ίδιο φάκελο ταινία & υπότιτλους, τους δίνεις την ίδια ονομασία (την επέκταση του αρχείου, δεν την αλλάζεις, εννοείται) και ρίχνεις το αρχείο της ταινίας στο πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
DVD Flick. Είναι δωρεάν προγραμματάκι, για μετατροπή της ταινίας σε DVD format. Κάνει κι ενσωμάτωση υποτίτλων, σε περίπτωση που οι υπότιτλοι είναι σε ανεξάρτητο αρχείο.

Έχεις στον ίδιο φάκελο ταινία & υπότιτλους, τους δίνεις την ίδια ονομασία (την επέκταση του αρχείου, δεν την αλλάζεις, εννοείται) και ρίχνεις το αρχείο της ταινίας στο πρόγραμμα.
σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!
αν μου προκύψει κάποια άλλη απορία μπορώ να βασιστώ σε σένα ;;;;;;;;;;;;;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμέ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Γίνεται να μη μου στέλνουν junk mail από άκυρες διευθύνσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Γίνεται να μη μου στέλνουν junk mail από άκυρες διευθύνσεις?

δεν ξερω τι εννοεις αλλα απο οτι καταλαβα ΝΑΙ
οταν σου στα στειλουν μια φορα απλά πατα οτι ειναι spam:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
δεν ξερω τι εννοεις αλλα απο οτι καταλαβα ΝΑΙ
οταν σου στα στειλουν μια φορα απλά πατα οτι ειναι spam:P
Έχω hotmail, αυτό τα βάζει αυτόματα στα junk, εγώ κάνω block τους αποστολείς αλλά συνεχίζουν από άλλες διευθύνσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Έχω hotmail, αυτό τα βάζει αυτόματα στα junk, εγώ κάνω block τους αποστολείς αλλά συνεχίζουν από άλλες διευθύνσεις...

κάνε μπλοκ και επαφές με τις οποίες δεν επικοινωνείς - πολύ πιθανόν κάποιοι να έχουν μολυνθεί και να τους έχουν υποκλέψει τις διευθύνσεις που έχουν ως επαφές - συμπεριλαμβανομένης της δικιάς σου. Εγώ συνειδητοποίησα κάποια στιγμή ότι είχα ένα σωρό άκυρες επαφές και όταν τις έσβησα μειώθηκαν σχεδόν εντελώς τα τζανκ.
Επίσης και λίγη προσοχή με τα σάιτ που επισκέπτεσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ΑΠΟΡΙΑ:

Έχω ένα dvd που έχει γράψει 3 video με μενού. Δηλαδή τα αρχεία δεν φαίνονται κανονικά σαν αρχεία. Μπορεί κάποιος να μου πει ΑΝ γίνεται να βρώ τα αρχεία από αυτό το dvd?

Help please! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
ΑΠΟΡΙΑ:

Έχω ένα dvd που έχει γράψει 3 video με μενού. Δηλαδή τα αρχεία δεν φαίνονται κανονικά σαν αρχεία. Μπορεί κάποιος να μου πει ΑΝ γίνεται να βρώ τα αρχεία από αυτό το dvd?

Help please! :worry:
αν κατάλαβα αυτό που λες το freemake video converter θα σε βοηθήσει.. (πατάς πάνω στο dvd βάζεις το δισκάκι και πατάς μετατροπή σε avi) :);)

κοίτα και τις εικόνες:







ΟΥΦΦ ΤΙ ΚΟΠΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΙΑΞΩ ΟΟΛΛΑΑ ΑΥΤΑΑ!! :p :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις αναλυτικά τα βήματα; δηλαδή πώς να χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα αα και κάτι άλλο :πώς θα καταλάβω αν πχ ενα επεισόδιο μιας σειράς δεν γραφτηκε ''πάνω'' σε ένα άλλο;;
το ξέρω οτι αυτό που ζητώ είναι κουραστικό, αλλά έχω πελαγώσει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σου στείλω αύριο προσωπικό μήνυμα, Πολύμνια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top