Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Joanna Mi

Νεοφερμένος

Η Joanna Mi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σας! Πάντοτε ειχα μανία με τα τατουάζ και έχω αποφασισει εδω και καιρο ποιο σχέδιο θέλω να κανω. Έχω όμως κάποιες ερωτήσεις. Αν κάποιος από εσας γνωρίζει ας μου απαντησει, θα το εκτιμούσα :D Θελω πολύ να κανω μια αγκυρα ακριβως εκεί που τελειώνει η πλάτη πάνω στη σπονδυλική στήλη. Δε θέλω να είναι και πολύ μικρή, μεσαίου προς λίγο μεγάλου μεγέθους θα ελεγα...απο άποψη σχεδίου δε νομίζω ότι θα το μετανιωσω ποτέ, γιατί συμβολίζει πολλά πράγματα για εμένα, όμως ένας μεγάλος μου ενδοιασμος ειναι ο πόνος. Πονάει πολύ σε αυτό το σημείο ή ειναι υποφερτος ο πόνος? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θα κάνω αυτό σε κάνα μήνα-2. :pfff:
Στο αριστερό χέρι όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 961d95c10ac4f1dcf6a2c47929a343e6.jpg
    961d95c10ac4f1dcf6a2c47929a343e6.jpg
    22.1 KB · Εμφανίσεις: 1,032

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Το τατουάζ υποτίθεται πως πρέπει να σημαίνει κάτι για σένα. Όλα αυτά που ποστάρετε, που τα 'χετε βρει έτοιμα, τι ακριβώς σημαίνουν ας πούμε;
Θεωρώ πολύ χαζά τα σύμβολα που πάνε και χτυπάνε τόσες κοπέλες, όπως το άπειρο, καρδούλες, πεταλούδες και δεν ξέρω και γω τι άλλο.
Θα μου πείτε ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. Ναι, συμφωνώ. Απλώς είναι χαζό να χτυπήσεις κάτι επειδή το βλέπεις παντού χωρίς να σημαίνει κάτι ουσιαστικό για σένα. Οκ το τατουάζ είναι μόδα, αλλά αν πραγματικά κάποιος θέλει να κάνει ένα ας το ψάξει λίγο καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το τατουάζ υποτίθεται πως πρέπει να σημαίνει κάτι για σένα. Όλα αυτά που ποστάρετε, που τα 'χετε βρει έτοιμα, τι ακριβώς σημαίνουν ας πούμε;
Θεωρώ πολύ χαζά τα σύμβολα που πάνε και χτυπάνε τόσες κοπέλες, όπως το άπειρο, καρδούλες, πεταλούδες και δεν ξέρω και γω τι άλλο.
Θα μου πείτε ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. Ναι, συμφωνώ. Απλώς είναι χαζό να χτυπήσεις κάτι επειδή το βλέπεις παντού χωρίς να σημαίνει κάτι ουσιαστικό για σένα. Οκ το τατουάζ είναι μόδα, αλλά αν πραγματικά κάποιος θέλει να κάνει ένα ας το ψάξει λίγο καλύτερα.

Μπορει το απειρο για καποιον να σημαινει πολλα! Για εμενα πχ σημαινει! Και γι αυτο θα ηταν το μοναδικο σχεδιο που θα το εκανα χωρις να σκεφτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το τατουάζ υποτίθεται πως πρέπει να σημαίνει κάτι για σένα. Όλα αυτά που ποστάρετε, που τα 'χετε βρει έτοιμα, τι ακριβώς σημαίνουν ας πούμε;
Θεωρώ πολύ χαζά τα σύμβολα που πάνε και χτυπάνε τόσες κοπέλες, όπως το άπειρο, καρδούλες, πεταλούδες και δεν ξέρω και γω τι άλλο.
Θα μου πείτε ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. Ναι, συμφωνώ. Απλώς είναι χαζό να χτυπήσεις κάτι επειδή το βλέπεις παντού χωρίς να σημαίνει κάτι ουσιαστικό για σένα. Οκ το τατουάζ είναι μόδα, αλλά αν πραγματικά κάποιος θέλει να κάνει ένα ας το ψάξει λίγο καλύτερα.
Αυτό που ντε και καλά πρέπει κάτι να συμβολίζει ποτέ δεν το κατάλαβα. Δηλαδή ένα σχέδιο να σε αρέσει πάρα πολύ (πεταλούδα πχ που είπες) και να θες να το κάνεις ταττοο. Που είναι το κακό; Πρέπει οπωσδήποτε κάτι να σημαίνει κάτι αλλιώς είσαι φάουλ;
Ο καθένας το σώμα του το κάνει ότι θέλει στην τελική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Γεια σας! Πάντοτε ειχα μανία με τα τατουάζ και έχω αποφασισει εδω και καιρο ποιο σχέδιο θέλω να κανω. Έχω όμως κάποιες ερωτήσεις. Αν κάποιος από εσας γνωρίζει ας μου απαντησει, θα το εκτιμούσα :D Θελω πολύ να κανω μια αγκυρα ακριβως εκεί που τελειώνει η πλάτη πάνω στη σπονδυλική στήλη. Δε θέλω να είναι και πολύ μικρή, μεσαίου προς λίγο μεγάλου μεγέθους θα ελεγα...απο άποψη σχεδίου δε νομίζω ότι θα το μετανιωσω ποτέ, γιατί συμβολίζει πολλά πράγματα για εμένα, όμως ένας μεγάλος μου ενδοιασμος ειναι ο πόνος. Πονάει πολύ σε αυτό το σημείο ή ειναι υποφερτος ο πόνος? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :D

O πόνος είναι πολύ σχετικό πράγμα και διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο! Παίζει βέβαια ρόλο και το σημέιο, το μέγεθος κτλ..

Έγω εχω κάνει 3 tattoo Και ενώ γενικά είμαι φυγόπονη θεώρησα τον πόνο ανεκτό σε σημείο μάλιστα ευχαρίστησης!:P
Άλλοι βεβαια που δεν πονάνε γενικά πήγαν να κάνουν και πόνεσαν περισσότερο.. Είναι πολύ υποκειμενικό!

Εγώ την ενόχληση θα την χαρακτήριζα σαν να σε χαράζει κάποιος με μια βελόνα!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Λοιπον λοιπον. Μ'αρεσουν και τα διακριτικα και τα extreme.
Tα διακριτικα τα προτιμω στον καρπο ή πισω στο σβερκο..
Ενω τα extreme που ειναι με τα τριανταφυλλα και τα διαφορα χρωματα ειναι ωραια στο μηκος του χεριου..
επισης μ'αρεσει και αυτο:


Αλλα εγω δεν θα εκανα κατι τετοιο.. ισως να εκανα αυτα τα πουλακια στο χερι ή κατι ετσι διακριτικο..

Σας αρεσει που καποιοι αποφασιζουν και κανουν tattoo το ονομα καποιου αγαπημενου τους προσωπου;
(Δεν μιλαω για κατι παιδια που εχουν σχεση μισο μηνα και πανε και κανουν tattoo το ονομα του/της αγαπημενου/ης της/του. Μιλαω για κατι ανθρωπους που κανουν tattoo το ονομα του παιδιου τους..ή των γονιων τους..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ έχω γνωστή που έχει ταττο τα αρχικά των παιδιών της. Ντάξυ νομίζω είναι ωραίο αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
γενικως δεν μ πολυαρεσουν τα ταττοο..
αλλα αν υπηρχε μια περιπτωση να κανω θα προτιμουσα διακριτικα καλλιγραφικα γραμματα τα αρχικα της οικογενειας μου στο κοκαλο πανω απο το στερνο..
επισης θεωρω οτι ειναι απαισια τα χρωματιστα τατουαζ.. γιακ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.


να σας βάζω ιδέες :P



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joanna Mi

Νεοφερμένος

Η Joanna Mi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ την νόχληση θα την χαρακτήριζα σαν να σε χαράζει κάποιος με μια βελόνα!:hmm:
Επίπονο μου ακουνεται αλλά ίσως πονάει λιγοτερο από την τρύπα στον αφαλό που σε τρυπάει και είναι και χοντρή. Το θέμα με τα τατουάζ όμως ειναι ότι κρατάνε και πολλη ώρα! Δεν ειναι γρήγορος ο πόνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Επίπονο μου ακουνεται αλλά ίσως πονάει λιγοτερο από την τρύπα στον αφαλό που σε τρυπάει και είναι και χοντρή. Το θέμα με τα τατουάζ όμως ειναι ότι κρατάνε και πολλη ώρα! Δεν ειναι γρήγορος ο πόνος...

Eπίπονος..χμ:hmm: Δεν μπορώ να πω οτι δεν νιώθεις τίποτα προς Θεού! Απλά θεωρώ οτι δεν είναι ένας πόνος που δεν αντέχεται!
Εγώ δηλαδή στο τελευταίο tattoo στο πόδι ήμουν χαλαρή καθ' όλη τη διάρκεια, μιλούσα και γελούσα κανονικά.
Η διάρκεια εξαρτάται απο το μέγεθος, αλλά σκέψου οτι δεν είναι κάτι συνεχόμενο.."Χτυπάει" σταματάει κτλ..

Αν ήταν κάτι τόσο επίπονο και κάτι που δεν αντέχεται δεν θα έκανε τόσος κόσμος..και μάλιστα όχι μόνο ένα!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Κουραστικό το θέμα με τα τατουάζ και το αν πρέπει να σημαίνουν κάτι για σένα ή όχι. Σ αρέσει; Το κάνεις! Το αν υπάρχει ενδεχόμενο να μη σου αρέσει μετά από χρόνια είναι άλλο θέμα. Δηλαδή με τη λογική αυτή ή τα τατουάζ θα πρέπει να αφορούν μόνο ονόματα ή να κάνουν τατουάζ οι τραυματισμένοι από τη ζωή που έχουν να αποτυπώσουν κάτι στο σώμα τους. Ωραία και ιδανική αυτή η ιδεολογία περί αποτύπωσης στιγμών και συμβόλων αλλά καταντά μη εφικτή. Τα πράγματα αλλάζουν. Παλιά τα έκανε συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων και για συγκεκριμένους λόγους. Τώρα εάν αναφερθεί κανείς σε εκείνη την εποχή και υποστηρίξει πως μόνο σε εκείνους ταιριάζει η δερματοστιξία θα τον κατηγορήσουν πως έχει παρωχημένες απόψεις. Μην κρατάμε ότι θέλουμε ονομάζοντάς το πρόοδο. Κάποια πράγματα είναι αλληλένδετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.


:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και εγω θέλω να κανω το φθινόπωρο κάποιο μικρό σύμβολο στα δάχτυλα, μαλλον ένα μισοφεγγαρο.
Και αυτο μου αρέσει πολυ :redface:
https://www.pinterest.com/pin/338544096959312325/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Γύρω σε φθινόπωρο-χειμώνα σκέφτομαι να πάω να χτυπήσω αυτό στο δεξί μπούτι, όχι πολύ ψηλά, ούτε πολύ κάτω στο γόνατο. Κάτι σαν αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
βρε παιδιά, εμένα μου φαίνεται ότι τα ταττού έχουν γίνει πια τόσο mainstream που έχουν χάσει την αξία τους. και η κουτσή μαρία χτυπάει τατουάζ. προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα με όσους έχουν ταττου, είτε διακριτικά είτε όχι. αλλά έχοντάς το σκεφτεί καλά, δε νομίζω πως θα έκανα ποτέ στο σώμα μου. όχι επειδή είναι άσχημα, αλλά δεν με τραβάνε ιδιαίτερα και ούτε έχω κάτι τόσο σημαντικό στη ζωή μου που να θέλω να το χαράξω πάνω μου :P αααααααν έκανα ποτέ, ωστόσο, κάτι τέτοιο θα ήταν τέλειο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
βρε παιδιά, εμένα μου φαίνεται ότι τα ταττού έχουν γίνει πια τόσο mainstream που έχουν χάσει την αξία τους. και η κουτσή μαρία χτυπάει τατουάζ.
Με την ίδια λογική να σταματήσουν τα κορίτσια να τρυπάνε τα αυτιά (για απλό σκουλαρίκι δηλαδή) γιατί έχουν όλες. Σόρρυ αλλά αυτή η λογική με ξεπερνά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top