Μικρές απορίες κινητής τηλεφωνίας

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
τι κινητό έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Sony Ericsson Xperia X8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Sony Ericsson Xperia X8

η μπαταρία είναι αποσπώμενη οπότε δες οπτικά αν είναι φουσκωμένη (συνηθως οι χαλασμένες μπαταρίες φουσκώνουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
η μπαταρία είναι αποσπώμενη οπότε δες οπτικά αν είναι φουσκωμένη (συνηθως οι χαλασμένες μπαταρίες φουσκώνουν).

Τι εννοείς φουσκωμένη;
Βασικά το παρατήρησα κι έχει κάτι ανωμαλίες κάπου κάπου πάνω. Λες τελικά να φταίει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τι εννοείς φουσκωμένη;
Βασικά το παρατήρησα κι έχει κάτι ανωμαλίες κάπου κάπου πάνω. Λες τελικά να φταίει αυτό;


https://www.parts-shop.gr/p.Mpataria...SK17i-Xperia-mini-ST15i-Xperia-X8.431959.html


____________
όταν μια μπαταρία έχει περάσει ο χρόνος ζωής της συνήθως φουσκώνει (π.χ. σε ένα παλιό νοκια που είχα δε κουμπωνε το πισω καπάκι :eek::eek::eek::eek::eek::eek: )
Λεπτομέριες δε ξέρω γιατί δεν είμαι ημμυ :D
εφόσον προεξες αλλοιώσεις ίσως είναι από το φούσκωμα που λέω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ah focke! σευχαριστώ πολύ ^^
θα πάω και από γερμανό αύριο να το δουν αν όντως έχει θέμα η μπαταρία ή κάτι άλλο. :/
τεςπα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Να ρωτήσω ...Έχω κινητό smartphone λογισμικό android και δεν μπορώ να μπω στο 0.facebook . Έχω ακούσει ότι για να μπει πρέπει να ενεργοποιησεις το 3g..Πώς γίνεται αυτο.?
.. ευχαριστώ...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μπορείτε να μου προτείνετε εφαρμογές που αλλάζουν την μορφή των εφαρμογών στα κινητά τηλέφωνα; Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μπορείτε να μου προτείνετε εφαρμογές που αλλάζουν την μορφή των εφαρμογών στα κινητά τηλέφωνα; Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη. Τι λειτουργικο εχεις, τι εννοεις να αλλαξουν μορφη κλπ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη. Τι λειτουργικο εχεις, τι εννοεις να αλλαξουν μορφη κλπ? :)

Έχω λειτουργικό αντροιντ και όταν λέω να αλλάξουν μορφή εννοώ να αποκτήσουν τα εικονίδια νέα χρώματα σχήματα κλπ. οπως πχ η εφαρμογή icoron η οποία δυστυχώς δεν είναι συμβατή με το κινητό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχω λειτουργικό αντροιντ και όταν λέω να αλλάξουν μορφή εννοώ να αποκτήσουν τα εικονίδια νέα χρώματα σχήματα κλπ. οπως πχ η εφαρμογή icoron η οποία δυστυχώς δεν είναι συμβατή με το κινητό μου.

Δοκιμασε καποιον Launcher, οι πιο γνωστοι ειναι ο Νοva, o Apex και ο Go. Περα απο οτι αλλαζουν τα εικονιδια και τα μενου σε μεγαλο βαθμο, οι περισσοτεροι υποστηριζουν και θεματα. Μαλιστα ισως τρεχει και λιγο πιο γρηγορα το κινητο σου απο οτι μεχρι σημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

Η Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έχω ξεχάσει το μοτίβο του κινητού μου και έχει κλειδώσει. Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Έχω ξεχάσει το μοτίβο του κινητού μου και έχει κλειδώσει. Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω;

8υμισου το μοτιβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

Η Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δεν βοηθάς...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
νομιζω μετα απο 3 απετυχημενεσ προσπα8ειεσ μπλοκαρει ..εκει δεν σου βγαζει τιποτα εκτοσ απο το 3αναπροσπα8ησε αργοτερα??
αλλιωσ μπορεισ να το πασ σε ενα καταστημα να σε βοη8ησουν οι ειδικοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scientist8

Νεοφερμένος

Ο scientist8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ίσως χρειαστεί να σου το επαναφέρουν στις εργοστασιακής ρυθμίσεις κοινώς format:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Μονη σου θα το κανεις, απο τον υπολογιστη σου.

Αληθεια τωρα γιατι βαζετε μοτιβα, κωδικους κλπ. Πρακτορες της ΜΙ6 ειστε; Μονο την καθημερινοτητα σου κανεις πιο δυσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
για να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, απενερεγοποεις το κινητο . Μετα πατας ταυτοχρονια το πληκτρο της ενεργοποιησης και το + του ηχου ...απο εκει επιλεγεις την αντιστοιχη επιλογη....καλου κακου βγαλε τη sim και την sd ...ειναι ευκολο ...εγω το εκανα σε 1 λεπτακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αγόρασα το LG g2 και , μια που ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν γνωριζα , βλεπω οτι το android θελει απο μενα Google account κοινώς για να κανω τα παντα.Τα παντα γινονται μεσω του Google play.

Υπάρχει τρόπος να τα παρακάμψω ολα αυτά ; Οχι πως θα με ενοχλησει να κανω αλλο ενα gmail αλλα αναρωτιεμαι γιατι να μην ειναι οπως στο PC η εμπειρια του mobile internet ;

Διαβαζω πολλα πραγματα για rooting και για αλλους launchers ομως δε ξερω αν βοηθανε σε αυτο που θελω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αγόρασα το LG g2 και , μια που ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν γνωριζα , βλεπω οτι το android θελει απο μενα Google account κοινώς για να κανω τα παντα.Τα παντα γινονται μεσω του Google play.

Υπάρχει τρόπος να τα παρακάμψω ολα αυτά ; Οχι πως θα με ενοχλησει να κανω αλλο ενα gmail αλλα αναρωτιεμαι γιατι να μην ειναι οπως στο PC η εμπειρια του mobile internet ;

Διαβαζω πολλα πραγματα για rooting και για αλλους launchers ομως δε ξερω αν βοηθανε σε αυτο που θελω.

Για να κατεβαζεις εφαρμογες νομιμα πρεπει να μπεις στο Google Play. Πολλα σαιτ εχουν εφαρμογες που ειναι πιο βολικες για το κινητο απο το να μπεις κανονικα στη σελιδα. Αν παλι δεν θελεις εφαρμογες, τοτε απλα μπαινεις απο τον chrome. Το rooting και οι εναλλακτικοι launchers δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που σε απασχολει.

Αν δεν θες gmail, νομιζω οτι Google Account μπορεις να φτιαξεις και με το μειλ που εχεις μεχρι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top