Εργασία σε τράπεζες

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
για να δουλεψεις σε τραπεζα τι πτυχιο πρεπει να εχεις?ειναι απαραιτητη η προυπηρεσια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κατα κυριο λογο, προτιμουνται αυτοι που εχουν τελειωσει σχολες σχετικα με τα οικονομικα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν παιρνουν ατομα αλλης κατευθυνσης...
Στη Eurobank πχ κανει συχνα προσληψεις, μπορεις να στειλεις το βιογραφικο σου και δεν εχεις να χασεις κατι....εκει οχι η προυπηρεσια δεν ειναι απαραιτητη...απλα αρχιζεις απο χαμηλα, εννοωντας "ταμειο"...
(εαν προσληφθεις, κανεις για καποιο χρονικο διαστημα σεμιναρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ευχαριστω για τς πληροφοριες καλη μου

"...(εαν προσληφθεις, κανεις για καποιο χρονικο διαστημα σεμιναρια)<----πληρωνεσαι για τα σεμιναρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Να προσθέσ'με και πως ένας απόφοιτος Λυκείου έχει συχνά περισσότερες πιθανότητες πρόσληψης από έναν πτυχιούχο. Εκτός αν εγώ διαβάζω στραβά τις Μικρές Αγγελίες :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Να προσθέσ'με και πως ένας απόφοιτος Λυκείου έχει συχνά περισσότερες πιθανότητες πρόσληψης από έναν πτυχιούχο. Εκτός αν εγώ διαβάζω στραβά τις Μικρές Αγγελίες :redface:

απολύτως σωστά διαβάζεις...καθότι συμφέρει και καλύτερα. Ο πτυχιούχος εκ του νόμου πληρώνεται περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stouparos

Νεοφερμένος

Η stouparos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποια τράπεζα δουλεύεις, ξέρω όμως και είμαι σίγουρη γι'αυτο που σου λέω ότι ο πρώτος μισθός στη alpha είναι 1000 ευρώ καθαρά με πτυχίο ΑΕΙ και proficiency.Οχι και 730 μικτά!
Το ξέρω ότι η πίεση είναι πολύ μεγάλη.Όσο μεγάλη μπορεί να γίνει και σε οποιαδήποτε δουλειά.Εγώ πχ είχα καθημερινά τεράστια πίεση και υπερωρίες σε δουλειά στην οποία έπερνα 720 καθαρά.Ε δε θα το συγκρίνω...!
Ούτε μια θέση πωλήτριας στον Γερμανό θα συγκρίνω.Από θέμα εξέλιξης και προοπτικών εννοώ.Και όχι δεν με συγκινεί να λέω ότι δουλεύω σε τράπεζα από θέμα κύρους γιατί ξέρω ότι είναι μια δουλειά σαν όλες τις άλλες.Για έναν άνθρωπο όμως που είναι άνεργος και στην ουσία τώρα ξεκινάει ειναι τουλάχιστον μια δουλειά αξιοπρεπής.
Ο μονος λόγος που έγραψα λοιπόν είναι πω ότι οι γενικεύσεις είναι τεράστιο λάθος.Υπάρχουν άνθρωποι που δεν είναι καθόλου ευχαριστημένοι από την δουλέιά τους στην τράπεζα και άλλοι που είναι πάρα πολύ.
Εγώ δεν κρίνω.Περιμένω να έχω δικιά μου άποψη και γνώμη.
Εσύ όμως skoulikadera γιατί δεν φεύγεις αφού δεν είσαι ευχαριστημένη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εσύ όμως skoulikadera γιατί δεν φεύγεις αφού δεν είσαι ευχαριστημένη????


Άιντε μία είναι...
Η ουσία...
Κάποιοι συντηρούν...
Την ανεργία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
δεν ξρω για εσας παντως εγω θα ημουν υπερ-ευχαριστημενη με μια θεση στην τραπεζα ταμιας,κανενα προβλημα...
απο το να καθομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μετά από περίπου μια δεκαετία σε τράπεζα μόνο μεταγράφες σε άλλες τράπεζες μπορώ να κάνω με μόνο κίνητρο τα χρήματα ....και οι συνθήκες είναι σχεδόν ίδιες στις ιδιωτικές τράπεζες...αλλά τουλάχιστον θα πάρω ένα 30-40% πάνω από τα λεφτά που παίρνω τώρα....




Δεν ξέρω σε ποια τράπεζα δουλεύεις, ξέρω όμως και είμαι σίγουρη γι'αυτο που σου λέω ότι ο πρώτος μισθός στη alpha είναι 1000 ευρώ καθαρά με πτυχίο ΑΕΙ και proficiency.Οχι και 730 μικτά!
Το ξέρω ότι η πίεση είναι πολύ μεγάλη.Όσο μεγάλη μπορεί να γίνει και σε οποιαδήποτε δουλειά.Εγώ πχ είχα καθημερινά τεράστια πίεση και υπερωρίες σε δουλειά στην οποία έπερνα 720 καθαρά.Ε δε θα το συγκρίνω...!
Ούτε μια θέση πωλήτριας στον Γερμανό θα συγκρίνω.Από θέμα εξέλιξης και προοπτικών εννοώ.Και όχι δεν με συγκινεί να λέω ότι δουλεύω σε τράπεζα από θέμα κύρους γιατί ξέρω ότι είναι μια δουλειά σαν όλες τις άλλες.Για έναν άνθρωπο όμως που είναι άνεργος και στην ουσία τώρα ξεκινάει ειναι τουλάχιστον μια δουλειά αξιοπρεπής.
Ο μονος λόγος που έγραψα λοιπόν είναι πω ότι οι γενικεύσεις είναι τεράστιο λάθος.Υπάρχουν άνθρωποι που δεν είναι καθόλου ευχαριστημένοι από την δουλέιά τους στην τράπεζα και άλλοι που είναι πάρα πολύ.



καλά συγκρίνεις την alpha με τις υπόλοιπες ιδιωτικές τράπεζες!!!! εκεί υπάρχει νοοτροπία δημοσίου!!!! και σιγά την πίεση!
όσο αυτό που λές για τα νέα άνεργα παιδιά το είπα εγώ πρώτη στο αρχικό μου ποστ....



Παιδιά λυπάμε που σας το χαλάω αλλά έτσι έχουν τα πράγματα....και διαβάσετε τις προβλέψεις στον τραπεζικό χώρο για τα επόμενα 30 χρόνια θα καταλάβετε ότι πλέον οι τράπεζες γίνονται όλο και περισσότερο sales points όπως κάθε άλλο κατάστημα λιανικής....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stouparos

Νεοφερμένος

Η stouparos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γιατί μονο μεταγραφή σε άλλη τράπεζα?Δεν υπάρχουν άλλες δουλειές?Πωλήτρια στον Γερμανό ας πούμε...(δική σου η σύγκριση).
Αλλά και μια μεταγραφή αν είναι να πάρεις 30-40% παραπάνω δεν είναι και άσχημα!Απορώ γιατί κάθεσαι ακόμα!
Όσο για το ότι είναι πωλήσεις,δεν διφωνώ καθόλου!Προϊόντα έχει και η τράπεζα δεν θα θέλει να τα πουλήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ευχαριστω για τς πληροφοριες καλη μου

"...(εαν προσληφθεις, κανεις για καποιο χρονικο διαστημα σεμιναρια)<----πληρωνεσαι για τα σεμιναρια?

οχι καλο μου!:)

Να προσθέσ'με και πως ένας απόφοιτος Λυκείου έχει συχνά περισσότερες πιθανότητες πρόσληψης από έναν πτυχιούχο. Εκτός αν εγώ διαβάζω στραβά τις Μικρές Αγγελίες :redface:

Οχι, απλα δεν εχεις δοκιμασει να στειλεις βιογραφικο και να περασεις απο συνεντευξη!:whistle:

καλά συγκρίνεις την alpha με τις υπόλοιπες ιδιωτικές τράπεζες!!!! εκεί υπάρχει νοοτροπία δημοσίου!!!! και σιγά την πίεση!

Συμφωνω και επαυξανω...δεν τιθεται ουδεμια συγκριση....
Εαν δεν περασεις απο Eurobank ειδικα, πιεση σε τραπεζα δεν προκειται να καταλαβεις....Και ειναι και οι πιο αδικημενοι σε ο,τι αφορα τα μισθολογικα....για να μη μιλησω για ανυπαρκτα ωραρια....(παρεμπιπτοντως μαμαει στα επαγγελματικα δανεια..οι συμβουλοι τους ειναι μακραν οι καλυτεροι στην αγορα)


(πριν καποιος βιαστει να αναρωτηθει, πως το ξερω....Πολλοι απο τον κυκλο μου ειναι τραπεζικοι και σε διαφορες...δημοσιες και μη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Δουλεύω εδώ και χρόνια σε ιδιωτική τράπεζα οπότε αν θες με ακους...
δεν ξέρω την ηλικία σου πάντος για ένα νέο παιδί που τελειώνει την σχολή του και ψάχνει για δουλειά είναι μια συμπαθητική αρχή... Τα λεφτά σαν ταμίας (όλοι από κει ξεκινήσαμε) είναι γύρω στα 730 με 1100 μικτά αναλόγως την προιπηρεσία σου και το αν έχεις πτυχίο... Τα χρήματα είναι τραγικά λίγα σε σχέση με την πίεση που έχεις σε μια ιδιωτική τράπεζα για πωλήσεις κτλ.. Θέλει πολύ γερό στομάχι να αντέξεις όλη αυτή την πίεση και το άγχος για 900 ψωροευρώ καθαρά... άσε που υπερωρίες δεν πληρώνουν παντού...Η δουλειά δεν είναι δύσκολή όμως πρέπει να αντέχεις όπως σου είπα και την πίεση για τους στόχους και το αγχος. Προσωπικά τον τελευταίο καιρό στη τράπεζα που είμαι οι ταμίες (και όχι μόνο) παραιτούνται ο ένας μετά τον άλλο!!!! Δεν ξέρω αν σε συγκινεί το να λές ότι δουλεύεις σε τράπεζα απο θέμα κύρους και τέτοιες μλκ εννοώ (εμένα πάντος καθόλου), πάντος πιστεψέ με δεν διαφέρει καθόλου από το να δουλεύεις πωλήτρια στον Γερμανό...

Ολα αυτά ισχύουν για τις ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ τράπεζες στις υπόλοιπες τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! τελικα εμεινα εδω που ειμαι παιρνω 900 καθαρα εδω, καθε χρονο παιρνω αυξηση και βλεπουμε! καλα εννοειται οτι αυτα συμβαινουν στις ιδιωτικες! εχω φιλη που δουλευει στην ΕΜΠΟΡΙΚΗ και μιλαμε ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Γιατί μονο μεταγραφή σε άλλη τράπεζα?Δεν υπάρχουν άλλες δουλειές?Πωλήτρια στον Γερμανό ας πούμε...(δική σου η σύγκριση).
Αλλά και μια μεταγραφή αν είναι να πάρεις 30-40% παραπάνω δεν είναι και άσχημα!Απορώ γιατί κάθεσαι ακόμα!
Όσο για το ότι είναι πωλήσεις,δεν διφωνώ καθόλου!Προϊόντα έχει και η τράπεζα δεν θα θέλει να τα πουλήσει?

Μάλλον παρεξήγησες ή δεν καταλάβαινεις τι λεω... έννοειτε ότι ψάχνομαι φίλε μου ποίος σου είπε ότι "κάθομαι" και πιστεψέ με αν μου δώσει παραπάνω λεφτά ο Γερμανός μπορεί και να παω ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiris123

Νεοφερμένος

Ο sotiris123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα προσφατα με καναν προσληψη σε μια ασφαλιστικη εταιρεια,,πενθημερο οχταωρο...θεση υπαλληλικη στα γραφεια της...μεσα στην επομενη βδομαδα με περιμερνουν για συνεντευξη στη eurobank..καυτα τη γνωμη σας αν με παρουν sτη eurobank,τι να προτιμησω την ασφαλιστικη εταιρεια αρκετα γνωστη... η τη eurobank...παρακαλω στειλτε μου τη γνωμη σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Η εργασία(υπαλληλία) σε Τράπεζα, σύμφωνα τουλάχιστον με την ιστορική γνώση, είναι "τρόπον τινά συμμετοχή" στην ...τοκογλυφία. Διαφωνεί κανείς; Ευπρόσδεκτη κάθε τεκμηριωμένη αντίρρηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Η εργασία(υπαλληλία) σε Τράπεζα, σύμφωνα τουλάχιστον με την ιστορική γνώση, είναι "τρόπον τινά συμμετοχή" στην ...τοκογλυφία. Διαφωνεί κανείς; Ευπρόσδεκτη κάθε τεκμηριωμένη αντίρρηση!

Νόμιμοι τοκογλύφοι είναι...χαχαχα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Παιδιά, όταν τελείωσα το ΙΕΚ φοροτεχνικού, μου έκαναν πρόταση να πάω να δουλέψω στην Αγροτική Τράπεζα στο Γκύζι...
Μου είπε να πάω και καλά αρχικά σαν πρακτική αλλά μετά θα με κρατούσαν εκεί μόνημα! (ήταν σίγουρο αυτό)
Τελικά δεν πήγα καν ... Δεν ξέρω αν έκανα κάλα ή όχι ... Σίγουρα όμως αν δεν είχα δική μου δουλειά θα πήγαινα τρέχοντας!!!
Θα μπορούσα όμως να τα φέρω εις πέρας αν το υποκατάστημα της τράπεζας αυτής ήταν στον Πειραιά και στις γύρω περιοχές!

Πληροφορήθηκα ότι στη συγκεκριμένη Τράπεζα το σύστημα απο πλεύρας εργαζόμενου...είναι ότι καλύτερο !!! Δηλ. καλά τα χρήματα και δεν σε υποχρεώνει κανένας να κάτσεις παραπάνω, απλά φεύγεις στις 15:00 και πας σπιτάκι σου...

Αυτό που θέλω να πω είναι πως αν σε κανέναν σας τύχει κάτι παρόμοιο να μην το κλωτσίσετε...πηγαίντε τρέχοντας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Nα πω και εγώ την άποψη μου για όσους σκέφτονται να δουλέψουν σε τράπεζα περισσότερο όχι για να τους αποτρέψω αλλά για να τους προετοιμάσω. Ο πατέρας μου 20 χρόνια τραπεζικός είναι, Τον έχει φάει το άγχος, απέκτησε προβλήματα και έλκος στο στομάχι του, έχασε τον ύπνο του. Όσο ψηλότερη θέση τόσο και χειρότερα. Από τότε που ιδιωτικόποιήθηκε η τράπεζα του (Πειραιώς) ήταν που χειροτέρεψαν τα πράγματα. Πλέον έχει και ένα τραπεζικό κινητό και μπορεί αν του καπνίσει του περιφερειάρχη να τον πάρει τηλέφωνο στις 1 το βράδυ. Διακοπές δεν μπορεί να πηγαίνει σχεδόν καθόλου και πρέπει μονίμως να σκέφτεται πως θα πιάσει τους στόχους κτλ κτλ.

Το συμπέρασμα; Η δουλειά σε τράπεζα χρειάζεται γερά νεύρα και στομάχι. Εκτός αυτού παίζονται πολλές ίντριγκες, θαψίματα κτλ. Βέβαια αυτά υπάρχουν παντού αλλά συγκρίνοντας με την μητέρα μου και άλλες δουλειές στις τράπεζες είναι πιο έντονο.

Επίσης η Eurobank μιας και αναφέρεται αρκετά σε αυτό το thread είναι από τις πιο απάνθρωπες τράπεζες. Καλύτερα κάποιος ούτε να δανειστεί αλλά ούτε και να δουλέψει εκεί.

Αν κάποιος πιστεύει ότι είναι ζαμανφου και δεν τον επηρεάζει τίποτε τότε δεν θα έχει πρόβλημα, κάποιος ευαίσθητος άνθρωπος όμως στην κριτική και στο αγχωτικό εργασιακό περιβάλλον καλύτερα να το αποφύγει.

Προσωπικά αν και μου άρεσαν τα οικονομικά τα απέφυγα γι΄αυτό τον λόγο αν και ο πατέρας μου θα μπορούσε να μα βάλει κατευθείαν στην τράπεζα και σε καλή θέση. Καλύτερα με λιγότερα χρήματα αλλά υγιής παρά με αυτό το άγχος μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
.....Καλύτερα με λιγότερα χρήματα αλλά υγιής παρά με αυτό το άγχος μια ζωή.....

Και να προσθέσω ότι το άγχος δεν είναι κακό...αλλά καλύτερα να αγχοθείτε για κάτι δικό σας (επιχείρηση)!!!
Σίγουρα θα έχει τα καλύτερα αποτελέσματα!

Εγώ δεν σας κρίβω ότι καθημερινά με τόσες ευθύνες στο κεφάλι μου...καταλαβαίνω αμέσως το αποτέλεσμα και δεν πάει στράφι τίποτα από τους κόπους μου...ανταμοίβομαι όπως εγώ κρίνω και είμαι ευτυχισμένη !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Το άγχος είναι καλό μέχρι το σημείο όπου σε βοηθάει να είσαι πιο δημιουργικός. Από εκεί και πέρα ειδικά αν σου δημιουργεί προβλήματα υγείας μόνο καλό δεν είναι. Αλλά ας μην το συνεχίσουμε γιατί είμαστε offtopic. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top