Προτιμάτε cinema ή σπίτι και dvd;

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ προτιμώ στο σπίτι με την παρέα μου αραχτή στο κρεβατάκι μου να βλέπω dvd παρά στπ cinema.
ʼσε που μου έρχεται και πιο φτηνά και μερικές φορές έχει και περισσότερη πλάκα απο οτι στο cinema γιατί μαζεθόμαστε όλη η παρέα και δεν ενοχλούμε κάποιον ότνα μιλάμε


εσείς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
DVD γιατι
1) Μιλάς και σχολιάζεις αφοβα
2) Δε στη σπαει το διαλειμμα αν δεν το θες η κανεις 3-4 αμα θές
3) Πιο φτηνό
4) Εχεις περισσότερες επιλογές στο τί θα δείς
5) Δεν εχεις απο πίσω 30 κάφρους που μιλάνε/χαχανίζουν/τηλεφωνάνε/πετάνε τα μπουκάλια με το νερό
6) Σουβλάκια για σνάκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Το καθενα εχει την χαρη του,αλλα πρωτα βλεπω ταινια που με ενδιαφερει σινεμα.Δεν εχω σκεφτει ποτε "αστην για DVD".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η μεγάλη οθόνη έχει μια μαγεία που το DVD δεν μπορεί να υποκαταστήσει.Δυστυχώς οι ώρες μου είναι τέτοιες ώστε σπάνια βρίσκω παρέα για σινεμά και αν προτείνω να πάμε Σαβ/κο παίρνω ως απάντηση ότι το Σαβ/κο είναι για καλύτερα πράγματα.Έτσι καταλήγω να παρακολουθώ τις ταινίες που θέλω σε DVD.Ελπίζω τώρα που θα ανοίξουν τα θερινά να πάω σε 2-3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
DVD στο σπιτι!!
Γιατι?
1. Καπνίζουμε όσο θέλουμε
2. Σταματαμε καθε τόσο μια σκηνη που θέλουμε να παρατηρήσουμε
3. Τρώμε οτι θέλουμε κι όχι οτι αξιώθηκε να έχει το κυλικείο και μάλιστα στην κανονική του τιμη
4. Είναι γενικα φθηνότερο
5. Μπορώ να είμαι και με τις πυτζάμες
6. Μπορώ να κάνω rewind αν θέλω να ξαναδω κάτι για να το προσεξω καλύτερα
7. Βλέπω καλα και χωρίς να με ενοχλουν οι ψηλοι μπροστα (ειμαι και κοντούλα οπότε αυτό ειναι πολυ προβλημα μερικες φορες)
8. Μπορω να παω τουαλέτα όποτε θέλω χωρίς να χάσω μέρος της ταινίας
9. Μιλάμε όσο θέλουμε χωρις να ενοχλέιται κανένας

και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμμ εγώ πιστεύω ότι η ατμόσφερα ενός cinema μπορεί πολύ άνετα να μεταφερθεί στο σπίτι.
Εγώ πλέον αν πάω cinema είναι επειδή το θέλει η παρέα. Το μόνο που μου την σπάει όταν βλέπω dvd στο σπίτι μου καμία φόρα οι γονείς φωνάζουν να χαμηλώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Cinema με 1000, αρκετά σαπίζουμε στο σπίτι...
Θεωρώ το σινεμά κάτι πολύ ρομαντικό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Cinema! Γιατί απλά μ’ αρέσει πιο πολύ! Το DVD στο σπίτι το ψιλό βαριέμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Και τα 2. Προτιμάω βεβαίως το cinema, αλλά και στο σπίτι να αράζεις και να βλέπεις DVD δεν είναι άσχημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Και εγώ το cinema! 8) Ειδικά τώρα το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αν υπάρχει καμιά καλή καινούρια ταινία τη βλεπει κανεις στο σινεμα. Όμως επειδή οι σημαντικότερες ταινίες έχουν παιχτεί στις αίθουσες στο παρελθόν (καποιες πριν ακόμη γεννηθώ) τις βλεπω απο dvd και μάλιστα τις περισσότερες φορές πλεον μαζί με φίλους σε θεματικούς συνδυασμούς που επιλέγουμε εμείς. Έχει ενδιαφέρον, γιατί μετά μπορούμε να συζητήσουμε, έχουμε διαβάσει σχετικό υλικό κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
DVD αν έχω καλή παρέα, αραχτή στο σπίτι και με deleted scenes. Σινεμά όταν υπάρχει καλή ταινία που θέλω τόσο πολύ να δω που δεν μπορώ να περιμένω να βγει σε DVD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
dvd σπιτι το ποιο καλο ουτε πλυρωνης με ησηχια κα πανω απο ολλα οτι εισαι μονος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
DVD...Αλλά και cinema:P . Το καλό με το cinema είναι ότι φαίνονται φοβερά τα εφφέ και ακούγεται τέλεια;) .Το καλό με το DVD είναι ότι αράζεις μόνος σου και βλέπεις με την ησυχία σου την ταινία και όποτε θέλεις, τη σταματάς,όποτε θες την ξεκινάς:) Ή το πολύ πολύ κάθεσαι με την παρέα σου,με πίτσες και βλέπεις την ταινία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Χαλαρά στο σπίτι με το DVD (ή όποιο άλλο μέσο τελοσπάντων ;) )

Ούτε ξεπαραδιάζεσαι, ούτε έχεις τον μπροστινό ψηλολέλεκα να σε εμποδίζει, ούτε την χαζή από πίσω που δεν μπορεί να περιμένει, και να σχολιάσει στο διάλειμμα, το καινούριο της κούρεμα στο κινητό(ναι το έχω ακούσει!) , ούτε τα πιτσιρίκια με τα επιφωνήματα σε κάθε σκηνή δράσης/ερωτική/γενικά ενδιαφέρουσα....

Ο μόνος λόγος που θα προτιμήσω να δω ένα έργο στο σινεμά είναι για τα εφέ! Όπως και να το κάνουμε άλλη αίσθηση σου προκαλεί το Star Wars στην 200ων (ίσως και παραπάνω) ιντσών οθόνη και στο DTS ηχοσύστημα και άλλη στην τηλεόρασή σου με τα στερεοφωνικά ηχεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ DVD :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
πρωτιμώ το dvd... άμα είσαι με παρέα μπορείς να κάνεις άφοβα τρελό χαβαλέ χωρίς να αρχίσουν να σου την λένε οι γύρω ή άμα είσαι με το αίσθημα δεν νομίζω ότι συγκρίνεται με τίποτα το αγκαλίτσα στο καναπέ (και κανένα τζάκι, άμα βρεθεί κανείς να το ανάψει :hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Προτιμο σπιτι και οτι καλη ταινια βαλει η τηλεωραση... Σπανια παω σινεμα και ακομα πιο σπανια νοικιαζω DVD (για την ακριβια δεν εχω νοικιασει ποτε, μονο εχω δει 2 που εχω και 2 που δανειστικα απο τον Καΐμακτσαλαν). Δεν ειμαι και πολυ της ταινιας... θα δω αμα βαλει καμια καλη κανα καναλι και αμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Tίποτα από τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όταν η ταινία έχει και το γνωρίζω από πριν πολλά οπτικά και ηχητικά εφέ, σαφώς και προτειμώ τον κινηματογράφο... ή αν ξέρω με σιγουριά ότι πρόκειται για μια καλή ταινία και δεν θα κλάψω τα 8 ευρώ του εισητηρίου, τα 5 του pop corn και τα 3 της coca cola!!!
όταν πρόκειται για άλλο είδος, χαλαρά ξαπλανάσκελα σπίτι και dvd με σπιτικό pop corn και coca cola απο τα ψιλικά της γειτονιάς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 20 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top