Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Και στις δύο περιπτώσεις είσαι υποχρεωμένος να την κεράσεις την επόμενη φορά :/:
Υποχρεωμένος δεν είμαι. Κατι τέτοιοι τύποι κυκλοφορούν και μετά βρίζουμε τις γυναίκες. Αλλά δεν φταίνε αυτές, αυτοί που τις κακομαθαίνουν φταίνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Υποχρεωμένος δεν είμαι. Κατι τέτοιοι τύποι κυκλοφορούν και μετά βρίζουμε τις γυναίκες. Αλλά δεν φταίνε αυτές, αυτοί που τις κακομαθαίνουν φταίνε.

:hehe:....Αν νομιζεις Cacofonix οτι οι γυναικες κακομαθαινουν με ενα κερασμα...ή εν πασει περιπτωσει με κερασματακια...εισαι μακρυα νυχτωμενος...συγγνωμη που θα στο πω αλλα εχεις πολυ δρομο μπροστα σου μεχρι να αρχισεις να γνωριζεις το γυναικειο ψυχισμο...:hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μα δεν είναι το ένα κέρασμα...Από το κέρασμα ξεκινάει και φτάνει να σου φάνε σπίτια...Φίλος έκανε δεσμό με πολωνέζα...Σταμάτησε τη δουλειά αυτή και του τα χει φάει ΟΛΑ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αφού φοβάσαι τις γυναίκες μήν σου φάνε τα σπίτια τότε γιατί τις κυνηγάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
@Zithos Γιατί μυρίζουμε ωραία οι άτιμες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μα δεν είναι το ένα κέρασμα...Από το κέρασμα ξεκινάει και φτάνει να σου φάνε σπίτια...Φίλος έκανε δεσμό με πολωνέζα...Σταμάτησε τη δουλειά αυτή και του τα χει φάει ΟΛΑ....
δεν νομιζω οτι αυτο γενικα ισχυει.δεν της κερναγε ολους τους καφεδες για αυτο το λογο ο αλλος και σιγουρα αυτη η περιπτωση δεν εκφραζει ολες τις γυναικες.γενικα στο παραδειγμα που παραθετεις προφανως ειναι μια απο τις κοπελες ελευθερων ηθων που βγαινουν με κατάκοιτους γεροντες για λεφτα και γαμο=πρασινη καρτα...
@Zithos Γιατί μυρίζουμε ωραία οι άτιμες ;)

+1 indeed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Πόσους έχω ακούσει που λένε ότι "του τα φαγε και τον παράτησε"...Σορρυ αλλά σε καμμία δεν λέω τα περουσιακά μου στοιχεία και αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δεν θέλω το αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Πόσους έχω ακούσει που λένε ότι "του τα φαγε και τον παράτησε"...Σορρυ αλλά σε καμμία δεν λέω τα περουσιακά μου στοιχεία και αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δεν θέλω το αυτοκίνητο.
....cacofonix....μες την αρνητικουρα εισαι ρε παιδακι μου...:/: τη μια οι γκομενες τρωνε σπιτια :eek:....την αλλη το στοματικο εχει μικροβια...:(...την παραλλη το σεξ στη θαλασσα ειναι επικινδυνο για μολυνσεις ....:confused:....ζεις ρε ανθρωπε 'η φοβασαι και τη σκια σου;;;;:hmm:Δηλαδη ,η απλη για ολο τον υπολοιπο κοσμο περιπτωση δυο ανθρωπων που βγαινουν ραντεβου και πληρωνει ο αντρας γιατι ετσι '' καθεται'' 'η που πληρωνει η γυναικα για τους χι λογους ,γιατι ετσι παλι καθεται ....,χωρις αναλυσεις ,και να ειναι και οι δυο χορτατοι και να μην εχουν ορεξη να φανε σπιτια,αλλα να περνανε φινα,ακομη και για μια φορα,δεν σου εχει περασει απο το μυαλο οτι μπορει να παιζει ως σεναριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
....cacofonix....μες την αρνητικουρα εισαι ρε παιδακι μου...:/: τη μια οι γκομενες τρωνε σπιτια :eek:....την αλλη το στοματικο εχει μικροβια...:(...την παραλλη το σεξ στη θαλασσα ειναι επικινδυνο για μολυνσεις ....:confused:....ζεις ρε ανθρωπε 'η φοβασαι και τη σκια σου;;;;:hmm:Δηλαδη ,η απλη για ολο τον υπολοιπο κοσμο περιπτωση δυο ανθρωπων που βγαινουν ραντεβου και πληρωνει ο αντρας γιατι ετσι '' καθεται'' 'η που πληρωνει η γυναικα για τους χι λογους ,γιατι ετσι παλι καθεται ....,χωρις αναλυσεις ,και να ειναι και οι δυο χορτατοι και να μην εχουν ορεξη να φανε σπιτια,αλλα να περνανε φινα,ακομη και για μια φορα,δεν σου εχει περασει απο το μυαλο οτι μπορει να παιζει ως σεναριο;
Οταν σου έχουν φερθεί πολύ σκάρτα, αρχίζεις και υποψιάζεσαι και τον εαυτό σου. Γκέγκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Οταν σου έχουν φερθεί πολύ σκάρτα, αρχίζεις και υποψιάζεσαι και τον εαυτό σου. Γκέγκε;
Ετσι οπως τα λες...μια ειναι η λυση στην περιπτωση σου...Αγιο Ορος...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
@Zithos Γιατί μυρίζουμε ωραία οι άτιμες
μυριζετε οντως πιο ωραια..

στο brainiac ( χιουμορισττικη αγγλικη εκπομπη πειραματων στο σκαι)το εκαναν το τεστ,,και οντως,οι γυναικες βρωμουσαν λιγοτερο..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πιστευω πως για λογους ευγενιας, το σωστο και γνωστο σε ολους ειναι να πληρωνει ο αντρας στο πρωτο ραντεβου! Δεν θα ηταν κακη ιδεα να τα μοιραστουμε, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο να πληρωσει η γυναικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μισά μισά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Γιατί να μην κάνω την πρώτη κίνηση και να περιμένω απο αυτόν? τι είμαι? άπορη?
Δυστυχώς έτσι μας έχουνε μεγαλώσει.. περιμένουμε τον πρίγκιπα στο άσπρο άλογο που θα μας κερνάει και θα μας κάνει να αισθανόμαστε "μοναδικές"..
ναι, μαρέσει να βλέπω οτι ο άλλος κάνει κίνηση, όπως μαρέσει να του δείχνω οτι και εγω μπορώ να την κανω.. οταν θέλουμε ισότητα, να την ζητάμε σε όλα όχι μόνο σε αυτά που μας συμφέρουν..
Μας γοητεύει να βλεπουμε κάποιον να μας κερνάει, να μας κάνει δώρα.. θεωρούμε οτι έτσι μας δείχνει τι μας φροντίζει.. και είναι άκρως λυπητερό αυτό..
βλέπω τις φίλες μου που σκέφτονται έτσι - και είναι νέες κοπέλες απο φτωχές οικογένειες.. όταν τους λέω την άποψή μου, με κοιτάνε σαν να τους λέω κάτι το εξωφρενικό.. αλλα για μένα είναι θέμα αξιοπρέπειας..
φιλικά πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Γιατί να μην κάνω την πρώτη κίνηση και να περιμένω απο αυτόν? τι είμαι? άπορη?
Δυστυχώς έτσι μας έχουνε μεγαλώσει.. περιμένουμε τον πρίγκιπα στο άσπρο άλογο που θα μας κερνάει και θα μας κάνει να αισθανόμαστε "μοναδικές"..
ναι, μαρέσει να βλέπω οτι ο άλλος κάνει κίνηση, όπως μαρέσει να του δείχνω οτι και εγω μπορώ να την κανω.. οταν θέλουμε ισότητα, να την ζητάμε σε όλα όχι μόνο σε αυτά που μας συμφέρουν..
Μας γοητεύει να βλεπουμε κάποιον να μας κερνάει, να μας κάνει δώρα.. θεωρούμε οτι έτσι μας δείχνει τι μας φροντίζει.. και είναι άκρως λυπητερό αυτό..
βλέπω τις φίλες μου που σκέφτονται έτσι - και είναι νέες κοπέλες απο φτωχές οικογένειες.. όταν τους λέω την άποψή μου, με κοιτάνε σαν να τους λέω κάτι το εξωφρενικό.. αλλα για μένα είναι θέμα αξιοπρέπειας..
φιλικά πάντα :)
Οι άντρες πώς αντιδράνε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι αλλα αν αυτος φαει σαν το βοδι και εγω μια μικρη μικρη πιτουλα!?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
ναι αλλα αν αυτος φαει σαν το βοδι και εγω μια μικρη μικρη πιτουλα!?:mad:
Δώσε 30c για την πιτούλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top