Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Οι άντρες πώς αντιδράνε;
ναι σωστη ερωτηση,δεν απαντηθηκε....
ναι αλλα αν αυτος φαει σαν το βοδι και εγω μια μικρη μικρη πιτουλα!?:mad:
ε οκ τοτε προφανως δεν θα παει 50/50.Αν και αυτο ειναι σπανιο αφου συνηθως κυριως τα αγορακια οταν ειμαστε μαζι σας ειμαστε ιδιαιτερως λιτοδιαιτα.Αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα 9.5/10 φορες το ποτο σου θα ειναι ακριβοτερο απο αυτον(γενικα για τις κοπελες μιλαω,μην το παρεις προσωπικα...)
Δώσε 30c για την πιτούλα...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το 1/4 εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αμα βγω με κοπελα την πρωτη (και καμια φορα και την δευτερη) κερναω παντα χωρις αμφισβητηση!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πως ο άντρας πρέπει να κερνάει και πάντοτε κερνάω όπια συνοδεύω. Ακόμα και αν βγω με την κοπέλα μου και μια φίλη της, θα κεράσω και την φίλη.
Πιστεύω είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως αρσενικό στα μάτια της κοπέλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πως ο άντρας πρέπει να κερνάει και πάντοτε κερνάω όπια συνοδεύω. Ακόμα και αν βγω με την κοπέλα μου και μια φίλη της, θα κεράσω και την φίλη.
Πιστεύω είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως αρσενικό στα μάτια της κοπέλας.

Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως μακάκα στα μάτια της κοπέλας.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως μακάκα στα μάτια της κοπέλας.:/:

δλδ τι να κανουμε;;μπερδευτηκα απο την μια ολα τα αγορακια λεμε το κανουμε,απο την αλλη ολες οι κοπελες ειστε 50/50 τι θες να σε ρωταμε αν ΘΑ σε κερασουμε;;;νιωθω σαν υπηρετης τοτε δεν μου αρεσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
δλδ τι να κανουμε;;μπερδευτηκα απο την μια ολα τα αγορακια λεμε το κανουμε,απο την αλλη ολες οι κοπελες ειστε 50/50 τι θες να σε ρωταμε αν ΘΑ σε κερασουμε;;;νιωθω σαν υπηρετης τοτε δεν μου αρεσει....

Αγάπη μου να το κάνεις αν και επειδή το αισθάνεσαι! Το πιο απλό πράγμα σου λέω! Να μην το κάνεις επειδή στο είπε ο μπαμπάς σου ή για να νιώσεις άντρας ή για να μη σε πει τσιφούτη, να το κάνεις αν και εφόσον το νιώθεις!;)

Ξέρεις πόσο άσχημο μου φάνηκε την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον τωρινό φίλο μου που όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε είπε "άσε κερνάω εγώ" με έναν τρόπο που φάνηκε οτι ένιωθε οτι πρέπει να το κάνει; Ακόμα κι αν το ένιωθε, τι αξία είχε τελικά; Ακόμα τον κοροϊδεύω γι' αυτό το περιστατικό (βέβαια δεν τον άφησα να με ξανακεράσει, έχουμε κοινό ταμείο και έτσι κανείς δεν κερνάει κανέναν ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως μακάκα στα μάτια της κοπέλας.:/:
δεν φανταζεσαι ποσο συμφωνω;) και ειμαι σιγουρος οτι το μεγαλυτερο ποσοστο κοριτσιων οταν βλεπει καποιον να της κερναει συνεχεια στο τελος απλα το κοροιδευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αγάπη μου να το κάνεις αν και επειδή το αισθάνεσαι! Το πιο απλό πράγμα σου λέω! Να μην το κάνεις επειδή στο είπε ο μπαμπάς σου ή για να νιώσεις άντρας ή για να μη σε πει τσιφούτη, να το κάνεις αν και εφόσον το νιώθεις!;)
μμμμμ τι να σου πω δεν ξερω εγω ειμαι πιο πολυ της αποψης παντα ολα 50/50...

Ξέρεις πόσο άσχημο μου φάνηκε την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον τωρινό φίλο μου που όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε είπε "άσε κερνάω εγώ" με έναν τρόπο που φάνηκε οτι ένιωθε οτι πρέπει να το κάνει;
ε καλα οκ δεν νομιζω κυριως για καφε τιθεται θεμα,σιγα υπερβολες...; (
βέβαια δεν τον άφησα να με ξανακεράσει, έχουμε κοινό ταμείο και έτσι κανείς δεν κερνάει κανέναν ;))
αλλη ηλικια προφανως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
αχ παιδια, δεν ξέρω να κάνω επισύναψη ακόμη... τέσπα..
στην ερώτηση "πώς αντιδράνε"..
στην αρχή τα χάνουν όταν κάνω κίνηση να πληρώσω στο πρώτο ραντεβού..
μετά όμως χαμογελάνε και την δεύτερη φορά που βγαίνουμε μου το θυμίζουν στο στύλ "ναι, αλλά σήμερα δικά μου, την προηγούμενη πλήρωσες εσύ.."
υπάρχουν και φορές που δεν τα κατάφερα να πληρώσω ή απλώς τον άφησα να πληρώσει.. δεν το προγραμματίζω..
γενικότερα βλέπω να το εκτιμάνε, τι να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
αχ παιδια, δεν ξέρω να κάνω επισύναψη ακόμη... τέσπα..
στην ερώτηση "πώς αντιδράνε"..
στην αρχή τα χάνουν όταν κάνω κίνηση να πληρώσω στο πρώτο ραντεβού..
μετά όμως χαμογελάνε και την δεύτερη φορά που βγαίνουμε μου το θυμίζουν στο στύλ "ναι, αλλά σήμερα δικά μου, την προηγούμενη πλήρωσες εσύ.."
υπάρχουν και φορές που δεν τα κατάφερα να πληρώσω ή απλώς τον άφησα να πληρώσει.. δεν το προγραμματίζω..
γενικότερα βλέπω να το εκτιμάνε, τι να πω..
Επισύναψη δεν μπορείς να κάνεις εσύ, την κάνει ο moderator και ο administrator. Προφανώς ήθελες να πεις παράθεση, όπου κάτω από το ποστ σου έχει ένα κουμπάκι.

Και μια ιστορία, γιατί μου αρέσουν πολύ να διηγούμαι και να μου διηγούνται...
Το Δεκέμβριο του 2007 είχα πάει στο Μόναχο να δω τον ΑΡΗ με τη Bayern (διασυρθήκαμε με 6-0). Κάποιοι από την παρέα φύγανε, εγώ έκατσα για 7-8 μέρες. Κάποια μέρα λοιπόν, πηγαίναμε με το τραίνο σε ένα χωριό να δούμε ένα κάστρο. Ηταν μαζί ένας φίλος μου με τους γονείς του. Ο πατέρας του είναι μεγάλος μαλάκας, και γενικά μπορεί στο δευτερόλεπτο να σου σπάσει τα νεύρα. Καθόταν λοιπόν δίπλα μου μια κινεζούλα, 7-8 χρόνια μεγαλύτερη μου. Της έπιασα την κουβέντα για να σταματήσει να μου μιλάει...Τελικά πήγαινε κι εκείνη στο κάστρο, οπότε χωρίσαμε από την παρέα...Γυρίσαμε το απόγευμα στα ξενοδοχεία μας και δωσαμε ραντεβού μετά από λίγο. Την πήγα σε ένα ωραίο εστιατόριο που είχαμε πάει μερικές μέρες πιο πριν. Κέρασα εγώ. Μετά πήγαμε για μπύρες σε μια μεγάλη παραδοσιακή μπυραρία. Στην εν λόγω μυραρία (όποιος έχει πάει Μόναχο ξέρει για ποια μιλάω) έχει τεράστια τραπέζια και κάθονται πολλές παρέες μαζί. Μας ρωτουσαν που γνωριστήκαμε κλπ και τους είπαμε στο τραίνο...Πέσανε όλοι από τα σύνεφα...Τελικά η κοπέλα επέμενε να πληρώσει εκείνη, το θεωρούσε προσβλητικό να την κεράσει ένας άντρας, πόσο μάλλον δύο φορές. Και ξέρετε τι μισθούς πείνας έχουν στην Κίνα...

Αυτά να τα δουν οι δικές μας που αν δεν τις κεράσεις είσαι τσίπης, αν το κάνεις είσαι επιδειξίας ή το κάνεις για να την ρίξεις στο κρεβάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
ναι, παράθεση ήθελα να πω!
βασικά πιστεύω, οτι καμιά κοπέλα δεν θεωρεί κάποιον, που την κερνάει "επιδειξία".. ούτε οτι θέλει να την ρίξει στο κρεβάτι..
αυτά μπορεί να αρχίσει να τα πιστεύει μετά το 10ο κέρασμα.. μέχρι τότε, τον θεωρεί ευγενικό, οτι την προσέχει, οτι είναι τζέντλεμαν και άλλα τέτοια ωραία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
ναι, παράθεση ήθελα να πω!
βασικά πιστεύω, οτι καμιά κοπέλα δεν θεωρεί κάποιον, που την κερνάει "επιδειξία".. ούτε οτι θέλει να την ρίξει στο κρεβάτι..
αυτά μπορεί να αρχίσει να τα πιστεύει μετά το 10ο κέρασμα.. μέχρι τότε, τον θεωρεί ευγενικό, οτι την προσέχει, οτι είναι τζέντλεμαν και άλλα τέτοια ωραία..
Δε νομίζω...αλλά θα κεράσω όταν το νοιώσω, και για να το νοιώσω πρέπει να με κάνει να το νοιώσω όταν θα βγούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως μακάκα στα μάτια της κοπέλας.:/:



Αγάπη μου να το κάνεις αν και επειδή το αισθάνεσαι! Το πιο απλό πράγμα σου λέω! Να μην το κάνεις επειδή στο είπε ο μπαμπάς σου ή για να νιώσεις άντρας ή για να μη σε πει τσιφούτη, να το κάνεις αν και εφόσον το νιώθεις!;)

Ξέρεις πόσο άσχημο μου φάνηκε την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον τωρινό φίλο μου που όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε είπε "άσε κερνάω εγώ" με έναν τρόπο που φάνηκε οτι ένιωθε οτι πρέπει να το κάνει; Ακόμα κι αν το ένιωθε, τι αξία είχε τελικά; Ακόμα τον κοροϊδεύω γι' αυτό το περιστατικό (βέβαια δεν τον άφησα να με ξανακεράσει, έχουμε κοινό ταμείο και έτσι κανείς δεν κερνάει κανέναν ;))


Ενοείτε οτι δεν το κάνεις από αγγαρεία! Και αφου βγαίνεις με μια κοπέλα πάει ήδη να πει οτι σου αρέσει και θες να την κεράσεις! Οπότε γιατί να σε κατοχυρώνει ως ...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ενοείτε οτι δεν το κάνεις από αγγαρεία! Και αφου βγαίνεις με μια κοπέλα πάει ήδη να πει οτι σου αρέσει και θες να την κεράσεις! Οπότε γιατί να σε κατοχυρώνει ως ...;
Μπορεί να σου αρέσει, πριν βγεις και κατά τη διάρκεια να χαλαστείς για κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μισα-μισα ή εσυ..δεν εχω λεφτα εγω...αφηστε με στον πονο μου και μη μου το θυμιζετε χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
πρώτο ραντεβου πάντα 100% άντρας, αν σου αρέσει η τύπισσα 100% και τη δεύτερη για να δείξεις ότι δεν υπάρχει ισότητα.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
πρώτο ραντεβου πάντα 100% άντρας, αν σου αρέσει η τύπισσα 100% και τη δεύτερη για να δείξεις ότι δεν υπάρχει ισότητα.. ;)

Και την τρίτη φορά πληρώνει 100% αυτή για να μην καλομαθαίνει η bitch
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Οταν έβγαινα ραντεβού, μου άρεσε το εναλλάξ, μια ο ένας μια ο άλλος. Δεν έχει σημασία ποιός ξεκίναγε, ούτε να τηρείται η σειρά με ακρίβεια, απλά πάνω-κάτω να ξοδεύουμε τα ίδια.
Βέβαια τώρα που είμαι άνεργη, ο boyfriend επιβαρύνεται αποκλειστικά, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top