Πρόθεση ψήφου - Αύγουστος & Σεπτέμβριος 2013

Πρόθεση ψήφου - Αύγουστος & Σεπτέμβριος 2013

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 133)
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.0%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Δράση

    Ψήφοι: 4 3.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 23 17.3%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 14 10.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 32 24.1%
  • Χρυσή αυγή

    Ψήφοι: 16 12.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 8.3%
  • Λεύκο

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 11 8.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Αντικειμενικά όμως για έναν μη αριστερό οι επιλογές είναι ελάχιστες.
Χρυσή αυγή ούτε για πλάκα (αν για εμένα είναι κάργα αριστερά, στα περί οικονομίας και αγορών τουλάχιστον)
Δράση (λίγοι ασπάζονται τον φιλελευθερισμό, αν και αντικειμενικά "ωραίο" κομμά)
Δημιουργία Ξανά! (Αν και αυτό φιλελεύθερο, ο ίδιος ο Τζίμερος, το έκοψε αυτό χαρτί)
Τι μένει;
Καμμένος;

Μια χαρα φιλελευθερος ειναι ο σκυλακακης :) Απο κει και περα υπαρχει και η Νεα Μερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν πιστευω πως προς τ παρον εχει σχηματιστει καποιο κομμα που αντιπροσωπευει τα ιδανικα και τα πιστευω μ , δυστυχως..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κόμμα Ελλήνων Πειρατών :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Oππ τι βλεπω..4 ψηφοι χρυση αυγη.Που ειστε πουλακια μου και δεν σας βρισκω :kill::boxing::vava:


έλα μεγάλε, εγώ είμαι ο ένας.

(θα ψήφιζα κκε, αλλά αυτοί είναι καλύτεροι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
έλα μεγάλε, εγώ είμαι ο ένας.

(θα ψήφιζα κκε, αλλά αυτοί είναι καλύτεροι)

ειλικρινα τωρα τι νομιζεις οτι θα σου προσφερουν οι ναζι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
όχι δεν είπα να ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ ή ΚΚΕ..είπα να μην ψηφίσει ΝΔ ή Πασοκ
έχει μεγάλη διαφορά:)

Άν είσαι εναντίον ΝΔ - ΠΑΣΟΚ πρέπει να είσαι πολύ ευχαριστημένος με τα παραπάνω ποσοστά και την ΝΔ γύρω στο 10% την ίδια στιγμή που οι μεγάλες δημοσκοπήσεις της δίνουν 25% και βαλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Aκομα θεωρειτε οτι το θεμα βρισκεται στα ποσοστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
σαμαρά φυσικά..
δεκαετίες ειχε να δει η Ελλάδα μια τοσο badass κυβέρνηση.

-απολύει βολεμένους εν μια νυκτη(ερτ)
-καθάρισε το κέντρο απο λαθρομετανάστες και με τον φράκτη στον Έβρο πλεων δεν μπαίνει κανένας,
-μπήκαν επιτέλους φυλακή, ατομα που χρωστούσαν στο δημόσιο, διάσημοι, διεφθαρμένοι δήμαρχοι κτλ..
-πλέων εγκληματίες του στυλ ''κολα'' εκτελούνται εν ψυχρώ
-γίνεται Καλλικράτης σε δημόσιες υπηρεσίες εφορίες κτλ, (μικρότερο κράτος παντού)
-ιδιωτικοποιούνται η κλείνουν ζημιογόνες κρατικές επιχειρήσεις με συνοπτικές διαδικασίες.
-καταλήψεις κ αναρχοφωλιες εκκενώνονται η μια μετα την αλλη σε όλη την Ελλάδα
-οι καθημερινές απεργίες στο δημόσιο αποτελούν πλεων μακρινό παρελθόν
-σταμάτησαν οι μαιμού συντάξεις-επιδόματα-αγροτικές επιδοτήσεις, και μπήκε τάξη στο όργιο με τις πλαστες συνταγογραφήσεις στην υγεία


το πιο σημαντικό ειναι ομως οτι πλέων η Ελλάδα δεν είναι ένα ξέφραγο αμπέλι, η αριστεροκουλτουρα εχει απαξιωθεί τελείως, και η νοοτροπία κρατος=παχια αγελάδα που μοιράζει χρήματα εχει πεθάνει.


ολα αυτα ο λαος τα γουστάρει τρελα..
για αυτο και θα ξαναβγεί άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Oππ τι βλεπω..4 ψηφοι χρυση αυγη.Που ειστε πουλακια μου και δεν σας βρισκω :kill::boxing::vava:

τι ρωτάς κι εσύ

Αντικειμενικά όμως για έναν μη αριστερό οι επιλογές είναι ελάχιστες.
Χρυσή αυγή ούτε για πλάκα (αν για εμένα είναι κάργα αριστερά, στα περί οικονομίας και αγορών τουλάχιστον)
Δράση (λίγοι ασπάζονται τον φιλελευθερισμό, αν και αντικειμενικά "ωραίο" κομμά)
Δημιουργία Ξανά! (Αν και αυτό φιλελεύθερο, ο ίδιος ο Τζίμερος, το έκοψε αυτό χαρτί)
Τι μένει;
Καμμένος;

Το ότι δεν υπάρχει ένα αδιάφθαρτο δεξιό κοινοβουλευτικό κόμμα θα έπρεπε να σε έχει προβληματίσει ως προς το τι ρόλο έχει διαδραματίσει η δεξιά στην Ελλάδα τα τελευταία 30 χρόνια. :P

Οταν γινουν εκλογες πρεπει να επιλεξουμε τον λιγοτερο επικινδυνο. Προσωπικα εγω θεωρω λιγοτερο επικινδυνους τους ξενους απο τους ελληνες πολιτικους, μακαρι να κατεβαινε κομμα Ευρωπαιων.

Η καταντια της ελληνικης πολιτικης φαινεται στο γεγονος οτι εδω και 3 χρονια που βρισκομαστε σε Μνημονιο, δεν εχει βρεθει ΜΙΑ ρεαλιστικη προταση που να μας δωσει εναλλακτικη και ελπιδα. Κατα την αποψη μου υποσχεσεις τυπου προσληψεις στο δημοσιο, εκβιασμος στους δανειστες, εξοδος απο την νομισματικη ενωση, Σοσιαλιστικη Δημοκρατια της Ελλαδας, λαικες ομαδες περιφρουρησης κλπ μου ακουγονται πολυ απλα μαλακιες. Και ο καθενας που εχει μια στοιχειωδη αντιληψη περι οικονομικων και διακυβερνησης εχει την ιδια αποψη, ειτε σοσιαλιστης ειναι ειτε δεξιος.

Εξισου βεβαια ηλιθιοτητα θεωρω και την ακρα δεξια, ας παρουμε τοτε ο καθενας απο ενα ροπαλο και μια σιδηρογροθια να την πεσουμε σε οποιον δν γουσταρουμε, στον αλλοδαπο, στον ξενο τουριστα, στον γκει, στον μουσουλμανο, στο γειτονα που εκανε παρτυ και μας τα επρηξε, στον παππου απο την απεναντι πολυκατοικια γιατι παρκαρε τη σαρακαρα του και δν βρηκα παρκινγκ, γενικα σε οποιον μας καθεται στο λαιμο. Ωραια ζουγκλα ε?

Έχουν αναφερθεί πάρα πολλές προτάσεις από οικονομολόγους πρωτίστως, εναλλακτικές ως προς την παρούσα πορεία. Το αν αυτές είναι ρεαλιστικές ή όχι είναι μια καραμέλα των ΜΜΕ για να μπορούν ελεύθερα να μιλούν για μονόδρομους, αναγκαστικές θυσίες και λοιπές πίπες.

Πριν 4 μήνες ο ίδιος ο υπουργός Οικονομικών των ΗΠΑ ήρθε και τα έχωνε στους Ευρωπαίους για τις μαλακίες που κάνουν όσον αφορά την αντιμετώπιση της κρίσης. Το ότι μέχρι στιγμής η ελληνική πλευρά δεν έχει διαφωνήσει σε τίποτα ούτε έχει προτάξει κάποια δική της επιθετική πολιτική στο θέμα δεν είναι θέμα ρεαλισμού, είναι θέμα πολιτικής βούλησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ειλικρινα τωρα τι νομιζεις οτι θα σου προσφερουν οι ναζι?


είναι ο μόνος τρόπος να τους δείξω πόσο χαμηλά έχουν πέσει στα μάτια μου,
θα ψήφιζα κκε όπως προ είπα, αλλά οι κκεδες είναι καλύτεροι,
ότι χειρότερο λοιπόν, γιατί τα πράγματα είναι χειρότερα κι'από πολεμική σύρραξη.

χρειαζόμαστε επανεκκίνηση, κάτι σαν την ΑΕΚ ένα πράγμα,
όσο δεν το καταλαβαίνετε, τόσο τους ταϊζετε, με κόμματα τύπου,
νδ, πασόκ, πασόκ ν2, ανελ, κοκ.

μόνο όταν καταλάβουν πως χάνουν τη γη κάτω από τα πόδια τους,
υπάρχει ελπίδα για μας,
αρκεί πρώτα να το καταλάβουμε εμείς.

κάντε την υπέρβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
για αυτό μπορούν πια οι ΧΑτες να βγαίνουν, να τραμπουκίζουν και να σκοτώνουν λέγοντας πως ο κόσμος τους στηρίζει. Επειδή κάποιοι νομίζουν πως έτσι αντιδρούν. :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Νέα Δημοκρατία εγώ, δεν υποστηρίζω αριστερά κόμματα λόγω ιδεολογίας αλλά ούτε ακροδεξιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
είναι ο μόνος τρόπος να τους δείξω πόσο χαμηλά έχουν πέσει στα μάτια μου,
θα ψήφιζα κκε όπως προ είπα, αλλά οι κκεδες είναι καλύτεροι,
ότι χειρότερο λοιπόν, γιατί τα πράγματα είναι χειρότερα κι'από πολεμική σύρραξη.

χρειαζόμαστε επανεκκίνηση, κάτι σαν την ΑΕΚ ένα πράγμα,
όσο δεν το καταλαβαίνετε, τόσο τους ταϊζετε, με κόμματα τύπου,
νδ, πασόκ, πασόκ ν2, ανελ, κοκ.

μόνο όταν καταλάβουν πως χάνουν τη γη κάτω από τα πόδια τους,
υπάρχει ελπίδα για μας,
αρκεί πρώτα να το καταλάβουμε εμείς.

κάντε την υπέρβαση.

Τωρα εσυ ή μας τρολλαρεις ή κουβαλας τα μυαλα της γιαγιας απο το χωριο! Δεν ειναι λυση να τους κανεις να νιωσουν οτι απειλουνται, δεν μπορει να προσφερει κατι καλυτερο ο σαμαρας και ο καθε σαμαρας. Αυτη ειναι η πολιτικη του, την εφαρμοσε, τελος. Επισης ρε φιλαρακι, υπερβαση να βγουν πρωτο κομμα οι νεοναζι; :confused:

Νέα Δημοκρατία εγώ, δεν υποστηρίζω αριστερά κόμματα λόγω ιδεολογίας αλλά ούτε ακροδεξιά


:blink: Καμια σωτηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από fockos:
Νέα Δημοκρατία εγώ, δεν υποστηρίζω αριστερά κόμματα λόγω ιδεολογίας αλλά ούτε ακροδεξιά

Υπάρχουν και οι Ανεξάρτητοι Έλληνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ειλικρινα τωρα πιστευετε οτι ενα κομμα ειναι σε θεση να αλλαξει το οτιδηποτε?
dont think so:P
αν θέσει σωστές βάσεις ναι.
Όχι μόνο κόμμα, ακόμα και μόνο ένας άνθρωπος μπορεί να είναι αυτός... (Απλά το δεύτερο είναι πιο ριψοκίνδυνο)

Νέα Δημοκρατία εγώ, δεν υποστηρίζω αριστερά κόμματα λόγω ιδεολογίας αλλά ούτε ακροδεξιά
Τελικά αποφάσισε... υποστηρίζεις ακροδεξιά ή όχι;

Υπάρχουν και οι Ανεξάρτητοι Έλληνες

μου έκανε εντύπωση κι εμένα που ο ψεκασμένος δεν ψηφίζει ψεκασμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
αν θέσει σωστές βάσεις ναι.
Όχι μόνο κόμμα, ακόμα και μόνο ένας άνθρωπος μπορεί να είναι αυτός... (Απλά το δεύτερο είναι πιο ριψοκίνδυνο)

Και αυτο ειναι ριψοκινδυνο απο μονο του. Δεν μπορεις να περιμενεις τον χαρισματικο πολιτικο που θα προστατευσει τους φτωχους και θα κυνηγησει τους εγκληματιες. Η εξουσια παντα διαφθειρει και οσο αλτρουιστης και αν ειναι ο συγκεκριμενος πολιτικος, καποια στιγμη και εκεινος θα εξυπηρετησει συγκεκριμενα συμφεροντα, ειτε δικα του, ειτε "φιλων" του. Ολα αυτα αλλωστε τα εχουμε ζησει απο πρωτο χερι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Τωρα εσυ ή μας τρολλαρεις ή κουβαλας τα μυαλα της γιαγιας απο το χωριο! Δεν ειναι λυση να τους κανεις να νιωσουν οτι απειλουνται, δεν μπορει να προσφερει κατι καλυτερο ο σαμαρας και ο καθε σαμαρας. Αυτη ειναι η πολιτικη του, την εφαρμοσε, τελος. Επισης ρε φιλαρακι, υπερβαση να βγουν πρωτο κομμα οι νεοναζι; :confused:



αν πάρει η χ.α ένα 20% θα τρίβεις τα μάτια σου με αυτά που θα δεις.

θα τους δεις όλους νδ, πασοκ, κκε, συριζα, ανελ, ευρωπαική ένωση, γερμανία,
να ενώνονται μπροστά στο κίνδυνο του φασισμού και να ρίχνουν μια ματιά στον ταλαιπωρημένο ελληνικό λαό.


κάντε την υπέρβαση,
στη ζωή πρέπει να είσαι ευέλικτος για να επιβιώσεις,
δεν χωράνε εγωϊσμοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
αν πάρει η χ.α ένα 20% θα τρίβεις τα μάτια σου με αυτά που θα δεις.

θα τους δεις όλους νδ, πασοκ, κκε, συριζα, ανελ, ευρωπαική ένωση, γερμανία,
να ενώνονται μπροστά στο κίνδυνο του φασισμού και να ρίχνουν μια ματιά στον ταλαιπωρημένο ελληνικό λαό.


κάντε την υπέρβαση,
στη ζωή πρέπει να είσαι ευέλικτος για να επιβιώσεις,
δεν χωράνε εγωϊσμοί.


Και μεχρι να περιμενουμε την ευρωπη να παρει μπρος(που δεν προκειται να συμβει κατι τετοιο), οι αθωοι μας φιλοι οι ΧΑτες θα προσπαθησουν να ξεπαστρεψουν καθε μεταναστη, οποιονδηποτε μοιαζει με μεταναστη και δεν καλυπτει τα κριτηρια της αριας φυλης(λες να ξεπαστρεψουν και τον κασιδιαρη :hmm:), οποιονδηποτε εχει διαφορετικες αντιληψεις με τους ιδιους(αριστερους, αθεους, ΑΜΕΑ, γκευ, λεσβιες, τρανς κλπ), οι γυναικες θα μπουμε πισω στις κουζινες τους γιατι πανω απ'ολα ειμαστε νοικοκυρες και εργοστασια παραγωγης αριων μωρων(νομιζω φτανουν τοσα παραδειγματα).
Και τελικα στην Ελλαδιτσα που ονειρευεσαι, θα χουν μεινει μονο ουγκανα με ξυρισμενα κεφαλια, μαιανδρους και σβαστικες τατουαζ, που πιστευουν στο 12θεο και μαχαιρωνουν οποιον δεν τους καθεται καλα στο ματι. Εβαλα τα χερια μου και εβγαλα τα ματια μου. Σορυ αλλα δεν ειμαι τοσο μαζοχα, προτιμω να κανω κατι πιο αμεσο απο το να περιμενω την ευρωπη να σωσει τα τομαρια μας απο τους νεοναζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:blink: Καμια σωτηρια!
:P

Υπάρχουν και οι Ανεξάρτητοι Έλληνες

Δε συμπαθώ τον λαϊκισμό αυτού του κόμματος

Τελικά αποφάσισε... υποστηρίζεις ακροδεξιά ή όχι;



...

Το είπα καθαρά δεν υποστηριζω ακροδεξιά όπως ούτε άκρα αριστερά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να εισαι ΝΔ σήμερα (γένικα μιλώντας) θα πρέπει να πλήρεις κάποιες προυποθεσεις -ώστε να δικαιολογείται η υποστηριξή σου σε αυτή την παράταξη- όπως οι παρακάτω:

1)Ο Πατέρας σου ήταν ιατρός,καθηγητής ιατρικής ,με ιατρείο στο Κολωνάκι
κι εσύ μαθητής του 10.1/20 στο λύκειο κι αυτό με βύσμα, που πήγες για ιατρική στην Τιμισάρα , πήρες μεταγραφή ως τυφλός στην Αθήνα και στη συνέχεια κληρονόμησες την έδρα του μπαμπά στο πανεπιστήμιο και το ιατρείο με την πελατεία στο Κολωνάκι
2)Κανακάρης κανενός μεγαλοκαρχαρία , κοτσαμπάση , όπως οι Κεφαλογιάννηδες στην Κρήτη.Η Ολγούλα αν δεν ήταν από τζάκι , θα ήθελε μέσο για να προσληφθεί ως νηπιαγωγός, τώρα είναι υπουργός και κάνει τσάγια στο λονδίνο των 15.000€ , με δικά μας λεφτά βέβαια (στο Ριτζ πιθανόν ή στο Κλάριτζ).
3)Ο μπαμπάς είχε προικώα στο Π.Ψυχικό , την Κηφισιά ή το Κολωνάκι και ζεις από ενοίκια που εισπράτεις από τα 956 διαμερίσματα , στις 87 ιδιόκτητες πολυκατοικίες του μπαμπά.
4)Είσαι 3ης γενιάς βουλευτής ή καθηγητής πανεπιστημίου (προφανώς δεν πάει για όλους αυτό). Ήταν δηλαδή και ο παππούς σου.
5) Είσαι βολέμενος στο δημόσιο δίχως κανένα προσόν αλλά με βύσμα και να παίρνεις μισθό που φυσικά δεν ανταποκρίνεται στο τι αξίζεις. Ενοειται ότι ο διορισμός σου θα έχει γίνει επί ΝΔ.

Αν δεν πλήρεις κάποιο απο τα παραπάνω και ΚΥΡΙΩΣ αν είσαι θύμα της σημερινής ολέθριας οικονομικής κατάστασης και ψηφίζεις ΝΔ τότε ή είσαι κορόιδο (εξαπατημένο από τα ΜΜΕ κυριως), είτε ψηφίζεις απο οικογενειακή παράδοση ή απλά έχεις πολύ χαμηλή ευφυία. Αλλιώς δεν εξηγείται:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top